Dimjim, fue, 2500 grafts, 9/11/2016

DIMJIM

Member
13η ημέρα μετα, και θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά προσπαθώ να βγάλω τα κακαδακια και δε φεύγουν με τίποτα! Άρχισα να τρίβω ελαφριά κυκλικα
αλλά κάποια σημεία έτσουζαν και αρχισαν να πέφτουν τριχάκια με ρίζα( ελπίζω οχι grafts). Νομίζω δε θα το ξανακάνω, ταμποναριστά και όποτε φύγουν?
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    352.5 KB · Προβολές: 820

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DIMJIM

Member
Μην περιμένεις πολλά στο κροουν από τις φωτογραφίες που βλέπω... Μάλλον αρκετά αραιός θα είσαι εκεί, οπότε έχε κατά νου τη δεύτερη μετά από 1 χρόνο.
Ναι ρε piros το ξέρω επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξανακάνω επέλεξα να φυτέψω εκεί που με ενοχλεί περισσότερο μακάρι να γέμιζαν όλα με τη μία!!! Ελπ´ιζω τουλάχιστο αυτά που έβαλα να φυτρώσουν καλά!
 

ripper2.1

Member
Μούλιασε τα φίλε μου , αρκετά , μετά σκύψε στο ξέβγαλμα κ κατέβασε το χέρι σου από το crown μέχρι την hairline κ χάιδευε προς τα κάτω κ αυτά θα πέφτουν , εγώ είμαι στην 7 η μέρα κ σχεδόν έχω καθαρίσει , μόνο η hairline έχει μείνει , αλλά έχω ακόμη 2 μέρες να το πάω χωρίς να πιέσω , επίσης δεν μου έχει φύγει ούτε τριχακι . Μήπως τα τρίβεις όταν είναι ξερά ;; εκτός λουσιματος ;;
IMG_0326.JPG
 

DIMJIM

Member
Όντως έχεις καθαρίσει εντελώς! Μόνο μουλιασμένα τα καθαρίζω αλλά τι να πω διαφέρει από οργανισμό σε οργανισμό, τεσπα ελπίζω να μου φυλγουν σύντομα γιατί σήμερα πρέεπι να πέσανε καμιά δεκαριά τριχάκια τουλάχιστο
 

dimitris50423

Well-Known Member
13η ημέρα μετα, και θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά προσπαθώ να βγάλω τα κακαδακια και δε φεύγουν με τίποτα! Άρχισα να τρίβω ελαφριά κυκλικα
αλλά κάποια σημεία έτσουζαν και αρχισαν να πέφτουν τριχάκια με ρίζα( ελπίζω οχι grafts). Νομίζω δε θα το ξανακάνω, ταμποναριστά και όποτε φύγουν?

ποτε δεν τριβουμε τα κακαδακια ειδικα εκτος μπανιου οταν ειναι ξερα. και παραπανω μερες να χρειαστει δεν υπαρχει θεμα.
τριχακια με ριζα= graft.
 

piros75

Well-Known Member
Λάθος φίλε μου, θα πρέπει να κάνεις αυτό που λέει ο συναγωνιστής ripper , το να τσούξεις λίγο ή να σου μείνουν στο χέρι τρίχες (χωρίς τον θύλακα, ο οποίος είναι πλέον μέσα στο δέρμα και δεν βγαίνει, άρα μη σε τρομάζει αυτό) είναι φυσιολογικό. Το αφύσικο είναι να είσαι στην 7η μέρα και να μην έχεις καθαρίσει από τα κακαδάκια....
 

nikolakis

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα θα ειναι αξιοπρεπές , λίγο αραιό σε Κράουν κ Β ζώνη απο οτι δείχνει αλλα σε σχέση με πριν πιστευω θα αλλάξει κατα πολυ η εικόνα σου προς το καλύτερο. Καλή συνεχεια .
 

giannis1312

Active Member
φιλε μια ερωτηση μπορεις να μου πεις ποσο σου κοστισε?σκεφτομαι και για μενα γι αυτο ρωταω..εαν δεν θες να το πεις δημοσια σε παρακαλω στειλε ινμποξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπερα φιλε.!
Αποτι βλεπουμε εχεις αργη φυτρωση οποτε ας περιμενουμε απο τους 4 μηνες και μετα.
Μια παρατηρηση μονο θα κανω,Δεν ειμαι γιατρος ουτε ξερολας φυσικα,λιγα απλα πραγματα να βελτιωση αυτη η κλινικη για καλο της για να ανεβει στα ματια μας λιγακι.
Πιστευω τα ξερουν αλλα δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο.
Σε εκανα ενα σχεδιακι εως που επρεπε να βαλουν τα 2500 grafts και σε ποια περιοχη επρεπε να τα αραδειασουν.
Αυτο το να πηγαινουν εως τις πισω ζωνες για να λενε οτι εβαλαν μαλλια και εκει μου ειναι ανεξηγητο,ειναι δωρον αδωρον προς στιγμην.
Το θετικο ειναι που εισαι 41 ετων και εχεις ψηλες τις γεφυρες οποτε για μελλοντικη ακομη μια μεταμοσχευση πιστευω να εχεις μια αξιοπρεπη εικονα.
Καλη φυτρωση και υπομονη!!!

Page1.jpg
 

bruno1989

Active Member
Καλησπερα φιλε.!
Αποτι βλεπουμε εχεις αργη φυτρωση οποτε ας περιμενουμε απο τους 4 μηνες και μετα.
Μια παρατηρηση μονο θα κανω,Δεν ειμαι γιατρος ουτε ξερολας φυσικα,λιγα απλα πραγματα να βελτιωση αυτη η κλινικη για καλο της για να ανεβει στα ματια μας λιγακι.
Πιστευω τα ξερουν αλλα δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο.
Σε εκανα ενα σχεδιακι εως που επρεπε να βαλουν τα 2500 grafts και σε ποια περιοχη επρεπε να τα αραδειασουν.
Αυτο το να πηγαινουν εως τις πισω ζωνες για να λενε οτι εβαλαν μαλλια και εκει μου ειναι ανεξηγητο,ειναι δωρον αδωρον προς στιγμην.
Το θετικο ειναι που εισαι 41 ετων και εχεις ψηλες τις γεφυρες οποτε για μελλοντικη ακομη μια μεταμοσχευση πιστευω να εχεις μια αξιοπρεπη εικονα.
Καλη φυτρωση και υπομονη!!!

Προβολή συνημμένου 13959
διακρίνω σοκ λοσ ??? στισ γεφυρεσ και α ζώνη??
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μπερδευεις τις φωτο bruno.Η πρωτη φωτο με το μαλλακι ειναι τωρα στους 3 μηνες.Αρα και σοκ να ειχε φενεται να επανηλθε.
 

DIMJIM

Member
Παιδιά έχω την εντυπωση ότι κάτι έχει αρχίσει να γίνεται, εμφανίζονται μικρές κοκκινίλες και μετά βγαίνουνε τριχάκια. Εχω κουρευτεί και δύο φορές στο ενδιάμεσο. Άντε να δούμε!
 

piros75

Well-Known Member
άντε με το καλό! εμένα σκάγανε τρίχες ακόμα και στο 8μηνο, οπότε μην αποθαρυνθείς αν δεν σκάσουν τα πάντα όλα, μέχρι τους 6 μήνες. Υπομονή θέλει και να μην κοιτάμε τον καθρέφτη τους πρώτους μήνες.
 
Μπλουζα