Dhi vs hdc

aeratos28

Just aeratos
Τίποτα μαν ,να σαι καλά..!σίγουρα είναι καλύτερη σε πολλά πράγματα ή hdc,αδιαμφισβήτητα..ειδικά στις hairline,σχεδιασμό πυκνότητα κτλ είναι άκρως και εντυπωσιακά ανώτερη..όμως σε φυτρωση δεν θα έλεγα ότι είναι στο 50-60 % η dhi..είναι μεγαλύτερο το ποσοστό πιστευω αρκετά.το θέμα το δικό σου είναι αυτό που ειπες..και δεν καταλαβες και τι σου εξηγήσαμε κιόλας.σου είπαμε πως αν δώσεις στην dhi αυτά τα λεφτά θα βάλεις συνολικά 5000grafts περίπου..και δεν θα σου μείνει απλά ένα ποσό για μία μικρή πύκνωση..σχεδόν τα διπλά grafts βάζεις εδω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimid

New Member
O.K. Κατανοητο.Επειδη λογω norwood δεν θα ελεγα οτι με ενδιαφερει τοσο πολυ η hairline αλλα τα ποσοστα φυτρωσης.Υπαρχει αποψη αναμεσα στις δυο κλινικες?
 

aeratos28

Just aeratos
Τώρα ρε φίλε και εσύ,δεν είναι ερώτηση αυτή.τι δεν σε ενδιαφέρει η hairline..?φυτρωση έχουν όλοι..το θέμα είναι να γίνει σωστός σχεδιασμός και να είναι ομοιόμορφο..
 

tasos33

Well-Known Member
Συζήτηση αέρος, μαρεσει που προτεινουμε και δεν έχουμε δει ουτε μια φωτογράφια του ασθενους.
..και γιατί δεν πας Γεωργίου Κύπρο να είσαι ανάμεσα σε dhi k hdc?
 

dimid

New Member
Ενταξει aeratos, ισως στη δικια μου περιπτωση νομιζω οτι το μεγαλο ποσοστο φυτρωσης ειναι σημαντικοτερο απο την τελεια hairline.Οχι οτι δεν με ενδιαφερει,δεν ειπα κατι τετοιο.
Σωστο για φωτο.Θα ανεβασω μεχρι αυριο το απογευμα.
 

koumparos

Well-Known Member
Σωστος ο αερατος.Dimid εκει παιζουν τα ποσοστα φυτρωσης στην ελλαδα που ειπες.Απο βεκρη ειδαμε 2-3 καλα αποτελεσματα με υψηλη φυτρωση αλλα με πολυ κακη διαχειριση δοτριας οπως θα διαβασες και εσυ που εισαι και 5αρης οπως και εγω εαν δεν επαιρνα φινα δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να σκεφτεις να πας εκει διοτι μπορει να το μετανιωσεις στο μελον πολυ πικρα.Εαν ο βεκρης εκανε manual και ειχε το πολυ 2 νοσηλευτριες θα σου ελεγα να μην πας dhi αλλα εκει αλλα με το εαν δεν γινεται δουλεια.Εμενα η γνωμη μου ειναι να μην κανεις τιποτα.Μαζεψε χρηματα να πας καπου που θα εχεις υψηλες πιθανοτητες να πετυχεις.Κοιτα την περιπτωση του cvial που ξοδεψε μεν μια περιουσια αλλα εκανε την καλυτερη επιλογη διοτι γνωριζε οτι δεν εχει πολυ καλη δοτρια και θα επρεπε να εχει υψηλη φυτρωση για να φτασει σε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.Μια απο τις 2 μμ που εκανε να μην πηγαινε πολυ καλα θα ειχε πολυ μετριο αποτελεσμα.Επαιξε με τις πιθανοτητες και με καλα χαρτια και κερδισε.Δεν ετυχε αλλα πετυχε.
 

dimid

New Member
"Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη" και επειδη το οικονομικο παιζει πολυ μεγαλο ρολο σε ολους μαςκοιταμε πως θα βολευτουμε αν μπορουμε με αυτα που εχουμε.Σιγουρα θα ηθελα να φοραγα jean των 150€ αλλα δεν σημαινει οτι θα βγω με τα εσωρουχα επειδη δεν το εχω.Κοιταμε να συμβιβαστουμε στο θεμα τριχοπτωσης με τα χρηματα που εχουμε με τις λιγοτερες πιθανοτητες λαθους.Αυτο για μενα,γιατι αν ειχαμε 20.000€ ολοι θα ξεραμε τι να καναμε.
 

Flosk

Well-Known Member
Αν ειμασταν σιγουροι πως οι πιθανοτητες στην HDC ειναι 90% φυτρωση, στην DHI 78% και στον Lorenzo 97% που θα πηγαινατε εσεις; προφανως ο καθενας απανταει διαφορετικα σε αυτο το ερωτημα. Αλλο κοστος, αλλες δοτριες, αλλη αισθηση του ρισκου και της επιτυχιας.
Εγω προσωπικα αν ημουν φραγκατος θα πηγαινα Lorenzo σαν νο1 Επιλογη, μετα Hasson και αν ηθελα να κατεβω σε κοστος καρφι HDC οπως και εκανα. Αν η δοτρια μου εβγαζε 2500 λιγοτερα grafts θα πηγαινα 100% σε Hasson ή Lorenzo. Απο την αλλη ομως θεωρω οτι η HDC ειναι πααααρα πολυ καλη επιλογη για καποιον που δεν εχει μεγαλο budget και δεν ειναι οριακος ως προς τη δοτρια. Μετα απλα θεωρω οτι πεφτεις και αλλη κατηγορια και θα προτιμουσα να κανω υπομονη να μαζεψω και αλλα χρηματα. Αυτα ομως εκφραζουν ΕΜΕΝΑ, ο καθενας πρεπει να τα ζυγιζει πολυ καλα και να μη βιαζεται να αποφασισει.
 

firecaptain

Active Member
Και το κυριότερο, μη ξεχνάς ότι επί της ουσίας είναι μία ιατρική πράξη με ότι αυτό συνεπάγεται σε θέμα επιτυχίας ή μή. Και συμβαίνει σε όλους ανεξαιρέτως (γιατρούς και ασθενείς).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η άποψή μου είναι να ξαναδείς το budget σου και να προσπαθήσεις να το αυξήσεις, έστω και σε βάθος χρόνου. Βάλε και καμιά φώτο να δούμε. Έχει σημασία.
 

dimid

New Member
Γεια σας παιδια, ανεβαζω φωτο.Δεν ειναι καλες γιατι ειναι απο κινητο αλλα ειναι απλα ενδεικτικες.Ειναι με toppik και χωρις.Νομιζω μπορειτε να καταλαβετε.Εκει που ειναι το φως ειναι ακριβως αυτο που φαινεται,ερημος τοπος.Προβολή συνημμένου 13676 Προβολή συνημμένου 13677 Προβολή συνημμένου 13678 Προβολή συνημμένου 13679 Προβολή συνημμένου 13680 Προβολή συνημμένου 13681Το ερωτημα ομως ειναι, 1 συνεδρια hdc η 2 συνεδριες dhi.Το budget ειναι αυτο και τελος.
 

tasos33

Well-Known Member
Απο τα λιγα που βλέπω έχω να πω τα εξης.

Α.σχετικα μικρή επιφάνεια κάλυψης.
Β.κατσαρη τρίχα.
Γ.μικρο κοντραστ μεταξύ δέρματος κ τρίχας..

Με 3000 graft περιπου στην hdc ξεμπερδευεις
 

koumparos

Well-Known Member
Τελεια τριχα, εισαι πολυ καλος υποψηφιος(εφοσων και η δοτρια ειναι μπομπα).Μαζεψε περισσοτερα χρηματα και πηγαινε σε καλη κλινικη να τελειωνεις.Κερδιζεις και χρονο με το τοπικ μια χαρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η κατσαρή τρίχα είναι δύσκολη στην εξαγωγή, λαβέ το υπόψιν σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

naruto

Well-Known Member
Αυτο που λεει ο cvial ισχυει.
Το γεγονος οτι εχεις κατσαρη τριχα ειναι καλο μεν γιατι δινει εξτρα καλυψη.
Απο την αλλη ομως αν αποφασισεις να πας DHI δεν θα καταφερουν να βγαλουν τοσσα πολα grafts σε 2-3 συνεδριες οπως συνηθως.Η τιμη της συνεδριας που θα πληρωσεις ομως ειναι στανταρ κ ας βγαλουν λιγοτερα grafts λογω κατσαρης τριχας
Εγω με αυτα τα δεδομενα θα επελεγα HDC που πληρωνεις το graft ανεξαρτητα απο την δυσκολια στην εξαγωγη.3500 grafts για Α-Β ζωνη θα ειναι αρκετα λογω των πολυ καλων χαρακτηριστικων τριχας που εχεις.
Κ το crown το βλεπεις μελλοντικα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βάλε καμμία πιο σοβαρή φωτό για να σε βοηθήσουμε πιο εμπεριστατωμένα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mikegad

Well-Known Member
..3500 grafts για Α-Β ζωνη θα ειναι αρκετα λογω των πολυ καλων χαρακτηριστικων τριχας που εχεις.
Κ το crown το βλεπεις μελλοντικα
Πιθανον να με γελαει η οθονη του ταμπελ ,αλλα εμενα μπροστα μια χαρα μου φαινεται και πισω ορθανοιχτο το κροουν
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα