Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Απιστευτο αποτελεσμα ειδικα η hairline ειναι απο τις πιο φυσικες που εχω δει,εγινε εκπληκτικη δουλεια.Κριμα για εμας που δεν μπορουμε να παμε σε γιατρους που δουλευουν τοσο μεγαλες πυκνοτητες 55grafts/cm,πιστευετε αν καποιος χτενιζει τα μαλλια του προς τα κατω θα ειναι καλυτερα αν δεν δουλευει η κλινικη με 55+grafts?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κριμα για εμας που δεν μπορουμε να παμε σε γιατρους που δουλευουν τοσο μεγαλες πυκνοτητες 55grafts/cm

H αποψή μου είναι ότι δεν είναι μόνο η πυκνότητα αλλά και πολλά άλλα όπως ικανός αριθμός μονότριχων, φορά τρίχας, μη πριονωτή hairline, κλπ. Η hairline είναι μια σύνθετη εργασία που θέλει καλλιτεχνική επιμέλεια και εκεί φαίνεται το ταλέντο και όχι μόνο η τεχνική.
 

aeratos28

Just aeratos
Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό..ιδανικο για την ηλικία σου..χωρίς να λέω ότι είσαι μεγάλος προς θεού..ταιριάζει και η συντηρητική hairline που φτιάξατε και όλα..όμως φίλε itsallgone το να το κάνεις προς τα κάτω το μαλλάκι δεν σημαίνει ότι κρύβεις κάτι..το καλύτερο χτένισμα για κάλυψη οποιασδήποτε αδυναμίας είναι σαν αυτό του cvial..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται σε ποια περιοχή αναφέρεσαι. Για τις πιο πίσω ζώνες το χτένισμα προς τα πίσω (σαν το δικό μου) καλύπτει τις αδυναμίες τους (για αυτό και μπορείς να παίξεις με μικρότερες πυκνότητες). Αν τα χτενίσεις προς τα εμπρός εκεί αποκαλύπτεις τις πίσω ζώνες και καμουφλάρεις την hairline (το μπροστινό κομμάτι) αφού το layering λειτουργεί αντίθετα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ItsAllGone

Active Member
Φαινεται πολυ δυσκολο το προς τα πισω ειδικα οταν ειναι κατω απο φως,δεν ξερω μπορει να ειναι η ιδεα μου,δεν αναφερομαι σε καποια περιοχη, μιλαω γενικα για ενα κεφαλι μετα απο μεταμοσχεθσεις σαν τελικο αποτελεσμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Τη hairline μπορείς να την καμουφλάρεις αν ρίξεις μπροστά τα μαλλιά και ο σχεδιασμός της είναι στο στυλ του tasmania η του salonikios κτλ..ψιλοευθεια δηλαδή.με κλειστους κροτάφους..αν τριγωνιζει η hairline ,σημαίνει πως οι κροταφοι είναι ανεβασμενοι και αν απλά ρίξεις μπροστά τα μαλλιά τα πίσω ακουμπούν απευθείας σε δέρμα ,δεν μπλέκονται με άλλα μαλλιά και η διαφορά κάνει μπαμ
 

aeratos28

Just aeratos
Ιδέα σου είναι φίλε..ακου που σου λέω.
Φαινεται πολυ δυσκολο το προς τα πισω ειδικα οταν ειναι κατω απο φως,δεν ξερω μπορει να ειναι η ιδεα μου,δεν αναφερομαι σε καποια περιοχη, μιλαω γενικα για ενα κεφαλι μετα απο μεταμοσχεθσεις σαν τελικο αποτελεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τη hairline μπορείς να την καμουφλάρεις αν ρίξεις μπροστά τα μαλλιά και ο σχεδιασμός της είναι στο στυλ του tasmania η του salonikios κτλ..ψιλοευθεια δηλαδή.με κλειστους κροτάφους..αν τριγωνιζει η hairline ,σημαίνει πως οι κροταφοι είναι ανεβασμενοι και αν απλά ρίξεις μπροστά τα μαλλιά τα πίσω ακουμπούν απευθείας σε δέρμα ,δεν μπλέκονται με άλλα μαλλιά και η διαφορά κάνει μπαμ

Σωστή η παρατήρηση αλλά δεν είπαμε να ακουμπάει δέρμα απλά να έχει μέτρια πυκνότητα και να έρχεται αρκετό μαλλί από πίσω (αν υπάρχει). Αν οι πίσω ζώνες είναι αδύναμες απλά δεν γίνεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Κατάλαβα τι λες,όμως αν φέρεις από πίσω μαλλί,σημαίνει πως έχει και κάποιο μηκος..οχι πολυ,αλλα το εχει για να μπορέσει να φτάσει προς τη hairline..αν δεν βρει και άλλες τρίχες για να σταθεί πάνω τους και να δώσει το illusion ,τότε αναγκαστικά πέφτει απλά πάνω στο δέρμα..δεν έχει τον παραμικρό όγκο το μαλλάκι έτσι και με το πρώτο αεράκι αρχίζεις και κρατας με το χέρι το μαλλί κτλ κτλ κτλ...αυτά που όλοι έχουμε δει πολλές φορές έξω η έχουμε πάθει και εμείς..χαχαχαχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοείται ότι πρέπει να βρει τρίχες, απλά δεν χρειάζεται η σούπερ πυκνότητα στην hairline που χρειάζεσαι οταν τα κάνεις προς τα πίσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Cvial ψησε τον Lorenzo να κατσει παραπανω εδω να μας κανει καμια μεταμοσχευση της προκοπης γιατι να παμε εμεις Ισπανια...δυσκολο. :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και σε εξωτερικό χώρο μετά από ένα ψιλο κουρεματάκι σήμερα

IMG_6675R.jpg


IMG_6672R.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και μια άποψη του crown/δότριας. Αυτό είναι και το μήκος μαλλιού που συνήθως έχω. Όπως είχα θεωρήσει, το μήκος μαλλιού που έρχεται από την ζώνη C καλύπτει τις αδυναμίες του crown και κάνει το πρόβλημα να φαίνεται πολύ λιγότερο.
IMG_6889.jpg


IMG_6885.jpg

IMG_6886.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ Δημήτρη. Η αλήθεια είναι ότι είχα μέτρια δότρια σε αριθμό διαθέσιμων graft και χαμηλό λόγο αλλά με άριστα όμως τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (πάχος, σπαστή, κλπ). Αυτό που έκανε τν διαφορά είναι η Άριστη με Α κεφαλαίο διαχείρησή της. Τα graft που έχω βάλει σε όλη αυτή την άδεια περιοχή (~100cm2) δεν είναι πολλά, περίπου 45g/cm2, αριθμός όχι υπερβολικά υψηλός ιδιαίτερα αν σκεφτεί κανείς ότι δεν υπήρχε μαμα τρίχα ούτε για δείγμα και ο τελικός λόγος είναι γύρω στο 2.0. H έξυπνη κατανομή στη φύτευση (την οποία έχω αναλύσει πολλές φορές) το κάνει να φαίνεται καλύτερο. Τίποτε άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Πολυ ωραιο το αποτελεσμα.!συμφωνω για την δοτρια φαινεται μια χαρα,φυσικα οφειλεται στην διαχειρηση που εγινε.!παντως cvial ,εγω στη θεση σου θα το εκανα και το crown ,οπως ειχες πει με καμια 300 grafts να γινει ολοκληρομενο εντελως..;)
 
Μπλουζα