Dimitris50423, fue, 2300 grafts, 28/5/2015

Stripar

Established Member
Δημήτρη
διακρίνω στις πρώτες φωτογραφίες φυγόκεντρο, vacutainer , ιατρικές ποδίες και ένα γνώριμο περιβάλλον!

Θέλεις να μας πείς κάτι?...

:D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Όπως ακριβώς το λες. Είναι καθαρά θέμα γούστου και επιλογής. Προσωπικά μιλώντας, επέλεξα να μην κλείσω τελείως ενώ προηγουμένως και για πολλά χρόνια ήμουν τίγκα ανοιχτός. Με μια ολόισια hairline, η διαφορά θα έκανε μπαμ με την πρώτη ματιά. Αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά. Αρκεί και περισσεύει που είσαι ικανοποιημένος.
 

Tsek

Well-Known Member
Όπως ακριβώς το λες. Είναι καθαρά θέμα γούστου και επιλογής. Προσωπικά μιλώντας, επέλεξα να μην κλείσω τελείως ενώ προηγουμένως και για πολλά χρόνια ήμουν τίγκα ανοιχτός. Με μια ολόισια hairline, η διαφορά θα έκανε μπαμ με την πρώτη ματιά. Αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά. Αρκεί και περισσεύει που είσαι ικανοποιημένος.
Θεωρώ ότι του Δημήτρη του πάει αυτό που έκανε. Είναι διαφορετική περίπτωση απο εσένα και εμένα που είχαμε ανοιχτούς κροτάφους και συνηθίσαμε αυτή την εικόνα και δεν θέλαμε να φανεί μεγάλη αλλαγή προς τα έξω.
Αυτός δεν είχε τίποτα μπροστά και πήγαινε για μία τεράστια αλλαγή στην εμφάνισή του που θα έκανε ούτως η άλλως μπαμ σε όσους τον ήξεραν, οπότε καλά έκανε και το σχεδίασε έτσι, χωρίς εκπτώσεις και περιορισμούς.
 

nine

Active Member
Τελειο αποτελεσμα το πριν και μετα με ωραια χτενισματα.
Βεβαια το πριν το πισω μερος ειναι τουμπανο το μαλλι με χοντρη τριχα απο οτι φαινεται. Δυσκολα βλεπεις τετοιο norwood σε αα και αν δεις συνηθως ειναι αδυνατισμενο και ας μην εχει ανοιξει το crown.
 

aeratos28

Just aeratos
Του Δημήτρη το αποτέλεσμα είναι φοβερό..αν όχι το καλύτερο αποτέλεσμα μέσα στα 3 καλύτερα αποτελέσματα για μένα..πάλι καλά που μέσα στην ατυχία του με την αραιωση ήταν και τυχερός..το λέω γιατί αυτό που είπε ο nine..όντως πίσω ήταν πολύ δυνατός,ευτυχώς δηλαδή και με την προσθήκη μπροστά έγινε φοβερό το σύνολο..ωραίο το μαλλί και προς τα κάτω με φράντζα Δημήτρη..κάντο και έτσι όχι μόνο προς τα πάνω στα χτενίσματα σου..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φίλε Δημήτρη, και ας με κυνηγάς με λύσσα και μανία, εγώ δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ ότι το μαλλί σου τα σπάει!

δεν σε κυνηγαω ρε piro. οι παρατηρησεις που εκανα ηταν δικαιολογημενες. οτι και να εγινε σου ευχομαι να χαρεις και εσυ το μαλλι σου.

Τελειο αποτελεσμα το πριν και μετα με ωραια χτενισματα.
Βεβαια το πριν το πισω μερος ειναι τουμπανο το μαλλι με χοντρη τριχα απο οτι φαινεται. Δυσκολα βλεπεις τετοιο norwood σε αα και αν δεις συνηθως ειναι αδυνατισμενο και ας μην εχει ανοιξει το crown.

nine ευτυχως το crown δεν εχει ανοιξει καθολου.. οι μεταμοσχευμενες τριχες εχουν κρατησει τα χαρακτηριστικα που ειχαν στη δοτρια. φαινεται οτι ειναι υγιεις και με καλο παχος τριχας.

Του Δημήτρη το αποτέλεσμα είναι φοβερό..αν όχι το καλύτερο αποτέλεσμα μέσα στα 3 καλύτερα αποτελέσματα για μένα..πάλι καλά που μέσα στην ατυχία του με την αραιωση ήταν και τυχερός..το λέω γιατί αυτό που είπε ο nine..όντως πίσω ήταν πολύ δυνατός,ευτυχώς δηλαδή και με την προσθήκη μπροστά έγινε φοβερό το σύνολο..ωραίο το μαλλί και προς τα κάτω με φράντζα Δημήτρη..κάντο και έτσι όχι μόνο προς τα πάνω στα χτενίσματα σου..

το μαλλι προς τα κατω το εκανα μονο για τις φωτο. θα ηταν αστειο να βγαινω ετσι. οταν μεγαλωνουν λιγο σε μηκος τα κανω δεξια και λιγο προς τα πισω οπως στις φωτο στη θαλασσα.
αν κανω κανενα πιο μοντερνο κουρεμα και κουρεμενα πολυ κοντα τα πλαινα και τα πανω πιο μακρια θα βαλω φωτο.
 

aeratos28

Just aeratos
Προς τα κάτω εννοώ όχι όλα ευθεία ρε συ κάτω.ετσι με κλίση προς τα δεξιά σαν χωριστρα φράντζα ανακατεμένη ελαφρώς..είναι ωραίο χτένισμα και θα σου πηγαίνει.καντο και θα δεις ,και με λίγη λακ θα είναι τεζα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
καπως ετσι τα κανω τωρα που ειναι μακρια αερατε. καποια στιγμη θελω να δοκιμασω τα πλαινα και πισω πολυ κοντα 3 χιλιοστα και τα πανω χτενισμενα ολα δεξια με καλο μηκος και να σχηματιζει χωριστρα στην αριστερη μερια.
απλα κατι τετοιο με προιοντα styling θα δειχνει τελειο αλλα χωρις δεν ξερω.
μπορει να το επιχειρησω και αν δεν μου αρεσει το διορθωνω. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Μολις εβαψα για πρωτη φορα το μαλλι με το men perfect. :D Τι εχανα τοσο καιρο; :p
Αν με τη μεταμοσχευση εδειξα 10 χρονια νεοτερος με το βαψιμο κερδιζω αλλα 5 το λιγοτερο.
Πανο μετραει πολυ φιλε. Αν και μου βγηκε λιγο πιο σκουρο απο οτι το ηθελα γαμ*ει.
Εβαλα μιξη το 70αρι και το 80αρι οπως το βαζει ο πανος αλλα απο οτι φαινεται την επομενη φορα θα χρησιμοποιω μονο το 70αρι για πιο ανοιχτο.
Λοιπον καλυψη ολων των λευκων μεσα σε 7 λεπτα τα οποια ηταν σε ποσοστο 40% περιπου. Μου περισεψε και ποσοτητα που την πεταξα. συντομα θα βαλω και φωτογραφικο υλικο.
το μαλλι δειχνει πιο γεματο ειναι η αληθεια ειδικα δοτρια crown αλλα και στη ληπτρια μοιαζει καλυτερα. οταν μαζεψω τις φωτογραφιες θα ενημερωσω.
Μαλλον θα τα περναω μια φορα το μηνα η πιο αραια και θα βρω ποια αποχρωση μου ταιριαζει.
Ευχαριστω Πανο για τις συμβουλες. ;)
 

Tsek

Well-Known Member
Πλάκα θα είχε όταν σου έλεγαν τότε για το παράθυρο να ανέβαζες φωτογραφίες με βαμμένη την δότρια και να λες:
Δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα.

Θα σε είχαν επικηρύξει !! :D
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχει γαλακτωμα και χρωμοζελε ξεχωριστα. τα χτυπας και τα δυο μαζι μεσα στο μπουκαλι να ομογενοποιηθουν.
Στο μετωπο εβαλα λιγο ενυδατικη να μην απορροφηθει η βαφη και βαψει πολυ δερμα. φορας τα γαντακια μιας χρησης και αρχιζεις να περνας το μαλλι αντιθετα με τη φορα του μαλλιου πατωντας ελαφρως το μπουκαλι για να βγαζει ποσοτητα βαφης εκει οπου περναει. αφου το απλωσεις παντου κανεις και λιγο μασαζ με τα γαντια να παει παντου.
Μετρας στο χρονομετρο 5-10 λεπτα (οσο το αφηνεις σκουραινει) και μολις τελειωσει ο χρονος μπαινεις για λουσιμο..
χαχα.. δεν το πιστευω οτι δεν εχω ουτε μια ασπρη τριχα. :D

Πλάκα θα είχε όταν σου έλεγαν τότε για το παράθυρο να ανέβαζες φωτογραφίες με βαμμένη την δότρια και να λες:
Δεν επηρεάζει το αποτέλεσμα.

Θα σε είχαν επικηρύξει !! :D

τσεκ με βαμμενο θα φαινοταν ελαχιστα πιστευω. οταν βαλω φωτο της δοτριας τωρα θα καταλαβεις. για βαφη τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα ετρωγα κραξιμο αν και δεν πιστευω οτι μονο αυτο ενα αποτελεσμα θα το δειξει σουπερ. αν δεν υπαρχει μαλλι παλι αραιο θα δειχνει. και χωρις βαφη γεματος φαινομουν σε φυσιολογικες συνθηκες φωτισμου.

Να προσθεσω οτι το αποτελεσμα ειναι πολυ φυσικο. ειδικα αν το κανω και λιγο πιο ανοιχτο θα πιασω το φυσικο μου χρωμα πιστευω
 

nickname

New Member
Παίδες προσοχή. Το men perfect και όλα τα αντίστοιχα είναι ΜΟΝΟ για όσους έχουν λίγες άσπρες τρίχες . Επίσης δεν κάνουν για όσους το φυσικό τους είναι κατάμαυρο . Ο λόγος είναι επειδή είναι πολύ ασθενείς βαφές και με τον ήλιο το χρώμα ξεβάφει και κιτρινίζει ΠΟΛΥ γρήγορα. Ετσι σε σχεση με τα υπόλοιπα μαύρα φαίνεται χάλια. Αναγκάζεσαι λοιπόν να ξαναβαζεις βαφή πολύ συχνά και το μαλλί σκουραίνει πιο πολύ απο όσο θελεις να το διατηρήσεις.
Πειραματιστείτε με μικρές ποσότητες και λίγες ημέρες πριν κουρευτείτε έτσι ώστε αν κάτι δε σας αρέσει,με το κούρεμα να διορθωθεί η κατάσταση . Σίγουρα ταιριάζει σαφως περισσότερο σε καστανούς και ακόμη καλύτερα σε καστανόξανθους .
 
Μπλουζα