Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

naruto

Well-Known Member
Cvial στην μέτρηση της δότριας είχαν συμφωνία οι 2 γιατροί;Lorenzo κ Erdogan;
Θυμάμαι είχες πει ότι κ ο Τούρκος σου είχε μετρήσει τη δοτρια στα consulations
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Κριμα παντως να μην παρουσιαζουν την μμ τους παιδια που εκαναν στον τουρκο.Θεωρειται σπουδαιος γιατρος και προσιτος οικονομικα.Κριμα και παλι κριμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κριμα παντως να μην παρουσιαζουν την μμ τους παιδια που εκαναν στον τουρκο.Θεωρειται σπουδαιος γιατρος και προσιτος οικονομικα.Κριμα και παλι κριμα.

Ο καθενας οπως το βλεπει.Αλλα εχει στο κεφαλι του δεν τον αποσχολει να βαλει φωτο εδω.
Χιλιαδες ειναι οι μεταμοσχευμενοι που διαβαζουν αλλα παραμενουν σιωπηλοι οπως και χιλιαδες οι αναγνωστες.
Καποιοι δεκαδες σοβαροι και καποιο καμενοι σαν και μας.:p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και 2 φώτο από τον ίδιο χώρο για σύγκριση με τα προηγούμενα.

IMG_4475.jpg

IMG_4474.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Έχει δρόμο ακομα,στους 6+ μήνες είναι..ένα καλό αποτέλεσμα είναι μέχρι στιγμής..απίστευτο δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση..νομίζω υπερβολή είναι αυτή η κουβέντα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω ότι έχει δρόμο ακόμα. Στην 1η μμ από τον 6ο στον 9ο μήνα είχα δει δραματική βελτίωση. Αυτό που μου αρέσει μέχρι στιγμής είναι η φυσικότητα, το δέσιμο με τα πλάγια και τα temples όπως επίσης και το ότι στέκεται με μεγάλη αξιοπρέπεια στο φως της ημέρας από πλευράς πυκνότητας χωρίς styling και κόλπα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ότι έχει να κάνει με φυσικότητα,δέσιμο με τα temples και αξιοπρεπής πυκνότητα σε φως ημέρας συμφωνω και εγώ..πολύ σωστά υπολογισμένα όλα φαινονται..
 

naruto

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω ότι έχει δρόμο ακόμα. Στην 1η μμ από τον 6ο στον 9ο μήνα είχα δει δραματική βελτίωση. Αυτό που μου αρέσει μέχρι στιγμής είναι η φυσικότητα, το δέσιμο με τα πλάγια και τα temples όπως επίσης και το ότι στέκεται με μεγάλη αξιοπρέπεια στο φως της ημέρας από πλευράς πυκνότητας χωρίς styling και κόλπα.
Ενα παραπονο εχω μονο,αν μπορεις να το πεις τετοιο.
Ανεβασε καμμια φωτογραφια με διαφορετικο στυλ-χτενισμα.Προς τα πλαγια,ελαφρια χωριστρα προς τα πισω,προς τα μπροστα.Γενικα παιξε λιγο με το μαλλι κ ανεβασε καμμια φωτο να γουσταρουμε κ εμεις οι υπολοιποι.Εχεις σγουρο μαλλι βεβαια κ δεν ειναι ευκολο να το φτιαξεις κ να του δωσεις σχημα αλλα προσπαθησε;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα naruto, είναι πολύ σγουρό και πάει όπου θέλει. Ιδιαίτερα τώρα που βγαίνουν και τα graft από την 2μμ έχει μεγαλώσει το κακό. Μόνο με gel στρώνει αλλά δεν θέλω να του βάλω ακόμα. Θεωρώ ότι σε 7-8 μήνες θα στρώσει και κάτι μπορεί να γίνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nine

Active Member
Έχει δρόμο ακομα,στους 6+ μήνες είναι..ένα καλό αποτέλεσμα είναι μέχρι στιγμής..απίστευτο δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση..νομίζω υπερβολή είναι αυτή η κουβέντα

Υπερβολη στο απιστευτο οχι και τοσο. Το λες και απιστευτο :p Αλλα καταλαβαινω τι εννοεις σε σχεση με αλλα αποτελεσματα 30ρηδων που εχεις δει στο νετ.

Οταν το βλεπει καποιος που εχει ακριβως τα μισα χρονια του cvial και κανει κολπα να κρυψει κενα με μαλλια που εχουν λεπτυνει απο πισω στις καραφλες περιοχες μπροστα και υπολογιζει στο τι θα γινει στα κοντινα χρονια του cvial το λες εκπληκτικο αποτελεσμα ενω εχει αρχισει απο νεαρος να εχει το pattern με το ανοιχτο μπιφτεκι και χωρις μαλλια στους κροταφους

Αληθεια ποσοι εχουν το μαλλι μιας τετοιας δουλειας, σε αυτη την ηλικια και ειναι χτυπημενοι απο την αα σε μεγαλο norwood;

Μην ξεχναμε και το βασικο δεν εχει κανει καμια θεραπεια σε σχεση με αλλα αποτελεσματα που βλεπουμε στο youtube που τους εχει δωσει ενα μεγαλο boost σε οτι ειχε απομεινει σε μεσαια ζωνη και τσουλουφι (αν ειχαν) η χημικη υποστηριξη φαρμακων. Ποσοι ειναι ετσι λοιπον χωρις φαρμακα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Nine εγώ δεν βλέπω στο νετ και συγκρινω τον cvial..υπολογιζω μέγεθος επιφάνειας ληπτριας,ποσότητα grafts που χρησιμοποιήθηκαν ,τύπο τρίχας,λόγο που έδωσαν αυτά τα grafts..τα ανακατεματα που λες μαλλιών μπρος πίσω των 30αριδων μπορεί να τα έχεις εσύ στο μυαλό σου..έχεις στο μυαλό σου το κενό πριν του cvial,με το αποτέλεσμα που βλέπεις τωρα..γι αυτό και βλέπεις θεαματική αλλαγή και το λες απίστευτο..όμως έχει πολύ δρόμο ακόμα είπαμε..στους 6 μήνες είναι..ίσως εξελιχθεί σε φοβερά απίστευτο αποτέλεσμα..ακόμα όμως δεν είναι κάτι τέτοιο..για να έχεις μέτρο σύγκρισης και να μην μπερδεύεσαι ,να μην έχεις στο μυαλό σου αποτελέσματα 30ριδων που ανακατευουν τα μαλλιά τους για καλυψη..γιατί είναι αφελή σύγκριση..μπες να δεις ίδια patern ακριβώς με τον cvial,ίδια grafts και κάνε συγκρίσεις..θα δεις λοιπόν κάποια τα οποία είναι και αρκετά καλύτερα από τον cvial..όμως όπως είπα πριν,ο cvial έχει πολύ δρόμο ακόμα για το τελειωτικο αποτέλεσμα..για την ώρα όμως είναι ένα πάρα πολύ καλό αποτελεσμα
Υπερβολη στο απιστευτο οχι και τοσο. Το λες και απιστευτο :p Αλλα καταλαβαινω τι εννοεις σε σχεση με αλλα αποτελεσματα 30ρηδων που εχεις δει στο νετ.

Οταν το βλεπει καποιος που εχει ακριβως τα μισα χρονια του cvial και κανει κολπα να κρυψει κενα με μαλλια που εχουν λεπτυνει απο πισω στις καραφλες περιοχες μπροστα και υπολογιζει στο τι θα γινει στα κοντινα χρονια του cvial το λες εκπληκτικο αποτελεσμα ενω εχει αρχισει απο νεαρος να εχει το pattern με το ανοιχτο μπιφτεκι και χωρις μαλλια στους κροταφους

Αληθεια ποσοι εχουν το μαλλι μιας τετοιας δουλειας, σε αυτη την ηλικια και ειναι χτυπημενοι απο την αα σε μεγαλο norwood;

Μην ξεχναμε και το βασικο δεν εχει κανει καμια θεραπεια σε σχεση με αλλα αποτελεσματα που βλεπουμε στο youtube που τους εχει δωσει ενα μεγαλο boost σε οτι ειχε απομεινει σε μεσαια ζωνη και τσουλουφι (αν ειχαν) η χημικη υποστηριξη φαρμακων. Ποσοι ειναι ετσι λοιπον χωρις φαρμακα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι απλά είναι τα πράγματα και για να τα συνοψίσω: ~4500g περίπου σε κενή επιφάνεια 101cm2 δηλαδή ~45g/cm2 με τελικό λόγο 2.0 και καλά χαρακτηριστικά (πάχος, σγουρό μαλλί και κόντραστ).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Ακριβώς..αυτα τα στοιχεία μπορούν να δώσουν ένα πολύ καλό αποτέλεσμα..με συγκεκριμένα όρια.απλά δεν νομίζω ότι είναι αριθμοί αυτοί για να πεις ουαου.!εάν επέτρεπε η δοτρια να βγάλεις αλλα 1700-2000 grafts και τα εβαζες σε α+β ζώνη και ανεβαίνει 60+ grafts τότε θα μιλαγαμε ήδη για πραγματικά απίστευτο αποτέλεσμα με πολύ δυνατή πυκνότητα..τώρα είμαι της άποψης σου cvial..ίσως και λίγο παραπάνω..δεν είναι απλά αξιοπρεπης η πυκνότητα σου στος φως της μέρας,αλλά κάτι αρκετά καλύτερο.!
 

naruto

Well-Known Member
Tα κακα στην περιπτωση του cvial ειναι οτι
-ειχε σχετικα μετρια δοτρια,λιγοτερο απο 6000g
-κακο λογο
-μεγαλη υποχωρηση στα πλαινα,εκει μονο χαλασε 700-800 g,μεγαλο νουμερο

βεβαια ειχε κ πολλα καλα ετσι
-χοντρη τριχα
-σγουρη τριχα
-ασπρομαυρη τριχα

Αν δεν εριχνε τοσα πολλα στα temple points,και ειχε 1000 g ακομα στη δοτρια να διαχειριστει,το αποτελεσμα θα ηταν πραγματικα απιστευτο,δεδομενου των καλων χαρακτηριστικων του μαλλιου του
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως έχω δηλώσει από την αρχή το επιδιωκόμενο είναι η ομογενοποίηση και η φυσικότητα. Η πυκνότητα πρέπει να υπηρετεί αυτά τα 2. Θεωρώ ότι με την 2μμ θα επιτευχθεί το ζητούμενο. Δηλαδή η πυκνότητα των νέων με τα διπλανά μαμά θα είναι περίπου η ίδια. Τα διπλανά μαμά λόγω ηλικίας είναι περίπου σε αυτά τα επίπεδα 45-55g κάτι που φαίνεται εύκολα αν δει κάποιος με προσοχή τις πλάγιες φώτο. Ως εκ τούτου ακόμα και αν είχα 2000g θα ήταν υπερβολή να έπεφταν σε αυτή την περιοχή, θα ήταν αφύσικο, προσωπικά πιστεύω ότι χρειαζόταν καμμιά 500 ακόμα και that's it.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tα κακα στην περιπτωση του cvial ειναι οτι
-ειχε σχετικα μετρια δοτρια,λιγοτερο απο 6000g
-κακο λογο
-μεγαλη υποχωρηση στα πλαινα,εκει μονο χαλασε 700-800 g,μεγαλο νουμερο

βεβαια ειχε κ πολλα καλα ετσι
-χοντρη τριχα
-σγουρη τριχα
-ασπρομαυρη τριχα

Αν δεν εριχνε τοσα πολλα στα temple points,και ειχε 1000 g ακομα στη δοτρια να διαχειριστει,το αποτελεσμα θα ηταν πραγματικα απιστευτο,δεδομενου των καλων χαρακτηριστικων του μαλλιου του

Συμφωνώ στα περισσότερα εκτός από τα temples. Ο λόγος που τα έκανα, πέραν της αναγκαιότητας, ήταν και για να ξοδέψω παραγωγικά τον μεγάλο αριθμό μονότριχων τα οποία θα πήγαιναν χαμένα.
 
Μπλουζα