Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
5,5 μήνες περίπου, μια φωτό από εξωτερικό χώρο με πλήρη ηλιοφάνεια. Το μαλλί κουρεύτηκε χθες σε ένα μέτριο μήκος, περίπου 3 cm

4d9f9e597a34fb5d834101da7b99b1e8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

calchas

Member
Cvial,για πόσα χρόνια είχε σταθεροποιηθεί η εξέλιξη του προτύπου πρίν την πρώτη μεταμόσχευση?
Και είχες αισθανθεί κάποια ύφεση σ'αυτά τα χρόνια όσον αφορά τον ερεθισμό/ένταση στην περιοχή εκδήλωσης σε σχέση με όταν η ΜΡΒ ήταν σε onset?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μμ έγινε γύρω στα 50. Από τα 40 η εξέλιξη της ήταν πολύ αργή και από τα 45 σταθερή. Είμαι περίπτωση τύπου Α η οποία συνήθως σταματά στο 5Α, πολύ σπάνια εξελίσσεται σε 6 ή 7. Σε μένα σταμάτησε στο 4+Α. Ως προς τον ερεθισμό/ένταση δεν είδα κάποια διαφορά αλλά να σου πω την αλήθεια δεν πρόσεχα κιόλας γιατί δεν είχα ασχοληθεί και δεν με ενδιέφερε.
 

nine

Active Member
Τα εχουμε ξαναπει!! Απιαστο αποτελεσμα νικησες την αα cvial.
Μια ακομη ερωτηση γενικα το μαλλι το νιωθεις καλο σε πυκνοτητα σε λουσιμο, οταν χτενιζεις η ελαφρυ;
Πιστευεις στις μμ γενικα εχει σημασια αυτο που λεμε "illusion of density" και σημασια εχει το χερι του γιατρου;
 

imouthis

Active Member
Θα μπορούσες να μας πεις το συνολικό κόστος και για τις δύο μεταμοσχευσεις; Φαντάζομαι τα μεταφορικά και γενικά όλα τα έξοδα θα είναι μέσα στην τιμή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα εχουμε ξαναπει!! Απιαστο αποτελεσμα νικησες την αα cvial.
Μια ακομη ερωτηση γενικα το μαλλι το νιωθεις καλο σε πυκνοτητα σε λουσιμο, οταν χτενιζεις η ελαφρυ;
Πιστευεις στις μμ γενικα εχει σημασια αυτο που λεμε "illusion of density" και σημασια εχει το χερι του γιατρου;

Τώρα το νίωθω καλό, πιστεύω πως όταν ολοκληρωθεί θα είναι just. Φυσικά και έχουν σημασία αμφότερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα μπορούσες να μας πεις το συνολικό κόστος και για τις δύο μεταμοσχευσεις; Φαντάζομαι τα μεταφορικά και γενικά όλα τα έξοδα θα είναι μέσα στην τιμή.

~16Κ περίπου 3€/graft


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Για μενα το τρομερο σε αυτην την μμ ειναι η πυκνοτητα μπροστα και στο κεντρο της hairline συμφωνα με αυτην την φωτο.Περιττο να αναφερθω σε φυσικοτητες σχεδιασμο που ειναι αυτονοητα σε τετοιους γιατρους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα ακόμα που πρέπει να αναφερθεί και έχει σχέση με την εικόνα μου στην 1μμ και την μεγάλη αλλαγή από τον 7ο μήνα και μετά, είναι και η πάχυνση της τρίχας που παρατηρείται μετά την ολοκλήρωση του μεγαλύτερου ποσοστού της φύτρωσης (χονδρικά τον 6ο-7ο μήνα). Η εικόνα δεν μεταβάλλεται γραμμικά όπως με την φύτρωση αλλά εκθετικά και μάλιστα για μεγάλα τελικά πάχη όπως το δικό μου η διαφορά είναι μεγάλη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
ωραιος σχεδιασμος hairline που ταιριαζει σε σενα. φυσικοτητα και αν σκεφτουμε οτι η μμ εγινε σε αδεια περιοχη τα μοσχευματα που μπηκαν επιασαν τοπο.
μετραει πολυ να μην χανονται μοσχευματα ειδικα για αυτους που κανουν σε σχετικα μικρες ηλικιες. να το χαιρεσαι cvial. 15 χρονια κατω εισαι τουλαχιστον.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Πραγματικά πολύ καλό αποτέλεσμα και σύμφωνα και με την ηλικιά σου αλλά και την βαθμίδα του προβλήματος, δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι καλύτερο. Χαλάλι τα λεφτα που ήταν πολλά. Η προσέγγιση σου ήταν πανεπιστημιακή, και δικαιώθηκες. Νομίζω θα πρέπει να είσαι πολύ χαρούμενος και λογικά καθάρισες δια βίου!!
 

leas

Well-Known Member
Είμαι περίπτωση τύπου Α η οποία συνήθως σταματά στο 5Α, πολύ σπάνια εξελίσσεται σε 6 ή 7.

Cvial όταν λες "περίπτωση τύπου Α" εννοείς πως η τριχόπτωση σου ξεκίνησε να επηρεάζει μόνο τα μπροστινά τμήματα και όχι το vertex.
 

nine

Active Member
cvial αν και εγινε πολυ καλη μελετη στην δοτρια σου απο την κλινικη απο την παρουσιαση που εκανες γενικα ησουν περιπτωση με "καλη" δοτρια για να παρεις αυτο το αποτελεσμα η περιορισμενος;
εννοω αν καποιος με φτωχεια δοτρια μπορει να βγαλει τοσα grafts και θελει να κανει 2-3 επεμβασεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ήμουν περίπτωση με "κακή" δότρια λόγω retrograde alopecia και χαμηλού λόγου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stripar

Established Member
3,0 euro το graft , στον κορυφαίο γιατρό της FUE , δέν το λές πολλά!!!

Αλλο ΑΝ πολλοί έχουν συνηθίσει στο τσαμπέ του Βεκρή...

Ενδεικτικά : Feller , Rahal χρεώνουν περίπου 10 δολλάρια το graft στην FUE
 

hater_of_baldness

Active Member
CVIAL με ένα γρήγορο search στο thread σου δε βρήκα απάντηση (συγγνώμη αν το έχεις γράψει κάπου και μου ξέφυγε): τι σαμπουάν χρησιμοποιείς;
 
Μπλουζα