Froika anti-hair loss peptide lotion

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Για να μην υπάρχει παρανόηση, η λοσιόν της Froika έχει πεπτίδια βιοτίνης κι όχι χαλκού. Πεπτίδια χαλκού έχει, εάν δεν κάνω λάθος, το Folligen.
 

mikegad

Well-Known Member
Έλεγα να πάρω την λοσιον της propoline (και όλο το άφηνα) και τελικά παρήγγειλα 2 τεμάχια froika + το σαμπουάν της
 

zaxosdogkanos

Active Member
μικε αν γινεται κανε ενα review του σαμπουαν γιατι θελω να το δοκιμασω εδω και καιρο και δεν με παιρνει να δινω αλλα λεφτα αυτη τη περιοδο σε μη δοκιμασμενα...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
παιδια ενα απο τα συστατικα που εχει μεσα η λοσιον ειναι αυτο

http://www.prueksaa-tara.com/images/GP4G.pdf

μου το εστειλε ο γιωργος ενω συζηταμε για το προιον.

Πέρυσι δοκίμασα το αντίστοιχο της frezyderm DG4PO4 (artemia salina) λόγω του ότι προσφέρει προστασία απο τον ήλιο...Καθόλη τη διάρκεια 3 μηνών χρήσης, δεν μου έκανε απολύτως τίποτα πάντως.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Έλεγα να πάρω την λοσιον της propoline (και όλο το άφηνα) και τελικά παρήγγειλα 2 τεμάχια froika + το σαμπουάν της

mike απο ιντερνετ τα πηρες? σκεφτομαι να τα δοκιμασω και εγω. το σαμπουαν και ενα τοπικο να λεω οτι κατι βαζω μετα το λουσιμο.
εδω και 3 μηνες εχω σταματησει το regain. τι θα διαλεγατε αν εισασταν στη θεση μου για μια λοσιον μονο?
να παρω της froika? να παρω folligen? τι λετε?
τριχοπτωση ιδιαιτερη δεν βλεπω.. απλα να βοηθαει γενικοτερα και να μη λαδωνει θελω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zaxosdogkanos

Active Member
folligen αν μπορεις να αγορασεις απο εξω γιατι δεν νομιζω να μπορεις να βρεις στην ελλαδα.

καποια αλλη λοσιον δεν εχω δοκιμασει αλλα τουλαχιστον αυτη δεν λαδωνει.παιρνει κανα τεταρτο να στεγνωσει και μετα φαινονται κανονικα τα μαλλια.
 

dimitris50423

Well-Known Member
folligen αν μπορεις να αγορασεις απο εξω γιατι δεν νομιζω να μπορεις να βρεις στην ελλαδα.

καποια αλλη λοσιον δεν εχω δοκιμασει αλλα τουλαχιστον αυτη δεν λαδωνει.παιρνει κανα τεταρτο να στεγνωσει και μετα φαινονται κανονικα τα μαλλια.

τι διαφορα ειδες στο μαλλι σου? αυτο ειναι με τα πεπτιδια χαλκου? ισως παρω και κανενα καλο σκευασμα με ω3 περισσοτερο σαν συμπληρωμα γενικα.
 

mikegad

Well-Known Member
mike απο ιντερνετ τα πηρες? σκεφτομαι να τα δοκιμασω και εγω. το σαμπουαν και ενα τοπικο να λεω οτι κατι βαζω μετα το λουσιμο.
Ναι από το ιντερνετ ,από το πρώτο μαγαζί στο σκρουτζ
Φθηνό είναι οπότε μια δοκιμή πιστεύω την αξίζει
 

zaxosdogkanos

Active Member
φολλιγεν δεν εχω δοκιμασει γτ δεν μπορω να παρω απο εξωτερικο.απο γνωμες στο φορουμ εχω ακουσεικαλα λογια.
 

Briner

Active Member
μικε αν γινεται κανε ενα review του σαμπουαν γιατι θελω να το δοκιμασω εδω και καιρο και δεν με παιρνει να δινω αλλα λεφτα αυτη τη περιοδο σε μη δοκιμασμενα...
Το σαμπουάν είναι αρκετά καλό. Έχω λιπαρά μαλλιά κι απ' αυτή την άποψη κάνει καλή δουλειά. Εξακολουθώ να το χρησιμοποιώ, εναλλάξ με Revivogen, ενώ σταθερά λούζομαι με το Neogenic της Vichy.
 

nikolakis

Well-Known Member
τι διαφορα ειδες στο μαλλι σου? αυτο ειναι με τα πεπτιδια χαλκου? ισως παρω και κανενα καλο σκευασμα με ω3 περισσοτερο σαν συμπληρωμα γενικα.
Δημήτρη δεν ξερω αν τα ω3 κάνουν καλο στη καρδιά πάντως εμενα στο μαλλι μου έκαναν μαλλον ζημιά. Απο τοτε που τα σταμάτησα είδα μειωμένη τριχόπτωση και επαιρνα κ ακριβό σκεύασμα της nature bondy. Βέβαια εςενα μπορεί να σε βοηθήσουν απλα εμενα το αντίθετο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη δεν ξερω αν τα ω3 κάνουν καλο στη καρδιά πάντως εμενα στο μαλλι μου έκαναν μαλλον ζημιά. Απο τοτε που τα σταμάτησα είδα μειωμένη τριχόπτωση και επαιρνα κ ακριβό σκεύασμα της nature bondy. Βέβαια εςενα μπορεί να σε βοηθήσουν απλα εμενα το αντίθετο.

ευχαριστω Νικο. με ενδιαφερει να βοηθησει και στο μαλλι και γενικα. ισως και να μη παρω αφου δεν εχω τριχοπτωση. :)
 
Μπλουζα