Dimitris50423, fue, 2300 grafts, 28/5/2015

καλησπερα!Δημητρη θελω να σε ρωτησω αν μετα το κλεισιμου του χρονου συνεχιζεις ακομα να βαζεις μινοξιδιλη.Επισης λουζοσουνα αυστηρως καθε μερα ακομα και μετα το κλεισιμο του διμηνου που τουλαχιστον επρεπε συμφωνα με τις οδηγιες της κλινικης?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
γεια σου φιλε μου. οχι πλεον δε βαζω σταθερα μινοξιδιλη καθως δεν ειχα μαμα μαλλια μπροστα. ειναι ολα μεταμοσχευμενα. μπορει να βαλω μια στο τοσο απλα για styling. αν και σπανια βαζω συνηθως βγαινω με φυσικο μαλλι.
για το λουσιμο απο την ημερα της επεμβασης λουζομαι καθε μερα με καλα σαμπουαν οχι του εμποριου.
νομιζω οτι γενικα αξιζει καποιος να χρησιμοποιει ενα καλο σαμπουαν. προ μεταμοσχευσης εβαζα παντα οτι εβρισκα στο σουπερ μαρκετ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Εδω και 5 μερες ειμαι χαλκιδικη πρωι απογευμα θαλασσα και ηλιο και νιωθω το μαλλι σε καλυτερη κατασταση απο πριν. Αν και το φοβομουν λιγο χωρις λογο ειδα και βελτιωση. Εχω βγαλει φωτο πανοραμικες και κανονικες στην παραλια σε ηλιο. Οταν γυρισω θα ανεβασω. Καλες διακοπες σε ολους.
 
  • Like
Reactions: P70

dimitris50423

Well-Known Member
η πανοραμικη σε φουλ ηλιο παιδια γυρω στις 11 και κατι το πρωι. 2300 μοσχευματα στους 15 μηνες περιπου μετα τη μμ.
το μαλλι δεν ειναι χτενισμενο οπως βγηκα για να παω θαλασσα.
https://s3.postimg.org/kzk2ck7oz/image.jpg

και μια το πριν για να φαινεται μεχρι που ειναι τα μεταμοσχευμενα.

https://s4.postimg.org/6rgobjd0t/image.jpg

και μια τυχαια προσφατη απο το μπανιο.
https://s3.postimg.org/5uz2n811f/image.jpg

δεν καταλαβαινω γιατι δεν κανει πιο κοντινο ζουμ η 1η εικονα.. καμια ιδεα?
https://postimg.org/image/4eix9lfyn/9c279f75/
δειτε εδω και πατηστε στην εικονα για καλυτερο ζουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
πολύ καλές φωτό με ανάλυση όπως του cvial αυτές που είσαι έξω σε ήλιο.dimitris50423 βάλε και μία τέτοια φωτο από μπροστά να φαίνεται η hairline σου και ελπίζω να μην ξαναγίνει μετά καμιά κουβέντα για τις φωτό σου
 

dimitris50423

Well-Known Member
απο μπροστα φαινεται πολυ καλυτερο αερατε και αν τα χτενισω δεξια καλυπτει ακομα καλυτερα και ολο το πανω. αυτο ειναι οτι χειροτερο. σε ηλιο ειναι η χειροτερη εικονα που εχεις καποιος που εχει κανει μμ.
ισως ακομα χειροτερη να ειναι σε ασανσερ με το φως ακριβως πανω απο το κεφαλι.
εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την εικονα που πετυχα με μια συνεδρια.
αν υπαρξει προβλημα στο μελλον λογω του οτι εχω ακρετη δοτρια μπορει να ριξω οπου χωραει.
 

Flosk

Well-Known Member
Δημητρη παιζει να εχεις αραιωσει πισω απο τα σημεια που εκανες μμ; Στις παλαιοτερες φωτο φαινεσαι τουμπανο στα μαλλια που ειχες..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ευχαριστω bill δεν εχει νοημα να κρυβουμε κατι. Flosk δεν παιζει σιγουρα εχω μια αραιωσουλα και προς τα πισω στη μεση που προς το παρον δε με ενοχλει καθολου και σε διαφορετικες συνθηκες εκτος ηλιου δεν φαινεται σχεδον καθολου. Ελπιζω να μην προχωρησει. Προς το παρον νιωθω πολυ καλα με το μαλλι μου εκει που ενιωθα ψιλοχαλια κ δεν μπορουσα να καλυψω το κενο μπροστα.
 

koumparos

Well-Known Member
Εξαιρετικες φωτο μπραβο.Εξαιρετικη δουλεια σου κανανε .Ανετα συγκρινεσαι με αποτελεσματα του εξωτερικου .Οι φωτο οι δικες σου και του cvial συνολικα θα πρεπει να αναρτηθουν σαν πρωτυπο για καθε μελος που ανοιγει θεμα με μμ.Πραγματικα τωρα καποιος μπορει ανετα να βγαλει συμπερασμα για το τι μπορει να δωσει ρεαλιστικα μια πετυχημενη μμ κατω απο τις χειροτερες συνθηκες και να μην εχει ψευδαισθήσεις για την πυκνοτητα οπου δυστυχως σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με την πυκνοτητα προ αα.
 

giodion

Member
Καλημερα Δημητρη εχω παρει το head & shoulders classic για τις νιφαδες που δημιουργει η μινοξ. Εσυ αυτο χρησιμοποιεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Koumparos μια τετοια φωτο σε ηλιο απο πανω δειχνει πραγματικα τι εχει φυτρωσει. σαν εικονα οντως ο ηλιος δεν αφηνει κρυφο τιποτα και το δειχνει χειροτερο απο οτι σε αλλες συνθηκες. φετος το καλοκαιρι εχω καθησει και στον ηλιο αρκετα και θαλασσα βουτηξα το κεφαλι και γενικα εχω χαλαρωσει με το θεμα του μαλλιου σε σχεση με το πως ημουν μεχρι το 12μηνο.

Καλημερα Δημητρη εχω παρει το head & shoulders classic για τις νιφαδες που δημιουργει η μινοξ. Εσυ αυτο χρησιμοποιεις?

ναι το h&s χρησιμοποιουσα. τωρα που τελειωνει το καλοκαιρι σιγα σιγα κανω που και που κανενα λουσιμο με h&s προληπτικα μην εμφανισω νιφαδες.. φθινοπωρο εβγαζα συνηθως καλοκαιρι ποτε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και ο χρονος με τον δευτερο χρονο θα εισαι πολυ καλυτερα γενικα για ολους το λεω και σαν ποιοτητα τριχας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και ο χρονος με τον δευτερο χρονο θα εισαι πολυ καλυτερα γενικα για ολους το λεω και σαν ποιοτητα τριχας.

γιαννη ολα αυτα τα σταδια ισχυουν τελικα. οσο περνουσαν οι μηνες τα μαλλια εστρωναν καλυτερα. το καλο ειναι οτι δεν βαζω προιοντα styling και ειναι μια χαρα. τον αφρο μινοξιδιλης τον εκοψα εντελως. αν δω τιποτα περιεργο στα μμ η στα πιο πισω μαμα μαλλια μπορει να ξαναβαλω. ;)
 

dimitris40

Active Member
Δημήτρη πολύ καλό το αποτέλεσμα σου και η παρουσίαση που έκανες από την αρχή μέχρι τώρα. Ας δούμε τώρα τι θα γίνει και με εμένα που θα την κάνω την Παρασκευή στην ίδια κλινική.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αναμενομενο το κλειδωμα του θεματος του dimitri40. Παρ ολο που εβαλε πολυ καλες φωτογραφιες αρχισαμε το μπαχαλο στο νημα. Εμενα θα με ενδιεφερε να δω αυτο το περιστατικο γιατι εχει καποια καινουρια στοιχεια που δεν τα ειδαμε σε αλλους. Dimitri βαζε φωτο καθε μηνα να βλεπουμε την πορεια σου. Μολις ειχα γραψει μηνυμα στο νημα σου αλλα δεν μπορεσα να το δημοσιευσω. Μη τα παιρνεις της μετρητης αυτα που σου λενε .Στο δικο μ νημα δες τι γινοταν που ημουν και απο τους πρωτους που ειχε κανει β*κρη. Καλη συνεχεια.
 

tasos33

Well-Known Member
Προσωπική μου άποψη είναι πως ο δημητρης είχε μπει φυτευτος απο τον αναστασακη και μάλιστα η διαφήμιση που έκανε ηταν και άκομψη....

Το γεγονος οτι ο Δημήτρης δεν έλεγε τιμή μμ ηταν γιατί αυτό θα έβγαζε την κλινική εκτός μάχης ,διοτι αν δειτε στο site της κλινικής στην fue o Αναστασάκης χρεώνει μέχρι και 3.2€ το graft ,καλά διαβασατε,μπείτε να τα δείτε...
Ο Δημήτρης περιμενε λοιπον να ολοκληρωθεί η φυτρωσης να έχει ενα καλό αποτέλεσμα ...αν θα είχε...και με τη βοήθεια τοππικ ίσως να παρουσίαζε ενα πολύ καλό αποτέλεσμα και μετα να μας πέταγε κ την τιμή η οποία να μεν θα ηταν ακριβή αλλά θα την πλαισίωνε με το καλό αποτέλεσμα που θα είχε και θα μας έλεγε οτι μπορεί να την χρυσό πλήρωσε αλλά πήρε καλό αποτςλεσμα,..

Δημητρη 50423 αν ο Αναστασάκης καταφέρει να κανει καλά αποτελέσματα θα γεμίσει το site , του με πριν κ μετα φωτογραφιών, αυτή τη στιγμη δεν έχει να μας παρουσιασει τίποτα απόλυτος ,τα αποτελεσματα που έχει είναι αστεία και περασμένα με λίγο photoshop όπως τα βλέπω..
 

tasos33

Well-Known Member
Δημητρη ο Δημήτρης ηταν φυτευτος και έκανε κ άκομψη διαφήμιση κιόλας,επίσης δεν έλεγε τιμή για αν δείτε ο Αναστασάκης χρεώνει την fue περισσότερο και απο Κύπρο, οπότε θα τον έκαιγε κατευθείαν, περίμενε λοιπον να ολοκληρωθεί η μμ να έχει ενα καλό αποτέλεσμα και μετα θα μας έλεγε ....ναι την ακριβωπληρωσα αλλά με έκανε καινούργιο...
 
Μπλουζα