Dim74, fue, παπανικολάου, 2480 grafts, 11-12/11/2013

Άκης

Administrator
θελω να βαλω και αλλες φωτογραφιες αλλα μου βγαζει καποιο σφαλμα και γραφει πως το αρχειο ειναι too large
Πολύ καλό το αποτέλεσμα σου dim. Για το πρόβλημα που αναφέρεις λύθηκε, δοκίμασε να ανεβάσεις τα αρχεία που θέλεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
...
 

Συνημμένα

  • llll 013.JPG
    llll 013.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 938
  • llll 017.JPG
    llll 017.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 977
  • llll 018.JPG
    llll 018.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 938
  • llll 019.JPG
    llll 019.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 923
  • llll 020.JPG
    llll 020.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 903
  • llll 022.JPG
    llll 022.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 931

dim74

Member
Ξεκινησα τις θεραπειες μαλλιων στα 18 μου(τωρα ειμαι 40) με το κλασικο regaine 2%,να φανταστεις τοτε το 5% δεν ειχε καν κυκλοφορησει!Οταν βγηκε λοιπον το 5% συνεχισα με αυτο για περιπου 15 χρονια συνεχους και αδιαλειπτης χρησης.
Απο ενα διαστημα και μετα το regaine δεν εκανε τιποτα,καθως ομως δεν υπηρχει κατι αλλο αξιολογο στην ελληνικη αγορα τουλαχιστον και επειδη αν σταματουσα φοβομουν μην μου φυγουν ολα τα μαλλια συνεχιζα...
Ωσπου γνωρισα πριν 6 χρονια περιπου το παρον σαιτ και αρχισα να πειραματιζομαι με διαφορες λοσιον(σταματοντας το regaine) απο το εξωτερικο(revivogen,crinagen,spectral,corvinex,hair genesis κτλ) χωρις αξιολογο αποτελεσμα απο κανενα.Ετσι εχοντας χασει αρκετα απο τα μαλλια μου καθως το regaine απλα καθυστερησε την τριχοπτωση μου αποφασισα να κανω μεταμοσχευση.
Εβαζα και στην πρωτη(2012) και στην δευτερη μεταμοσχευση μου,μονο μινοξιδιλη για τους πρωτους 8 μηνες,μετα την σταματουσα.Ετσι λοιπον εδω και μερικους μηνες δεν βαζω τιποτα,ουτε περνω κατι για την τριχοπτωση,απλα λουζομαι με σαμπουαν προσεχτικα επιλεγμενα,αυτη την στιγμη δοκιμαζω το avalon organics biotin b-complex therapy και το jason thin to thick extra volume shampoo.
 

dim74

Member
Η μινοξιδιλη εδωσε αρκετα τα πρωτα χρονια χρησης της,ειδικα τον πρωτο καιρο στα 18 μου εμεινα ενθουσιασμενος απο αυτη.
Τα επομενα χρονια ομως επεσε η αποδοση της,μεχρις οτου δεν εκανε πλεον τιποτα και αποδειξη πως δεν εκανε τιποτα ειναι πως αν δεις στις φωτο μου πριν την μεταμοσχευση μου ειχα μεγαλο θεμα αραιωσης.
 

dim74

Member
πριν λιγες μερες επισκεφτηκα την dhi και επειδη θελω να κανω πυκνωση στο μπροστινο μερος θα προχωρησω σε τριτη μεταμοσχευση στις 11/01/16.Μιλησα με τον κ. Παπανικολαου που μου ειχε κανει και τις δυο πρωτες και υπολογιζουμε να βαλουμε περιπου 1200 μοσχευματα μπροστα σε μια μερα(την κορυφη δεν την πειραζω καθολου αν και θελει πυκνωση κι εκει),ελπιζω η δοτρια να το επιτρεψει και στην πραξη αυτο.
 

aeratos28

Just aeratos
dim74 προχωράς και σε τρίτη εμφύτευση??γιατί έτσι? νομίζω ότι ήδη έχεις κάνει 2 και έχεις χρησιμοποιήσει περίπου 5500 grafts..και είχες καλό αποτέλεσμα από ότι έχω δει..βασικά τι δοτρια έχεις ρε φιλε?γιατί αν βάλεις και 1200 που λες πας κοντά στα 7000 grafts..πως θα είναι ή δοτρια μετά??αν σου είναι εύκολο βάλε καμία φωτό και από δοτρια αλλά και από τις ληπτριες περιοχές που έχεις βαλει,αν μπορείς όσο πιο καθαρές γίνεται για να καταλάβουμε τι θες να πυκνώσεις και σε τι κατάσταση είναι ή δοτρια σου..ευχαριστώ εκ των προτερων
 

dim74

Member
ll 016.JPG
ll 017.JPG
ll 019.JPG
ll 028.JPG
ll 029.JPG
Σημερινες φωτο(δεν ξερω γιατι βγαινουν αναποδα,αν μπορει ας το διορθωσει καποιος)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
dim74 μου φαινεται ότι έχεις αραιωσει μπροστά..βλέπω τις φωτό που είσαι στο 7μηνο και μου φαίνεται ότι σε σύγκριση με αυτές που ανέβασες τωρα υπάρχει διάφορα..ισως ειναι ιδεα μου?μπορει!εσύ πως το βλέπεις?ο Παπανικολάου τι είπε??και για το αποτέλεσμα και για το τι εχει να δωσει η δοτρια ακομα αλλά και για αυτό που θες να κανεις...ελπίζω τουλάχιστον ή τιμή να είναι υπερβολικά φιλική γιατί ήδη έχεις δώσει πολλά χρήματα και ακόμα προβληματισμένο σε βλέπω..συγγνώμη για τα απανωτά ερωτήματα αλλά καταλαβαίνεις ελπίζω το λόγο..
 

poseidonas77

Well-Known Member
dim αν μπορεις βαλε και μερικες φωτο με φωτισμο ημερας ...
καλη επιτυχια συντροφε και πολυ καλα κανεις που πας στα σιγουρα με τον παπ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
μάλλον ο dim74 δεν έχει όρεξη για καμία κουβέντα ούτε για απαντήσεις σε κανένα από τα ερωτήματα που του εγιναν
 

dim74

Member
Αποφασισα να κανω και τριτη μεταμοσχευση επειδη στις δυο πρωτες δεν εχω την πυκνοτητα που θελω,δεν νομιζω να εχω χασει μαλλια,ετσι ηταν και πριν ειναι η αισθηση μου.Απο την στιγμη που η δοτρια μου το επιτρεπει(ελπιζω δηλαδη συμφωνα και με τα λεγομενα του γιατρου) το μονο εμποδιο θα ηταν το οικονομικο.Μιλησα με τον κ Σταθη και η τιμη ηταν εντελως φιλικη οποτε αν και ετσι να εμενα δεν ειχα προβλημα(ποιος δεν θελει το καλυτερο) αποφασισα να προχωρησω σε αλλη μια μεταμοσχευση,τελικα επειδη ο κ Παπανικολαου θα λειπει στις 18/01/2016 αντι για 11/01/2016 που ειχα γραψει σε προηγουμενο post μου.Θελω να βελτιωσω την hairline οποτε ολα τα μοσχευματα θα μπουν μπροστα και καθολου στην κορυφη,στο μπιφτεκι δηλαδη.
 

Συνημμένα

  • aaa.jpg
    aaa.jpg
    57.9 KB · Προβολές: 558
  • DSC00613.JPG
    DSC00613.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 572
  • DSC00616.JPG
    DSC00616.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 557
  • DSC00624.JPG
    DSC00624.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 609
  • DSC00621.JPG
    DSC00621.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 626
  • DSC00620.JPG
    DSC00620.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 611

poseidonas77

Well-Known Member
και εβαλες συνολικα 3500 μπροστα??
εαν ναι δεδομενου οτι εχεις μεγαλουτσικο κεφαλακι
ειναι φυσιολογικη η πυκνοτητα που βλεπω...
νομιζα οτι ησουν 3 και ξενερωσα λιγο με την πυκνοτητα να σου πω με βαση τις τελευταιες φωτο
αλλα τωρα κατανοω οτι τα 3500 ηταν πολυ λιγα για να παρεις πολυ καλη πυκνοτητα!!

αρα για μενα βουρ στο πατσα!!!!
 

aeratos28

Just aeratos
ωραίος ο dim74 που απαντησε.. καταρχήν θέλω να πω πως δεν υπήρχε από μέρος μου ούτε επίθεση ούτε τπτ, απλά είδα ότι δεν απαντησες και δεν καταλαβαινα το γιατί.οπότε ζητάω συγνώμη αν φανηκα κάπως.τώρα για το μαλλάκι σίγουρα χρειάζεται και μπροστά και πίσω.για το πίσω βέβαια οκ, καταλαβαίνω ότι δεν σε πολυενδιαφερει και πολύ,σωστά κιόλας γιατί υπάρχουν μαλλιά,απλά είναι αραιά!ενώ μπροστά λογικό να ενδιαφέρεται γιατί όντως θέλει πύκνωση.το θέμα είναι το κατά ποσό έχεις δοτρια ακόμα.ποσά μπορείς να πάρεις?γιατί αν είναι μικρος ο αριθμος δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος να μπεις για μια τέτοια συνέδρια.αν είναι κάτω από 1000 γύρω στα 600-700 δηλαδή ακόμα,δεν νομίζω να υπάρχει κάποια σημαντική διάφορα μπροστά για να γίνει η πυκνωση που θελεις και το θέμα είναι πάλι το πως θα μείνει ή δοτρια τελικα..γιατί ήδη έχεις περάσει τα 5500 grafts..βασικά αν θέλεις κάποια στιγμή και δεν είναι κόπος βάλε κάποιες φωτό μέρα σε εξωτερικές συνθήκες και από τη ληπτρια αλλά και από τη δοτρια σου,ώστε να υπάρχει μια καθαρή εικόνα ειδικά το πως μένει μια δοτρια μετά από εξαγωγή 5500 grafts..και φυσικά το τι μπορεί να περιμένει καποιος και από αποτέλεσμα όπως το δικό σου ( σε εξωτερικές συνθήκες πάντα με ήλιο ) με τόσα grafts από μια ελληνική εταιρία για το αν αξίζει τελικά να πάει καποιος
 

aeratos28

Just aeratos
dim74 επειδή βλέπω ότι είσαι μέσα τώρα και επειδή πιο πάνω σε μνμ σου λες για 18 του μηνός ότι θα έκανες επέμβαση μήπως την έκανες τελικά??
 

dim74

Member
Εγινε κανονικα στις 18/01 η τριτη μεταμοσχευση μου,ο κ. Παπανικολαου εβγαλε 1040 μοσχευματα τα οποια βαλαμε στο μπροστινο μερος,με κυριο στοχο την hairline.
12 μερες μετα το κεφαλι μου εχει καθαρισει,περασε ακομα μια ταλαιπωρια ευτυχως και πλεον περιμενω οπως ολοι σε αναλογη περιπτωση το αποτελεσμα.
Αν στο μελλον χρειαστει να κανω και αλλη μεταμοσχευση ο γιατρος μου ειπε πως ελπιζει να βγαλω εως χιλια μοσχευματα ακομα.
 

Συνημμένα

  • DSC00672.JPG
    DSC00672.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 543
  • DSC00674.JPG
    DSC00674.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 572
  • DSC00676.JPG
    DSC00676.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 493
  • DSC00679.JPG
    DSC00679.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 513
Μπλουζα