Geo, dr. rahal, fut, 4720 grafts, 13/2/2015

geo.

Member
Καλησπέρα και από εμένα. Ανοίγω νέο θέμα γιατί έχω προγραμματίσει στις 13/02/15 επέμβαση με RAHAL για 4500 grafts με strip. Είμαι στα 32 και σύμφωνα με τον γιατρό NW3V προς 4. Aπο θεραπείες βαζώ regain 5% καθημερινά απο το 2008 και απο τις αρχές του 13 βάζω και ru αλλά δεν είμαι πολύ συνεπής γιατί οταν τελειώνει πάντα αργώ να αγοράσω. Η τριχόπτωση ξεκίνησε όταν ήμουν 19 αλλά το πρόβλημα έγινε εμφανές στα 24 προς 25 . Απο τότε εχώ κάνει μια αποτυχημένη μεταμόσχευση με FUE στην DHI και διάφορα άλλα τα οποία εχω αναφέρει σε παλαιότερες αναρτήσεις μου μα τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα.
Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την επιλογή του γιατρού αλλά και της μεθόδου καθώς δεν εχω σημάδι απο την προηγούμενη επέμβαση.

Υ.Γ. Η κατάσταση μου αν και με αργούς ρυθμούς , δεν έχει σταθεροποιηθεί και κάθε χρόνο χανω έδαφος παρότι κανω θεραπείες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Φιλε μου εισαι ακριβως ιδια περιπτωση με μενα. Ξεκινησα και γω να χανω στα 19. Ειμαι 31 και στα 24-25 το προβλημα εγινε ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Και γω πριν 3 χρονια που εκανα οταν ημουν 28 ημουν 3v και πιθανοτατα τωρα θα ημουν προς το 4.
Καλη δυναμη σου ευχομαι φιλε μου. Ο Rahal ειναι παγκοσμιου φημης και θεωρειται απο τους καλυτερους.
Δεν ξερω αν μπορεις να κανεις κατι καλυτερο απο αυτο που σχεδιαζεις αληθεια.
 

nucky

Active Member
Πολλά μοσχεύματα για το NW σου , αν πετύχει θα έχεις εξαιρετικό αποτέλεσμα , δεδομένων και των πλεονεκτημάτων του στριπ (και με την επιφύλαξη πάντα των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών δέρματος και τρίχας ) . Υποθέτω οτι θα πάς για κάλυψη σε όλη την περιοχή ; Εχω επιφυλάξεις για τις μεγάλες επεμβάσεις με τη μία , αλλά δεν είναι και εύκολο να πηγαίνεις κάθε τόσο Αμερική .Εφόσον δεν σκέφτεσαι να κόβεις πολύ πολύ κοντά τα μαλλιά στο μέλλον έκανες πολύ καλά που πας σε στριπ . και μο γιατρός φυσικά θεωρείται από τις φίρμες . Θες να μας πεις το κόστος ;(Μισό λεπτό να κάτσω :) )
 

Δημητρης38

Active Member
geo. είπε:
Καλησπέρα και από εμένα. Ανοίγω νέο θέμα γιατί έχω προγραμματίσει στις 13/02/15 επέμβαση με RAHAL για 4500 grafts με strip. Είμαι στα 32 και σύμφωνα με τον γιατρό NW3V προς 4. Aπο θεραπείες βαζώ regain 5% καθημερινά απο το 2008 και απο τις αρχές του 13 βάζω και ru αλλά δεν είμαι πολύ συνεπής γιατί οταν τελειώνει πάντα αργώ να αγοράσω. Η τριχόπτωση ξεκίνησε όταν ήμουν 19 αλλά το πρόβλημα έγινε εμφανές στα 24 προς 25 . Απο τότε εχώ κάνει μια αποτυχημένη μεταμόσχευση με FUE στην D*I και διάφορα άλλα τα οποία εχω αναφέρει σε παλαιότερες αναρτήσεις μου μα τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα.
Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με την επιλογή του γιατρού αλλά και της μεθόδου καθώς δεν εχω σημάδι απο την προηγούμενη επέμβαση.

Υ.Γ. Η κατάσταση μου αν και με αργούς ρυθμούς , δεν έχει σταθεροποιηθεί και κάθε χρόνο χανω έδαφος παρότι κανω θεραπείες

4.500 μοσχευματα με strip ?
Aδυνατώ να το πιστεψω !!!
 

sven

Active Member
Έιχες κανει και παλιοτερα fue και έχει η δότρια σου ακομα να δώσει 4500 με strip? Super . Καλη επιτυχία. Περιμενουμε νεα σου.
 

geo.

Member
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε . Για να σας λύσω κάποιες απορίες το κόστος της επέμβασης μαζι με τα αεροπορικά αλλά και την διαμονή είναι περίπου στα 14000 με 15000. Οσο αφορά τώρα το θέμα τις δότριας ο RAHAL μου είπε ότι η δότρια μου είναι στο μέσο όρο από αυτά που βλέπει από τις φωτό. Σε κάθε περίπτωση αν δεν σε δει από κοντά δεν μπορεί να είναι σίγουρος, πιστεύει πάντως ότι θα καταφέρει να πάρει 4500 με την μία. Ευτυχώς παρότι μικρός έκανα το λάθος και πήγα στην dhi ΔΕΝ έβαλα μεγάλο αριθμό μοσχευμάτων . Τα υπολογίζω γύρο στα 600 με 700 και λέω τα υπολογίζω γιατί μου δώσανε την μέτρηση σε τρίχες και όχι σε grafts. (1235 τρίχες) . Φωτό θα ανεβάσω τις επόμενες μέρες.
Απλά με έχει πιάσει άγχος γιατί από τότε που έκλεισα το χειρουργείο και έδωσα προκαταβολή σταμάτησα να ακούω και τόσο καλά πράγματα για τον RAHAL από τα ξένα forum . Συγκεκριμένα ορισμένοι λένε ότι ο erdogan στην Τουρκία παρότι FUE κάνει καλύτερη δουλεία και εχω αρχίσει να φρικάρω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρωτα και τον Stripar καμια γνωμη να σε δωσει που εχει ταξιδεχει στο Rahal σαν συνοδος.
Ας ελπισουμε να καταφερει να βγαλει 4500 να πανε καλα.
Τολμηρο θα λεγα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
geo. είπε:
Απλά με έχει πιάσει άγχος γιατί από τότε που έκλεισα το χειρουργείο και έδωσα προκαταβολή σταμάτησα να ακούω και τόσο καλά πράγματα για τον RAHAL από τα ξένα forum . Συγκεκριμένα ορισμένοι λένε ότι ο erdogan στην Τουρκία παρότι FUE κάνει καλύτερη δουλεία και εχω αρχίσει να φρικάρω.

Να μήν φρικάρεις!...

Εγώ έχω πάει και στους δύο και τους θεωρώ Masters στο είδος τους!.
Τον Rahal στην strip & τον Erdogan στην Μ.FUE

Τώρα άν με λιγότερα χρήματα , έβαζες τον ίδιο αριθμό Graft στον Erdogan με M.FUE & είχες το ίδο αξιόπιστο αποτέλεσμα είναι ένα ερώτημα...
Όμως σαν αποτέλεσμα δέν νομίζω να διαφέρει σε τίποτα!

Συνεπώς καλή επιτυχία!.

Χαιρετισμούς στην Nicol , Mike & λοιπούς...

Υ.Γ:Αντιλαμβάνομαι ότι θα έχεις μιλήσει με το μέλος που έκανε το χειρουργείο εκεί.
Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι επιπρόσθετα , σου έχω στείλει το κινητό μου σε π.μ
 

Stripar

Established Member
4500 Grafts με strip στις μέρες μας δέν είναι αδύνατον ,
όταν υπάρχουν γιατροί που βγάζουν 9000grafts με την μία!...ΕΔΩ

To θέμα είναι άν αξίζει κάποιος να πάρει το ρίσκο...
 

geo.

Member
παραθέτω κάποιες φωτογραφείες


η τελαιυταία που είναι σε attachment μαλια.bmp είναι ενα χρόνο νωρίτερα αλλά με φλάς
 

Συνημμένα

  • YMAIL_ATTACH_1403000320113_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000320113_image.jpg
    490.4 KB · Προβολές: 1,065
  • YMAIL_ATTACH_1403000322361_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000322361_image.jpg
    462.9 KB · Προβολές: 1,005
  • YMAIL_ATTACH_1403000327502_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000327502_image.jpg
    549.4 KB · Προβολές: 933
  • YMAIL_ATTACH_1403000331088_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000331088_image.jpg
    437.4 KB · Προβολές: 934
  • YMAIL_ATTACH_1403000332538_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000332538_image.jpg
    644.5 KB · Προβολές: 883
  • YMAIL_ATTACH_1403000332538_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000332538_image.jpg
    644.5 KB · Προβολές: 972
  • YMAIL_ATTACH_1403000335196_image.jpg
    YMAIL_ATTACH_1403000335196_image.jpg
    688.1 KB · Προβολές: 855
  • μαλια.bmp
    101.9 KB · Προβολές: 410

tasos

Active Member
geo. η τελευταία φωτό σε attachment είναι πρωτού να αρχίσεις το RU ε ?

σε βελτίωσε αρκετούτσικα ! Είχες παρενέργειες σε libido και τύπου φίνας ?
 

nucky

Active Member
δεν είσαι ούτε καν 3V αγαπητέ . 4500 είναι κατά τη γνώμη μου πολλά και έχω μια μικρή ανησυχία μήπως μπούν υπερβολικά κοντά τα μοσχέυματα . Ας πουν τη γνώμη τους Τροφέας και λοιποί έμπεροι γιατί δεν θέλω να σε αγχώνω άδικα
 

Δημητρης38

Active Member
nucky είπε:
δεν είσαι ούτε καν 3V αγαπητέ . 4500 είναι κατά τη γνώμη μου πολλά και έχω μια μικρή ανησυχία μήπως μπούν υπερβολικά κοντά τα μοσχέυματα . Ας πουν τη γνώμη τους Τροφέας και λοιποί έμπεροι γιατί δεν θέλω να σε αγχώνω άδικα

Θα σου πω εγω την δικη μου γνωμη.
Θα του πει οτι του εβαλε/εβγαλε 4.500 μοσχευματα με strip (απο area που εχει υποστει ηδη μια fue / ελεος δηλαδη) και ο φιλος μας θα ειναι ευτυχισμενος που θα εχει μαλλια (και τωρα τα εχει αλλα δεν τα βλεπει). Κατα τα αλλα λεφτα υπαρχουν !!!!
 

geo.

Member
tasos είπε:
geo. η τελευταία φωτό σε attachment είναι πρωτού να αρχίσεις το RU ε ?

σε βελτίωσε αρκετούτσικα ! Είχες παρενέργειες σε libido και τύπου φίνας ?

όχι είχα ήδη αρχίσει το ru58841 όταν την τράβηξα απλά είναι με φλας , ενώ οι άλλες είναι χωρίς φλας. Η κατάσταση μου μετα από σχεδόν 2 χρόνια ru θεωρώ ότι είναι λίγο χειρότερα
 

Flosk

Well-Known Member
Γνωμη μου ειναι οτι χρειαζεσαι 3000-3500 με fue. Στριπ τοσο μεγαλο ειναι υπερβολη για μενα..
 
Μπλουζα