folligen

zafi1988

Member
ρε συ cool τι πολύ γρήγορα...πριν 3,5 χρόνια άνοιξε το θέμα ο kapa
Ακριβώς..πριν τριάμιση χρόνια..Μπαίνει 2017 και ακόμα μιλάμε για τα ίδια και τα ίδια..δεν απορώ που έχουμε καταντήσει σε forum μεταμοσεύσεων..:(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Αν και δεν ειμαι χρηστης μινοξιδιλης σκεφτομαι να δοκιμασω τo folligen για density, καλυτερη ποιοτητα τριχας και scalp.

Γνωριζει κανεις καποιο link για αγορα;
 

cool11

Well-Known Member
Εχει ασχοληθει κανεις, το χει ψαξει,
αν η συνεχης χρηση folligen επι μηνες,
ειναι καλυτερα να διακοπτεται για την καλυτερη αποτελεσματικοτητα του προιοντος και τα μαλλια μας;
Πάει σερί οπως η μινοξ, ή θελει και την 'αγραναπαυσή' του το folligen?
 

sven

Active Member
Εχει ασχοληθει κανεις, το χει ψαξει,
αν η συνεχης χρηση folligen επι μηνες,
ειναι καλυτερα να διακοπτεται για την καλυτερη αποτελεσματικοτητα του προιοντος και τα μαλλια μας;
Πάει σερί οπως η μινοξ, ή θελει και την 'αγραναπαυσή' του το folligen?

Το δέυτερο
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εχει ασχοληθει κανεις, το χει ψαξει,
αν η συνεχης χρηση folligen επι μηνες,
ειναι καλυτερα να διακοπτεται για την καλυτερη αποτελεσματικοτητα του προιοντος και τα μαλλια μας;
Πάει σερί οπως η μινοξ, ή θελει και την 'αγραναπαυσή' του το folligen?

Συνεχίζεις και το Zix?
 

sven

Active Member
Δεν ξέρω αλλα αφού όμως αλλάζεις μια θεραπεία και πας σε άλλη αυτή την άλλη αφού την ξεκίνησες την κανεις κάμποσους μήνες μέχρι να πέσει η απόδοση τις και όταν πέσει πας σε άλλη ή πας πίσω στο folli .
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι, ημουν ισως ο τελευταιος εδω που το χρησιμοποιουσα....τελειωσαν τα υλικα, και δεν ξαναπαρηγγειλα...

Καλό είναι τότε να τσεκάρεις κάποια στιγμή χαλκό και ψευδάργυρο όταν κάνεις γενικές εξετάσεις αίματος.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατι το λες αυτο;
O χαλκός κάνει build up και μάλιστα κατά πολύ και δρα ανταγωνιστικά με τον ψευδάργυρο. Αν έβαζες zix οκ, αλλιώς θα σου έλεγα να παίρνεις 30mg zinc. Και τα 2 είναι καλά για το μαλλί αρκεί να βρίσκονται σε ισορροπίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
O χαλκός κάνει build up και μάλιστα κατά πολύ και δρα ανταγωνιστικά με τον ψευδάργυρο. Αν έβαζες zix οκ, αλλιώς θα σου έλεγα να παίρνεις 30mg zinc. Και τα 2 είναι καλά για το μαλλί αρκεί να βρίσκονται σε ισορροπίες.

Δηλαδη ο χαλκος που εχει το folligen ειναι αρκετος με την δραση του στο scalp να δημιουργησει προβλημα στα επιπεδα zinc?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δηλαδη ο χαλκος που εχει το folligen ειναι αρκετος με την δραση του στο scalp να δημιουργησει προβλημα στα επιπεδα zinc?
Σε εμένα παρόλο που παίρνω και ψευδάργυρο, ο χαλκός πάντα όταν χρησιμοποιώ το folligen είναι ελαφρώς ανεβασμένος. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μόνο του. Επίσης κάποιο μέλος είχε κάνει hair follicle mineral test και απ όσο θυμάμαι ο χαλκός ήταν κατά 300% αυξημένος.
 

cool11

Well-Known Member
Gomi προσπαθω να καταλαβω αυτο που λες, αλλα επειδη δεν μπορω, ανησυχω!
Ανεβαινει ο χαλκος στο αιμα, κι αυτο ειναι κατι κακο;
Χαλαει κατι σε ψευδαργυρο στο αιμα μου;
Τι συμβαινει;
Αν και δεν ειναι και να εμπιστευεσαι εντελως τις εταιριες, αν ηταν κατι οντως ανησυχητικο, δεν θα επρεπε να λενε οδηγιες βελτιστης/ασφαλους χρησης; (τι ψαχνω τωρα ε? )

Επισης πειτε μια διακοπη του folligen ανα διαστηματα, για να ξερω για ποσο καιρο να το σταματω και ποτε να ξαναξεκινω,
και ο οργανισμος μην τυχον επιβαρυνεται, και την αποτελεσματικοτητα να κραταμε.
 

cool11

Well-Known Member
Θα μου πει καποιος, για ποσο καιρο ειναι καλο να χρησιμοποιω συνεχομενα folligen,
και για ποσο καιρο ειναι καλο να διακόπτω την χρήση του;
 

cool11

Well-Known Member
Θα παθω τιποτε στο αιμα μου απο την χρηση folligen? αν ειναι ετσι, να το διακοψω!!!!

-

Πειτε και για την αγραναπαυση.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά, μην τα θέλετε όλα έτοιμα. Είναι πανεύκολο κάποιος να ψάξει στο νετ το ότι ο χαλκός με τον ψευδάργυρο δρουν ανταγωνιστικά. Αν παίρνεις ψευδάργυρο, πρέπει να παίρνεις και χαλκό, αν παίρνεις χαλκό, πρέπει να παίρνεις και ψευδάργυρο. Τι το ιδιαίτερο θέλει αυτό.
Οτιδήποτε βάζουμε στο κεφάλι μας, από την στιγμή που απορροφάται περνάει μέρος αυτού και στην κυκλοφορία του αίματος. Δεν είναι ανάγκη να πάθει κανείς κάτι με αυτό. Πολλά μέταλλα μέσω της διατροφής βρίσκονται σε ανισορροπίες ούτως ή άλλως. Εγώ αυτά τα δυο τα κρατώ όσο γίνεται σε ισορροπία. Τώρα αν κάποιος δεν θέλει, δεν το κάνει.
@cool11 αν βλέπεις να σου δουλεύει, το αφήνεις ως έχει. Σε εμένα δουλεύει καλύτερα με 2-3 φορές την εβδομάδα. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Όπως σου κάθεται...
 

erwinor

Member
Πάντως εγώ βρε παιδιά αυτά τα τσιμπηματάκια δεν τα έχω και ας το βάζω μισή ώρα (2 φορές την εβδομάδα)μετά τη μίνο.Είναι αυτό τώρα καλό ή κακό;;
 
Μπλουζα