Filtros, fue, 2000 grafts, 16/6/2015

filtros

Member
Την Τρίτη 16 Ιουνίου έκανα και εγώ την πολυπόθητη μεταμόσχευση μαλλιών στην Κύπρο και στην κλινική του Γεωργίου. Όπως έχω εξηγήσει σε άλλο νήμα, ήταν η 3η ΜΜ στην οποία έχω προβεί μετά από δύο αποτυχημένες στην BK. Aρχικά πρέπει να πω πως στα μάτια του κάθε άσχετου (όπως ήμουν και εγώ πριν ψαχτώ) μπορεί να υπάρξει κάποιο ψάρωμα, αν σκεφτεί κανείς ότι στην BΚ που με πετσόκοψαν το κτήριο ήταν ανάκτορο ενώ στην Κύπρο ήταν ένα διαμέρισμα.

Το πλάνο μου

Η όλη φάση ξεκίνησε στις 7:30 το πρωί. Υπέγραψα κάτι χαρτιά με την Άντρη και στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός και σχεδιάσαμε τη hairline. Αποφασίσαμε να πάμε σε ένα συντηρητικό σχήμα αφού το πρόβλημά μου δεν ήταν και το μεγαλύτερο που έπαιζε, παρότι εμένα με ενοχλούσε. Βάλαμε 2.000 grafts και αφήσαμε το πίσω για μελλοντική φάση. Αν πάνε όλα καλά με τα μπροστά μπορεί να κάνω και το πίσω τον Δεκέμβρη για να ξεμπερδέψω. Η διαδικασία της επέμβασης κράτησε 12 ώρες.

Τοποθέτηση-διάλειμμα

Αρχικά η Α και η Λ μου πήραν τα μοσχεύματα από τη δότρια. Μετά ήρθε ο γιατρός και άνοιξε τις υποδοχές και η διαδικασία ολοκληρώθηκε με την τοποθέτηση από την Α.


Το κλίμα ήταν περισσότερο επαγγελματικό παρά φιλικό, κάτι που νομίζω ότι είναι και το ιδανικό σε αυτές τις περιπτώσεις. Η ΜΜ έγινε σε μία συνεδρία με 4 διακοπές και ένα διάλειμμα στο οποίο οι άνθρωποι μου παρήγγειλαν γεύμα.

Tώρα

Τώρα βρίσκομαι στη διαδικασία επούλωσης και θα επιστρέψω στην κλινική για το πρώτο λούσιμο. Τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες με ούτε ένα λεπτό στον ήλιο, με συνεχές ψέκασμα με τον φυσικό ορό και τις αλιφές στη δότρια. Επίσης προσεύχομαι να πάνε όλα καλά αφού εναπόθεσα όλες τις ελπίδες μου σε έναν αξιόπιστο (σύμφωνα με την έρευνά μου) γιατρό. Ο Θεός να βάλει το χέρι του! Ότι θέλετε ρωτήστε με, είμαι ψιλοάσχετος και δεν το έχω να αναπτύξω κι άλλο! ;)
 

Συνημμένα

  • unnamed-1.jpg
    unnamed-1.jpg
    97 KB · Προβολές: 1,119
  • unnamed-2.jpg
    unnamed-2.jpg
    66.2 KB · Προβολές: 1,125
  • unnamed-3.jpg
    unnamed-3.jpg
    60.8 KB · Προβολές: 1,066
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    70.6 KB · Προβολές: 1,115

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη επιτυχία παιχταρά. Θα έχεις τουμπανιαστό αποτέλεσμα γιατι τότε που σε είδα απο κοντά που είχες ζητήσει να συναντηθούμε, δεν είχες μεγάλο πρόβλημα. Περιμένουμε καθαρότερες φωτογραφίες της επέμβασης.
 

filtros

Member
Eυχαριστώ @Νικολας νικ ευχαριστώ @danceworld_2001

Σήμερα πήγα από την κλινική για λούσιμο, ο γιατρός ήταν πολύ αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά. Εξακολουθώ να ψεκάζομαι με τον φυσικό ορό ανά μισή ώρα. Θα ανεβάσω και τις φωτογραφίες τις κλινικής μόλις μου τις στείλει στο μέιλ ο γιατρός.
 

poseidonas77

Well-Known Member
ιδια περιπτωση με σενα ειμαι και εγω..
"ποντικοφαγωμενη hairlne"'
καλη επιτυχια σου ευχομαι
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη επιτυχια φιλε.. τα μαμα μαλλια δεν εχουν φοβο που η δουλεια εγινε κολλητα σε αυτα? με τη μεθοδο fue εγινε η μμ?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Υπέγραψα κάτι χαρτιά με την Άντρη και στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός και σχεδιάσαμε τη hairline.

1. Καλή επιτυχία
2. Μήπως θυμάσαι τι χαρτιά υπέγραψες; τι έλεγαν;
3. Απόδειξη παροχής υπηρεσιών σου δόθηκε για το πλήρες ποσό;
 

filtros

Member
Eυχαριστώ όλους για τις ευχές. @dimitris50423 με διαβεβαίωσε ο Γεωργίου ότι στις περιοχές που βάλαμε δε θα δημιουργηθεί σοκ-λος. Αν μπαίναμε πιο μέσα θα είχε δημιουργηθεί. Τον είδα απόλυτα σίγουρο.

@Soralteno 1. ευχαριστώ
2. στα χαρτιά που μου έδωσαν ήθελαν υπογραφές για την πλήρη συγκατάθεσή μου και μία υπογραφή για το ενδεχόμενο κάτι να μην πάει καλά. Μου είπαν ότι το συγκεκριμένο κομμάτι είναι απολύτως τυπικό και απαιτείται βάσει της νομοθεσίας της Κύπρου για όλες τις επεμβάσεις (από αμυγδαλές π.χ.). Ρώτησα για τον αν θα υπάρξει υποστήριξη από την κλινική σε περίοδο που κάτι δεν πάει καλά και μου είπαν ναι όντας απόλυτοι σε αυτό.
3. Δεν τελείωσα ακόμα με τα λουσίματα μου είπαν να πάω ξανά την Τετάρτη (έχω σπίτι στην Κύπρο και με βόλεψε). Φαντάζομαι ότι στο τέλος θα μου δώσουν απόδειξη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε μου αν δεν πηρες ηδη αποδειξη σορυ που στο λεω αλλα μαλλον πανε να τη γλυτωσουν.. ζητησε την. ειδικα αν δεν συμφωνησατε για λιγοτερα χρηματα χωρις αποδειξη.

για τα 2000 γκραφτς που σου ειπαν οτι μπηκαν ειναι οντως τοσα? βλεπω οτι βαλανε μπροστα δεν πηγαν πιο μεσα.. χωρεσανε τοσα ενω ειχες και δικα σου μαλλια μπροστα?
ποσα χρηματα εδωσες για τα 2000 τριχοθυλ?
 

akakios

New Member
Καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση! Το ότι σκέφτεσαι να προχωρήσεις με μια ακόμα μεταμόσχευση στα πίσω το Δεκέμβρη είναι δική σου σκέψη ή είναι κάτι που το πρότεινε ο γιατρός; Ρωτάω γιατί το διάστημα μου φαίνεται πολύ κοντινό.
Βλέπω ότι δε χρειάστηκε να ξυρίσεις τη ληπτρια περιοχή, το είχες ζητήσει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

filtros

Member
Έδωσα 2,5 ευρώ το γκραφτ. @akakios όχι δικιά μου σκέψη είναι. Ναι προτιμούσα να μην τα ξυρίσω όλα και ρώτησα τον γιατρό αν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς τον τρόπο που θα δουλέψει. Μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα, τον είδα σίγουρο και είπα να τα αφήσω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Τα γύρω γύρω τα ξυρισες όμως ετσι δεν ειναι? Βάλε φωτογραφίες της κλινικής αν σου έδωσαν να καταλάβουμε την δουλειά, αυτές που έβαλες δεν ειναι καλές. Για σοκ λος μην φοβάσαι, και εγώ μπήκα σε δύσκολη περιοχή στο crown και πήγε τέλεια, ειναι μαέστρος στο θέμα αυτό ο γιατρός.
 

filtros

Member
Συγνώμη για την αργοπορία για το update μου, αλλά με συνεπήραν τα όσα γίνονται τα οποία ελπίζω να περάσουν σύντομα για όλους μας... Ανεβάζω τις φωτογραφίες. Στο crown δεν κάναμε κάτι και αποφασίσαμε όπως έχω ξαναπεί και αν δω φως από αυτή τη ΜΜ, να το φτιάξουμε σε μια μελλοντική που θα γίνει άμεσα.

Φωτογραφίες πριν από την επέμβαση
 

Συνημμένα

  • DSCN5339.JPG
    DSCN5339.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 1,094
  • DSCN5341.JPG
    DSCN5341.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 996
  • DSCN5342.JPG
    DSCN5342.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 998
  • DSCN5343.JPG
    DSCN5343.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 1,014

filtros

Member
Αμέσως μετά τη ΜΜ με την τοποθέτηση 2.000 μοσχεύματα στη hairline και στα ανοίγματα των κροτάφων
 

Συνημμένα

  • DSCN5348.JPG
    DSCN5348.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 1,056
  • DSCN5349.JPG
    DSCN5349.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 1,024
  • DSCN5351.JPG
    DSCN5351.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 1,000
  • DSCN5355.JPG
    DSCN5355.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 981

filtros

Member
Η δότρια η οποία τώρα (14 μέρες μετά) έχει επουλωθεί πλήρως και θα ανεβάσω σχετικές φώτο
 

Συνημμένα

  • DSCN5352.JPG
    DSCN5352.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 934
  • DSCN5353.JPG
    DSCN5353.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 953
  • DSCN5357.JPG
    DSCN5357.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 909

filtros

Member
Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβουν οι φωτογραφίες και να γίνουν πιο ελαφριές; Βλέπω ότι είναι πολύ βαριές και δε φορτώνει.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβουν οι φωτογραφίες και να γίνουν πιο ελαφριές; Βλέπω ότι είναι πολύ βαριές και δε φορτώνει.
Εσωτερικά από το σύστημα όχι, θες να το κάνω εγώ για εσένα;
 

filtros

Member
Bασικά θα χρειαστώ μια βοήθεια γιατί είμαι άσχετος και έχω ψιλομπερδευτεί! Τι πρέπει να κάνω;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Bασικά θα χρειαστώ μια βοήθεια γιατί είμαι άσχετος και έχω ψιλομπερδευτεί! Τι πρέπει να κάνω;
Θα πρέπει να ανοίγεις τις φωτογραφίες πριν τις ανεβάσεις σε ένα πρόγραμμα (που μπορεί να το κάνει) και να τις μικραίνεις σε μέγεθος αρχείου. Εαν είναι ζόρι και δεν έχεις πρόβλημα το κάνω εγώ για εσένα, μέχρι να του πάρεις το κολάι
 
Μπλουζα