Daktarin σκόνη

fotisI

Member
Ύστερα από δοκιμές 6 μηνών επιτέλους βλέπω σταθερή ανάπτυξη τριχών και ενδυνάμωση των υπόλοιπων. Φυσικά αυτό θα δουλέψει μόνο σε όσους έχουν παρόμοιας αιτίας αραίωση. Κόστος όλης της θεραπείας 2€ και 2 λεπτά χρόνο μετά το λούσιμο. Όσοι έχουν συμπτώματα σδ, λιπαροτητα και ελαφρό τσούξιμο στο δέρμα του κεφαλιού μπορούν να δοκιμάσουν. Η αραίωση που είχα ήταν γενική στο μπροστινό τμήμα και όχι όπως της αα που ξεκινάει από δεξία αριστερά.
Μετά το λούσιμο πάρτε σκόνη dactarin που ρίχνουμε στα παπούτσια και πασπαλίζετε στα μαλλιά ώστε να φτάσει στο δέρμα. Χτενιζετε ώστε να πάει παντού. Από την πρώτη χρήση εκεί που δεν αντεχα αλουστος πάνω απο 2 μέρες τώρα αντεχω και 7!
Και αυτό μου έδειξε ότι οι τρίχες έγιναν πολύ πιο δυνατές. Όσοι με ξέρουν το παρατήρησαν...
Μείωση και της ζάχαρης όσο μπόρεσα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fotisI

Member
Δεν δοκιμαζα τίποτα άλλο πλην της μείωσης της ζάχαρης. Ο Δερματολογος μου είχε πει ότι η αραίωση μπορεί να οφείλεται και σε μύκητες και έτσι δοκιμασα. Δεν την βγάζω την πουδρα, την αφήνω μέχρι το επόμενο λούσιμο. Μετα απο 20 ώρες περίπου της εφαρμογής η σκόνη δεν φαίνεται.
Ναι η σκόνη αυτή είναι. Από την 1η εβδομάδα θα δεις διάφορα. Όταν την βάλεις θέλει αραιή βούρτσα.
 

fotisI

Member
Το πήρα χαμπαρι πριν 3-4 χρόνια. Παλιότερα είχα τόσο μαλλί που η βούρτσα δεν έμπαινε μέσα. Μέχρι που πριν ενα χρόνο φώτιζε όλο το μπροστινό μέρος και για 4-5 πόντους.
 

fotisI

Member
Όχι μάλλον δεν υπήρχε άλλη αιτία. Ειχα παει σε 2 δερματολογους και είχαν απορρίψει άλλες αιτίες. Αυτό που μου έδωσε κίνητρο να συνεχιζω ηταν ότι ενοιωθα τα μαλλιά αμέσως καλύτερα και ότι δεν ήταν δύσκολη θεραπεία.
 

mayos

New Member
Αντι πουδρα δεν θα μπορουσε να ειναι η αντιχτοιχη κρεμα? φανταζομαι θα ειναι πιο ευκολη στην χρηση,και στην αποροφηση
 

mike29

Active Member
Όσοι έχουν συμπτώματα σδ, λιπαροτητα και ελαφρό τσούξιμο στο δέρμα του κεφαλιού μπορούν να δοκιμάσουν.
Ακριβως αυτα τα συμπτωματα ειχαν εμφανιστει και σε υπερτεραστιο βαθμο πριν χρονια στα σημεια που αρχισαν να αραιωνουν τα μαλλια και εμφανιζονται και σημερα αν δεν τα λουζω με h&s καθημερινα!!εννοειται θα το δοκιμασω και εγω και θα ενημερωσω για αποτελεσματα!!fotisl η σ.δ φανταζομαι θα εξασθενησε σχεδον τελειως!!??
Από την πρώτη χρήση εκεί που δεν αντεχα αλουστος πάνω απο 2 μέρες τώρα αντεχω και 7!
Απιστευτο!!για λιπαροτητα με σ.δ και 7 μερες χωρις συμπτωματα...ειμαι για φαρμακειο αυριο.
 

fotisI

Member
Το μόνο σαμπουάν που με έσωζε και μένα... αυτό που εβαζες... Ναι η σδ εξαφανίστηκε τελείως. Βέβαια δεν ξέρω αν δεν βάλω μια φορά τι γίνεται...πάντως η περίπτωσή σου μοιάζει καρμπον...
Ενημέρωσε μόλις το δοκιμασεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salonicam

New Member
Το μόνο σαμπουάν που με έσωζε και μένα... αυτό που εβαζες... Ναι η σδ εξαφανίστηκε τελείως. Βέβαια δεν ξέρω αν δεν βάλω μια φορά τι γίνεται...πάντως η περίπτωσή σου μοιάζει καρμπον...
Ενημέρωσε μόλις το δοκιμασεις...

Τι είναι η "σδ" ρε παιδιά;

Εγώ λιπαρότητα έχω πολλή, φαγούρα αλλά και το τσουξιμο το έχω νιώσει...και η αραίωση είναι όπως την περιγράφει ο φίλος. αν και 45 χρ. δεν ασχολήθηκα με τα μαλλιά μου και αραίωσαν πολύ. Εδώ και 1 μήνα βάζω jojoba-μεντα και μπορώ να πω ότι βλέπω σοβαρό αποτέλεσμα.

Μπορούμε να συνδυάσουμε Dactarin τη μέρα και μέντα τη νύχτα ή είναι too much? Οι ειδήμονες του φόρουμ μπορούν να βοηθήσουν;
 

fotisI

Member
Τι είναι η "σδ" ρε παιδιά;
Τι είναι η "σδ" ρε παιδιά;

Εγώ λιπαρότητα έχω πολλή, φαγούρα αλλά και το τσουξιμο το έχω νιώσει...και η αραίωση είναι όπως την περιγράφει ο φίλος. αν και 45 χρ. δεν ασχολήθηκα με τα μαλλιά μου και αραίωσαν πολύ. Εδώ και 1 μήνα βάζω jojoba-μεντα και μπορώ να πω ότι βλέπω σοβαρό αποτέλεσμα.

Μπορούμε να συνδυάσουμε Dactarin τη μέρα και μέντα τη νύχτα ή είναι too much? Οι ειδήμονες του φόρουμ μπορούν να βοηθήσουν;


Εγώ λιπαρότητα έχω πολλή, φαγούρα αλλά και το τσουξιμο το έχω νιώσει...και η αραίωση είναι όπως την περιγράφει ο φίλος. αν και 45 χρ. δεν ασχολήθηκα με τα μαλλιά μου και αραίωσαν πολύ. Εδώ και 1 μήνα βάζω jojoba-μεντα και μπορώ να πω ότι βλέπω σοβαρό αποτέλεσμα.

Μπορούμε να συνδυάσουμε Dactarin τη μέρα και μέντα τη νύχτα ή είναι too much? Οι ειδήμονες του φόρουμ μπορούν να βοηθήσουν;

Η Σμηγματοροικη δερματίτιδα, έχει και τα συμπτώματα που αναφερεις μαζί με ερυθρότητα. Σε άλλους είναι πιο έντονη ή πιο ήπια. Βαλε άφοβα την πουδρα και άφηνε την μέχρι να ξαναλουστεις. Αφού μοιάζει τόσο η περίπτωση σου, θα δεις αποτέλεσμα από την 1η εβδομάδα στην αίσθηση του κεφαλιού. Για το πυκνωμα θα το δεις μετα απο 1-2 μήνες. Σκληρενουν οι τρίχες και δείχνουν πολύ πιο δυνατές.
 

edyuser1

Active Member
αυτο μπορει να παιζει με εχει συμβει και εμενα αλλα δεν ηξερα απο τι ηταν. εκανα μια θεραπεια με κορτιζονη για τριχοφαγο που ειχα στα γενια και επειδη πετουσα σπυρακια στο μετωπο μου εβαζα πουδρα για τα μωρα που ειναι απο σουπερ μαρκετ για να ξεραθουν τα σπυρακια αλλα συνηθως εβλεπα τις λεπτες τριχουλες απο την μινοξ να σκουραινουν αλλα δεν ηξερα απο τι ηταν γιατιι εβαζα συγχρονος και κορτιζονη.φιλε καμια φοτο παιζει να εχεις?
 

fotisI

Member
Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φώτος. Έχω παλιές και θα προσπαθήσω να βγάλω με παρόμοιο φωτισμό και νέες.
 
Βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα την περίπτωση και σήμερα αγόρασα και δοκίμασα τη σκόνη. Έχω ΣΔ και υπερβολική λιπαρότητα κι εγώ. Η αγορά τα τελευταία δυο χρόνια έχει κατακλυστεί από ξηρά σαμπουάν, σκόνη σε σπρέυ δηλαδή, που παρατείνουν την εικόνα του καθαρού μαλλιού.
Έχω όμως κάποιον ενδοιασμό. Εκτός του ότι ο δερματολόγος μου επέμενε να μη χρησιμοποιώ διαρκώς σαμπουάν με αντιμηκυτισιακά -ούτε καν H&S, μου συνέβη το ακόλουθο:
Για μερικά χρόνια (κακώς), χρησιμοποιούσα αντιμηκυτισιακές αλοιφές καθημερινά, σαν συντήρηση και πρόληψη από γυναικολογικές ενοχλήσεις. Αφού το πήρα απόφαση να σταματήσω, είχα για μήνες μυκητίαση, επειδή όπως απλουστευμένα μου εξήγησε η γιατρός μου "ο οργανισμός μου πλέον δε μπορούσε να τους αντιμετωπίσει μόνος του" (αναφέρομαι σε εξωτερική χρήση). Η σκέψη μου λοιπόν είναι, αν με το να βάζουμε στο δέρμα μας σε μόνιμη βάση αντιμηκυτισιακά, κινδυνεύουμε να μείνουμε ακάλυπτοι από πλευράς φυσικής άμυνας όταν διακόψουμε.
Δεν είμαι αρνητική τονίζω, άλλωστε το δοκίμασα και η ίδια πριν μερικές ώρες. Θα ήθελα απλώς μερικές απόψεις πάνω στο παραπάνω.
 
Μπλουζα