Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Παιδες οταν εχω χρονο θα γραψω περισσοτερα πηζω. Αερατε οι φωτο δεν ειναι σκοπιμες για το site, εννοω δεν βγηκαν οπως τις αλλες που βγαζω για εδω για παρουσιαση, ηταν φωτο αναψυχης. Στις φωτο με σκυμμενο το κεφαλι θα βγαινω; Παντα στριβω δεξια που το αριστερο ειναι το καλο μου προφιλ. Θα ριξω και περισσοτερες, το μαλλι δεν το στρωνω με τιποτα κανεναν προιον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
οκ ρε dance δεν είπα να βάζεις το κεφάλι κάτω,αλλά εσύ ψάχνεις να δεις αν περνάει αεροπλάνο.χιούμορ έκανα πριν,δεν είπα κάτι περιεργο,ούτε ειπα ότι τις τράβηξες αυτές τις φωτό για το φόρουμ.κατάλαβα τι φωτό είναι.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Για την πυκνοτητα που ηθελα να πετυχω με μια συντηρητικη hairline χωρις κατεβασμα και γεμισμα σε ολη την Α ζωνη, 3000 δεν ηταν πολλα αλλα τα απαραιτητα για dense packing. Τα υπολοιπα 500 ολα τριτριχα ηταν ενα στοιχημα μεταξυ σοκ λος και τι θα κανουν τοσα λιγα εκει πισω. Μια στρατηγικη επιλογη που βγηκε τελικα μιας και καμουφλαραν πολυ την περιοχη και πηγαν πιο πισω το β χειρουργειο του crown αν και οταν αυτο θα ερθει. Η φυτρωση ηταν ανω του 90% και ολοκληρωθηκε περαν των 14 μηνων. Μαμισια hairline δεν υπηρχε για να υποχωρησει μονο μια τουφα κεντρο α ζωνης που σιγουρα εχω χασει μαλλια αλλα τα μεταμοσχευμενα αρκουν. Μπαλωματα δεν θα πεσουν, στον μελλον αν χρειαστει θα δουλευτουν καθαρα ζωνες Γ και ζωνη Β που τελευταια θα φυγει αν κοψω θεραπειες μαχαιρι. Ισως και μια ελαχιστη πυκνωση σε ζωνη Α κεντρο πισω πισω.

Καλο αποτέλεσμα , έυκολη περίπτωση. Και τα 2/3 να σου έβγεναν (και ποίος ξέρει αν όντως τόσα σου βγήκανε) πάλι καλό θα ήτανε το αποτέλεσμα επειδή πέσανε ενα σωρό grafts για μικρή περιοχή . Μια ερώτηση, αν υποχωρεί η μαμίσια χερλαιν (που ευτιχώς μέχρι στιγμής είσαι μια χαρά) σιγα σιγα με τον καιρό, θα κάνεις κάθε τόσο και λιγάκι μπαλώματα ;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μητσο δεν βαζω ποτε κανενα καλυντικο στο μαλλι η προιον styling. Δεν εχω ισια τριχα ουτε κατσαρη. Κατι ενδιαμεςο. Ουτε καν χτενα δεν βαζω. Στα 2 χρονια θα σου στρωσουν και εσενα. Θα ριξω και νεες φρεσκες φωτο αφου παραγγειλες!! Αερατε οι φωτο εχουν γινει crop λειπει αρκετος περιβαλλοντας χωρος. Αν τις βαλω οπως ειναι δεν θα σου φαινεται το κεφαλι ψηλα και η γωνια περιεργη οπως τωρα. Το ξερω οτι κανεις χιουμορ και δεν παρεξηγω ωστοσο οφειλω να απαντησω σοβαρα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Δεν μπορείς να περιμένεις το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα με 3000 grafts σε A ζώνη με άλλο πχ με 2300 και μεγαλύτερη κενή περιοχή. Οι φωτογραφίες συχνά λένε ψέματα, απο κοντά ειναι το στοίχημα και σε σκληρές συνθήκες. Ευχαριστώ άπαντες για τα καλά σας λόγια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

pithikas

Well-Known Member
Eνταξει αν και δε μ'αρεσει να μιλαω στα θεματα των μεταμοσχευσεων, εδω πιστευω εχει γινει καλη δουλεια.
Ελπιζω κι εγω καλοκαιρι να διορθωσω hairline καλως εχοντων των πραγματων.
Μπραβο φιλε, οντως μεγαλη αλλαγη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αχ τι μου θυμισατε τωρα...μολις πετουσα με Cy airways για να παω στην fantasticLand
S1030042.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και ενα τραγουδακι αφιερωμενο στον νεο,αγαπημενο μας Mod....

 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα στείλαμε στο καθαριστήριο [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
φιλε Danceworld μια χαρα κρατιεσαι.Ζηλεψα κ θα ανεβασω κ εγω καμια φωτο μιας κ κοντευουν 2 χρονια απο την μμ που ειχα κανει στην dhi.Τελικα η μεταμοσχευση αν συνδυαστει με καποιες καλες θεραπειες κ με μια σωστη διατροφη μπορει να ειναι λυση για καποιους.
 

nikosssss

Active Member
Παιδιά η μμ αν δε συνοδευτούν απο θεραπεία δεν μπορούν να διατηρηθούν??? Υποτίθεται κάνοντας μμ σταματάς να ασχολείσαι με το κεφάλι σου...:p .Oχι???
Εκτος αν η θεραπεία έγκειται στο να βοηθήσει να μη πέσουν τα υπόλοιπα μαμά μαλλιά και οχι τα μεταμοσχευμένα...
 

gkast

Active Member
φιλε Danceworld μια χαρα κρατιεσαι.Ζηλεψα κ θα ανεβασω κ εγω καμια φωτο μιας κ κοντευουν 2 χρονια απο την μμ που ειχα κανει στην dhi.Τελικα η μεταμοσχευση αν συνδυαστει με καποιες καλες θεραπειες κ με μια σωστη διατροφη μπορει να ειναι λυση για καποιους.
Γεια σου Μικες χαθηκες...φιλε
 
Μπλουζα