Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως απο αυτά τα 2 εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό. Εδώ σου λέω δεν φαίνονταν σε μεγέθυνση, σκαναραμε όλη την περιοχή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Αυτό το θέμα με ενδιαφέρει πάρα πολυ cvial.,. Εσένα δηλαδή αν θυμάσαι, τι διάμετρο είχε η οπή του εργαλείου;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το εχω γράψει, 0.8-0.85-0.9 αλλα εχει μεγάλη σημασία και η διασπορά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sadel

Active Member
Cvial, σε κουρεψε γουλι; τι κανατε μεγεθυνση; μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι φυσικά, με το USB μικροσκόπιο την τσεκαραμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Cvial συγγνώμη που θέτω αυτο το ερώτημα εδώ. Αλλά θα ήθελα να μου απαντήσεις εσυ γιατί έχω δει που κατα καιρούς έχεις αναρτήσει έρευνες απο καταξιωμένους γιατρούς και ίσως να έχεις διαβάσει κάτι σχετικό.. Σε μμ με bht τα μούσια νομίζω έχουν λίγο πιο χαμηλά ποσοστά φύτρωσης απο τα κανόνικα μαλλιά αλλά συμπεριφέρονται πάνω κάτω με τον ίδιο τροπο(δλδ σε μήκος απλά είναι πιο χοντρά) Απο την άλλη τα γκραφτς απο αλλού πχ στήθος,γάμπες,πόδια κ.α. , έχουν πιο χαμηλά ποσοστά φύτρωσης, δεν έχουν μεγάλη διάμετρο, αλλά δεν συμπεριφέρονται όπως τα μαλλία και δεν μακραίνουν αρκετά.. Το ερώτημα μου είναι το εξής, εάν λοιπόν σε μια μεταμόσχευση με συνδιασμό bht απο πόδια,κοιλιά,στήθος κ.α. αυτές οι τrίχες με την ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ίσως λόγω της καλύτερης αιμάτωσης ή κάποιου άλλου λόγου αρχίζουν να συμπεριφέρονται κάπως σαν τα μαλλιά μας δηλαδή όσον αφορά την διάμετρο και άλλα χαρακτηριστικά.Προς θεού δεν λέω να γίνουν τρίχες κανονικές που μακράινουν πολύ απο τον πρώτο χρόνο αλλά εάν με τον καιρό βετιώνονται κάπως;
 

Stripar

Established Member
Υπάρχουν εκαντοντάδες άν όχι χιλιάδες σε διεθνή forum που έχουν κάνει BHT απο μούσι , στήθος κ.τ.λ

Η απάντηση είναι : OXI

:(
 

leas

Well-Known Member
Υπάρχουν εκαντοντάδες άν όχι χιλιάδες σε διεθνή forum που έχουν κάνει BHT απο μούσι , στήθος κ.τ.λ

Η απάντηση είναι : OXI

:(
σε ευχαριστώ stripar(πολύ ξερό το ΟΧΙ).,Θεωρείς τουλάχιστον πως στο κράουν η και γενικά με συνδυασμό προφανώς και κανονικών μαλλίων αξίζει τον κόπο δίνουν κάτι στο illusion της πυκνώτητας.;
 

aeratos28

Just aeratos
συμφωνω με stripar..επίσης ρε leas εκεί που λες για καλύτερη αιμάτωση είναι λάθος ρε μαν.το καραφλο σημείο έχει καλύτερη αιμάτωση απο πόδια στήθος που είναι τριχωτά?λίγο δύσκολο το κόβω..έχεις μπερδευτεί λιγάκι! τα body hair καλό είναι να μένουν στο body,φιλε leas..μιλαμε για πολυ λεπτες,σπαστες τριχες οι οποιες δεν στρωνουν με τιποτα,πολυ χαμηλη φυτρωτικοτητα. συμφωνω να μπλεξεις ας πούμε μερικά γενια στο crown με τα άλλα τα μαμά μαλλια,λόγο πάχους τρίχας τα γένια θα γεμισουν οποιο κενό υπαρχει
 

tasos33

Well-Known Member
Απο μούσι μακραίνουν αρκετά,απο τα υπολοιπα μέρη όχι, βέβαια αν σας δείξω τις τρίχες στο στήθος μου τις οποίες και κόβω στο χιλιοστο όταν μεγαλώνουν γίνονται χοντρές κ μαύρες σαν τρίχες κεφαλής μεσου πάχους,αν τις είχα όλες αυτές στο κεφάλι θα ήμουν nw 2
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι δεν ειναι λύση αλλα η ερώτηση σου περιέχει μια αλήθεια σε θεωρητικό επίπεδο. Ως γνωστόν όλη η επιστήμη της μμ βασίζεται στο donor's dominance, δηλαδή ότι οι τρίχες της δότριας διατηρούν τις ιδιότητες τους στην λήπτρια μετα την μμ. Τα τελευταία όμως χρόνια έχει αποδεχθεί και το recipient's dominance, δηλαδή ότι οι μμ τρίχες αλλάζουν χαρακτηριστικά ακολουθώντας το pattern των μαμά στην λήπτρια. Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι οι μμ στα φρύδια απο το κεφάλι όπου οι τρίχες του κεφαλιού ακολούθησαν μετα από ένα διάστημα των ρυθμό ανάπτυξης των μαμά τριχών στα φρύδια. Το recipients dominance όμως είναι πολύ πιο ήπιο και σίγουρα στην ερώτηση σου δεν έχει πρακτικό νόημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
συμφωνω με stripar..επίσης ρε leas εκεί που λες για καλύτερη αιμάτωση είναι λάθος ρε μαν.το καραφλο σημείο έχει καλύτερη αιμάτωση απο πόδια στήθος που είναι τριχωτά?λίγο δύσκολο το κόβω..έχεις μπερδευτεί λιγάκι! τα body hair καλό είναι να μένουν στο body,φιλε leas..μιλαμε για πολυ λεπτες,σπαστες τριχες οι οποιες δεν στρωνουν με τιποτα,πολυ χαμηλη φυτρωτικοτητα. συμφωνω να μπλεξεις ας πούμε μερικά γενια στο crown με τα άλλα τα μαμά μαλλια,λόγο πάχους τρίχας τα γένια θα γεμισουν οποιο κενό υπαρχει
Αεράτος είχα την εντύπωση πως ακόμα και το καραφλό κεφάλι δεν έχει θέμα αιμάτωσης.(απλά το είχα ακούσει δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω ούτε είναι το αντικειμενό μου).Πάντως εάν σε ένα κράουν κάποιος πχ για έξτρα πυκνώτητα βάλει και κάποιες τρίχες απο άλλα σημεία η οποόιες φυσικά είναι όσο καλύτερης ποιότητας μπορούν νομίζω πως συνδυαστικά μπορούν να βοηθήσουν κάπως. Κάνω λάθος σε αυτό;
 

leas

Well-Known Member
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι δεν ειναι λύση αλλα η ερώτηση σου περιέχει μια αλήθεια σε θεωρητικό επίπεδο. Ως γνωστόν όλη η επιστήμη της μμ βασίζεται στο donor's dominance, δηλαδή ότι οι τρίχες της δότριας διατηρούν τις ιδιότητες τους στην λήπτρια μετα την μμ. Τα τελευταία όμως χρόνια έχει αποδεχθεί και το recipient's dominance, δηλαδή ότι οι μμ τρίχες αλλάζουν χαρακτηριστικά ακολουθώντας το pattern των μαμά στην λήπτρια. Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι οι μμ στα φρύδια απο το κεφάλι όπου οι τρίχες του κεφαλιού ακολούθησαν μετα από ένα διάστημα των ρυθμό ανάπτυξης των μαμά τριχών στα φρύδια. Το recipients dominance όμως είναι πολύ πιο ήπιο και σίγουρα στην ερώτηση σου δεν έχει πρακτικό νόημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To οτι το recipients dominance είναι πιο ήπιο όμως παεί να πει πως έστω και μετά απο χρόνια αυτές οι τρίχες σιγά σιγά μπορεί να βελτιωθούν κάπως ή το φαινόμενο είναι υπερβολικά αργό και δεν αξίζει καν την κουβέντα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αεράτος είχα την εντύπωση πως ακόμα και το καραφλό κεφάλι δεν έχει θέμα αιμάτωσης.(απλά το είχα ακούσει δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω ούτε είναι το αντικειμενό μου).Πάντως εάν σε ένα κράουν κάποιος πχ για έξτρα πυκνώτητα βάλει και κάποιες τρίχες απο άλλα σημεία η οποόιες φυσικά είναι όσο καλύτερης ποιότητας μπορούν νομίζω πως συνδυαστικά μπορούν να βοηθήσουν κάπως. Κάνω λάθος σε αυτό;

Δεν εχει θεμα εκτος και αν είσαι χρόνιος καπνιστής η υπάρχει υπερβολική έκθεση σε ήλιο. Γενικά το μπροστινό μέρος (ζώνη Α) εχει καλύτερη αίματωση απο το crown, σε γενικές γραμμές μπορεί εύκολα να υποστηρίξει τις πυκνότητες που παίζουν σήμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To οτι το recipients dominance είναι πιο ήπιο όμως παεί να πει πως έστω και μετά απο χρόνια αυτές οι τρίχες σιγά σιγά μπορεί να βελτιωθούν κάπως ή το φαινόμενο είναι υπερβολικά αργό και δεν αξίζει καν την κουβέντα;

Μάλλον το δεύτερο, δεν υπάρχει και πολυ βιβλιογραφία για το θέμα πέρα απο κάποιες μελέτες σε φρύδια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
σίγουρα το μπροστινό κομμάτι είναι πιο δυνατό από θέμα αιματωσης αφού τοποθετηθούν τα τριχοθυλακια ..δημιουργεί αιματολογικο δίκτυο άμεσα και μπορεί να καλύψει και τις πυκνότητες που δουλευονται από τους μεγάλους γιατρούς πλέον.όταν είναι γυμνό όμως το οποιοδήποτε σημείο είναι σαν να έχει πάψει να λειτουργεί αυτό το δίκτυο,σαν καταστρεφετε.
 

leas

Well-Known Member
Cvial μιας και σε πέτυχα να σε ξεζουμίσω,.Ο gomi σε ένα ποστ ανέφερε και αυτός την κακή γενικά επίδραση του ηλίου στο δέρμα και πόσο μάλλον σε ανδρες με τριχόπτωση(στα καρφλά σημεία).Γνωρίζεις ίσως μετά απο ποση ώρα έκθεσης στον ήλιο αρχίζουμε να επιβαρύνουμε αρκετά την κατάσταση.(δεν θέλω να πω πως αν κάθομαι στον ήλιο αυτο φταίει που θα καραφλιάσω το τονίζω γιατι έχουμε και τον αεράτο στην γύρα.)
 

aeratos28

Just aeratos
δεν είπα ρε φίλε ότι εννοούσε ότι ο ήλιος θα φταίει για την καραφλα.κατάλαβα τι θες να πεις.δέν είμαι τόσο περίεργος.παρεξηγημενος είμαι νομίζω αρκετά!:D
 
Μπλουζα