Geok fue, 3500 grafts,2-3/6/2016

geok

Member
Ευχαριστώ piro, στον ήλιο με το καπέλο με αγχώνει πχ στην παραλία.
Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.
Έχουν πέσει ολα τα κακαδακια απο την 13 ημέρα,απλά για να φύγουν όλα Πήγα στη κλινική. Τα φοβόμουν να τα τριψω δυνατά.
Πήρα & τις φωτογραφίες











upload img
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Καλησπέρα, σήμερα είχα έντονη φαγούρα, επίσης βλέπω σαν να σκάει το δέρμα ασπριλες, η μινοξιδίλη το δημιουργεί?
Βάζω πρωί - βράδυ σύνολο 1 καπάκι αφρο.
Να τρίβω πιο πολύ?
Στις 21 ημέρες είμαι μετά την μμ
 

LARIOSO

Active Member
Κανονικά τριψτα όχι δυνατά θα περάσουν από τη μινοξ είναι μάλλον και τα είχα σ αυτό το διάστημα μην σ ανυσηχουνε θα φύγουν ..
 

geok

Member
35 ημέρες μετά την μεταμόσχευση
Έχει πέσει ένα ποσοστό περίπου στο 50% ίσως & λιγο παραπάνω .
Μπροστά έχουν κρατηθεί περισσότερες, προς τα πίσω έχω σχεδόν άδειασει.
Έχω μπει κανονικά στην καθημερινό πρόγραμμα.
Προσέχω στον ήλιο & λιγο το πολύ βάρος ακόμα.
Μινοξιδίλη καθημερινά αφρο γιατί είχα ξηροδερμια.
Σπυράκια βγαίνουν όπως φαίνονται & στην φώτο.
Ανεβάζω φώτο όχι για να δείξω φυτρωση ,άλλωστε πέφτουν στο καθε λούσιμο λίγες τρίχες αλλά έτσι για να υπάρχει εξέλιξη με φωτο.
 

Συνημμένα

  • 20160707_194215.jpg
    20160707_194215.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 671
  • 20160707_193946.jpg
    20160707_193946.jpg
    2 MB · Προβολές: 576
  • 20160707_194219.jpg
    20160707_194219.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 573
  • 20160706_205907.jpg
    20160706_205907.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 587

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε,πολύ σπυράκι βλέπω.μήπως σε έχει ενοχλήσει κάτι?μήπως η μινοξιδιλη η ο ήλιος?πρόσεξε το λίγο γιατί μου φαίνεται πολύ ερεθισμενο το κεφάλι σου
 

geok

Member
Στον ήλιο μόνο με καπέλο & για λίγο βγαίνω.
Προφανώς η μινοξιδίλη
Θεώρησα ότι όλοι βγάζουν σπυράκια
Τα οποία φεύγουν με το λούσιμο
 

geok

Member
Ίσως, θα πέσει & άλλο μέχρι το 2 μηνό.
Για τα σπυράκια ειδικά 1 που βλέπω μπροστά όταν λουζομαι μαρενεται .μετά την μινοξιδίλη βλέπω ότι ξαναβγαίνει
Ήταν μετά από λούσιμο η φώτο & φενεται πιο ερέθισμενο από ότι βλέπω να ειναι
 

dimitris50423

Well-Known Member
geok καλα εκανες και γυρισες σε αφρο. οι φωτο σου παιρνουν πολυ καλο ζουμ απο οτι βλεπω. εγω ειχα πολυ λιγοτερα σπυρακια αλλα δεν το θεωρω προβλημα. ειναι τα κλασικα σπυρακια με πυον που βγαζουμε οι περισσοτεροι.
καλη συνεχεια απο μενα. δυσκολη η περιπτωση σου λογω εκτεταμενης αραιωσης.
το κλειδι για καλο αποτελεσμα σε τοσο μεγαλη αραιωση ειναι η φυτρωση για μενα ωστε να δωσει τη μεγιστη δυνατη καλυψη. ;)
 

aeratos28

Just aeratos
χαχα ρε δημητρη για εσένα μόνο η φυτρωση είναι σημαντική ,ποτέ δεν έχεις πει για κάτι άλλο.μην το πάρεις και εσύ ειρωνικά τώρα και μου πεις ότι σου την λέω κτλ γιατί δεν το κάνω.ελπίζω να το καταλαβαίνεις.
geok καλα εκανες και γυρισες σε αφρο. οι φωτο σου παιρνουν πολυ καλο ζουμ απο οτι βλεπω. εγω ειχα πολυ λιγοτερα σπυρακια αλλα δεν το θεωρω προβλημα. ειναι τα κλασικα σπυρακια με πυον που βγαζουμε οι περισσοτεροι.σε τέτοιες περιπτώσεις τόσο μεγάλης αραίωσης είναι βέβαια και η φυτρωση αλλά πολύ μεγάλο θέμα είναι και ο σχεδιασμός που γίνεται!μακάρι να πάει καλα ο φίλος.πάντως καλό είναι να τον δει ο γιατρός του για τα σπυρακια, πολλά είναι δημητρη
καλη συνεχεια απο μενα. δυσκολη η περιπτωση σου λογω εκτεταμενης αραιωσης.
το κλειδι για καλο αποτελεσμα σε τοσο μεγαλη αραιωση ειναι η φυτρωση για μενα ωστε να δωσει τη μεγιστη δυνατη καλυψη. ;)
 

dimitris50423

Well-Known Member
Aerate εγω δεν παρεξηγουμαι ευκολα οποτε οτι σκεφτεσαι να το λες. Σε πολλα απο αυτα που γραφεις γενικα συμφωνω. O geok ειχε να καλυψει ολο το κεφαλι. Το πιο σημαντικο για αυτον ειναι η φυτρωση. Για καποιον που παει να βαλει μονο α ζωνη μετραει ο σχεδιασμος hairline μαζι με τη φυτρωση. Φυσικα αν τα εχει ολα μαζι αυτα θα μιλαμε για ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Το ιδανικο ειναι να υπαρχουν ολα μαζι. Φυτρωση hairline πυκνοτητα σωστη φορα τριχας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αερατε χωρίς πλάκα είσαι το must σε αυτό φόρουμ,ιντριγκαδορος, πνεύμα αντιλογίας και ο κύριος βγάζω απο την μύγα ξυγκι, χαχαχαχ χωρίς παρεξήγηση και να ξέρεις οτι σε πάω άσχετα αν δε σε ξέρω,μαρεσει ς γιατί δίνεις στην αντιπαράθεση άλλο νοημα
 

geok

Member
Συμφωνω & εγώ με τον Δημήτρη οτι στην περίπτωση μου θέλω Καλό ποσοστό φύτρωσης & φορά τρίχας γιατί στην 1 η μμ ήταν όλα αυτά ότι να ναι.
Ενημερωτικά σήμερα επειδή στις φώτο είδα & εγώ ότι είχα 4-5 σπυράκια πήγα από την κλινική.
Με είδε τυχαία η κοπέλα που μου έκανε την μμ.
Μου έδωσε 1 τοπικό για πρωί - βράδυ πάνω στα σπυράκια ειδικά. (Έβαλα 1 φορά & σχεδόν μαραθηκαν) & 1 σαμπουάν ειδικό για 2 φορές την εβδομάδα λούσιμο.
Θα αφήσω για κάνα 2 ημέρες την μινοξιδίλη.
Μου είπαν ότι συμβαίνει σε πολλούς .μάλλον τρώει πόρτα η τρίχα?
Αεράτε πρήζεις τον άλλο αλλά συνήθως έχεις δίκιο .
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε geok μπορεί να πρηζω ρε man τον άλλο αλλά δεν το κάνω απλά για να τον πρηξω η να τσακωθω γιατί μου αρέσει να τσακωνομαι.ακριβώς το αντίθετο ,ούτε μου αρέσει να τσακώνομαι ούτε τίποτα..επειδή έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με τις μεταμοσχεύσεις και για πολλά χρόνια,μόνο με μεταμοσχεύσεις,έχω κάποιες γνώσεις, από θεραπείες δεν έχω ιδέα..όταν ακούω άκυρα πράγματα μου γυρνάει το μυαλό..απλά νευριαζω γιατί μόλις πω κάτι αμέσως πάει η δουλειά στο ότι είμαι τσιρακι, εκεί τα περνω.. τελος παντων,στο θέμα μεταμόσχευση αν γινόταν με ηρεμία χωρίς τέτοιες κουβέντες όπως είπα πριν θα μπορούσα και εγώ και άλλοι να βοηθήσουν πολύ περισσότερο από ότι τώρα.
 

piros75

Well-Known Member
Φίλε μου αυτό που βλέπω στις φώτος φαίνεται για βαρβάτη δερματίτιδα. Θα σου πρότεινα να πας να σε δουν, αν έχουν δερματολόγο γιατί ίσως να χρειαστείς και αντιβίωση. Είχα πάθει μια αντίστοιχη μόλυνση πριν 4-5 χρόνια και έπαιρνα 1 μήνα! αντιβίωση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
οσο περναει ο καιρος τοσο λιγοτερα θα βγαζεις.. εγω θα σου προτεινα να συνεχισεις να ψεκαζεις με φυσιολογικο ορο. ωστε να καθαριζει η περιοχη και να ενυδατωνεται. μεχρι το 3μηνο εγω σιγουρα ψεκαζα.. σε κακο δεν μου βγηκε. ισως να με βοηθησε στο οτι δεν εβγαλα και σπυρακα.
 

geok

Member
Καλημέρα, το γράφω πιο πάνω ότι πήγα & με είδαν.
Πρότειναν 1 τοπικό & 1 σαμπουάν για 1 εβδομάδα.
Ήδη με το τοπικό πάνω στα σπυράκια με 3 φορές που έχω βάλει έχουν μαραθεί τα σπυράκια.
Θα λουστώ σε λίγο & με το σαμπουάν & θα αραίωσω λίγο την μινοξ για 1-2 ημέρες.
Αναφέρθηκε & η αντιβίωση από την γιατρό αλλά δεν μου την έδωσε τελικά .
Είναι στον οργανισμό τα σπυράκια άλλοι βγάζουν άλλοι όχι.
Όρο ψεκάζω όταν με τραβάνε Δημήτρη κάθε μέρα.
 

geok

Member
Γειά σε όλους!
3 μήνες σήμερα & σιγά -σιγά υπάρχει εξέλιξη.
1 μικρό ποσοστό έμεινε από την μμ & μικρές τρίχες σε φώτο με φλας φαίνονται να ξεφυτρώνουν.
Έχω γνώση της έκτασης του προβλήματος & με ενδιαφέρει 1 ρεαλιστικό αποτέλεσμα.
Ο λόγος μου ήταν μικρός με πολλά μόνο τρίχα & διτριχα.
Σύνολο έχω πάρει από την δοτρια 4500 + grafts & απο τις 2 μμ.
Το πιο σημαντικό για εμενα είναι ότι εχω απεξαρτηθει έως τώρα από το toppik.
Προσοχή ακομα στον ήλιο .( δυστυχώς σε 2 κοινωνικές υποχρεώσεις ήμουν για λίγο στον ήλιο )
Κατά τα άλλα θα ξεκινήσω τρέξιμο & gym & θα φορέσω & κράνος.
Δεν έχω θέμα μου είπαν από την κλινική.
Regaine αφρος 1 φορά την ημέρα & nanogen samphoo & καμιά φορά το frezyderm hair force.
 

Συνημμένα

  • 20160903_122831.jpg
    20160903_122831.jpg
    793.1 KB · Προβολές: 483
  • 20160902_183858.jpg
    20160902_183858.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 507

mikegad

Well-Known Member
κράνος και γυμναστήριο μετα τον πρώτο μήνα δεν νομίζω πως θα χες πρόβλημα.
Στην πρώτη φώτο δεν διακρίνεται τίποτα.Η άλλη είναι πολύ καλή
 

geok

Member
Πίσω εγώ διακρίνω τα λίγα grafts που μπήκαν από γενιά
 

Συνημμένα

  • 20160903_103830.jpg
    20160903_103830.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 457
  • 20160902_183939.jpg
    20160902_183939.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 461
Μπλουζα