Genethrix

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα σας σύντροφοι,
χρησιμοποιώ το genethrix 4 μήνες και μπορώ να πώ πως μου έκανε καλό μόνο στο να φτιάχνω το μαλλί μου τιποτα άλλο, η τιμή του είναι πολύ ηψηλή για 50 ευρω τον μήνα δηλαδή τον χρόνο θες 600 ευρω θα τρελαθούμε?γιατί στους 3 μήνες που λέει δεν βλέπεις απολύτως τίποτα ίσα ίσα υπάρχει τριχόπτωση κανονικά, θέλουν να είναι ανταγωνιστικοί λένε στην τιμή τους γι αυτο είναι κ ακριβό,αν έκανε πραγματική δουλεια το προιόν θα βρεί την θέση που του αξίζει και θα μπορούν να το προμηθευτούν πιό πολλοί έλληνες που δεν έχουν χρήματα, αλλά θα το δείτε πως είναι κ αυτό μια φούσκα όπως σε άλλες περιπτώσεις είναι τι θα μαζέψει απο εμάς τους μαλάκες. και όχι τιποτα άλλο δεν κάνει τίποτα γι αυτα που υπόσχεται, προσωπική μου άποψη το θέμα γιατί το δοκίμασα έλεγα να ξαναπάρω αν ήταν πιο οικονομικό μόνο και μόνο για να δώ στην πορεία μήπως δώ κάτι καλύτερο αλλά δεν το βλέπω, ελπίζω εσείς που θα το πάρετε εδω μέσα για δοκιμή να δείτε καλύτερα αποτελέσματα αλλά δεν το νομίζω.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι τωρα που ξαναβλεπω τη διαφημιση του στην τηλεοραση ειναι οντως ελεεινη. ''Λιπαροτητα? Πιτυρίδα? Αραιωση? Απωλεια Τριχων? (Ελεος)'' Ειναι πραγματι επιπεδου Καπιλαριν. Και κακιστης ποιοτητας το βιντεο, σα να το χουν τραβηξει με κινητο.

Εχει ενα πολυ ισχυρο χαρτι το Genethrix που το διαχωριζει καπως με τα υπολοιπα, οτι δημιουργηθηκε σε συνεργασια με το ΕΚΠΑ (αν ειναι ετσι οπως λενε). Εκει θα πρεπε να ριχνουν ολη τους τη διαφημιση και να εξηγουν μερικα πραγματα πιο επιστημονικα.

Αλλα τριχες κατσαρες ουτε εγω νομιζω οτι κανει κατι.
 

FreeThinker

Well-Known Member
λοιπον η συζητηση μεταξυ εμου και genethrix εχει ως εξης....
tasos..
Το προϊόν σας λόγω των συστατικών που περιεχει ίσως να είναι αποτελεαματικο, αυτό που δεν βλέπουμε είναι περιστατικά με το πριν και το μετα,ίσως είναι νωρίς ακόμα βέβαια επειδή κυκλοφορησε προσφάτως, αν πιστεύετε οτι όντως είναι αποτελεσματικο μπορούμε να κάνουμε ενα crash test στο hairlossgr.com το ελληνικό φόρουμ που ασχολείται με την τριχόπτωση σε όλες τις εκφάνσεις της και απαριθμεί χιλιαδες μέλη, αν και έχει γίνει αναφορά του προϊόντος στο foroum πριν λίγους μηνες δεν δώσαμε περαιτέρω σημασία επειδή ηταν πολύ νεο στην αγορά αρα και αμφιβόλων αποτελεσματων. Τα μέλη του φόρουμ έχουμε δοκιμασει δεκάδες θεραπειες αναλόγες,είμαστε πολύ ψαγμενοι και έχουμε ανακαλύψει πολλά ,αν θέλετε μπορείτε να διαθεσετε μερικά μπουκάλια σε μερικά μέλη ώστε να δοκιμασουμε το προϊόν, αν όντως κανει δουλεια και οι κριτικες μας είναι θετικες να είστε σίγουροι πως οι πωλησεις μέσω του forum θα εκτοξευτούν, αν σας ενδιαφέρει το συζητάμε,αν σας ενδιαφέρει θα ανάρτηση κ την οποία συζήτηση μας στο forum.Καλό σας βράδυ....................
.............................................................
Genethrix

καλησπέρα,

φωτογραφίες πρίν και μετα τη χρήση θα δημοσιευθούν σύντομα
Είναι ενδιαφέρουσα η πρότασή σας όμως για να γίνει η διανομη σε μέλη θα πρέπει να εξασφαλιστούν τα εξής
πρώτον, τα μέλη στα οποία θα δοθεί δέν θα πρέπει να βρίσκονται στα τελευταια στάδια τριχόπτωσης, οπου και λόγω των νεκρών θυλάκων υπάρχει μηδαμινή αποτελεσματικότητα

δεύτερον θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγθεί οτι όποιοι ξεκινήσουν την θεραπεία, θα την ακολουθήσουν με συνέπεια για τουλάχιστον 3 μήνες
...............................
...........................................................
tasos..
Το forum διέπεται απο κανόνες, είναι αξιόπιστο,ενω δεν υπαρχουν πωλητες ειτε προιοντων ειτε μεταμοσχεύσεων,μάλιστα κάποιοι που έχουν προσπαθήσει με πλάγιους τροπους να προσεγγίσουν έχουν εκδιωχθεί κακήν κακως
Απο κει και πέρα το μονο ευκολο είναι να επιλεχθούν μερικοί υποψήφιοι που πληρούν αυτά τα κριτηρια και θέλουν να το δοκιμάσουν,τα στοιχεια των οποίων θα είναι στη διάθεση σας φυσικά αλλά και φωτογραφιες πριν και μετα
Θα αναρτησω την συζήτηση μας αρχικα στο forum και σε συννενόηση με τους διαχειριστές μπορούμε να ρυθμίσουμε και τις οποίες λεπτομερειες........

............................
Genethrix

οκ, ειμαστε συμφωνοι σε αυτό
............................................................................................................

η σκεψη μου εχεις ως εξης:να χωριστουμε σε δυο ομαδες των τεσσαρων ατομων, η 1η ομαδα να αποτελειται
απο μέλη με μ.ο ηλικιας τα 25-26 ετη και nw3 max, ενω η 2η ομαδα να αποτελειται απο μ.ο ηλικιας τα 33-35 ετη με nw4 max,αυτο θα προτεινω και στον υπευθυνο του προιοντος.
Καθε πρόταση δεκτη, να απαντησουν οσοι πραγματικα ενδιαφέρονται και μπορουν να εφαρμοσουν την θεραπεια συμφωνα με τις οδηγιες του παραγωγου ωστε να εχουμε πληρη εικόνα για τις δυνατοτητες του.

Τασο το γειωσαμε?
 

MARTIN_

New Member
Καλησπερα παιδια.Ειμαι νεος εδω και σας ''διαβαζω'' περιπου 6 μηνες τωρα,απο τοτε που εχω παρατηρησει κι εγω με την σειρα μου καποιο προβλημα.Η δικη μου περιπτωση ειναι ακομα σε αρχικο σταδιο νομιζω αλλα οσο περνα ο καιρος δεν βλεπω βελτιωση,αλλα το αντιθετο.Ειμαι 26 ετων και απλα εχει αρχισει τριχοπτωση-αραιωση στα κλασσικα σημεια,εδικα στην κορυφη.Βλεπω ολο και περισσοτερες τριχες να πεφτουν με το παραμικρο ακομα κι οταν απλα τις τραβαω(εντελως απαλα).Προφανως κι εγω εχω αρχισει να απελπιζομαι γιατι βλεπω σιγα σιγα πως θα χασω τα μαλλια μου,ξερω πως υπαρχουν και σημαντικοτερα προβληματα και πως ισως καποτε να ''αδιαφορησω'' πλεον εντελως γι αυτο αλλα ακομα ειναι αρχη και ελπιζω μπας και σωσω κατι οσο γινεται φυσικα.Τα γραφω ολα αυτα εδω γιατι εδω και 2 βδομαδες χρησιμοποιω το genethriχ,και θα σας ενημερωνω για οτιδηποτε καλο η κακο,ακομα ειναι πολυ νωρις για να σας πω κατι.Προς το παρον βλεπω ακρετα αυξημενη τριχοπτωση οταν λουζομαι.αλλα δεν ξερω αν φταιει το προιον(το χρησιμοποιω μολις 1.5 βδομαδα).Αυτα προς το παρον και ελπιζω να μην πειραζει που εγραψα και 2 πραματα για την περιπτωση μου εδω..
 

MARTIN_

New Member
Καλησπερα παιδια.Μετα απο 1 μηνα χρησης,το μονο προς το παρον που εχω να πω ειναι πως βλεπω εντονοτερη τριχοπτωση δυστυχως.Αυτο σιγουρα,επισης τα μαλλια μου γινονται λιπαρα πιο συντομα πλεον και λουζομαι στανταρ μερα παρα μερα για να μην πω καθε μερα.Αν μπορει καποιος που το χρησιμοποιει επισης η οποιοσδηποτε να μου πει αν πιστευει πως ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο.Για το σαμπουαν μονο καλα λογια λεω προς το παρον μου φαινεται πολυ οκ.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καλησπερα παιδια.Μετα απο 1 μηνα χρησης,το μονο προς το παρον που εχω να πω ειναι πως βλεπω εντονοτερη τριχοπτωση δυστυχως.Αυτο σιγουρα,επισης τα μαλλια μου γινονται λιπαρα πιο συντομα πλεον και λουζομαι στανταρ μερα παρα μερα για να μην πω καθε μερα.Αν μπορει καποιος που το χρησιμοποιει επισης η οποιοσδηποτε να μου πει αν πιστευει πως ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο.Για το σαμπουαν μονο καλα λογια λεω προς το παρον μου φαινεται πολυ οκ.

και γω το χρησιμοποιω αλλα οχι σταθερα διοτι ακολουθω αλλη θεραπεια κανονικα, δε νομιζω να προκαλει αυξημενη τριχοπτωση το προιον. εγω δεν εχω δει καποιο αποτελεσμα αλλα σιγουρα δε μου ριχνει μαλλια
 

pithikas

Well-Known Member
Καλησπερα παιδια.Μετα απο 1 μηνα χρησης,το μονο προς το παρον που εχω να πω ειναι πως βλεπω εντονοτερη τριχοπτωση δυστυχως.Αυτο σιγουρα,επισης τα μαλλια μου γινονται λιπαρα πιο συντομα πλεον και λουζομαι στανταρ μερα παρα μερα για να μην πω καθε μερα.Αν μπορει καποιος που το χρησιμοποιει επισης η οποιοσδηποτε να μου πει αν πιστευει πως ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο.Για το σαμπουαν μονο καλα λογια λεω προς το παρον μου φαινεται πολυ οκ.
Kαι μετά παραπονούνται όλοι πως δε βγαίνουν προιόντα που να κάνουν κάτι στο θέμα μας!:D
 

inflammatus

New Member
Καλημέρα προς άπαντες. Πρόσεξα ότι αναφέρονται συχνά εδώ οι "νεκροί θύλακες". Πάσχω από Ανδρογενετική Αλωπεκία, έχω τους κλασσικούς κόλπους δεξιά και αριστερά στους κροτάφους. Όμως, πρόσφατα δοκίμασα μια σειρά του φρουκτίς και είδα μια βελτίωση σε κάποια σημεία. Επίσης είδα πως στην επιφάνεια που δεν έχω μαλλιά, υπάρχει ένα χνούδι και μάλιστα είναι και αρκετά πυκνό. Αυτό θα σήμαινε πως υπάρχουν θύλακες ακόμα ζωντανοί, οι οποίοι δεν τρέφονται αρκετά ώστε να δώσουν ώθηση στην ανάπτυξη μαλλιών;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα προς άπαντες. Πρόσεξα ότι αναφέρονται συχνά εδώ οι "νεκροί θύλακες". Πάσχω από Ανδρογενετική Αλωπεκία, έχω τους κλασσικούς κόλπους δεξιά και αριστερά στους κροτάφους. Όμως, πρόσφατα δοκίμασα μια σειρά του φρουκτίς και είδα μια βελτίωση σε κάποια σημεία. Επίσης είδα πως στην επιφάνεια που δεν έχω μαλλιά, υπάρχει ένα χνούδι και μάλιστα είναι και αρκετά πυκνό. Αυτό θα σήμαινε πως υπάρχουν θύλακες ακόμα ζωντανοί, οι οποίοι δεν τρέφονται αρκετά ώστε να δώσουν ώθηση στην ανάπτυξη μαλλιών;

Ίσως η καταλληλότερη λέξη είναι ατροφικοί και όχι νεκροί, αλλά παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, όπως η ηλικία, τα χρόνια αραίωσης, η ίνωση κλπ. Αρκετά πράγματα μπορεί να δώσουν ένα αρχικό ερέθισμα, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής δεν μπορεί να επαναφέρει στο απόλυτο τον φυσιολογικό κύκλο σε περιπτώσεις κλασσικής ΑΓΑ. Αυτό της fructis έχει stemoxydine?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Το μόνο που θα μπορούσε ίσως να δώσει επανέκφυση από τα προϊόντα της fructis είναι η λοσιόν grow strong που έχει stemoxydine όπως λέει και ο gomi.
To θέμα είναι ότι σε όποιο σούπερ μάρκετ το είχα ψάξει δεν υπήρχε πουθενά.Τα άλλα προϊόντα της σειράς υπήρχαν κανονικά
 

inflammatus

New Member
Το μόνο που θα μπορούσε ίσως να δώσει επανέκφυση από τα προϊόντα της fructis είναι η λοσιόν grow strong που έχει stemoxydine όπως λέει και ο gomi.
To θέμα είναι ότι σε όποιο σούπερ μάρκετ το είχα ψάξει δεν υπήρχε πουθενά.Τα άλλα προϊόντα της σειράς υπήρχαν κανονικά
Στο Χόντο το είχαν και μάλιστα το βρήκα σε τιμή 2 προς ένα. Πλήρωνες ένα έπαιρνες δύο.
 

inflammatus

New Member
Ίσως η καταλληλότερη λέξη είναι ατροφικοί και όχι νεκροί, αλλά παίζουν πολλά πράγματα ρόλο, όπως η ηλικία, τα χρόνια αραίωσης, η ίνωση κλπ. Αρκετά πράγματα μπορεί να δώσουν ένα αρχικό ερέθισμα, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής δεν μπορεί να επαναφέρει στο απόλυτο τον φυσιολογικό κύκλο σε περιπτώσεις κλασσικής ΑΓΑ. Αυτό της fructis έχει stemoxydine?
Πολύ σωστά. Έχει στεμοξιδίνη, βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο η περιεκτικότητά του προϊόντος είναι ικανή να δώσει βιώσιμα αποτελέσματα. Έχω μάθει πως βοηθά γενικά ένα ξέπλυμα με διάλυμα από νερό και βιολογικό μηλόξυδο. Υποτίθεται ότι διαλύει τη λιπαρότητα στις ρίζες με αποτέλεσμα να μπορεί το όποιο σκεύασμα να περνά πιο εύκολα μέσα στο θύλακα. Επίσης να θέσω υπόψιν ένα παράδοξο ίσως στοιχείο. Περί τα 1700, κάπου 4000 αγόρια (στην Ιταλία μόνο) υπόκειντο στη διαδικασία του ευνουχισμού για "φωνητικούς" λόγους. Με τον ευνουχισμό στην προεφηβική ηλικία, δεν αναιρούνταν οι σεξουαλικές ορμές των αγοριών, όμως η έλλειψη της τεστοστερόνης και του μεταβολίτη της, της διυδροτεστοστερόνης, προκαλούσαν διαφορές στην σωματική τους ανάπτυξη, όπως μακρύτερα οστά και μεγαλύτερους πνεύμονες, καθώς και περισσότερα μαλλιά επί μακρόν...
 

mikegad

Well-Known Member
Στο Χόντο το είχαν και μάλιστα το βρήκα σε τιμή 2 προς ένα. Πλήρωνες ένα έπαιρνες δύο.
Mάλιστα δεν το ήξερα...βασικά για να μην το βρίσκω πουθενά θεώρησα πως θα σταμάτησε να βγαίνει.
Εδώ που είμαι δεν έχει Hondos ,άμα πάω Ηράκλειο θα ρίξω μια ματιά
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και γρήγορα γιατί ακούγεται πως τα hondos πάνε για λουκέτο...:p
Καλό και οικονομικό το fructis αλλά αν κάνει κάποιος και τραυματισμό, να μην το βάζει μετά λόγο πολλών χημικών
 

zaxosdogkanos

Active Member
γκομι να σε ρωτησω κατι?επειδη βγαζω ξηροδεμια μετα απο λουσιμο λογο χημικων στα σαμπουαν,πιστευεις αν χρησιμοποιησω ενα βρεφικο θα με βοηθησει?εχεις εσυ καποιο να προτινεις?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
γκομι να σε ρωτησω κατι?επειδη βγαζω ξηροδεμια μετα απο λουσιμο λογο χημικων στα σαμπουαν,πιστευεις αν χρησιμοποιησω ενα βρεφικο θα με βοηθησει?εχεις εσυ καποιο να προτινεις?

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ βρεφικό και να σου πω την αλήθεια ούτε αυτά πολυεμπιστεύομαι.
Τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ αυτό
http://www.naturasiberica.ru/en/product/shampun-dlya-ustavshih-i-oslablennyh-volos/

Γενικά η εταιρεία έχει απίστευτα προϊόντα σε τρομερές τιμές. Υπάρχουν και στην Ελλάδα
http://www.natura-siberica.gr/index.php/el/front-page/woman/hair-care/shampoos

αλλά το συγκεκριμένο που θέλω εγώ, δεν το έχουν και το παίρνω απ έξω
 
Μπλουζα