Fazil, fue, 2938 grafts, 13/5/2016

fazil

New Member
Καλησπέρα

Καινούργιος στο forum παρότι παρακολουθώ τις συζητήσεις σας παραπάνω από 2 χρόνια......
Την παρασκευή 13/5 έκανα μεταμόσχευση μαλλιών με την τεχνική advanced fue ,όπως και στον Dimitris50423 μου πρότειναν 2 συνεδρίες για τέλειο αποτέλεσμα αλλά προτίμησα 1 μεγάλη συνεδρία με την υπόσχεση ότι θα φτάσουμε σε μια μέρα τα 3000 grafts. Όπως και έγινε παρακάτω η ανάλυση

1τριχα 288
2τριχα 1132
3τριχα 999
4τριχα 470
5τριχα 44
6τριχα 5

Σύνολο 2938 grafts – σύνολο τριχών 7679 (αναλογία 2.61). Γενικά μου είπαν από την πρώτη στιγμή ότι η δότρια μου είναι super.

Την επέμβαση την έκανε η Χρυσάνθη η οποία είναι αρκετά έμπειρη και τα μοσχεύματα τα ξεχώριζε\κατηγοριοποιούσε\καταμετρούσε και τα τοποθετούσε στα implanter η Τόνια (με απίστευτη ταχύτητα). Την hairline μου την ζωγράφισε ο Βεκρης με την Χρυσάνθη.

Τα χρήματα 3000 euro , αυτή ήταν η συμφωνία no matter how many grafts (PRP included).
Θα ποστάρω photos μόλις μου τις δώσουν από την κλινική (τις επόμενες 2 ημέρες) για πριν και μετά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fazil

New Member
Βάζω ξεχωριστό post για τον Dimitris50423.

Φιλαράκι σε ευχαριστώ πολύ , την μμ την σκέπτομαι εδω και 2 χρόνια ένας (και από τους κυριότερους) από τους λόγους που με κανανε να το αποφασίσω ήταν το δικό σου thread.
Πιστεύω ότι ήταν ειλικρινές, ανιδιοτελές περιεκτικό και περά για πέρα διαφωτιστικό!!!!
Και πάνω από όλα παίζει ρόλο η καλή σου διάθεση να δώσεις χρήσιμη πληροφορία χωρίς νεύρα (με όλους τους εγκάθετους εδώ μέσα) , τέτοια threads δίνουν added value στο forum.

Όλα ήταν ακριβώς όπως τα περιέγραψες δηλ το μεγαλύτερο μου πρόβλημα κατά την διαδικασία ήταν το μούδιασμα που είχα στο μέτωπο και στο πηγούνι όταν καθόμουν μπρούμυτα……

Κατά τα άλλα περιμένω και ελπίζω να έχω αντίστοιχα αποτελέσματα όπως τα δικά σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
καλη επιτυχια!!!
Οριστε 3000 grafts με 3000 ευρω.
Γιατι μου την λεγατε ρε δημητρη οταν ζητουσα 2000 grafts με 2000 ευρω για το crown μου?
 

geeorgee

Active Member
john john τον εψησες και τον salonikio για hdc ε?αερατεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι?????????????
χαχα πλακα κανω ε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john john τον εψησες και τον salonikio για hdc ε?αερατεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι?????????????
χαχα πλακα κανω ε

Και εγω πεταω μαζι του αυριο για παρεα.Θα κανω και τις διακοπες αλλα ευκαιρια να με δουνε και μενα για μελλοντικα τι θα χρειαστω και να μαθω επιτελους τις πυκνοτητες και ποσα μονα,διπλα κτλ.με εβαλαν.Πιστευω να εχουν τα αρχεια μου.
Εγω τον ειπα δικια του επιλογη ηταν και αναμεσα Γεωργιου και τουρκια.
Ειναι διαβασμενος και μεγαλο παιδι να επιλεξει που θα παει και εμενα δε μου πεφτει λογος και ουτε κερδιζω κατι.
Ξερω οτι κανεις πλακα κατα ταλλα.
Aeratos ελα παμε παρεα διακοπουλες αγια ναπα ρε....
 

aeratos28

Just aeratos
john john τον εψησες και τον salonikio για hdc ε?αερατεεεεεεεεεεεεεεε που εισαι?????????????
χαχα πλακα κανω ε

χαχαχα.! φίλε geeorgee καλά έκανε και τον εψησε να πάει εκεί που πάει ο salonikios..αν έχεις δει πάει να φτιάξει hairline ουσιαστικά μόνο..οπότε θέλει και δυνατή πυκνότητα..άρα πολύ σωστή επιλογή είναι..άμεσα σε μία επέμβαση θα έχει αυτό που θελει
 

dimitris50423

Well-Known Member
Βάζω ξεχωριστό post για τον Dimitris50423.

Φιλαράκι σε ευχαριστώ πολύ , την μμ την σκέπτομαι εδω και 2 χρόνια ένας (και από τους κυριότερους) από τους λόγους που με κανανε να το αποφασίσω ήταν το δικό σου thread.
Πιστεύω ότι ήταν ειλικρινές, ανιδιοτελές περιεκτικό και περά για πέρα διαφωτιστικό!!!!
Και πάνω από όλα παίζει ρόλο η καλή σου διάθεση να δώσεις χρήσιμη πληροφορία χωρίς νεύρα (με όλους τους εγκάθετους εδώ μέσα) , τέτοια threads δίνουν added value στο forum.

Όλα ήταν ακριβώς όπως τα περιέγραψες δηλ το μεγαλύτερο μου πρόβλημα κατά την διαδικασία ήταν το μούδιασμα που είχα στο μέτωπο και στο πηγούνι όταν καθόμουν μπρούμυτα……

Κατά τα άλλα περιμένω και ελπίζω να έχω αντίστοιχα αποτελέσματα όπως τα δικά σου.

fazil σε ευχαριστω πολυ φιλε για τα καλα σου λογια. απο την αρχη της μμ μου περιεγραψα αναλυτικα το τι εζησα και τι ενιωσα γιατι θα ηθελα να ηξερα και εγω οταν εκανα τι να περιμενω. καποια πραγματα τα ηξερα απο ποστ αλλων παιδιων εδω μεσα.
εγω αποφασισα να κανω στην advanced hair clinic απο μερικες φωτο γνωστου μου ατομου.
το φορουμ προσφερει πολυτιμη πληροφορηση γυρω απο το θεμα του μαλλιου και των μεταμοσχευσεων.
εγω σαν ατομο ειμαι υπομονετικος και προσπαθησα να ικανοποιησω οσους μου ζητησαν συγκεκριμενες φωτο.

στο θεμα σου τωρα. τα μοσχευματα που σου εβαλαν ειναι σουπερ για μια συνεδρια. Nομιζω οτι 2900 γκραφτς δεν υπαρχει μεχρι τωρα σε αυτα που γνωριζω εγω.. οταν εκανα εγω τα 2300 παλι και σε εμενα και σε αλλους εμοιαζαν πολυ ικανοποιητικα για μια συνεδρια.
εγω απο αυτο και μονο ασχετα με φυτρωση κλπ η σχεδια hairline βλεπω οτι η συγκεκριμενη εταιρεια προσπαθει να λυσει το προβλημα του καθενος οσο καλυτερα γινεται και οχι να τον κανει πελατη.. και 2000 μοσχευματα να εβαζαν η 1900 παλι ευχαριστημενοι θα ειμασταν.

εμενα αυτο με ενδιεφερε οταν εκανα. δεν ηθελα να χρειαστει να ασχοληθω ξανα κανοντας 2η μμ. σε καποιες περιπτωσεις βεβαια σε μεγαλα nw αυτο ειναι αναποφεκτο.
αν στο τελος πιασεις μεγαλο ποσοστο φυτρωσης θα εκπλαγεις με αυτο που θα δεις. 7670 τριχες δεν ειναι λιγες. το στοιχημα για σενα τωρα ειναι τι φυτρωση θα πιασεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fazil

New Member
Καλησπέρα

Sorry για την καθυστέρηση αλλά είχαμε μετακόμιση και καταλαβαίνετε….

Λοιπόν ανεβάζω 4 πριν την ΜΜ και άλλες 4 ακριβώς μετά την ΜΜ.

Όσον αφορά την hairline συμφώνησα με τον Βεκρη να ξεκινήσουμε από “ψηλά” μιας και ήθελα να φτάσουν να βάλουμε και στον στρόβιλο (μπιφτέκι) , όπως και έγινε.
 

Συνημμένα

  • Before_1.JPG
    Before_1.JPG
    606.9 KB · Προβολές: 757
  • Before_2.JPG
    Before_2.JPG
    423.8 KB · Προβολές: 721
  • Before_3.JPG
    Before_3.JPG
    434.9 KB · Προβολές: 658
  • Before_4.JPG
    Before_4.JPG
    328.1 KB · Προβολές: 677
  • After1.JPG
    After1.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 667
  • After2.JPG
    After2.JPG
    979.7 KB · Προβολές: 688
  • After3.JPG
    After3.JPG
    1 MB · Προβολές: 659
  • After4.JPG
    After4.JPG
    995.6 KB · Προβολές: 666

aeratos28

Just aeratos
καλησπέρα φίλε.καλή επιτυχία.!ας το δει και ο geok το νήμα σου για να καταλάβει τι του λέμε ..
 

aeratos28

Just aeratos
νομίζω ότι είναι πολύ στενή η hairline σου fazil..τριγωνική κάπως..έμειναν οι κρόταφοι εντελώς ανοιχτοί.anyway καλή συνέχεια να εχεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Καλη τυχη φιλε μου.
Φωτο πριν απο μπροστα βαλε.Και απο το πλαι αν εχεις.
 

fazil

New Member
Αεράτε έχεις δίκιο είναι τριγωνική αλλά είναι επίτηδες έτσι.

Αρχικά είχαμε σχεδιάσει ακόμα πιο ψηλά μπροστά αλλά την έσβησε ο Βεκρής και μου πρότεινε

Το τριγωνακι που λες και εσύ στην μύτη λόγο σχήματος προσώπου και συμφώνησα.

Αλλά μάλλον πρέπει να με δεις ολόκληρο για να καταλάβεις τι σου γράφω.

Όπως καλά ξέρεις τα 3000 δεν φτάνουν για να καλύψουν 100% το δικό μου πρόβλημα.

Από την άλλη επειδή διανύω την 4η δεκαετία , και δεν ήθελα να κάνω δεύτερη όπως μου πρότειναν

Πιστεύω ότι έγινε ότι καλύτερο μπορούσε να γίνει με μια συνεδρία.
 

LARIOSO

Active Member
Καλη επιτυχια φιλε ...περιπου σαν την περιπτωση μου εισαι κοιτα το νημα μου ..ευχομαι να πανε ολα καλα..
 

aeratos28

Just aeratos
ναι όντως δεν φτάνουν με τίποτα τα 3000 για την περίπτωση σου..ξέρεις όμως οτι θα είναι αρκετά αραιά από ότι θα έπρεπε να ήταν..οπότε νομίζω θα μπεις στο τρυπακι για μία ακόμα ώστε να πυκνώσουν και εκεί θα δείξει παρά πολύ ..νομίζω θα το θέλεις και εσυ μόλις δεις το αποτέλεσμα από αυτή την επέμβαση.!;)
 

piros75

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω ότι και τα 3000 θα κάνουν μεγάλη διαφορά, αρκεί η φυτρωτικότητα να είναι μεγάλη. Ο "διάδρομός" σου είναι πολύ στενός και τα πλαινά σου πολύ ψηλά, οπότε θεωρώ πως θα έχεις ένα πολύ καλό αποτελέσμα.
 

tasos33

Well-Known Member
Όντως αυτά τα....2 συνεδρίες για τέλειο αποτέλεσμα ....ειναι εντελώς καργκιοζιλικια
Απο κει και πέρα στην ουσία του θέματος τα 3000 ειναι λιγα για την επιφάνεια αυτή αλλα έχει 2.60 λογο οποτε θα μετριάσει την κατασταση, η τιμή ειναι εξαιρετική η στρατηγική εντελώς λάθος κατα την γνώμη μου παντα,πιστεύω μετα την ολοκλήρωση του αποτελεσματος θα θέλεις μια δεύτερη να το πυκνώσεις λιγο
 

fazil

New Member
Εγώ πιστεύω ότι και τα 3000 θα κάνουν μεγάλη διαφορά, αρκεί η φυτρωτικότητα να είναι μεγάλη. Ο "διάδρομός" σου είναι πολύ στενός και τα πλαινά σου πολύ ψηλά, οπότε θεωρώ πως θα έχεις ένα πολύ καλό αποτελέσμα.

Σωστός!!! Ακριβώς εκεί ποντάρω και εγώ ότι έχω τα πλαϊνά ψηλά οπότε τα 3000 θα κάνουν την διαφορά.
 
Μπλουζα