Elmajico, fue, 3350 grafts, 5-6/8/2013

elmajiko

Member
Άκης είπε:
elmajiko δεν χρειάζεται να βάζεις φωτογραφίες με βρεγμένο μαλλί, αν δεν το θέλεις φυσικά.
Ήθελα απλώς να ανεβάσεις 1-2 έτσι, για να μην υπάρχει θέμα με κάτι επιπλέον στο μαλλί σου.
Από εκεί και πέρα είσαι ελεύθερος να βάζεις ότι photo θέλεις.

Ήταν ένα έναυσμα και μια προκληση μαζι να τις βάλω.
Το αποτελεσμα ηταν εμφανές και καθαρό και λέω αφού έβγαλες αρκετές βαλτες όλες.

Πιστευω να τις χαρηκαν ολοι οι θεατες και αναγνωστες του forum.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

elmajiko

Member
prowler3 είπε:
Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα σου φίλε elmajiko.
Σε τι ποσοστό είσαι ευχαριστημένος (τηρουμένων των αναλογιών) απο την εικόνα που έχεις;
Η ψυχολογία σου πως είναι;

Ευχαριστω φιλε...

Το ποσοστο επιτυχιας μεχρι τωρα για τη πρωτη μεταμοσχευση αγγιζει το
~90% + γιατι το τελειο ειναι της μητερας μας στην ηλικια των 17-18 χρονων μας...
 

mimis giova

Active Member
Εισαι κομπλε φιλε μ..απο της καλεσ μμ που εχω δει..οκ οι γνωστες ισως μπορεσουν να καταλαβουν αλλα οι πολυ γνωστες..σε δεκα φιλους αν σε δειξω κανεις δεν θα παρη πρεφα οτι ειναι μμ..
 

weznem

Well-Known Member
Panos1982 είπε:
weznem είπε:
εγω γιατι βλεπω καραμπαμ την μ/μ στην hairline? το καταλβαινω οτι κατι δεν παει καλα,οτι δεν ειναι κατι το φυσικο.. δεν ξερω, εμενα παντως δεν μου αρεσει η hairline..


sry gia ta greeklish eimai se ena laptop e3wterikou k den exei ellinika...
weznem mou aresei pou les tin gnwmi sou opoia ki an einai :)
wstoso apantaw edw gia na sou pw to e3is... an ennoeis tin pyknotita oti de sou aresei (giati o sxediasmos tis hairline einai arketa fysikos tha elega)...opote an ennoeis oti sou ftaiei i pyknotita k apo kei katalabaineis oti einai metamosxeusi auto to apotelesma kai de sou aresei, exw na pw oti auto einai ena klassiko apotelesma mias petyximenis epembasis...opote an de sou aresei to sygkekrimeno apotelesma tote an exeis skopo sto mellon na asxolitheis me metamosxeuseis kati analogo tha prepei na perimeneis....eidika ean exeis mauro malli opos o elmajiko...i genika an exeis efamilla xaraktiristika me auton...

δεν ξερω φιλε πανο, μαλλον φταιει η πυκνοτητα... δεν ειμαι εξπερ σε μ/μ αλλα λογω δουλειας εχω αλλη αντιληψη στο θεμα μαλλιων.. και γι αυτο ειπα και εγω σε καποιο ποστ οτι τελικα οσοι εχουν σχετικα λιγα μαλλια, αν αραιώσουν λογω α/α και κανουν μ/μ θα εχουν ενα πιο φυσικο αποτελεσμα, επειδη στην μ/μ οι πυκνοτητες δεν πανε αρκετα υψηλα..
ενω καποιος που ειναι <<Μπέζος>> και παει για μ.μ επειδη δεν μπορει να εχει την ιδια πυκνοτητα στα μ.μ μαλλια φαινεται οτι κατι δεν παει καλα... αν δε εχει καποιος και καστανα μαλλακια ειναι αρχοντας γαι μ/μ.. :)
 

geeorgee

Active Member
Εγω πιστευω οτι δυσκολα να υπαρχει μεταμοσχευση που καποιος ψηλιασμενος δε θα παρει χαμπαρι οτι κατι παιζει αλλες φορες πιο λιγο και αλλες πιο πολυ αναλογα τα χαρακτηριστικα του καθενα οπως ειπες κιεσυ.
Παραδειγμα το παλικαρι που δουλευει στην H*C o Alex που εχουν και το αποτελεσματα του πρωτη μουρη στο site του εχει κανει δυο μεταμοσχευσεις
μια με τον σημερινο γιατρο της κλινικης και μια με προηγουμενο (νομιζω με Γε***γιου χωρις να ειμαι σιγουρος).Εγω μολις τον ειδα χωρις να ξερω οτι δουλευει καν για την H*C προσπαθουσα να καταλαβω τι το περιεργο εχει το κεφαλι του.Και μιλαμε για αποτελεσμα που προωθειται σαν τελειο απο την κλινικη και οντως μπορει να ειναι.Επισης το αλλο το παιδι ο climaser που εχει και foto εδω στο forum καποιος εγραψε εδω μεσα οτι μολις τον ειδε απο κοντα το πηρε πρεφα κατευθειαν.Επισης ενα αποτελεσμα που οπως εχει πει ο ιδιος το χαρακτηριζει η φυσικοτητα.Τωρα αν καποιος δεν εχει ιδεα οντως παιζει να μη καταλαβει και το βλεπω στον εαυτο μου που απο τοτε που ασχοληθηκα παρατηρω συνεχεια ουλες και φυτεμενα δεντρα σε hairline στους γυρω μου που μεχρι τοτε δε πηγαινε καν το μυαλο μου.Κατα τα αλλα
συμφωνω με τον weznem χωρις να θεωρω το αποτελεσμα κακο ετσι καθε αλλο.
sorry για τα offtopic απλα για να ακουν και μια δευτερη γνωμη οσοι ενδιαφερονται για μεταμοσχευση
 

elmajiko

Member
geeorgee είπε:
Εγω πιστευω οτι δυσκολα να υπαρχει μεταμοσχευση που καποιος ψηλιασμενος δε θα παρει χαμπαρι οτι κατι παιζει αλλες φορες πιο λιγο και αλλες πιο πολυ αναλογα τα χαρακτηριστικα του καθενα οπως ειπες κιεσυ.
Παραδειγμα το παλικαρι που δουλευει στην H*C o Alex που εχουν και το αποτελεσματα του πρωτη μουρη στο site του εχει κανει δυο μεταμοσχευσεις
μια με τον σημερινο γιατρο της κλινικης και μια με προηγουμενο (νομιζω με Γε***γιου χωρις να ειμαι σιγουρος).Εγω μολις τον ειδα χωρις να ξερω οτι δουλευει καν για την H*C προσπαθουσα να καταλαβω τι το περιεργο εχει το κεφαλι του.Και μιλαμε για αποτελεσμα που προωθειται σαν τελειο απο την κλινικη και οντως μπορει να ειναι.Επισης το αλλο το παιδι ο climaser που εχει και foto εδω στο forum καποιος εγραψε εδω μεσα οτι μολις τον ειδε απο κοντα το πηρε πρεφα κατευθειαν.Επισης ενα αποτελεσμα που οπως εχει πει ο ιδιος το χαρακτηριζει η φυσικοτητα.Τωρα αν καποιος δεν εχει ιδεα οντως παιζει να μη καταλαβει και το βλεπω στον εαυτο μου που απο τοτε που ασχοληθηκα παρατηρω συνεχεια ουλες και φυτεμενα δεντρα σε hairline στους γυρω μου που μεχρι τοτε δε πηγαινε καν το μυαλο μου.Κατα τα αλλα
συμφωνω με τον weznem χωρις να θεωρω το αποτελεσμα κακο ετσι καθε αλλο.
sorry για τα offtopic απλα για να ακουν και μια δευτερη γνωμη οσοι ενδιαφερονται για μεταμοσχευση

Πάντως εγώ καθημερινά έρχομαι σε επαφή με πολύ κόσμο που ασχολειται με το μαλλί του, λόγω επαγγέλματος (κουρέας)
και όποιος με αντικρίζει αναφέρεται με πολύ θετικά σχόλια για το κούρεμα μου χωρίς να εντοπίζει ίχνος μμ.

Γενικά έχει αλλάξει η ψυχολογία μου δραματικά και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε οποιοδήποτε ενδιαφερόμενο θέλει να προβεί σε μμ σε έναν έμπειρο γιατρό.
 

Joan87

Active Member
Αν και κοπέλα και χωρίς εμπειρία πιστεύω ότι φαίνεται αν κάποιος το παρατηρήσει και αυτό λόγω hair line. Όχι γιατί κάτι πήγε λάθος σε αυτή, αλλά γιατί κατά την άποψη μου πάντα φαίνεται. Αν όμως αναλογιστεί κανείς τα ποσοστά επιτυχίας μιας μμ και ποιά η φυσικότητα-πυκνότητα που μπορούν να πετύχουν βάσει των μέχρι τώρα τεχνολογιών, το αποτέλεσμα θεωρείται άψογο. Στην πραγματικότητα δεν γνωρίζω πόσο μπορεί να πλησιάσει η μμ την φυσική πυκνότητα, απλά έχω ακούσει πως απέχει από αυτή. Και κακά τα ψέμματα, όσοι έχετε ψαχτεί με μμ (δηλαδή ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του αντρικού πληθυσμού) έστω και αν έχετε απλά δει φωτογραφίες στο ίντερνετ, μπορείτε πιο εύκολα να καταλάβετε κάποιον που έχει κανει μμ, απλά και μόνο γιατί έχετε ήδη μια εικόνα επί του θέματος. Οι γυναίκες όμως δύσκολο να καταλάβουν κάτι, γιατί σπανίως ψάχνουν για ανάλογα θέματα. Οκ, εγώ είμαι από αυτές τις λίγες που ψάχνουν :p
Πολύ καλό αποτέλεσμα πάντως elmajiko. Μπράβο!
 

Panos1982

Well-Known Member
weznem είπε:
δεν ξερω φιλε πανο, μαλλον φταιει η πυκνοτητα... δεν ειμαι εξπερ σε μ/μ αλλα λογω δουλειας εχω αλλη αντιληψη στο θεμα μαλλιων.. και γι αυτο ειπα και εγω σε καποιο ποστ οτι τελικα οσοι εχουν σχετικα λιγα μαλλια, αν αραιώσουν λογω α/α και κανουν μ/μ θα εχουν ενα πιο φυσικο αποτελεσμα, επειδη στην μ/μ οι πυκνοτητες δεν πανε αρκετα υψηλα..
ενω καποιος που ειναι <<Μπέζος>> και παει για μ.μ επειδη δεν μπορει να εχει την ιδια πυκνοτητα στα μ.μ μαλλια φαινεται οτι κατι δεν παει καλα... αν δε εχει καποιος και καστανα μαλλακια ειναι αρχοντας γαι μ/μ.. :)

αυτο που λες ειναι μια μεγαλη αληθεια, αν δλδ καποιος εχει φουλ μαλλι απ το nw3 και πισω...και εχει μια αραιωση κροταφους πιστευω οτι θα φανει η διαφορα στην πυκνοτητα αναμεσα στην αλλαγη των 2 περιοχων...περνοντας δλδ απ τα μεταμοσχευμενα στα φυσικα του η αλλαγη θα ειναι αρκετα ανιχνευσιμη....καλυτερα δλδ να εχεις παντου την ιδια πυκνοτητα πανω κατω παρα απ τη μεση και πισω τεζα και μπροστα πιο χαλαρα...εκει οντως μια επεμβαση ειναι ευκολοτερα ανιχνευσιμη...αλλα αυτο δεν εχει συμβει στο παραδειγμα με τον elmajiko...ο elmajiko εχει μια αραιωση πισω και μπροστα μεγαλυτερη αλλα και στα υπολοιπα στο middle δεν ηταν αθικτα...αρα οντως ισχυει αυτο που λες αλλα δε συμβαινει εδω....θα ηθελα απο προσωπικη περιεργεια να βγαλω μια δικη μου φωτογραφια τοσο καθαρη οσο αυτες του elmajiko κ του danceworld να δω πως φαινεται η δικη μου πυκνοτητα σε τοσο καθαρες κ μεγαλης αναλυσης φωτογραφιες....αν βρω θα το κανω κ θα την ανεβασω....
παντος εξακολουθω να επιμενω στο οτι η συγκεκριμενη επεμβαση ειναι ενα κλασικο παραδειγμα μιας επετυχημενης επεμβασης ενος μαυρομαλλη...μην περιμενεις κατι παραπανω...η αν εχεις πιο χοντρη τριχα κ παρεις αυτο το κατι παραπανω δε θα κανει την τρελη διαφορα με οτι βλεπεις εδω....εκει θελω να καταληξω...οτι αυτο ειναι ενα πολυ ρεαλιστικο αποτελεσμα μιας επιτυχημενης επεμβασης!!!
 

elmajiko

Member
Panos1982 είπε:
αυτο που λες ειναι μια μεγαλη αληθεια, αν δλδ καποιος εχει φουλ μαλλι απ το nw3 και πισω...και εχει μια αραιωση κροταφους πιστευω οτι θα φανει η διαφορα στην πυκνοτητα αναμεσα στην αλλαγη των 2 περιοχων...περνοντας δλδ απ τα μεταμοσχευμενα στα φυσικα του η αλλαγη θα ειναι αρκετα ανιχνευσιμη....καλυτερα δλδ να εχεις παντου την ιδια πυκνοτητα πανω κατω παρα απ τη μεση και πισω τεζα και μπροστα πιο χαλαρα...εκει οντως μια επεμβαση ειναι ευκολοτερα ανιχνευσιμη...αλλα αυτο δεν εχει συμβει στο παραδειγμα με τον elmajiko...ο elmajiko εχει μια αραιωση πισω και μπροστα μεγαλυτερη αλλα και στα υπολοιπα στο middle δεν ηταν αθικτα...αρα οντως ισχυει αυτο που λες αλλα δε συμβαινει εδω....

παντος εξακολουθω να επιμενω στο οτι η συγκεκριμενη επεμβαση ειναι ενα κλασικο παραδειγμα μιας επιτυχημένης επεμβασης ενος μαυρομαλλη...μην περιμενεις κατι παραπανω...η αν εχεις πιο χοντρη τριχα κ παρεις αυτο το κατι παραπανω δε θα κανει την τρελη διαφορα με οτι βλεπεις εδω....εκει θελω να καταληξω...οτι αυτο ειναι ενα πολυ ρεαλιστικο αποτελεσμα μιας επιτυχημενης επεμβασης!!!

Pano εχεις απολυτο δικιο σ' αυτο που αναφερεις....
Η πυκνοτητα στο επανω μερος του κεφαλιου μου και της hairline ειναι παρομοια γι' αυτο ακριβως το λογο, απλα και εκει το μαλλι το ειχε χτυπησει η τριχοπτωση σε ποιο ελαφρυ βαθμο και γι αυτο δεν υπαρχει καποια δυσαναλογια μεταξυ τους αλλα μια γλυκια ομαλοτητα...

Και μια φωτογραφια απο το μακρινο παρελθον για να φανει σε ποια κατασταση ηταν το μαλλι μου πριν τη τριχοπτωση...
Αν ειχα επανω αυτη τη πυκνοτητα και εκανα μμ το hairline τοτε θα ηταν σιγουρα φανερο αλλα τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να το αντιληφθει καποιος που δε το ξερει...




mimis giova είπε:
Εισαι κομπλε φιλε μ..απο της καλεσ μμ που εχω δει..οκ οι γνωστες ισως μπορεσουν να καταλαβουν αλλα οι πολυ γνωστες..σε δεκα φιλους αν σε δειξω κανεις δεν θα παρη πρεφα οτι ειναι μμ..

Ευχαριστω φιλε, ετσι πιστευω και εγω...


Physio40 είπε:
Πετυχημένο αποτέλεσμα ζηλευτο!!

θα ολοκληρωθει μετα την επιτευξη παρομοιας επιτυχιας του crown!


vagelis είπε:
Τέλειος αδερφέ μακάρι να έχω τα μαλλιά σου.

Καλη επιτυχια και στη δικη σου μμ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Τι έπαθε το μαλλί σου ρε φίλε σε αυτή την φωτογραφία παραπάνω? Ραδιενέργεια σε φούσκωσε έτσι ή έβαλες φαρίνα?
 

elmajiko

Member
danceworld_2001 είπε:
Τι έπαθε το μαλλί σου ρε φίλε σε αυτή την φωτογραφία παραπάνω? Ραδιενέργεια σε φούσκωσε έτσι ή έβαλες φαρίνα?

Oντως αλλη φαση το μαλλι τοτε, φαρινατο...lol


Γιάννης7 είπε:
elmajiko ποσο στοιχισαν οι 2 μεταμοσχεύσεις που έκανες??


Υπηρξε συμφωνια εξαρχης οτι θα γινουν και οι δυο διαδικασιες με την ιδια τιμη και ετσι το κοστος ηταν χαμηλοτερο.

Η πρωτη 7000 και η δευτερη 3800, συνολο 10800 ευρω για 5164 grafts.
 

tropheus

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ το αποτέλεσμα πολύ φυσικό και είμαι βέβαιος ότι κανένας δεν πρόκειται ποτέ να πει ότι αυτός ο άνθρωπος έχει κάνει μεταμόσχευση όσο παρατηρητικός και αν είναι...

Και εμένα που έχω πολύ παρόμοια (σχεδιαστικά) hairline με τον elmajiko δεν το κατάλαβε κανένας παρά μόνο όταν πήγα για ρινοπλαστική σε "γιατρό" που "κάνει και μεταμόσχευση μαλλιών" και με είδε στο χειρουργικό τραπέζι με τα προβόλια πάνω στο κεφάλι μου...
 

geeorgee

Active Member
Καλο αυτο φιλε tropheus
Μακαρι να υπερβαλω και να ειναι το δικο μας ματι που εχει γινει περιεργο
και τα βλεπει ετσι γιατι οσο οσο ναναι ενα ψιλοκομπλεξ το εχουμε σαυτο το θεμα
 

elmajiko

Member
tropheus είπε:
Προσωπικά θεωρώ το αποτέλεσμα πολύ φυσικό και είμαι βέβαιος ότι κανένας δεν πρόκειται ποτέ να πει ότι αυτός ο άνθρωπος έχει κάνει μεταμόσχευση όσο παρατηρητικός και αν είναι...

Και εμένα που έχω πολύ παρόμοια (σχεδιαστικά) hairline με τον elmajiko δεν το κατάλαβε κανένας παρά μόνο όταν πήγα για ρινοπλαστική σε "γιατρό" που "κάνει και μεταμόσχευση μαλλιών" και με είδε στο χειρουργικό τραπέζι με τα προβόλια πάνω στο κεφάλι μου...

Ετσι πιστευω ακραδαντα και εγω, το βιωνω καθημερινα απο τους συνανθρωπους που συναναστρεφομαι και λαμβανω φιλοφρονησεις απο το στυλ του κουρεματος μου, του μαλλιου μου γενικοτερα χωρις να υποψιαζονται το παραμικρο.
 

Joan87

Active Member
Το μαλλί έχει τόπικ στις φωτογραφίες του μετά; Ρωτάω απλά γιατί μου φαίνεται αρκετά σκούρο σχετικά με τις παλιές. Το τόπικ δεν κάνει κακό; Αφήνει τους πόρους να αναπνεύσουν;;;;; Δεν προκαλεί τριχόπτωση; Η έστω να την επιδεινώνει;;;
 

elmajiko

Member
Μερικές πρωινές φωτογραφίες σε αντιπαράθεση με τον ήλιο λίγες μέρες μετά το εξάμηνο.






Joan87 είπε:
Το μαλλί έχει τόπικ στις φωτογραφίες του μετά; Ρωτάω απλά γιατί μου φαίνεται αρκετά σκούρο σχετικά με τις παλιές. Το τόπικ δεν κάνει κακό; Αφήνει τους πόρους να αναπνεύσουν;;;;; Δεν προκαλεί τριχόπτωση; Η έστω να την επιδεινώνει;;;


Τώρα είδα την ερώτηση σου Joan87...
Όχι το μαλλί δεν έχει ίχνος toppik επάνω απλά λόγω φωτισμού ίσως να ευνοείται λίγο το αποτέλεσμα και διαφοροποιείται κάπως ο χρωματισμός του.

Σε ευχαριστώ που ρώτησες για να μην υπάρχουν γκρίζες ζώνες....
 
Μπλουζα