Detumescence Therapy of Human Scalp for Natural Hair Regrowth'

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λένε πως μοιάζει με κόκκαλο αλλά δεν είναι. Θεωρούν πως είναι ενδεχομένως λεμφικό υγρό κλπ κλπ...Εγώ πολύ σπάνια έχω δει καραφλό κεφάλι δίχως αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά από την άλλη έχω δει και όπως λες ξυρισμένους με μαλλί που επίσης το έχουν. Σε εμένα πάντως με τον καιρό έχει σχεδόν εξαφανιστεί....άρα δεν ήταν σίγουρα κόκκαλο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aggelos88

Active Member
Λένε πως μοιάζει με κόκκαλο αλλά δεν είναι. Θεωρούν πως είναι ενδεχομένως λεμφικό υγρό κλπ κλπ...Εγώ πολύ σπάνια έχω δει καραφλό κεφάλι δίχως αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά από την άλλη έχω δει και όπως λες ξυρισμένους με μαλλί που επίσης το έχουν. Σε εμένα πάντως με τον καιρό έχει σχεδόν εξαφανιστεί....άρα δεν ήταν σίγουρα κόκκαλο...

Μαλλον θα μιλας για κατι αλλο γιατι σε μενα αυτο υπαρχει απο παντα και ειναι κοκκαλο, σχημα του κρανιου και το εχω απο μικρος.

αν ηταν υγρο που προκαλει καραφλα θα εμφανιζοταν στην πορεια. Δεν μπορω να καταλαβω πως ηταν αυτο που λες οτι ειχες κι εφυγε με πιεση. Λογικα θα ενιωθες υγρο απο κατω οχι κοκκαλο
 

aggelos88

Active Member
καποιος εβαλε τον will smith, νομιζω οτι το αυγουλιασμα ειναι χαρακτηριστικο της φυλης. Δλδ οι αριοι το ειχαν οχι ομως οι αφρικανοι η οι ασιατες μογγολοι κτλ.

δεν εχω δει ουτε εναν ασιατη με αυγουλιασμα, εχουν ολοι ολοστρογγυλα κεφαλια . Απο την αλλη οι ευρωπαιοι το εχουν οι περισσοτεροι οποτε ειναι θεμα γονιδιων .

ειδα οτι το εχει και ο ζαμπιδης που εχει πολυ πυκνο μαλλι
 

aggelos88

Active Member
Παιδια αν φταιει η οξινη διατροφη για την ασβεστοποιηση οπως ειπαν μερικοι μπορουμε να δοκιμασουμε καθημερινα ενα κουταλακι σοδα φαγητου για αλκαλοποιηση.

πιστευω η λυση ειναι η διατροφη κι οχι τα μασαζ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαχα:p καλή πατέντα! Gomi πιστεύεις θα μπορούσε να χειροτερέψει την κατάσταση;(το DETU)

Σε εμένα δεν έδειξε ποτέ κάτι αρνητικό...απλά βαριόμουν και το παράταγα...σε άλλους ναι, έχει τύχει να χειροτερέψουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
αυτο ειναι το ασχημο και δε νομιζω να υπαρχει καποια λυση σαυτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tikei69

New Member
Εχω αυτο το εξόγκωμα το όποιο μ εγινε αντιληπτό οταν φόρεσα κράνος το οποίο δν εβαλα καλα πιθανόν και ειχε αποτελεσμα να πρηστεί.φουσκωσε τοσο π αγχώθηκα.μετα απο Κανα 4ωρο ξαναπήγε στα φυσιολογικά του εκει π ηταν.εχοντας υπ όψιν οτι εχω κανει μμ κροτάφους κυριως και λόγω της έρευνας αυτής αν μεινω με αυτο το καρούμπαλο θα αρχίζω να χάνω με τα χρονια,μπορει ρολλερ (+στεμοξιδινη μετα)και μασάζ (2 φορες 2 20λέπτα την ημέρα )να εξαφανίσουν το εξόγκωμα αυτο;Ευχαριστω!
 

aggelos88

Active Member
Το κοκκαλο ειναι κοκκαλο και δεν φευγει, μαμηθηκα να πιεζω και να κανω μασαζ σαν το μακακα.
Ειναι το κρανιο, αυτη η ερευνα μονο ως αστειο και trolling μπορει να περαστει
 

mikipitri

Member
Σε μένα το κοκκαλάκι αυτό δημιουργήθηκε μετά από έντονο πυρετό κοντά στο 40 για καμιά εβδομάδα. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το σημείο αυτό είναι πιο κρύο από το υπόλοιπο κεφάλι, γεγονός που δείχνει ότι δεν αιματώνεται.
 

vag25

Well-Known Member
Λένε πως μοιάζει με κόκκαλο αλλά δεν είναι. Θεωρούν πως είναι ενδεχομένως λεμφικό υγρό κλπ κλπ...Εγώ πολύ σπάνια έχω δει καραφλό κεφάλι δίχως αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά από την άλλη έχω δει και όπως λες ξυρισμένους με μαλλί που επίσης το έχουν. Σε εμένα πάντως με τον καιρό έχει σχεδόν εξαφανιστεί....άρα δεν ήταν σίγουρα κόκκαλο...

Aυτο το εξογκωμα υπαρχει και σε μενα ,ακριβως στο σημειο που εχω θεμα, στο crown.
 
Μπλουζα