Genethrix

inflammatus

New Member
Επομένως, πιστεύετε ότι το Genethrix θα βοηθούσε περισσότερο από το αντίστοιχο που ανέφερα πιο πάνω; Επίσης που μπορεί να κάνει κανείς ένα τριχοριζόγραμμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ilias68

New Member
Καλησπερα σε ολους. ακολουθω μια ας την πω θεραπεια με το προιον genethrix παραλληλα με την χρηση του regaine. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει αρνητικη αλληλεπιδραση χρησιμοποιοντας τα δυο προιοντα ταυτοχρονα φυσικα σε διαφορετικες χρονικες στιγμες της ημερας????
 

zaxosdogkanos

Active Member
οταν βαζεις μινοξιδιλη για μια περιοδο 2-4 ωρω καλο θα ηταν να μην βαλεις καποιο αλλο προιον στο κεφαλι.μετα μπορεις να βαλεις κανονικα καθως δεν νομιζω να αλλελεπιδρα.βαζε δηλαδη μινοξ πρωι-βραδυ και το γενετριξ το απογευμα
 

Gibik

Active Member
Επέλεξα να παρακολουθώ το νήμα αυτό του Genethrix επειδή περιέχει Ginkgo Biloba και επειδή τυχαίνει να παίρνω Ginkgo Biloba κατά περιόδους εδώ και 8 χρόνια λόγω τραύματος στο αριστερό έσω αυτί που απαιτεί βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος το οποίο κάνει το Ginkgo, πάντα με οδηγίες γιατρών του πολεμικού ναυτικού.
Υπάρχει μεγάλη βελτίωση στα μαλλιά με το Ginkgo, αλλά και αναστροφή αποτελεσμάτων σε μακροχρόνια χρήση ή μεγάλες δοσολογίες προς πληροφόρησή σας.
Εχω γιατρούς, έχω εμπειρεία και τα έχω περιγράψει με σεβασμό στο νήμα του Ginkgo Biloba.

Κουράζομαι να λαμβάνω ειδοποιήσεις και εμαιλ από άνθρωπους που είναι 19,5 χρονών σαν την utopia που που έχει γεμίσει σχόλια σε όλα τα νήματα και όπου βλέπω μια λογοδιάροια και μια υπέρμετρη "γνώση" επί του θέματος...
Ρωτώ λοιπόν με ποια ιδιότητα ο utopia θα μας εξηγήσει, θα μας διαφωτήσει στα πάντα?

Να αφήνετε αυτούς που παίρνουν το genethrix, να μας εξηγήσουν τι βλέπουν όπως ο Free thinker, και οι υπόλοιποι μάλλον πρέπει να σιωπήσετε.
Μπράβο στον τάσο για την προσπάθεια του για την δοκιμή του genethrix.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias68

New Member
Χρησιμοποιω το genethrix κατι παραπανω απο μηνα σε συνδιασμο με regaine. σιγουρα βελτιωθηκε η οψη της τριχας επισης περιοριστηκε και η τριχοπτωση. δεν περιμενω θαυματα. νομιζω πως το προιον ειναι ιδανικο για αγωγη συντηρησης. ειμαι 48 ετων. φανταζομαι σε νεοτερες ηλικιες θα κανει αρκετα καλυτερη δουλεια. συμφωνω απολυτα με την αναρτηση του Gibik. Ας αφησουμε λοιπον τις αντιπαραθεσεις διοτι δεν οδηγουν πουθενα
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Επέλεξα να παρακολουθώ το νήμα αυτό του Genethrix επειδή περιέχει Ginkgo Biloba και επειδή τυχαίνει να παίρνω Ginkgo Biloba κατά περιόδους εδώ και 8 χρόνια λόγω τραύματος στο αριστερό έσω αυτί που απαιτεί βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος το οποίο κάνει το Ginkgo, πάντα με οδηγίες γιατρών του πολεμικού ναυτικού.
Υπάρχει μεγάλη βελτίωση στα μαλλιά με το Ginkgo, αλλά και αναστροφή αποτελεσμάτων σε μακροχρόνια χρήση ή μεγάλες δοσολογίες προς πληροφόρησή σας.
Εχω γιατρούς, έχω εμπειρεία και τα έχω περιγράψει με σεβασμό στο νήμα του Ginkgo Biloba.

Κουράζομαι να λαμβάνω ειδοποιήσεις και εμαιλ από άνθρωπους που είναι 19,5 χρονών σαν την utopia που που έχει γεμίσει σχόλια σε όλα τα νήματα και όπου βλέπω μια λογοδιάροια και μια υπέρμετρη "γνώση" επί του θέματος...
Ρωτώ λοιπόν με ποια ιδιότητα ο utopia θα μας εξηγήσει, θα μας διαφωτήσει στα πάντα?

Να αφήνετε αυτούς που παίρνουν το genethrix, να μας εξηγήσουν τι βλέπουν όπως ο Free thinker, και οι υπόλοιποι μάλλον πρέπει να σιωπήσετε.
Μπράβο στον τάσο για την προσπάθεια του για την δοκιμή του genethrix.
ειχα διαβασει φιλε τα ποστ σου σχετικα με gingo biloba και πιστευω βοηθαει πολυ οπως και το ginseng φυσικα...αρα το genethrix ειναι δυνατη και καλη λυση μονο και μονο επειδη το ενα απο τα συστατικα του ειναι το γκινγκο! ειχες ομως καποιες αμφιβολιες σχετικα με εστραδιολη αν δεν απατωμαι...εξακολουθεις να τις εχεις??? επισης εμπιστευομαι το Πανεπιστημιο Αθηνων....και για οποιον θελει να παει σε φυσικη μινοξιδιλη μια καλη επιλογη ειναι το gingo..καλυτερη απτου κρεμμυδιου υπο την εννοια οτι το κρεμμυδι ειναι αποκρουστικο ως προς το ''αρωμα'' που βγαζει! τι λες εσυ φιλε? καλυτερο το κρεμμυδι ή το γκινγκο (εχε υποψιν σου οτι θεωρω και το μπιλομπα κορυφαια επιλογη!) ?
 

tasos33

Well-Known Member
Μιας κ εγώ άνοιξαν το νημα θα παράθεσω μερικούς λόγους που προς το παρόν δε με έκαναν να προχώρησε το όλο εγχείρημα..
1.βασικό μου μέλημά ηταν σε πρωτο στάδιο να το εφαρμόσουν κυρίως παλαιοτερα μέλη τα οποία έχουμε εμπειρία απο πολλές κ διάφορες δοκιμές έτσι ώστε να εξάγουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα,αλλά δεν ήθελαν ,σεβαστό εννοείται...

2. Καποιες αναφορές μελών που ξεκίνησαν να το βάζουν δεν έδειξαν κάτι προς το παρόν και αυτός ηταν ανασταλτικός παράγοντας...

3.η εταιρία όταν έγινε επικοινωνία πριν λίγους μηνες με ενημέρωσε πως σύντομα θα βάλει φωτο με το πριν κ το μετα απο διάφορα περιστατικά πράγμα το οποίο δεν είδα να συμβαίνει, παρα μονο η ίδια εκπομπη σε κανάλι με το αποτέλεσμα του ιδιου του δημιουργού του προϊόντος και τίποτα άλλο...

4.οι της εταιρείας ζήτησαν όσοι το πάρουν να χρησιμοποιουν αποκλειστικά το προϊόν ,οι περισσοτεροι που ενδιαφέρθηκαν χρησιμοποιουν κ αλλά όπως μινοξ και δεν νομιζω να έκοβαν την μινοξ για να βάζουν μονο Κάτι αγνωστο και αμφιβόλου αποτέλεσματος για την ωρα....

5...η τιμή του είναι απαγορευτική,ακόμα και αν δοκιμαζαμε και βλέπαμε κάποια θετικά στοιχεια δε θα μας το εδιναν δωρεά για παντα,μετα απο δυο τρεις μηνες θα έπρεπε να το πληρώνουμε κάθε μήνα και τα 50 ευρώ είναι πολλά παρα πολλά για το εν λογο προϊόν...

Προσωπικά πιστεύω,πως παρα τα δυνατά συστατικά του,προς το παρόν δεν έχουμε να δουμε κάτι, όπως είπε κ ο gibik πιο πάνω, δεν ξέρουμε τι. Ginko κτλ και σε τι ποσότητες περιέχονται,ίσως να βοηθήσει αρκετά κάποιους οι οποίοι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο,αυτό μ το είχαν πει άλλωστε κ απο τη εταιρεια..

Το γεγονος οτι δέχτηκαν το crash test τους τιμά και δείχνει οτι το εμπιστεύονται, από κει και πέρα όμως απο το ςμπιστετομαι μέχρι το δουλεύει στο μαλλί η απόσταση μετριέται σε έτη φωτος
 

Gibik

Active Member
Bρήκες άνθρωπο τώρα να πετάξεις έτσι μια έρευνα της πλάκας. Εδώ τα αποτελέσματα τα βγάζουν με βάση ερωτηματολόγιο που έδωσαν στους ασθενείς.:D
Εγώ δεν έχω δει κάμια βαρβάτη επανέκφυση με τα gingo biloba.Βρες μου φωτο σοβαρές και θα ζητήσω συγνώμη.
Όσο δικαίωμα έχω εγώ να αποθαρρύνω τον κόσμο άλλο τόσο έχεις κι εσύ να ενθαρρύνεις να το αγοράσουν.
Kαι εσύ βρήκες άνθρωπο να ξεσπάσεις τώρα. Γιατί δεν παίρνεις φίνα και την φοβάσαι τόσα χρόνια?
Εγώ έχω ακόμα μαλλιά και είμαι και 45 αλλά μαλακίζομαι με πόσιμα αγειοδιασταλτικά, συμπληρώματα και βιταμίνες από 36 χρονών.
Δεν είμαι υπέρ του Genethrix όπως και εσύ αρχής εξ΄αρχής επειδή έχει Ginkgo μέσα και δεν δουλεύει και το ανέφερα ποιο πάνω. Διπλωματικός απλά προσπάθησα να είμαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
εχεις δικιο...δεν ξερουμε μεσα τι ειδους ginseng kai gingo περιεχει το genethrix ...οποτε προτεινεις καλυτερα να παρω φυτικο συμπληρωμα ginseg σε καψουλα...
αυτο που ηθελα να ρωτησω αν ξερεις..αν κανει τιποτα με το κολλαγονο το ginseng...διοτι αν κανει τοτε δε χρειαζεται να ψαχνω για λοσιον κρεμμυδιου (το κρεμμυδι λενε οτι εχει θειο και βοηθαει την παραγωγη κολλαγονου και για αυτο εχει αποτελεσμα στα μαλλια).....κανει κατι σχετικα με το κολλαγονο το ginseng ή απλα κανει αιματωση των αγγειων οπως το μπιλομπα?
 

Nikotine4

New Member
Μετά απο σχεδόν 6 μήνες χρήσης του genethrix(gel και shampoo) το προϊόν δεν κάνει αυτά που υπόσχεται,ούτε στο ελάχιστο.Ενω στην αρχή είχε σταματήσει την τριχόπτωση μετά έπεσε σε απόδοση.Για τα πυκνά μαλλιά που υπόσχεται δεν το συζητάω,μηδενικά αποτελέσματα..
 

zaxosdogkanos

Active Member
εχουνε ηδη ριξει την τιμη στα 27 ευρω.μακαρι σε καποιους να κανει συντηρηση αλλα δεν νομιζω δυστυχως να βοηθησει.
 

Antonis69

μελλοντικος κουρουπας
Καλησπερα συναγωνιστες. εδω και περιπου 20 μερες χρησιμοποιω το εν λογω προιον(τζελ και σαμουαν) χωρις φυσικα να δω καποιο σημαντικο αποτελεσμα εκτος απο την ελαφρα ενδυναμωση της υπαρχουσας τριχας. επισης στα σημεια που εχω μεγαλη αραιωση παρατηρησα χνουδι το οποιο δεν προυπηρχε(το οποιο ισως δεν το ειχα παρατηρησει πιο πριν διοτι δεν εδινα μεγαη προσοχη στην αραιωση που ειχα) οποτε και αυτο μου δινει μια ελπιδα οτι ισως το χνουδι δυναμωσει. θα συνεχισω την αγωγη συμφωνα με τις οδηγιες μεχρι να τελειωσει το προιον και αν δω εστω και την παραμικρη πυκνωση θα ξαναπαραγγειλω. η φαρμακοποιος παντως μου προτεινε regain για σιγουρα αποτελεσματα. ως τοτε θα σας κρατω ενημερους ακομη και με υλικο.
 

crossfire

Well-Known Member

MARTIN_

New Member
Καλησπερα και παλι,μετα απο 2,5 μηνες τζενεθριξ εχω να πω πως δυστυχως προσωπικα δεν εχω δει τιποτα καλο,εκανα υπομονη τοσο καιρο αλλα τιποτα.Στην πραγματικοτητα εχω αδειασει αρκετα και χανω παρα πολλες τριχες καθημερινα(δεν μπορω να πω φυσικα πως φταιει το προιον,δεν μπορει να κανει και κακο φανταζομαι).Παρολαυτα θα το κοψω απο οτι φαινεται,το μονο που χρησιμοποιω ειναι το σαμπουαν της φρεζιντερμ το hair force.Σε 5 μερες μπαινω στρατο,μολις προσαρμοστω εκει πρωτα Ο Θεος και παω στη μοναδα μου θα ξεκινησω μινο(regainε) σε συνδιασμο λογικα με καποια σαμπουαν(και βιταμινες d3 επειδη εχω σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα την συγκεκριμενη βιταμινη).Αυτα απο εμενα πανω στο θεμα...
 

jim_1912

New Member
Καλησπερα και παλι,μετα απο 2,5 μηνες τζενεθριξ εχω να πω πως δυστυχως προσωπικα δεν εχω δει τιποτα καλο,εκανα υπομονη τοσο καιρο αλλα τιποτα.Στην πραγματικοτητα εχω αδειασει αρκετα και χανω παρα πολλες τριχες καθημερινα(δεν μπορω να πω φυσικα πως φταιει το προιον,δεν μπορει να κανει και κακο φανταζομαι).Παρολαυτα θα το κοψω απο οτι φαινεται,το μονο που χρησιμοποιω ειναι το σαμπουαν της φρεζιντερμ το hair force.Σε 5 μερες μπαινω στρατο,μολις προσαρμοστω εκει πρωτα Ο Θεος και παω στη μοναδα μου θα ξεκινησω μινο(regainε) σε συνδιασμο λογικα με καποια σαμπουαν(και βιταμινες d3 επειδη εχω σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα την συγκεκριμενη βιταμινη).Αυτα απο εμενα πανω στο θεμα...

Πως γνωριζεις τα χαμηλα επιπεδα της βιταμινης d?Θα ηθελα να μαθω και γω για τα δικα μου!Υπαρχει καποια εξεταση?Και αν ναι που μπορει να γινει?Μενω θεσσαλονικη και λογω του χειμωνα θα ηθελα να εξετασω και γω τα επιπεδα της
 

FreeThinker

Well-Known Member
Πως γνωριζεις τα χαμηλα επιπεδα της βιταμινης d?Θα ηθελα να μαθω και γω για τα δικα μου!Υπαρχει καποια εξεταση?Και αν ναι που μπορει να γινει?Μενω θεσσαλονικη και λογω του χειμωνα θα ηθελα να εξετασω και γω τα επιπεδα της

Το παιδι λογικα τα μαντεψε. Αλλα μπορεις να κανεις και μια ειδικη εξεταση αν θες, σε δικηγορικο γραφειο γινεται συνηθως.
 
Μπορείς να ζητήσεις να σου γράψει ο παθολόγος μαζί με γενικές αιματολογικές (π.χ) ή ο ενδοκρινολόγος σε περίπτωση που τσεκάρεις και τις ορμόνες.
 
Μπλουζα