Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Όχι απλά αξιοπρέπεια...παρά πολύ καλά στέκεσαι..καλά η φλοκατη που έχει ο μικρός για μαλλιά είναι η απίστευτη εντελώς..αυτο ειναι που λεμε μπλεκουν τα δαχτυλα..χαχαχα ωραίοι,ωραίοι.!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial μηπως θα μπορουσες να βαλεις μια φωτο απο την c ζωνη;

Όλες οι ζώνες. Φώτο με φουλ φλας πάνω στο μαλλί (και όχι στο μέτωπο, έχει σημασία). Μήκος μαλλιού περίπου 2.5cm

IMG_3827r.jpg
 

JOJO

Active Member
Το έψαξες, το πλήρωσες, ταλαιπωρήθηκες (επειδή την έκανες σε 2 δόσεις με ένα χρόνο διαφορά) αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει απόλυτα. Το σημαντικότερο όμως της υπόθεσης είναι ότι δεν κάνεις και χρήση φινας.
Πολλά μπράβο βέβαια αξίζουν σε αυτό το εργαλείο που έκανε την μεταμόσχευση. Αν είναι έτσι τα αποτελέσματα του δεν έχει άδικα τον τίτλο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ούτε μινοξ, σε ευχαριστώ όπως και τον pithika για τα καλά σας λόγια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα, περίμενω από την 2μμ ένα 60% ακόμα έχοντας την εμπειρία της 1ης μμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
before after.jpg

Πριν και μετά. Σύνολο περιοχής 101cm2
1ΜΜ: 2552g final result + 2MM: 2091g στον 5ο μήνα (~40% του τελικού αποτελέσματος)
Έχουν μπει στην 2μμ και 610g στα temples που δεν φαινονται υπό αυτή τη γωνία
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι την νίκησα αλλά σίγουρα της κατάφερα ένα σοβαρό πλήγμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
πολυ καλο αποτελεσματα με απιαστη πυκνοτητα για μμ. στην φωτο το μαλλι που ειχε μεινει φαινεται να εχει την ιδια ποιοτητα με αυτο της μεταμοσχευσης.
αληθεια τι norwood εισαι εκει πριν την μμ; καπου ειχα διαβασει σε ποστ σου αν θυμαμαι καλα πως αν ειχες χασει και γεφυρες θα ηταν δυσκολο το αποτελεσμα και δεν θα ασχολιοσουν καθολου
σχετικα με το θεμα θεραπειας αν και πηγες σε "μεγαλο" γιατρο τι ηταν αυτο που δεν σε επεισε να μπεις σε αγωγη;
γιατι ολοι οι "μεγαλοι" εξω σε consultation λενε για θεραπεια απο οτι διαβαζω εδω μεσα
 

aeratos28

Just aeratos
Λένε για θεραπεία για να κρατήσεις όσο δυνατόν γίνεται τα μαλλιά που ήδη έχεις..να μην χαθουν τα υπαρχοντα..ο cvial ήταν εντελώς κενός μπροστά..ποιος ο λόγος θεραπείας?κανένας.
 

imouthis

Active Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Εκπληκτικό το αποτέλεσμα σου Cvial και επίσης ωραία η φωτογραφία με τον γιο σου. Λες να καταφέρατε να ξεγελάσατε και την κληρονομική προδιάθεση του γιού σου ? Με τόσο καλό αποτέλεσμα ακόμα και τα γονίδια θα μπερδευτούν!!

Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το έχω ξαναπεί. Δεν με απασχολούσε το θέμα της ΑΑ και δεν είχα κανένα θέμα ψυχολογίας. Απλά είδα έναν ξάδελφο Αμερικάνο πριν 2 χρόνια (πρώην NW5) με πολύ καλό αποτέλεσμα, κέντρισε την περιεργειά μου, το έψαξα και μόλις είδα ότι είμαι καλή περίπτωση για καλό αποτέλεσμα προχώρησα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
πολυ καλο αποτελεσματα με απιαστη πυκνοτητα για μμ. στην φωτο το μαλλι που ειχε μεινει φαινεται να εχει την ιδια ποιοτητα με αυτο της μεταμοσχευσης.
αληθεια τι norwood εισαι εκει πριν την μμ; καπου ειχα διαβασει σε ποστ σου αν θυμαμαι καλα πως αν ειχες χασει και γεφυρες θα ηταν δυσκολο το αποτελεσμα και δεν θα ασχολιοσουν καθολου
σχετικα με το θεμα θεραπειας αν και πηγες σε "μεγαλο" γιατρο τι ηταν αυτο που δεν σε επεισε να μπεις σε αγωγη;
γιατι ολοι οι "μεγαλοι" εξω σε consultation λενε για θεραπεια απο οτι διαβαζω εδω μεσα

NW 4+A. Καταρχήν δεν είχα ίχνος μαλλιού στην λήπτρια οπότε η φίνα δεν θα έκανε τίποτα εκεί. Πιθανώς θα έκανε στο μικροπρόβλημα που έχω στο crown (βέβαια είμαι και 50 ετών οπότε δεν θα ήταν τόσο δραστική) αλλά αυτό δεν με ενοχλεί καθόλου και αν αφήσω το μαλλί και λίγο μακρύ δεν φαίνεται. Η μίνοξ ίσως μπουσταρε το αποτέλεσμα πιο νωρίς χωρίς όμως να επηρεάσει την τελική φύτρωση. Άρα επι της ουσίας δεν θα προσέφερε κάτι και από την άλλη αφού δεν είχα βάλει ποτέ δεν ήξερα και τις παρενέργειες που θα είχα.

Τέλος να τονίσω ότι αποφεύγω τα φάρμακα και γενικότερα τις μακροχρόνιες λήψεις οποιουδήποτε συμπληρώματος, ακόμη και βιταμινών. Όταν μελέτησα το pattern μου, και είδα την δότρια και τα χαρακτηριστικά μου κατάλαβα ότι θα μπορούσα να πετύχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα χωρίς "αστερίσκους" γι αυτό και ασχολήθηκα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
wet look.jpg


Και μια φώτο με εντελώς βρεγμένο μαλλί αμέσως μετά από μπάνιο κάτω από τα σποτάκια. Στέκεται πολύ καλά, δεν έχει πολύ μεγάλη διαφορά από το στεγνό και σε αυτό βοηθάει και το πάχος της τρίχας.
 
Μπλουζα