Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

καλη επιτυχια dim74 :8m:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: dim74 η Μεταμοσχευση μου στην DHI στις 4κ5 Απριλιου 2012

Καλη επιτυχεία να έχεις φίλε!!! τόσο καιρό παλεύεις με τις θεραπείες... πραγματικά σου αξίζει ένα καλό αποτέλεσμα!!! :)
 

PANOS101

Member
Απ: dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

καλη επιτυχια και απο μενα :)

θα ηταν ενδιαφερον να μας ελεγες τα μοσχευματα και το κοστος
 

n094

Active Member
Απ: dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Καλή επιτυχία Dim. Είμαι σίγουρος πως όλα θα πάνε περίφημα…
 

geofish

New Member
Απ: dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία αν και με την επιλογή της κλινικής έχω κάποιες αμφιβολίες.

Προς την συγκεκριμένη κλινική που ξέρω ότι παρακολουθείτε το φόρουμ.
Είναι η ευκαιρία της ζωής σας να αποδείξετε ότι έχετε επιτέλους αλλάξει και αποφασίσατε να κάνετε σοβαρή δουλειά.
 

drakator

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

dim74 είπε:
επιτελους εφτασε η ωρα!σε λιγες μερες περισσοτερες λεπτομερειες...
καλη επιτυχια και απο εμενα Dim74,σου ευχομαι οτι καλυτερο σαν αποτελεσμα.
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Ευχαριστω ολους σας παιδια για τις ευχες σας,ελπιζω ολα να πανε καλα!Την μεταμοσχευση μου θα μου την κανει ο Dr. Ελευθέριος Παπανικολάου.Εχω επισκεφτει την DHI δυο φορες και μιλησα με τον κυριο Σταθη οπως και με τον Dr. Παπανικολάου.Στοχος μας ειναι σε δυο η και τρεις μερες αν χρειαστει,να βαλουμε στο μπροστινο μερος γυρω στα 3500 μοσχευματα.Αποφαση μου σε αυτη την πρωτη μου μεταμοσχευση,ειναι να διορθωσω το μπροστινο μερος κι εκει θελω αποκλειστικα να δωσουμε ολο το βαρος...
θα σας εχω πληρη ενημερωση με φωτο οπως θα με κουρεψουν(γουλι σχεδον) πριν την μεταμοσχευση καθως και μετα...
 

sanmartean14

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Καλή επιτυχία και από μένα Δημήτρη. Πόσο θα κοστίσει εν τέλει? Επίσης, θα ήθελα να μου πεις αν σου είπαν πόσα μοσχευματα ακόμα μπορουν να σου βγάλουν μελλοντικά. Και όταν λες θα επικεντρωθείς μπροστά, εννοείς πως εχεις και σε άλλη περιοχη πρόβλημα? και πάλι οτι το καλύτερο σου ευχομαι
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σ ευχαριστω πολυ!Δες απο κατω στην υπογραφη μου διαφορες φωτο μου να καταλαβεις.Για το κοστος δεν θελω να μιλησω ακομα,εγινε ειδικη τιμη και πρεπει να μιλησω μαζι τους,αν θελουν να την ανακοινωσω,τουλαχιστον αυτη την στιγμη.
Σημειωνω πως γνωριζουν πως ειμαι εδω και πως επισης οτι γινει,θα το δει ολος ο κοσμος της ομαδας μας κι οχι μονο.Αυτο μου τονισαν αποτελει προκληση γι αυτους,ωστε να δειξουν-αποδειξουν πως παρουσιαζουν κι αυτοι αξιολογα αποτελεσματα κοντρα στην αποψη πολλων...
 

akis30

New Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

καλη επιτυχια φιλε . απο τα αποτελεσματα κρινονται ολοι , στη περιπτωση του Ν94εγινε καλη δουλεια , ευχομαι κ σε σενα το ιδιο. οσον αφορα τις τιμες , εννοειται οτι ολες οι κλινικες- ελλαδα κ κυπρο- πρεπει να τις ριξουν, η κριση τσακιζει.αλλωστε 2 πελατες με 3000 ειναι προτιμοτεροι απο 1 με 5000. απλα μαθηματικα. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Dim, εγώ στη θέση σου δεν θα έβαζα και τα 3.500 grafts μπροστά. Βλέποντας τις φωτογραφίες σου (ξανά) θεωρώ ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις 2500 μπροστά και 1000 πίσω. Επίσης δεν θα κατέβαζα πολύ την hair line (δες και το νήμα του tropheus για τους λόγους;). Από την εμπειρία μου είναι καλύτερο να προχωρήσεις συντηρητικά μπροστά (τόσο σε πυκνότητα, όσο και στην hair line) και να επανέλθεις (αν βέβαια σε παίρνουν τα οικονομικά σου) στη συνέχεια με μια μικρή πύκνωση (ας πούμε ακόμα 1000 μοσχεύματα). το να πας για μια πυκνότητα από 60-65 grafts/cm2 εξ αρχής μπορεί να προκαλέσει προβλήματα στη βιωσιμότητα των μοσχευμάτων (δλδ αντί να φυτρώσει το 90-95% να φυτρώσει το 80-85%. Αν τα βάλεις κάτω τα νούμερα θα δεις ότι είναι αρκετά μοσχεύματα χαμένα). Αντίθετα, το να επανέλθεις μετά από ένα χρόνο που θα έχεις πλήρη εικόνα και θα ξέρεις ακριβώς που θα πρέπει να επέμβεις για μια καλύτερη πύκνωση είναι για μένα το ιδανικό. Η δε πίεση στα ήδη φυτρωμένα μοσχεύματα του προηγούμενου χρόνου θα είναι πολύ μικρότερη από αυτή που προκαλεί η «συγκατοίκηση» δύο μοσχευμάτων που μπαίνουν κοντά, κοντά κατά την ίδια επέμβαση. Αυτό έχω καταλάβει στη δική μου περίπτωση και τις μεταμοσχεύσεις που έχω κάνει, αυτό υποστηρίζουν και αρκετοί ακόμη. Βέβαια αυτό είναι κάτι που θα αποφασίσεις εσύ με το γιατρό σου.
 

koskar

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

n094 είπε:
Αντίθετα, το να επανέλθεις μετά από ένα χρόνο που θα έχεις πλήρη εικόνα και θα ξέρεις ακριβώς που θα πρέπει να επέμβεις για μια καλύτερη πύκνωση είναι για μένα το ιδανικό. Η δε πίεση στα ήδη φυτρωμένα μοσχεύματα του προηγούμενου χρόνου θα είναι πολύ μικρότερη από αυτή που προκαλεί η «συγκατοίκηση» δύο μοσχευμάτων που μπαίνουν κοντά, κοντά κατά την ίδια επέμβαση. Αυτό έχω καταλάβει στη δική μου περίπτωση και τις μεταμοσχεύσεις που έχω κάνει, αυτό υποστηρίζουν και αρκετοί ακόμη. Βέβαια αυτό είναι κάτι που θα αποφασίσεις εσύ με το γιατρό σου.
Ποιο θεωρεις ως ιδανικο χρονικό διάστημα ώστε να προχωρήσεις κάποιος σε μια δευτερη μεταμόσχευση με βάση την δική σου εμπειρία; Αναφέρομαι κυριως στην περίπτωση που θέλεις να καλύψεις κυρίως τις επιπλέον περιοχες που δεν συμπεριλήφθηκαν στην πρώτη επέμβαση και ίσως μια πύκνωση στην λήπτρια της πρωτης μεταμόσχευσης.
 

n094

Active Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

koskar είπε:
Ποιο θεωρεις ως ιδανικο χρονικό διάστημα ώστε να προχωρήσεις κάποιος σε μια δευτερη μεταμόσχευση με βάση την δική σου εμπειρία; Αναφέρομαι κυριως στην περίπτωση που θέλεις να καλύψεις κυρίως τις επιπλέον περιοχες που δεν συμπεριλήφθηκαν στην πρώτη επέμβαση και ίσως μια πύκνωση στην λήπτρια της πρωτης μεταμόσχευσης.
Κοίτα, αυτό εξαρτάται. Έχοντας κάνει την ίδια κουβέντα με τους γιατρούς στην DHI, μετά τη δεύτερη μεταμόσχευσή μου, μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που βλέπουν γρήγορη επαναφύτρωση των μοσχευμάτων (οι οποίοι, είτε έχουν κρατήσει εξ αρχής ένα μεγάλο ποσοστό χωρίς να πέσει, είτε έριξαν ότι ήταν να πέσει νωρίς και άρα η επαναφύτρωση άρχισε επίσης νωρίς) και οι οποίοι έχουν το 90-95% του τελικού τους αποτελέσματος μέχρι τους 9 μήνες και άλλοι πάλι που καλό είναι να περιμένουν μέχρι τον 12 μήνα ή και παραπάνω. Εγώ έχω κάνει την τρίτη μου (αν θυμάμαι καλά) στους 10 μήνες μετά την προηγούμενη… Γενικά πάντως πιστεύω ότι μετά από τους 10 μήνες μπορείς να ξανακάνεις άφοβα….
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

[quote author=n094 link=topic=4089.msg71600#msg71600 date=1333440259]
Κοίτα, αυτό εξαρτάται. Έχοντας κάνει την ίδια κουβέντα με τους γιατρούς στην D**, μετά τη δεύτερη μεταμόσχευσή μου, μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που βλέπουν γρήγορη επαναφύτρωση των μοσχευμάτων (οι οποίοι, είτε έχουν κρατήσει εξ αρχής ένα μεγάλο ποσοστό χωρίς να πέσει, είτε έριξαν ότι ήταν να πέσει νωρίς και άρα η επαναφύτρωση άρχισε επίσης νωρίς) και οι οποίοι έχουν το 90-95% του τελικού τους αποτελέσματος μέχρι τους 9 μήνες και άλλοι πάλι που καλό είναι να περιμένουν μέχρι τον 12 μήνα ή και παραπάνω. Εγώ έχω κάνει την τρίτη μου (αν θυμάμαι καλά) στους 10 μήνες μετά την προηγούμενη… Γενικά πάντως πιστεύω ότι μετά από τους 10 μήνες μπορείς να ξανακάνεις άφοβα….
[/quote }3 μεταμοσχευσεις??????ποσα λεφτα εχεις χαλασει?παντως μπραβο στο κουραγιο σου.
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Αυριο το πρωι στις 9 ξεκιναει η μεταμοσχευση μου.Ετοιμαζομαι σιγα σιγα γιατι πρεπει απο εδω που μενω,να ξεκινησω πολυ πρωι αυριο,ωστε να ειμαι στις 9 στην DHI.Θα μεινω Αθηνα καποιες μερες σε ξενοδοχειο.θα εχω μαζι μου υπολογιστη κι ελπιζω αυριο να εχω τις πρωτες φωτο,οπως φυσικα και πληροφοριες για την ολη διαδικασια.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Σου εύχομαι το καλυτερο φιλε... :)
 

John83

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

Καλή επιτυχία φίλε μου... Εύχομαι τα καλύτερα!!!
 

dim74

Member
Απ: Dim74 η Μεταμοσχευση μου στην D** στις 4κ5 Απριλιου 2012

πρωτη μερα 1500 μοσχευματα.γραφω απο το ξενοδοχειο,εντυπωσεις πολυ καλες.αυριο η συνεχεια με νεες φωτο
 
Μπλουζα