Ducray neoptide-γνώμη!

johnLP

New Member
καλησπέρα παιδιά,έχω μία μικρή αραίωση στους κροτάφους και στο πάνω μέρος του κεφαλιού,καλύπτεται προς το παρόν,πήγα σήμερα στο φαρμακείο να ρωτήσω για κάποιο σαμπουάν η κάποια λοσιόν αν μπορεί να βοηθήσει και μου πρότειναν την λοσιόν ducray neoptide και το αντίστοιχο σαμπουάν της ducray..ποια η γνώμη σας για την λοσιόν?Έχει χημικά μέσα και αν όχι,αν την χρησιμοποιήσω μία φορά,θα με δεσμέυει αυτή η λοσιόν εφόρου ζωής?Δεν θέλω να υποτροπιάσει η κατάσταση που βρίσκονται τα μαλλιά μου,θέλω αν πέσουν να πέσουν με φυσικό ρυθμό κατά την πάροδο του χρόνου,γιαυτό και δεν θέλω να βάζω χημικά στα μαλλιά μου.Λοιπόν ποια η γνώμη σας,σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
καταρχας τα σαμπουαν που χρησιμοποεις η το αφρολουτρο εχουν μεσα ολοκληρο χημικο εργοστασιο οποτε δεν γλυτωνεις , τωρα το εν λογω προιον μονο του δεν κανει τιποτα το τρομερο και απο χημεια καλα τα παει, αν εισαι στην αρχη της αραιωσης μπορεις να το προλαβεις,διαβσε εδω μεσα για διαφορες θεραπειες και δοκιμασε, υπ οψην πως οτι θεραπεια κ αν κανεις αν την σταματησεις με τα απο λιγους μηνες θα επειστρεψεις στην αρχικη κατασταση
 

johnLP

New Member
το σαμπουαν που πηρα ειναι το ducray anaphase,δεν ευελπιζω οτι με αυτα τα προιοντα θα βγουν παλι οι τριχες που εχασα,αλλο ρωταω.Αν υπαρχει περιπτωση με αυτα τα 2 προιοντα που αναφερω να γινει χειροτερη η κατασταση που βρισκονται αυτην την στιγμη τα μαλλια μου απτην στιγμη που δεν θα τα ξαναχρησιμοποιησω.Δεν θέλω να ξεκινησω μινοξιδυλη και φινα,λογω ηλικιας και χρηματων..δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπακι απο τωρα ειμαι 23 χρονων.
 

tasos33

Well-Known Member
εξαιρετικα δυσκολο να σου χειροτερεψουν την κατασταση, επειδη εισαι 23 και μκρο οπως ανεφερες προβλημα θα σου προτεινα να βαζεις μινοξ και πιο αραια μερα παρα μερα, εστω στα προβληματικα σημεια, πιστεψε με πως αν προχωρησει η αραιωση θα σκεφτεσαι πολλα περισσοτερα απο μινοξ,μην το αφησεις
το σαμπουαν που πηρα ειναι το ducray anaphase,δεν ευελπιζω οτι με αυτα τα προιοντα θα βγουν παλι οι τριχες που εχασα,αλλο ρωταω.Αν υπαρχει περιπτωση με αυτα τα 2 προιοντα που αναφερω να γινει χειροτερη η κατασταση που βρισκονται αυτην την στιγμη τα μαλλια μου απτην στιγμη που δεν θα τα ξαναχρησιμοποιησω.Δεν θέλω να ξεκινησω μινοξιδυλη και φινα,λογω ηλικιας και χρηματων..δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπακι απο τωρα ειμαι 23 χρονων.
 

johnLP

New Member
εξαιρετικα δυσκολο να σου χειροτερεψουν την κατασταση, επειδη εισαι 23 και μκρο οπως ανεφερες προβλημα θα σου προτεινα να βαζεις μινοξ και πιο αραια μερα παρα μερα, εστω στα προβληματικα σημεια, πιστεψε με πως αν προχωρησει η αραιωση θα σκεφτεσαι πολλα περισσοτερα απο μινοξ,μην το αφησεις
αν ξεκινησω ομως τωρα μινοξ δεν θα πρεπει να την παιρνω εφορου ζωης?Έχει σημασια η ηλικία?
 
Μπλουζα