Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

dimitris50423

Well-Known Member
Να εισαι καλα και να χαρεις το μαλλι σου cvial. ταιριαζει απολυτα με την ηλικια σου χωρις υπερβολες στη hairline και εχει φυσικοτητα. νομιζω οτι πετυχες αυτο που ηθελες με τη 2η επεμβαση η οποια ειναι ακομη σε εξελιξη και πιστευω οτι θα εχει κι αλλη βελτιωση.
καλη συνεχεια.. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Πιστευω στο 10μηνο με λιγο μακρυ μαλι δεν θα φενεται δερμα με τιποτα.
Ευκαιρια cvial για μοντερνο κουρεματακι.Μακρυα πανω και πολυ κοντα στα πλαγια:D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό το "μακρυά πάνω" μετά το χρόνο γιατί με το που μεγαλώνει λίγο αρχίζει τα "φιδίσια" και θέλω λούσιμο πρωί βράδυ για να το χτενίσω κάπως. Άντε να περάσει ο χρόνος γιατί αυτό είναι η μεγαλύτερη ταλαιπωρία...
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
Αστα να πανε ,τυχεροι οσοι εχουν ισια μαλλια.Πιτσιρικας για να φτιαξω το σγουρο μαλλι μου οπως ηθελα πρεπει να ετρωγα χωρις υπερβολη απο μιση μεχρι μια ωρα.Βρεξιμο-στεγνωμα-πιστολακι-ζελε ή πυλο κ μετα φτιαξιμο και παλι με τα χιλλια ζορια κ δεν καθοταν οπως ηθελα.Κ εβλεπε τους ισσιομαλιδες-κινεζους φιλους μου να κανουν μια περασια με το χερι τα μαλλια προς τα πανω και να στεκοντε αγερωχα.Οποιος δεν το εχει ζησει δεν ξερει τι σπαστικο ειναι το σγουρο μαλλι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πιο σπαστικο απο το δικο μου στρωσιμο στο μαλλι δε υπαρχει.Μονο με λακ στρωνει.
 

naruto

Well-Known Member
Οταν λουστω ελα να με δεις.

Γιαννη για να πετυχω εγω το χτενισμα που εχεις στις φωτογραφιες που βαζεις με 5-6 ποντους μαλλι 8ελω μια ωρα κομμωτηριο.
Πιστολακι-ισσιωτικο ψαλιδι-κ μισο κιλο λακ
Κ παραπονιεσε κιολας
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαννη για να πετυχω εγω το χτενισμα που εχεις στις φωτογραφιες που βαζεις με 5-6 ποντους μαλλι 8ελω μια ωρα κομμωτηριο.
Πιστολακι-ισσιωτικο ψαλιδι-κ μισο κιλο λακ
Κ παραπονιεσε κιολας

Εγω κανα μισαωρο κανω να το στρωσω.Αλλα αν δεν βαλω πιστολακι λακ δεν υπαρχει σωτηρια.
Ενταξει υπαρχουν και χειροτερα αλλα και γω δε παω πισω.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
images
γιάννη κανε αυτο το κούρεμα να ξεμπερδεύεις με τα τοπικ κ τις λακ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
6.5 μήνες και μια φώτο της άλλης πλευράς για να δούμε και το άλλο temple. To νέο μαλλί είναι πάλι πολύ σγουρό και έχει μια τάση να συσωματώνεται σε τούφες χωρίς να μπορεί να στρωθεί και να καλύψει ομοιόμορφα την επιφάνεια.

6.5months.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το προβλημα του εξαμηνου η χειροτερη φαση στο στρωσιμο.
Εχω παρατηρησει απο φωτογραφιες μου ακομη και στον χρονο πανω δεν εχει παρει ολοκληροτικα το σχημα η τριχα.
Πιστευω οτι στον εναμιση χρονο και μετα επανερχετε.
 

koumparos

Well-Known Member
Τι να λεμε τωρα.Πας για τρομερο αποτελεσμα.
Το καλυτερο παραδειγμα ενος σχεδον καραφλου που εγινε μαλιας και οχι απλα εβαλε καποιες τριχες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και μια άποψη της άλλης πλευράς. Παρατηρώ το γνωστό φαινόμενο του "πολλαπλασιασμού" των graft. Πολλά μονότριχα μετασχηματίζονται σε δίτριχα.

IMG_4634r.jpg


IMG_4633r.jpg


6.5monthsr.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
δηλαδη δασκαλε?

[QUOTE="CVIAL, post: 183141, member: 19454" γνωστό φαινόμενο του "πολλαπλασιασμού" των graft αφού πολλά μονότριχα μετασχηματίζονται σε δίτριχα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολλά πολύτριχα (όχι όλα) όταν φυτρώνουν στην αρχή εμφανίζονται σαν μονότριχα και μετά από κάποιο διάστημα αρχίζουν να εμφανίζονται και οι υπόλοιπες τρίχες έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η φύτρωση και το graft να έχει τον ίδιο αριθμό τριχών που είχε στην δότρια. Σε εμένα συμβαίνει κατά κόρον και εκεί οφείλεται και το φαινόμενο του ξαφνικού "μπουμ¨ από τον 6ο έως τον 9ο μήνα στην 1η μμ. Σκέψου ότι στην 1μμ είχα και μετά τον 10ο μήνα αρκετά μονότριχα που στον 12ο έγιναν δίτριχα. Εκτιμώ ότι στη περιπτωσή μου οφείλεται λόγω της απουσίας φαρμακευτικού "μπουσταρίσματος".
 

nine

Active Member
Ωραια τα τριγωνακια των temple points απο τις φωτο σε πλαγια ληψη και σε κοντο πλαινο κουρεμα πιστευω ειναι οκ. Ενωνουν ωραια με το υπολοιπο μαλλι. Το λεω γιατι σε αλλες μμ με temple points κανει μπαμ οτι ειναι μεταμοσχευμενα ή γενικά αραια σε εσενα ενωνουν ομορφα ισως ειναι και το χρωμα. Ειναι κριμα αλλοι να εχουν φυσικοτητα σε hairline και να εχουν temple points 2-3 εκατοστα πισω ή να φαινονται "ψευτικα". Γιατι ειναι και αυτα μπροστινη εικονα οταν καποιως σε βλεπει οταν στριβεις κεφαλι :p To θεωρω πιο σημαντικο απο crown που αλλοι κανουν οικονομια να τα ριξουν πισω.

Ηταν δικια του σχεδιαση με αποφαση του γιατρου;
Στα τελευταια σταδια στα "εφαγε" η αα και ειχες τετοιο pattern στα temple points πιο παλια με αυτο που σχεδιασες;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δικιά μου απόφαση, σχεδίαση του γιατρού. Έχω αναλύσει τον λόγο της απόφασης για τον μεγάλο αριθμό των graft πέραν της αισθητικής ανάγκης. Η εκτέλεση είναι άψογη, προσωπικά του βγάζω το καπέλο, είναι ακριβώς ότι πρέπει, με τη γωνία που πρέπει δεν έχουν καμμία διαφορά με τα διπλανά μαμά στα temples. Όλη η καμπύλη συναρμογής με την hairline είναι εκτελεσμένη άψογα και το αποτέλεσμα με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Είχα σταδιακή υποχώρηση των temples, το "φαγωμα" κράτησε καμμιά δεκαετία.
 
Μπλουζα