Derma roller ερευνα τραυματισμου ψηφοφορια

βοηθησε η θεραπεια?


  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    47

kapa

Μέλος του προσωπικού
ριξτε την ψηφο σας οι χρηστες.
εχετε υποψιν οτι η θεραπεια αυτην θελει καπου ενα 9μηνο για να ολοκληρωθει.
οπως και να χει ψηφιστε το τι βλεπετε,μπορειτε να αλαξετε την επιλογη στην πορεια.
εγω ειμαι σχεδον στους 14 μηνες χρησης.
οποιος θελει να σχολιασει κατι ελευθερα,η ψηφοφορια ετσι και αλλιως θα υπαρχει στην πρωτη σελιδα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soki

New Member
Εγώ θα ψηφίσω "πολύ" με μια μικρή επιφύλαξη γιατί ταυτόχρονα με το Roller ξεκίνησα μέντα και Ω3 και
δεν γνωρίζω τι με βοήθησε περισσότερο.
Η Τριχόπτωση στον ενάμιση μήνα σταμάτησε εντελώς.
 

Dynamics

Active Member
Εγώ θα ψηφίσω "πολύ" με μια μικρή επιφύλαξη γιατί ταυτόχρονα με το Roller ξεκίνησα μέντα και Ω3 και
δεν γνωρίζω τι με βοήθησε περισσότερο.
Η Τριχόπτωση στον ενάμιση μήνα σταμάτησε εντελώς.
σοκι αν κανεις ρολλερ πανω απο 8 μηνες βαλε αλλιως δεν εχει σημασια...εγω εχω ακομα 6 μηνες μπροστα μου!
 

Sandy

Active Member
Για πιο λόγο να βάζουμε πανω απο 8 μήνες;
Άμα σε κάποιον μέχρι τον 3 μηνα του εχει δημιουργήσει αραίωση κτλ γτ να μην ψηφίσει ;
Η το αντίθετο άμα εχει δουλέψει η θεραπεία μέσα στους 2-3 μήνες κ σταμάτησε η τριχοπτωση γτ να μην ψηφίσει ;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για πιο λόγο να βάζουμε πανω απο 8 μήνες;
Άμα σε κάποιον μέχρι τον 3 μηνα του εχει δημιουργήσει αραίωση κτλ γτ να μην ψηφίσει ;
Η το αντίθετο άμα εχει δουλέψει η θεραπεία μέσα στους 2-3 μήνες κ σταμάτησε η τριχοπτωση γτ να μην ψηφίσει ;

Συμφωνώ. Αν κάτι πρόκειται να δουλέψει, είτε θετικά είτε αρνητικά, μπορεί να δείξει "τα δόντια του" στο πρώτο 2μηνο - 3μηνο. Δεν μιλάμε για εντελώς νεκρές περιοχές, αλλά στα ήδη υπάρχον μαλλιά.
 

soki

New Member
Συμφωνώ. Αν κάτι πρόκειται να δουλέψει, είτε θετικά είτε αρνητικά, μπορεί να δείξει "τα δόντια του" στο πρώτο 2μηνο - 3μηνο. Δεν μιλάμε για εντελώς νεκρές περιοχές, αλλά στα ήδη υπάρχον μαλλιά.
Ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ γιαυτό ψήφισα και έγραψα το ποστ. Στο 3μηνο εμένα με έχει βοηθήσει πολύ στις περιοχές που έχω μαλλιά... στους άδειους κροτάφους βέβαια τίποτα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχουμε 30% καθολου,30% λιγο,43% πολυ,0% αραιωση.
εχετε ολοι επιλογη για αλαγη ψηφου?αν ναι ψηφιστε ολοι και στο 2μηνο
 
Ψήφισα ''λίγο" και είμαι στο 4 μηνο. Αποτελέσματα βλέπω όπου υπάρχουν τρίχες ακόμα (κροτάφους τπτ). Τα τελευταία 3 ρολλαρίσματα είναι με τον ήπιο, 25λεπτο τραυματισμό. Θα ακολουθήσω αυτή τη μεθοδολογία που είναι πιό φιλική προς το δέρμα. Μπορεί και να αλλάξω την ψήφο σε "πολύ" τον επόμενο μήνα, είμαι αισιόδοξος.
 

sven

Active Member
Όταν έκανα roller πιο παλιά πίεζα αλλά όχι μέχρι μαζοχισμού, αλλα έβλεπα έκανε δουλειά. Επανεκφιση δεν είδα αλλα έβλεπα καλύτερη ποιότητα τρίχας. Για αυτό ψήφισα λίγο. Ίσως αν πίεσα πιο πολύ να είχα καλύτερα αποτελέσματα, δεν ξέρω.

Έκανα τώρα μονο στο μπιφτέκι ένα 20λεπτό απαλά με 1,5 mm και μετά από 2 μέρες αισθανόμουνα την περιοχή ακόμα αρκετά ερεθισμένη. Ίσως έπρεπε να κάνω πιο λίγα λεπτά για τόσο μικρή περιοχή.
 

leas

Well-Known Member
lalaki, ήθελα να ρωτήσω γιατί τελικά ψήφισες πως το ρόλερ δεν σε βοήθησε καθόλου ενώ στο νήμα του κάπα για το ρόλερ ανέφερες συνέχεια πως παρατηρείς μια καλή πορεία.Τι άλλαξε τελικά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
Στο διμηνο ειδα αραιωση στα υπαρχοντα μαλλια και στα κενα σημεια δειλα-δειλα ελαχιστες τριχες. Γενικα η εικονα του μαλλιου χειροτερεψε. Δεν ξερω αν ειναι νωρις και ειναι σεντινγκ πριν το regrowth ομως ωστε να μπορω να συνεχισω και να δω κατι αλλο με την ηδη υπαρχουσα εικονα
 

nine

Active Member
Το ιδιο και σε εμενα ξεκινησα Απριλη roller λιγο στα temples ενω το υπολοιπο μαλλι ηταν οκ και αυτη την στιγμη 8 μηνες μετα εχω διαχυτη. Στα temples που σε κενα σημεια εδωσε καποια τριχακια χωρις χρωμα και οχι τριχες.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν βλέπετε αραίωση, το σταματάτε. Η μικροφλεγμονή που προκαλεί, αν δεν χειριστεί σωστά, είναι αρνητική για το μαλλί.
 
Μπλουζα