DERCOS NEOGENIC

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsths

Member
παιδια εμενα ο φαρμακοποιος μου π τον εμπιστευομαι αρκετα ειπε οτι στην ιταλια π κυκλοφορησε νωριτερα ειχα παρα πλ καλα αποτελεσματα και επειδη ο συγκεκριμενος εχει προβλημα μεγαλο τριχοπ το δοκιμαζει και ο ιδιος τωρα.αποτελεσματα θα μ πει μετα.. μου ειπε οτι καμια σχεση με το cg πλ καλυτερο. το cg ειναι ψιλομουφα μ πε. αλλα ναι δεν πρεπει να συνδυαζεις το ντερκος με μινοξ.. οποτε εγω δεν τη παταω παλι να κοψω μινοξ .. το εκανα το καλοκαιρι με το cg και εχασα πααρα πολλα.. οποτε ειναι ρισκο .. κοβεις τη μινοξ το κανεις 3 μηνες και περιμενεις...
 

jimys

Member
καμια ενημερωση;; εξω τι λενε.. βλεπω να γινει ο επομενος σταθμος ολων αν αποτυχει το cg 210 !
 

Tommy h

Member
Κωστή γιατί δεν πρέπει να συνδιαζεις το neogenic με minoxidil σου είπε κάτι ο φαρμακοποιός η εσύ για να δεις πιο απο τα δυο δουλεύει?
 

tropheus

Well-Known Member
jhmmys είπε:
ας εχουμε λιγη πιστη :hrsml:

Έχω χάσει την πίστη φίλε jhmmys εδώ και πολλά - πολλά χρόνια.
Δε φαντάζεσαι πόσες φορές έχω δει το ίδιο έργο.
Νέο φάρμακο, νέες ελπίδες και στο τέλος η ίδια κατάληξη :s
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tommy h

Member
Συγνωμη ξέρει κανείς να απαντήσει εαν το neogenic (stemoxydine) μπορεί να συνδυαστεί με minoxidil η οχι?
 

godgo

New Member
Tommy h είπε:
Συγνωμη ξέρει κανείς να απαντήσει εαν το neogenic (stemoxydine) μπορεί να συνδυαστεί με minoxidil η οχι?

Καλημερα σε ολους,
το χρησιμοποιω εδω και 3 εβδομαδες, αλλα δε μπορω να πω οτι βλεπω καποιο μετρησιμο αποτελεσμα. Ισως βεβαια ειναι νωρις, αν και σε γαλλικα fora που διαβασα, λενε οτι γενικα δε κανει τιποτα και οτι ειναι καλλωπιστικο προιον περισσοτερο.
Εχω ηδη παραγγειλει minoxidil, μεχρι να ερθει να το συνεχισω. Εχω κι εγω την απορια αν μπορει να συνδυστει με kirkland η regaine, αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο. Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει.
 

kwsths

Member
Tommy h είπε:
Κωστή γιατί δεν πρέπει να συνδιαζεις το neogenic με minoxidil σου είπε κάτι ο φαρμακοποιός η εσύ για να δεις πιο απο τα δυο δουλεύει?

οχι δεν γνωριζω ακριβως γιατι αλλα μ πε οτι δεν συνδιαζεται με μινοξιδιλη δεν λειτουργει σωστα ετσι .πρεπει δηλαδη να κοψεις ολα τα τοπικα π χρησιμοποιεις και να βαζεις μονο αυτο.. Εγω παντως δεν το ρισκαρω να κοψω μινοξ την επαθα με το cg και μ φτανει.
 

jimys

Member
Εχω την εντυπωση (προφανως μπορει να ειναι και εσφαλμενη) οτι η πολυ διαφιμιση στα προιοντα τριχοπτωσης μονο αποτελεσματικοτητα δεν δειχνει.. και αυτο εδω "παιζει " παντου..

Πολυ διαφιμιση για μενα δειχνει προγραμματισμενο μαρκετινγκ συγκεκριμενου μπατζετ για συγκεκριμενο διαστημα .. αρα βγαζουν τα λεφτα τους για το πρωτο 3μηνο 4μηνο που το διαφημιζουν και μετα αντε γεια.. !

Σκεφτειτε εχετε δει ποτε διαφημιση μινοξιδιλης;; γιατι αραγε; γιατι δεν ην χρειαζεται ...

(τα ιδια ισχυουν και για το cg 210 :blush: αλλα παρολαυτα του δωσα μια ευκαιρια )

αυτο ομως ρε παιδια δειχνει τελειως φιδελαιο με τοσο μαρκετινγκ
 
Η minox είναι φάρμακο. Διαφήμιση σε φάρμακο δύσκολα θα δεις ούτως ή άλλως, πέρα από κάτι ντεπόν και φάρμακα για κρυολογήματα. Το dercos είναι περισσότερο καλλωπιστικό προιόν όπως σωστά γράφτηκε παραπάνω, οπότε σηκώνει πολύ διαφήμιση το πράμα.
Γενικά όμως πολλά πράγματα που υπερδιαφημίζονται δεν προσφέρουν σχεδόν τίποτα. Eίναι μια αλήθεια αυτό.

Πάντως αρκετοί λένε ότι το προιόν βοηθάει. Κάποιοι στο εξωτερικό το συγκρίνουν με minox 2%

To καλό μέχρι τώρα είναι ότι δεν έχουν αναφερθεί τπτ παρενέργειες. Από την άλλη 75 ευρώ δεν είναι λίγα, ούτε τα δίνεις τόσο εύκολα όταν ακούς ότι σε μερικούς δεν έκανε τπτ. Νομίζω σε ένα 6μηνο θα έχουμε σαφώς μια ολοκληρωμένη εικόνα.
 

thatsme

New Member
Λοιπόν παιδιά,εγώ χρησιμοποιώ το αντίστοιχο προϊόν της λορεαλ με στεμοξυδίνη (πραγματικά δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά εκτός ότι έχει στη συσκευασία 30 αμπούλες των 6 ml και κάνει 90 ευρώ).Όπως έχω γράψει στο σχετικά για μένα άρθρο είμαι 22 nw3.Το ξεκίνησα 26/8 και η συσκευασία μου κράτησε μέχρι 16/10 και 17/10 ξεκίνησα την δεύτερη συσκευασία η οποία έχει ακόμα 3 αμπούλες.Βάζω μία φορά την ημέρα μισή αμπούλα.Τώρα όσον αφορά τα αποτελέσματα έχω την εντύπωση ότι τα μαλλιά μου είναι λίγο πιο πυκνά αλλά όχι κάτι τρελό για την τιμή του.Επίσης,λούζομαι καθημερινά και τρίχες χάνω(όχι πολλές δηλαδή δεν φτάνω τις 100 την ημέρα) και κατα την διάρκεια του λουσίματος και μετά το λούσιμο κατα την εφαρμογή της αμπούλας και αυτό με ανυσηχεί λίγο γιατι αφου λούζομαι και φεύγουν όσες τρίχες πρεπει να φύγουν,μετά από κανα 2ωρο που κάνω την εφαρμογή της αμπούλας χάνω καμια 10αρια τρίχες.Δεν ξέρω αν αυτό είναι ανησυχιτκό.Τώρα περιμένω να τελειωσουν οι αμπούλες γιατι ειναι τρίμηνη θεραπεία και κάπου διαβασα στο σιτε ότι πρεπει να γίνεται μόνο 3 μήνες και μάξιμουμ 2 φορές τον χρόνο αυτή η διαδικασία.Δεν νομίζω να το ξανα πάρω γιατί είναι ακριβό για μένα.Σκεφτομαι να στραφώ στο πολυσυζητημένο cg210 αν και το βρίσκω αμφιλεγόμενο.
 

jimys

Member
η μεχρι τωρα -καραφλο ιστορια εχει δειξει οτι οπου ακους αμπουλα = φιδελαιο!

ξεκινα cg δεν ξερω αν οντως θα κανει αυτα που υποσχεται αλλα εμενα μετα απο ενα μηνα ηδη μου εχει μειωσει τη τριχοπτωση.. απο 40-50 τριχες ημερησιως στις 10
 

thatsme

New Member
Κοίτα εγώ από αυτούς τους 3 μήνες δεν το λέω φιδέλαιο.Απλά για την τιμή του περίμενα περισσότερα!Τώρα με το cg210 σε καποιους δουλεύει σε κάποιους όχι απότι κατάλαβα.Και έχω αρχίσει να απογοητεύομαι με τις θεραπείες!
 

weznem

Well-Known Member
thatsme είπε:
Κοίτα εγώ από αυτούς τους 3 μήνες δεν το λέω φιδέλαιο.Απλά για την τιμή του περίμενα περισσότερα!Τώρα με το cg210 σε καποιους δουλεύει σε κάποιους όχι απότι κατάλαβα.Και έχω αρχίσει να απογοητεύομαι με τις θεραπείες!

τα παντα σε καποιους δουλευουν και σε καποιους οχι.. ο καθε ανθρωπος ειναι μια διαφορετικη οντοτητα
 
Μπλουζα