Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

n094

Active Member
Το λινκ δεν πήγαινε σε σένα rocknrolla, πήγαινε στον crossfire που ανέφερε τους συγκεκριμένους γιατρούς. Με τα λινκ αυτά και με πολλά ακόμα (και για την DHI) μπορεί κάποιος να βρει (αληθινές και ψεύτικες) προβληματικές μμ για όλους τους γιατρούς και τις κλινικές. Όσο για σένα και την ιστορία σου, έχεις κάνει κάτι γι' αυτά που λες, πχ επανεξέταση για να δεις πόσες φύτρωσαν, παράπονα στην κλινική για αυτά που λες, μήνυση γιατί δεν ανταποκρίθηκαν σε αυτά που σου υποσχέθηκαν και σου κάνανε κακή δουλειά, ενώ σε παρατήσανε και στη μέση της μμ όπως λες, κάτι, οτιδήποτε;. Περιμένω να δω φωτογραφίες σου και βέβαια και αποδεικτικά των όσων ισχυρίζεσαι (πχ ημερομηνίες, όνοματα γιατρών, κανένα χαρτί απόδειξης κλπ) και είμαι σίγουρος ότι και στην DHI θα περιμένουν να τα δουν. Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Νομίζω ότι προσπάθησες να το "πετύχεις" και στο νήμα μου με συνεχείς προσβλητικές αναρτήσεις, το κάνεις και εδώ (χωρίς να με προσβάλλεις βεβαίως). Ωστόσο, δεν μπορώ εγώ να σου πω τίποτα παραπάνω, για τα παραπάνω υπάρχουν οι διαχειριστές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Αγαπητέ, είσαι μέλος του φόρουμ μας μόλις 1 μήνα και κάτι μέρες και μιλάς για μένα λες και με ξέρεις και από χθες... επίσης μιλάς για το φόρουμ λες και είσαι χρόνια ενεργό μέλος. Εγώ από την πλευρά μου, ούτε σε έχω προσβάλει ούτε αφήνω υπονοούμενα για σένα, ότι έχω να σου πω στο λέω στα ίσια χωρίς προσβολές αυτού του στίλ αλλά και αυτού του στιλ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4158-page-11.html. Μπορείς να έχεις οποιαδήποτε άποψη για οτιδήποτε, αλλά το να μιλάς έτσι για οτιδήποτε είναι ανεπίτρεπτο κατά τη γνώμη μου (και ελπίζω κατά τη γνώμη πολλών άλλων). Παρότι έχω συμφωνήσει σε αρκετά από τα γραφόμενα σου σε διάφορα νήματα, το ύφος σου απέναντί μου (και απέναντι στην DHI) αλλά και σε άλλους που έχουν κάνει μμ αλλού δεν είναι ωραίο, πρέπει να το καταλάβεις. Με κάθε φιλική διάθεση.
 

n094

Active Member
Κάνεις μεγάλο λάθος για μένα... προφανώς και δεν έχεις διαβάσει όλα τα ποστ μου, να είσαι σίγουρος ότι δεν ασχολούμαι μόνο με την μμ και η πρώτη κουβέντα που λέω στους περισσότερους είναι να μην κάνουν μμ αν δε δοκιμάσουν πρώτα θεραπείες. Είναι φυσικό να συμμετέχω περισσότερο όμως στο θέμα "Μεταμόσχευση" μιας και κουβαλάω εμπειρία 6 χρόνων και βέβαια αν διαβάσεις τις αναρτήσεις μου (σου λέω ξανά να το κάνεις) θα δεις ότι δεν "εκθειάζω" την DHI, σε κάποιες περιπτώσεις έχω μιλήσει για μέτρια αποτελέσματα (ακόμα και σε αυτό το νήμα που τρολαρουμε ασύστολα αυτήν την στιγμή) και βέβαια έχω σχολιάσει με πολύ θετικά σχόλια μμ από άλλες κλινικές (υπάρχουν μέλη που έχουν κάνει αλλού και το ξέρουν). Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι αρνητικές κριτικές χωρίς αποδείξεις για οποιαδήποτε κλινική ή γιατρό (και όταν λέω αποδείξεις δεν εννοώ μόνο φωτογραφίες, αλλά και πραγματικά στοιχεία ότι έχεις κάνει στην τάδε η στη δείνα κλινική). Πως θα σου φαινόταν αν εγώ ή οποιοσδήποτε λέγαμε έχω κάνει μια φοβερή μμ στη τάδε κλινική, χωρίς να ανεβάζαμε φωτογραφίες ή πως θα σου φαινόταν αν εγώ ή ο οποιοσδήποτε έλεγα: έχω κάνει μια σουπερ μμ και ανέβαζα φωτογραφίες που δείχνει έναν NW 1 χωρίς φωτογραφία του πριν και χωρίς να αποδεικνύω (μέσω χρονοσειράς ή αλλιώς) ότι αυτή οι φωτογραφία ή φωτογραφίες αφορούν εμένα.

Επίσης να είσαι σίγουρος ότι πολλοί ή κάποιοι έχουν λόγο να «θάβουν» μια κλινική. Το να σχολιάζεις εμένα δεν σε κάνει αφελή, το να μου λες όμως ότι κάποιος δεν έχει λόγο να «θάβει» μια κλινική δείχνει αφέλεια, γιατί αγαπητέ, πίστεψέ με ότι από το «θάψιμο» μιας κλινικής βγαίνει κερδισμένη μια άλλη κλινική κ.ο.κ. αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό προσπάθησε να το σκεφτείς περισσότερο. Όποτε με την ίδια λογική (που δεν είναι ακριβώς ίδια γιατί εγώ αποδεικνύω αυτά που λέω και δείχνω) θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι και εσύ είσαι στημένος από άλλη κλινική για να θάψεις τον ανταγωνισμό (είσαι; όχι βέβαια…)

Για πολλοστή φορά, σε παρακαλώ να σταματήσεις τη λασπολογία εις βάρος μου.-
 

n094

Active Member
rocknrolla από ότι βλέπεις και βλέπω δεν βγαίνει άκρη... ας το αφήσουμε λοιπόν στα υπόλοιπα μέλη να κρίνουν τι είμαι εγώ, τι είσαι εσύ, τι κάνω, τι κάνεις, τι λέω τι λες κ.ο.κ. Αυτό που απλά σε παρακαλώ για τελευταία φορά είναι να σταματήσεις τη λασπολογία για μένα. Μπορείς να το κάνεις ή σε "φτιάχνει" αυτή η αντιπαράθεση;;; αν έχεις χρόνο για χάσιμο συνέχισε να "βαράς" εμένα, αντί να δίνεις όλες αυτές τις χρήσιμες συμβουλές για τις θεραπείες κλπ στα μέλη...

ΥΓ. Παρεμπιπτόντως (αφού δεν ψάχνεις μόνος σου) δες εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3960-page-16.html στη δημοσίευση 158 πόσο στημένος της DHI είμαι… θες να σου στείλω και άλλα…;
 

n094

Active Member
Πλύση εγκεφάλου κάνεις εσύ στους υπόλοιπους προσπαθώντας να τους πείσεις ότι εγώ ασχολούμαι μόνο με την DHI και ότι έχω τρελά συμφέροντα από αυτό. ΑΚΟΥ "ΦΙΛΕ".... ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΗΝ DHI ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙΣ (ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ).... ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΗΝ DHI (ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ)... ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΤΥΜΠΑΝΙΖΩ Ή ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ "ΦΟΡΟΥΜΑΣΦΑΛΙΤΗ" ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΖΕΙ;;;

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ .... ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΩΤΑ.... ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΥΤΟ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3960-page-16.html αρ. αναρτησης 158 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΜΑ ΘΕΣ
 

n094

Active Member
Αγαπητέ rocknrolla απομόνωσες με μαεστρία και boltαρες τα σημεία που γούσταρες και τα οποία φτιάχνουν την εικόνα που θες για μένα…. ΜΠΡΑΒΟ!!! παρά ταύτα όποιος διαβάσει κανονικά και όσοι το έχουν κάνει ξέρουν τι είμαι και ποιος είμαι…
ΥΓ…. ΑΑΑΑ και που είσαι, η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ σου θα ήθελε πολύ να σε συναντήσει για να δεις από κοντά (πέρα από τα αποτελέσματά μου) και άλλα πράγματα…
ΥΓ την κάνω να πιω και κάνα καφεδάκι, έχεις 3 ώρες να γράψεις ότι σου κατέβει στο κεφάλι… είμαι σίγουρος ότι θα οργιάσεις, θα φτιαχτείς τρελά, θα τα διαβάζεις και θα αισθάνεσαι μια ανατριχίλα…. καλή διασκέδαση «φίλε» παίξε μόνος σου…. η κουκλίτσα σου πάει για καφέ με την σκέψη όμως σε εσένα…
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bolt

New Member
ειρηνη υμιν ρε παιδια..δεν ηξερα οτι μια διαπιστωση μου θα ανοιξει τετοιο πολεμο..."Χαλαρωσε" που λεει και ο συναδελφος Ζουγα..
 

Άκης

Administrator
Παίδες καλό είναι να μην το συνεχίσετε. Το ποια εταιρία είναι καλή, θα το δει ο κόσμος από τα τόσα posts με αποτελέσματα κλινικών. Είναι σαν να μαλώνουμε για το ποια ομάδα είναι καλύτερη, από την στιγμή που δεν έχουμε κάποιο όφελος σχετικά.
Δεν πρέπει να χαλάσετε το thread του Dim74 με κόντρες για την -κάθε- εταιρία.

@ n094:
Το ότι κάποιος είναι μόνο μερικούς μήνες μέλος, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να λέει την άποψη του. Επίσης να θυμίσουμε τα δεκάδες περιστατικά που αφορούν την συγκεκριμένη εταιρία.
Όταν επέτρεψα την εταιρία αυτήν να ποστάρει ελεύθερα εδώ, πολλά μέλη μου έστειλαν μήνυμα με παράπονα τους, επειδή έχασαν τα χρήματα τους και επιτρέπω στην εν λόγω εταιρία να λέει ελεύθερα ότι θέλει, αλλά ας μην το συνεχίσουμε.
Μπράβο για το αποτέλεσμα σου, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε τα δεκάδες αρνητικά περιστατικά της κάθε εταιρίας.
 

n094

Active Member
Άκης είπε:
Παίδες καλό είναι να μην το συνεχίσετε. Το ποια εταιρία είναι καλή, θα το δει ο κόσμος από τα τόσα posts με αποτελέσματα κλινικών. Είναι σαν να μαλώνουμε για το ποια ομάδα είναι καλύτερη, από την στιγμή που δεν έχουμε κάποιο όφελος σχετικά.
Δεν πρέπει να χαλάσετε το thread του Dim74 με κόντρες για την -κάθε- εταιρία.

@ n094:
Το ότι κάποιος είναι μόνο μερικούς μήνες μέλος, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να λέει την άποψη του. Επίσης να θυμίσουμε τα δεκάδες περιστατικά που αφορούν την συγκεκριμένη εταιρία.
Όταν επέτρεψα την εταιρία αυτήν να ποστάρει ελεύθερα εδώ, πολλά μέλη μου έστειλαν μήνυμα με παράπονα τους, επειδή έχασαν τα χρήματα τους και επιτρέπω στην εν λόγω εταιρία να λέει ελεύθερα ότι θέλει, αλλά ας μην το συνεχίσουμε.
Μπράβο για το αποτέλεσμα σου, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε τα δεκάδες αρνητικά περιστατικά της κάθε εταιρίας.

Άκη δεν είπα εγώ ότι το συγκεκριμένο μέλος (το οποίο με προσβάλει και μου επιτίθεται με κάθε ευκαιρία) είναι στημένος, είπα ότι όπως δεν τον λέω εγώ στημένο για τον τρόπο που γράφει (χωρίς να ποστάρει καμία απόδειξη, είτε για αυτά που λέει ότι έχει κάνει, είτε για αυτά που έχω κάνει εγώ) έτσι και αυτός δεν μπορεί να με αποκαλεί στημένο. Επίσης, σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι επειδή είναι νέος στο φόρουμ δεν μπορεί να λέει την γνώμη του… Είπα όμως ότι δεν μπορεί να είναι μέλος 1 μήνα και να μιλάει για μένα χωρίς να με ξέρει («ιντερφορουμικά») με αυτόν τον τρόπο. Επίσης ποτέ δεν είπα να ξεχάσουμε ή να κλείσουμε τα μάτια σε τίποτα.

Τώρα κάτι τελευταίο, σε αυτήν την αντιπαράθεση δε με νοιάζει ποια εταιρεία είναι καλύτερη ούτε με απασχολεί τι θα καταλάβει ο κόσμος. Αυτό που με νοιάζει και επίσης με χαλάει αφάνταστα είναι ότι μετά από όλο αυτό το τρολάρισμα των παραπάνω ποστς αυτό που έχεις να πεις το λες κυρίως σε εμένα και σε αυτόν που χρησιμοποιεί εκφράσεις του στιλ: (ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ) την οποία είδα ότι απομάκρυνε, δεν του λες τίποτα… Σε αυτόν (και σε άλλους) που δεν σέβονται τον «στοιχειώδη κανονισμό» του section: Μεταμόσχευση που είναι εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4569.html και λέει κατά λέξη:

«…-Δεν επιτρέπονται posts που απλώς αναφέρουν ότι ένα μέλος έκανε μεταμόσχευση σε μια εταιρία, αν το post αυτό δεν συνοδεύεται από τις σχετικές φωτογραφίες του, δηλαδή πριν και μετά την μεταμόσχευση.
Επίσης δεν επιτρέπεται να γράφει κανείς την εμπειρία του σε κάποια εταιρία και ας μην έχει κάνει ακόμη μεταμόσχευση, αν δεν έχει πάλι κάποιες φωτογραφίες του, όπως την κατάσταση της κεφαλής του και φυσικά εικόνες από την κλινική
…»

επίσης δε λες τίποτα… (Δες και νέο νήμα που έσκασε χθες το βράδυ με άνθρωπο που περιγράφει την εμπειρία του, η οποία μπορεί να είναι πέρα για πέρα αληθινή, αλλά δεν έχει καμία απόδειξη για αυτά που λέει, ούτε φωτογραφίες ούτε ονόματα ούτε τίποτα).

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω… Από ότι κατάλαβα εγώ πρέπει να σταματήσω να ποστάρω για τις μμ και όλοι οι άλλοι μπορούν να λένε ότι θέλουν….
 

Billy_tramp

Member
Ο no94 πάντα μας δίνει χρήσιμες πληροφορίες και η επιθεση που δέχτηκε ήταν ασχημη. Μονο κακο θα κανει στο φορουμ αμα σταματησει να γράφει o no94 ;)
 

n094

Active Member
Billy_tramp είπε:
Ο no94 πάντα μας δίνει χρήσιμες πληροφορίες και η επιθεση που δέχτηκε ήταν ασχημη. Μονο κακο θα κανει στο φορουμ αμα σταματησει να γράφει o no94 ;)

Bill σε ευχαριστώ για την στήριξη σου (ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ) γιατί είχα αρχίσει και ένοιωθα πολύ άσχημα με το όλο θέμα. Με όλα τα παιδιά με τα οποία επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ από οποιαδήποτε κλινική και γιατρό και αν προέρχεται το αποτέλεσμά τους, ποτέ δεν είχα πρόβλημα (με αυτούς τους αληθινούς, που βάζουν φωτογραφίες, προσπαθούν να ενημερώσουν, αγωνιούν για το αποτέλεσμά τους κ.α.). Έχω βοηθηθεί (πολύ) από το φόρουμ και θέλω να πιστεύω ότι έχω βοηθήσει και εγώ. Το αν υπεραμύνομαι κάποιες φορές επιθέσεις στην DHI είναι απλά γιατί έχω κάνει τις μμ εκεί με επιτυχία και είναι λογικό να συμπαθώ και τους γιατρούς της και την ίδια την κλινική. Φαντάσου, να ερχόταν ένας και να σου έλεγε εσένα και των άλλων παιδιών από την HDC ότι είσαι απατεώνας, ότι η HDC και οι γιατροί της είναι χασάπηδες, ότι όλοι εσείς που επικοινωνείτε μεταξύ σας και γράφετε την εμπειρία σας είστε ρουφιάνοι (και «κουκλίτσες) κ.α. ωραία…. πως θα νοιώθατε;

Δεν θα σταματήσω να γράφω, γιατί σας νοιώθω όλους μια παρέα μου, γιατί βοηθιέμαι και γιατί ελπίζω όντως ότι βοηθώ και εγώ όπως μπορώ..
Ξανά ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την στήριξη.
 

raphael2012

Member
Κατά την γνώμη μου ο rocknrolla έχει μαζεμένο πολύ θυμό μέσα του για την DHI (πιθανόν δικαιολογημένα) και δυστυχώς αυτό τον θυμό τον έβγαλε σαν επιθετικότητα απέναντι στον n094 (σαφώς αδικαιολόγητα). Ειδικά το 'Άσε μας κουκλίτσα μου' meme είναι επιπέδου ανωριμότητας Twitter και κάπου εκεί νομίζω πως ξέφυγε η φάση. Νομίζω πως το κατάλαβες κι εσύ φίλε rocknrolla, γι'αυτό και το έσβησες. Ας μην ξεχνάμε πως πίσω από τα μηνύματα κρύβονται άνθρωποι.

Προσωπικά πιστεύω πως η όλη κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα δεν χρειάζεται να συνεχιστεί.
 

londonakis

New Member
Νομίζω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει την άποψή του αλλά είναι λάθος όμως του rocknarolla που το κάνει σε άλλου μέλους το νήμα. Εγω θα παρεξηγιόμουν στη θέση του dim74. Ας ανοίξει ένα δικό του να πει την ιστορία του.
 

anieros36

New Member
κάποτε ο Νίκος Δήμου έγραφε στο ram τη στήλη «από την πλευρά του απλού χρήστη», εγώ θα γράψω από την πλευρά του απλού υποψήφιου φαλακρού!

Παρακολουθούμε με αμηχανία την κοκορομαχία δύο αντίθετων και ταυτόχρονα δικαιολογημένων προδιαθέσεων. Μιας θετικής και μιας αρνητικής. Από τη μία ο ένας είναι ευχαριστημένος και περήφανος για το αποτέλεσμά του και και από την άλλη ο άλλος δυσαρεστημένος και καλά κάνει και το εκφράζει. Πολλές οι παταγώδεις αποτυχίες της εν λόγω εταιρίας κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει και κάποιες επιτυχημένες επεμβάσεις που λειτουργούν ως εξαίρεση στον κανόνα; άλλαξαν εξελίχτηκαν, λέει ο ένας, απατεώνες λέει ο άλλος και όλα αυτά στο κεφάλι ενός νήματος που παρακολουθούμε την εξέλιξη μιας επέμβασης για την οποία όλοι θα θέλαμε να σφυρίζουμε και να ζητοκραυγάζουμε αλλά προς το παρόν δεν το κάνουμε ρε γαμώτο... μακάρι να μπορούσαμε...

Ποιος θέλει να τρέχει σε άλλες χώρες, να παίρνει άδεια από τη δουλειά και αν θέλετε να αφήνει το παραδάκι του στη μεγαλόνησο, στην μικρόνησο στον καναδά, όπου θέλει ας είναι...

Δυστυχώς όμως εδώ στην ελλάδα, ακόμη και σήμερα σου πετάνε μία τούφα και σου λένε εντάξει αν δεν σου τη βάζαμε θα ήσουν εντελώς φαλακρός.

Μακάρι να υπήρχαν αξιόπιστες κλινικές στην ελλάδα. Να έλεγα μαζεύω λεφτά και δεν ξενιτεύομαι. έχω εμπιστοσύνη ότι θα κάνουν το καλύτερο δυνατό, τηρουμένων των αναλογιών σε κάθε περίπτωση..

Τώρα πηγαίνεις ως αναγκαία λύση, ως αναγκαίο κακό και μάλλον τζογάρεις, ελπίζεις ότι θα σου λύσουν το πρόβλημα...

Και συνεχίζεις να ελπίζεις σε θεραπείες...

Ποιες θεραπείες μωρέ, μινοξιδίλη που σου ρίχνει 100 και σου δίνει 20 αφού σε κάνει λαδωμένο ποντικό; φίνα που νιώθεις να χτυπάνε οι όρχεις σου ή στην καλύτερη νιώθεις ότι μονίμως φοράς στο πουλί σου προφυλακτικό;

Πλατιάζω... μιλώντας λοιπόν από την μεριά του υποψήφιου φαλακρού θα ήθελα να εκφράσω την εκτίμηση μου και στα δύο αντιμαχόμενα μέλη, γιατί πολύ απλά και οι δύο έχουν δίκιο και είναι αξιόλογα άτομα, να τους συμβουλέψω να ρίξουν τους τόνους, γιατί η συμπεριφορά αυτή δεν τους ταιριάζει και να ζητήσω συγνώμη από τον dim74 για την κατάχρηση του νήματός του, ευχόμενος τα καλύτερα αποτελέσματα.
 

Άκης

Administrator
n094 είπε:
Τώρα κάτι τελευταίο, σε αυτήν την αντιπαράθεση δε με νοιάζει ποια εταιρεία είναι καλύτερη ούτε με απασχολεί τι θα καταλάβει ο κόσμος. Αυτό που με νοιάζει και επίσης με χαλάει αφάνταστα είναι ότι μετά από όλο αυτό το τρολάρισμα των παραπάνω ποστς αυτό που έχεις να πεις το λες κυρίως σε εμένα και σε αυτόν που χρησιμοποιεί εκφράσεις του στιλ: (ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ) την οποία είδα ότι απομάκρυνε, δεν του λες τίποτα…
Εγώ τα αφαίρεσα και επίσης τον rocknrolla τον μίλησα με pm, σε εσένα είπα αυτό που θεωρούσα ότι αφορά όλους.

n094 είπε:
Σε αυτόν (και σε άλλους) που δεν σέβονται τον «στοιχειώδη κανονισμό» του section: Μεταμόσχευση που είναι εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4569.html και λέει κατά λέξη:

«…-Δεν επιτρέπονται posts που απλώς αναφέρουν ότι ένα μέλος έκανε μεταμόσχευση σε μια εταιρία, αν το post αυτό δεν συνοδεύεται από τις σχετικές φωτογραφίες του, δηλαδή πριν και μετά την μεταμόσχευση.
Επίσης δεν επιτρέπεται να γράφει κανείς την εμπειρία του σε κάποια εταιρία και ας μην έχει κάνει ακόμη μεταμόσχευση, αν δεν έχει πάλι κάποιες φωτογραφίες του, όπως την κατάσταση της κεφαλής του και φυσικά εικόνες από την κλινική
…»
Στο συγκεκριμένο θέμα δεν μπορούμε να εφαρμόζουμε συνεχώς τον κανονισμό σε κάθε απάντηση κάποιου. Βασικά ο όρος αυτός ισχύει για νέα post με θέμα κάποια μεταμόσχευση όπως επίσης νέα posts με αρνητικά σχόλια σε κάποια εταιρία. Αν σε κάθε απάντηση κάθε μέλους που έλεγε την άποψη του, την μπλοκάραμε περιμένοντας να ανοίξει νέο θάμα για να μας εμφανίσει τις αποδεικτικές φωτογραφίες του, πιστεύω θα χαθεί το νόημα της συζήτησης.

n094 είπε:
επίσης δε λες τίποτα… (Δες και νέο νήμα που έσκασε χθες το βράδυ με άνθρωπο που περιγράφει την εμπειρία του, η οποία μπορεί να είναι πέρα για πέρα αληθινή, αλλά δεν έχει καμία απόδειξη για αυτά που λέει, ούτε φωτογραφίες ούτε ονόματα ούτε τίποτα).

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω… Από ότι κατάλαβα εγώ πρέπει να σταματήσω να ποστάρω για τις μμ και όλοι οι άλλοι μπορούν να λένε ότι θέλουν….
Για το θέμα που είπες δεν το είδα, αλλά εδώ πρέπει να πω ότι ο rocknrolla μου είπε ότι δεν το συνεχίζει το θέμα. Καλό είναι να μείνουμε στο θέμα μας, που αφορά την μεταμόσχευση του Dim74 στην DHI.
 
Μπλουζα