Derma roller ερευνα τραυματισμου ψηφοφορια

βοηθησε η θεραπεια?


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    47

Gibik

Active Member
Αν αδειάζετε και συνεχίζετε την χρήση του ρόλλερ, κάποιο λάθος κάνετε.
Παιδιά ειλικρινά, καλή τύχη στο θέμα μαλλιών σας εύχομαι.
Αυτό προφανώς δεν δικαιολογεί τον τρόπο με τον οποίο απευθύνεται στους άλλους. Μην εστιάζεις αλλού...

Δεν χρησιμοποιώ το ρόλερ αλλά παρακολουθώ το νήμα γιατί με ενδιαφέρει και έχει καταστραφεί λόγω του σπαμαρίσματος...
Δεν έχεις δοκιμάσει ρόλλερ και μου λες εμένα ότι εστιάζω αλλού?
Φίλε εγώ φταίω που ανακατεύτηκα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Utopia

Active Member
Αν αδειάζετε και συνεχίζετε την χρήση του ρόλλερ, κάποιο λάθος κάνετε.
Παιδιά ειλικρινά, καλή τύχη στο θέμα μαλλιών σας εύχομαι.

Δεν έχεις δοκιμάσει ρόλλερ και μου λες εμένα ότι εστιάζω αλλού?
Φίλε εγώ φταίω που ανακατεύτηκα.
O ορισμός της παρερμηνείας...
 

Utopia

Active Member
τι εισαι πιο εξυπνος;;;
Αυτή η ερώτηση είναι ρητορική έτσι; Ελπίζω να έχεις τελειώσει την 6η Δημοτικού και να καταλαβαίνεις τι είναι η ρητορική ερώτηση... Βλέπεις εγώ δεν έχω απαιτήσεις, σε αντίθεση με κάποιους άλλους, μέχρι την 6η Δημοτικού qualification και πολύ σου πέφτει... Επίσης, ελπίζω να μην έχεις χάσει το μάθημα το οποίο εξηγεί την ειδοποιός διαφορά μεταξύ απειλής και προειδοποίησης, γιατί το "φλερτάρεις με το μπανάκι" ένας νοήμων άνθρωπος το εκλαμβάνει ως προειδοποίηση.
Αλλά προβλέπω ότι το έχεις χάσει το μάθημα όπως επίσης πιστεύω ότι έβαλα πολύ ψηλά τον πήχη για σένα...
 

Dim10

Active Member
Εισαι για γελια και προσπαθεις να γινεις ερριστικος με τροπο τελειως παιδικο. Φαινεται ενοχλεισαι περισσοτερο και προσπαθεις να μου την πεις με στυλ "και καλα ψαγμενο". Μη τρελενεσαι στο παιχνιδι αυτο των κουτων βγαινεις παντα νικητής να στο πω σε πιο απλη γλωσσα χωρις ταξεις δημοτικου. Αλλα προφανως με αυτες ασχολεισαι ακομα. Οπως και με τον εμπεγμο των λεξεων που μου δικαιολογεις γιατι το πες και τι εννοουσες. Λογικα περασες τις ταξεις με βύσμα ,αφου ασχολεισαι με αυτες, διοτι αλλιως θα χες μαθει απο παιδακι τι σημαινει η λεξη ειρωνια. Δεν σχολιασα τι εννοεις σχολιασα τον τροπο. Αν εμαθες τι.σημαινει τροπος που εκφράζεσαι. Η ειναι λιγοτερο εξευγενισμενη εξηγηση αυτη για σενα;
 

le2der

Active Member
Κυκλοφορούν φήμες οτι υπάρχει χρήστης του φορουμ που δεν εχει στείλει πμ στον γκομι( ετσι για πέσουν οι τόνοι) . Δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί η συζήτηση-αντιπαράθεση, δεν οδηγεί πουθενά.... άπειρα τα παραδείγματα. Ελάχιστοι άνθρωποι στο φόρουμ με γνωσεις πάνω στην καράφλα έχουν μείνει, μη τους διώξουμε και αυτους
 

Gibik

Active Member
Κυκλοφορούν φήμες οτι υπάρχει χρήστης του φορουμ που δεν εχει στείλει πμ στον γκομι( ετσι για πέσουν οι τόνοι) . Δεν υπάρχει λόγος να συνεχιστεί η συζήτηση-αντιπαράθεση, δεν οδηγεί πουθενά.... άπειρα τα παραδείγματα. Ελάχιστοι άνθρωποι στο φόρουμ με γνωσεις πάνω στην καράφλα έχουν μείνει, μη τους διώξουμε και αυτους
Ναι εγώ είμαι αυτός αν είναι ένας όπως λες. Δεν συμφωνώ με τις τακτικές του, αν και πιστεύω ότι αν είχαμε την ευκαιρεία να συζητήσουμε θα καταλήγαμε σε χρήσιμα συμπεράσματα.
 

Gibik

Active Member
O ορισμός της παρερμηνείας...
Και εσύ ο ορισμός της φλυαρίας, στο ξαναείπα, συμμετέχεις με πολυλογία σε νήματα που δεν δοκιμάζεις το αντικείμενο του εκάστοτε νήματος. Είσαι 19,5 χρονών όμως οπότε οφείλω να είμαι ανεκτικός. Ελπίζω να σταματήσουμε εδώ.
 

Utopia

Active Member
Και εσύ ο ορισμός της φλυαρίας, στο ξαναείπα, συμμετέχεις με πολυλογία σε νήματα που δεν δοκιμάζεις το αντικείμενο του εκάστοτε νήματος. Είσαι 19,5 χρονών όμως οπότε οφείλω να είμαι ανεκτικός. Ελπίζω να σταματήσουμε εδώ.
Εγώ είμαι ο ορισμός της φλυαρίας??? Που έχεις ανοίξει άπειρα νήματα για το Ginseng και το έχεις αναλύσει λες και είναι αστροφυσική;

Είσαι 19,5 χρονών όμως

Αυτό ποιο πουλάκι στο σφύρηξε;
 

Utopia

Active Member
Εισαι για γελια και προσπαθεις να γινεις ερριστικος με τροπο τελειως παιδικο. Φαινεται ενοχλεισαι περισσοτερο και προσπαθεις να μου την πεις με στυλ "και καλα ψαγμενο". Μη τρελενεσαι στο παιχνιδι αυτο των κουτων βγαινεις παντα νικητής να στο πω σε πιο απλη γλωσσα χωρις ταξεις δημοτικου. Αλλα προφανως με αυτες ασχολεισαι ακομα. Οπως και με τον εμπεγμο των λεξεων που μου δικαιολογεις γιατι το πες και τι εννοουσες. Λογικα περασες τις ταξεις με βύσμα ,αφου ασχολεισαι με αυτες, διοτι αλλιως θα χες μαθει απο παιδακι τι σημαινει η λεξη ειρωνια. Δεν σχολιασα τι εννοεις σχολιασα τον τροπο. Αν εμαθες τι.σημαινει τροπος που εκφράζεσαι. Η ειναι λιγοτερο εξευγενισμενη εξηγηση αυτη για σενα;
Το "εριστικός" με ένα "ρ", οπότε δεν την περνάς ούτε φέτος την 6η Δημοτικού... Κρίμα...!!!
 

Dim10

Active Member
Βρε κουτε / ρηχε, μην ψαχνεις να βρεις ορθογραφικα λαθη για να την πεις σε καποιον. Εξάλλου στα ειπα ολα πριν. Σε αυτο το παιχνιδι των κουτων βγαινεις παντα νικητης. Εκανες να απαντησεις μιση ωρα ωστε να βρεις αυτο το κατι που θα ανταποδωσεις;;;χαχαχαχα δε σ χαλαω χατηρι με ενα ρ οκ , εχουμε ξεχασει και τα ελληνικα Δυστυχώς με τα τ9 και τα γκρικλις ισχυει. Ψαξε και τπτ αλλο να βρεις να πεις στο κειμενο. Να ελα παρε ενα θαυμαστικο ! Σχολιασε άφοβα
 

Gibik

Active Member
Εγώ είμαι ο ορισμός της φλυαρίας??? Που έχεις ανοίξει άπειρα νήματα για το Ginseng και το έχεις αναλύσει λες και είναι αστροφυσική;



Αυτό ποιο πουλάκι στο σφύρηξε;
Δεν έχω ανοίξει κανένα νήμα για το ginseng. Ένα ανοίχτηκε από άλλο μέλος με συνεργασία 1 χρόνου και τουλάχιστον 1.500 εμαιλς ανταλαγή. Το δοκιμάσαμε πριν δημοσιεύσουμε για να είναι ασφαλής η δημοσίευση. Υπάρχουν 5-6 μελέτες για το ginseng.
Εσύ τι προσφέρεις? πολυλογία? σταμάτα εδώ.

Προς διαχειριστές. Υπάρχουν επαίσχηντες προσωπικότητες που ενίοτε στρέφονται προσωπικά εναντίων των άλλων γιατί νομίζουν ότι όλοι είναι ιδιοι και συχνά ανώτεροι των άλλων.
Τα γελοία υποκείμενα που δεν θυμούνται ότι έχουν αναφέρει την ηλικία τους, με κουράζουν.
Άντε γεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Utopia

Active Member
Ένα ανοίχτηκε από τον Έρεβος με συνεργασία 1 χρόνου και τουλάχιστον 1.500 εμαιλς ανταλαγή. Το δοκιμάσαμε πριν δημοσιεύσουμε για να είναι ασφαλής η δημοσίευση. Υπάρχουν 5-6 μελέτες για το ginseng.
Ουάου..!!! Πραγματικά!!! Πρέπει να έχεις άπειρη φαιά ουσία για να την χαλάς έτσι άσκοπα...!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το παιδί βρίσκεται σε "απόγνωση" και "αδιέξοδο" γιατί θεωρεί ότι το κεφάλι του έχει αδειάσει λόγω του ρόλλερ. Δεν είναι ο μόνος που το έπαθε, και εγώ το έπαθα, και ο rainbow blue και δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος.
Όταν προτρέπετε την χρήση του ρόλλερ ενώ ξέρετε πόσο επικίνδυνο είναι, είστε επικίνδυνοι οι ίδιοι και κάποιες προειδοποιήσεις του τύπου είναι πειραματική θεραπεία και η ευθύνη δική σας αν την εφαρμόσετε σας δεν αρκούν.
Αντί να κοιτάξετε να τον ηρεμήσετε και να τον βοηθήσετε τον απειλείτε και με ban.

Υπάρχει ψηφοφορία από πάνω σας που δεν αποδυκνύει ότι το ρόλλερ βοηθά, δεδομένου ότι και αυτοί που ψήφησαν υπέρ δεν ξέρουμε τι άλλο εφαρμόσανε.

Οταν θέλεις να οδηγείς τον κόσμο πρέπει να ξέρεις και που πας.
Καλή τύχη.

@Gibik μπορείς να μου απαντήσεις ποιο είναι το νόημα του forum? Γιατί αν έχεις δίκαιο σε όσα λες, δεν θα έπρεπε να υπήρχε καν.
Είσαι πιστεύω παλιό μέλος και θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι ασφαλής θεραπείες στο θέμα τριχόπτωσης δεν υπάρχουν. Ούτε μια όμως.
Προσωπικά ούτε εγώ συμφωνώ με τα γραφόμενα σου στο θέμα του gingko και το θεωρώ επικίνδυνο και παρόμοιο με τα Serms τα οποία τα έχω δοκιμάσει για μεγάλα διαστήματα και είναι μεγάλο μανίκι να τα κόψεις όταν μάθεις τον οργανισμό να λειτουργεί με ρυθμιστές οιστρογόνων, ακόμα και αν είναι ασθενής όπως τα φυτοοιστρογόνα. Παρόλο που σε αντίθεση με εμένα το προτείνεις ευθέως, δεν διαφώνησα ποτέ λόγω του ότι έχω τονίσει επανειλημμένως πως ο καθένας οφείλει να κάνει την δική του έρευνα πριν δοκιμάσει κάτι.

Σε ότι αφορά το θέμα του wounding, όλοι μείνατε στο roller και μόνο. Έσκασα 250 ευρώ να προμηθευτώ ένα σωρό πράγματα τα οποία τα ανάλυσα ένα προς ενα για τους λόγους που τα εφάρμοσα και τι έκανε το καθένα. Τόνισα επίσης πως το ρολλερ σκέτο δεν μου έκανε κανένα καλό.
Παρόλο αυτά, ο καθένας πηγαίνει στο συγκεκριμένο θέμα, επιλέγει ότι μπορεί ή ότι του γουστάρει και στο τέλος έρχεται και μου ζητάει ευθύνες.
Αν και είπα άπειρες φορές ότι είναι μια δοκιμαστική προσέγγιση, θα δεχόμουν την αποτυχία αν κάποιος έκανε ακριβώς ότι έκανα εγώ. Δεν το έκανε κανείς όμως.
Ακόμα και έτσι, πόσο νόημα θα είχε να πω πως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και πως το timing του καθενός έχει τεράστια σημασία? Προφανώς θα ήταν ανούσιο...
 

Serifis

Active Member
Δεν έχω ανοίξει κανένα νήμα για το ginseng. Ένα ανοίχτηκε με συνεργασία 1 χρόνου και τουλάχιστον 1.500 εμαιλς ανταλαγή. Το δοκιμάσαμε πριν δημοσιεύσουμε για να είναι ασφαλής η δημοσίευση. Υπάρχουν 5-6 μελέτες για το ginseng.
Εσύ τι προσφέρεις? πολυλογία? σταμάτα εδώ.

Προς διαχειριστές. Υπάρχουν επαίσχηντες προσωπικότητες που ενίοτε στρέφονται προσωπικά εναντίων των άλλων γιατί νομίζουν ότι όλοι είναι ιδιοι και συχνά ανώτεροι των άλλων.
Τα γελοία υποκείμενα που δεν θυμούνται ότι έχουν αναφέρει την ηλικία τους, με κουράζουν.
Άντε γεια.

Ευτυχως για εσένα που υπάρχουν και αυτοί οι διαχειρηστές, που δεν σε είχαν σουτάρει τότε που είχες πει κάτι για ένα όπλο, σε ένα gay μελος που προφανώς τρόλαρε.
 

Gibik

Active Member
@Gibik μπορείς να μου απαντήσεις ποιο είναι το νόημα του forum? Γιατί αν έχεις δίκαιο σε όσα λες, δεν θα έπρεπε να υπήρχε καν.
Είσαι πιστεύω παλιό μέλος και θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι ασφαλής θεραπείες στο θέμα τριχόπτωσης δεν υπάρχουν. Ούτε μια όμως.
Προσωπικά ούτε εγώ συμφωνώ με τα γραφόμενα σου στο θέμα του gingko και το θεωρώ επικίνδυνο και παρόμοιο με τα Serms τα οποία τα έχω δοκιμάσει για μεγάλα διαστήματα και είναι μεγάλο μανίκι να τα κόψεις όταν μάθεις τον οργανισμός να λειτουργεί με ρυθμιστές οιστρογόνων, ακόμα και αν είναι ασθενής όπως τα φυτοοιστρογόνα. Παρόλο που σε αντίθεση με εμένα το προτείνεις ευθέως, δεν διαφώνησα ποτέ λόγω του ότι έχω τονίσει επανειλημμένως πως ο καθένας οφείλει να κάνει την δική του έρευνα πριν δοκιμάσει κάτι.

Σε ότι αφορά το θέμα του wounding, όλοι μείνατε στο roller και μόνο. Έσκασα 250 ευρώ να προμηθευτώ ένα σωρό πράγματα τα οποία τα ανάλυσα ένα προς ενα για τους λόγους που τα εφάρμοσα και τι έκανε το καθένα. Τόνισα επίσης πως το ρολλερ σκέτο δεν μου έκανε κανένα καλό.
Παρόλο αυτά, ο καθένας πηγαίνει στο συγκεκριμένο θέμα, επιλέγει ότι μπορεί ή ότι του γουστάρει και στο τέλος έρχεται και μου ζητάει ευθύνες.
Αν και είπα άπειρες φορές ότι είναι μια δοκιμαστική προσέγγιση, θα δεχόμουν την αποτυχία αν κάποιος έκανε ακριβώς ότι έκανα εγώ. Δεν το έκανε κανείς όμως.
Ακόμα και έτσι, πόσο νόημα θα είχε να πω πως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και πως το timing του καθενός έχει τεράστια σημασία? Προφανώς θα ήταν ανούσιο...
Κάνεις λάθος. Το έχω γράψει σε πολλά διαφορετικά νήματα ότι το ginkgo δεν κάνει για τα μαλλιά λόγω του ότι ρίχνει οιστρογόνα, εγώ έγραψα πρώτος για τις παρενέργειες του. Aν δεν το διάβασες δεν φταίω εγώ. Στο genethrix ήταν το τελευταίο νήμα που το έγραψα αλλά κάποις έσβησε τα μνμτα, προφανώς, για να μην χαλάσει το νήμα του genethrix.
Έγραψα ότι ενναλακτική είναι το ginseng που δεν παίζει με οιστρογόνα επίσης σε πολλά νήματα.

Εσύ Gomi τα έχεις χάσει τα μαλλιά σου, οπότε τα παίζεις όλα για όλα, καλά κάνεις, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΟΛΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΤΠΤΏΣΕΙΣ. Εγώ δεν σε κρίνω αρνητικά, αντιθέτως είπα ότι χρειάζεται το φόρουμ και άτομα όπως εσύ πχ, για να ακούσουμε άλλους τρόπους θεραπείας επειδή οι γιατροί είναι δέσμιοι των νόμων και των εγκεκριμένων θεραπειών. Ήταν στο νήμα για να επανέλθει ο bioherbal τα οποία μνμτ επίσης σβήστηκαν.
Προσωπικά βοηθήθηκα πάρα πολύ από το φόρουμ στο τι να αποφύγω και όχι στο τι να εφαρμόσω.
Εκτιμώ τα πάντα, αλαζονείες δεν θέλω και εμπαιγμούς που έχουν προσωπικό κίνητρο.
 
Μπλουζα