Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
The job is done. Επιστροφή από Μαδρίτη Πέμπτη απόγευμα με ένα ωραίο tattoo στο κεφάλι (κανά 2 πιτσιρίκια με ρώτησαν στο αεροδρόμιο που το έκανα) και οργάνωση για τις πρώτες 10 κρίσιμες μέρες. Γέμισα το ψυγείο και άρχισα να ζω διαφορετικά. Προσεκτικά. Μέχρι την άλλη Κυριακή. Λίγο η επιρροή της αναισθησίας, λίγο η βαρεμάρα, λίγο το ότι υποσχέθηκα να ενημερώνω το φόρουμ, είπα να πρωτοτυπήσω και να μην γράψω τίποτα για την μμ αλλά να δείξω. Μια εικόνα χίλιες λέξεις και μια ταινία έχει 25 το δευτερόλεπτο. Αυτή είναι λοιπόν η ιστορία μου...

https://vimeo.com/137772605
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Sto 2:17 δειχνει εικονα (προφανως το σκαλπ σου) οπου αναγραφεται ο αριθμος των μοσχευματων (2.552)
Σου αφησε το middle αδειο δηλαδη ? Εκει γιατι δεν στο γεμισε ?
 

Stripar

Established Member
Δήμο τα σπάς αδερφέ...

Πολύ “Safe” η επιλογή του γιατρού.

Ολόψυχα ότι καλύτερο , το αξίζεις !!!

U rock.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
πολυ ωραιοοοο βιντεοοοοο,,,,καλη φυτρψση...πες και το τραγουδακι ποιο ειναι
Thin Lizzy - Coldsweat, ο κύριος στην φώτο του avatar μου είναι ο συγχωρεμένος Phil Lynott ιδρυτής του γκρουπ, θρύλος και για την μουσική του αλλά και για την τρίχα του....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Sto 2:17 δειχνει εικονα (προφανως το σκαλπ σου) οπου αναγραφεται ο αριθμος των μοσχευματων (2.552)
Σου αφησε το middle αδειο δηλαδη ? Εκει γιατι δεν στο γεμισε ?

Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος. Η αλήθεια είναι ότι τον Ιούνιο στο consultation (δες παρακάτω εικόνα) μου είχε πει ότι για ιδανικό αποτέλεσμα χρειάζομαι 4.500 (Α,Β,С και λίγο D) σε 2 συνεδρίες με την πρώτη στα 2.500 (ίσως και λίγο παραπάνω) αφού εκτιμηθεί μετά το ξύρισμα η δότρια (η οποία είναι σχετικά περιορισμένης έκτασης λόγω αραίωσης στα πλάγια από μικρή ηλικία η οποία όμως έχει σταθεροποιηθεί). Δυστυχώς η δότρια σε average hairs / graft ήταν λίγο χειρότερη από το αναμενόμενο (1.9-2.0 αντί για το αναμενόμενο 2.1) οπότε μείναμε στα 2500. Τον προσεχή Απρίλη θα υπάρξει και Coldsweat part 2.

consultation.jpg

Και για να μην υπάρξουν απορίες. Η συνολική ικανότητα της δότριας μου (πόσα graft μπορείς να αφαιρέσεις) είναι κατά Koray (5.400 μετρημένη, αξύριστος), κατά Lorenzo (5.500 αξύριστος). Άρα δεν είναι θέμα συνολικής επάρκειας αλλά καλής διαχείρισης όταν δεν έχεις κάτι σε αφθονία...Επίσης να προσθέσω ότι δεν νομίζω ότι θα χρειαστώ 4500 (αρχική εκτίμηση Lorenzo ) γιατί η διάμετρος της τρίχας είχε εκτιμηθεί στα 55-58μ (από αυτόν) αλλά μετά το ξύρισμα μετρήθηκε σε διάφορες περιοχές στα 60μ και αυτό κάνει τεράστια διαφορά στην κάλυψη. Επίσης έχω σγουρό και salt & pepper μαλλί που βοηθάει επίσης. Όπως και να έχει θα δούμε τι αποτέλεσμα θα πάρουμε από την πρώτη και ανάλογα πράττουμε στην δεύτερη.

Μιλήσαμε πολύ και πήρα τεκμηριωμένες απαντήσεις. Έχω να πω αρκετά και ενδιαφέροντα για τις διαφορές στις εκτιμήσεις και τα "παιχνίδια" που παίζονται με τα mega sessions. Αλλά σιγά-σιγά, μέχρι την Κυριακή έχουμε καιρό...
 
Τελευταία επεξεργασία:

poseidonas77

Well-Known Member
Και χρησιμοποιει και implanter απο τι ειδα..λες να εκπαιδευτηκε στην dhi?xexe
Καλη φυτρωση συντεκνε
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και χρησιμοποιει και implanter απο τι ειδα..λες να εκπαιδευτηκε στην dhi?xexe
Καλη φυτρωση συντεκνε

Ευχαριστώ, η αλήθεια είναι πως την πρώτη του FUE την είδε πριν 15 χρόνια στην DHI στην Αθήνα. Για μένα το implanter κάνει όλη την διαφορά. Βέβαια απαιτεί τρομερή δεξιοτεχνία, γιατί αλλιώς είναι καταστροφή....
 

poseidonas77

Well-Known Member
Για εξηγησετο λιγο...
Καπου ο βεκρης ελεγε οτι δημιουργει λιγοτερο τραυμα στη περιοχη..μηπως ειναι καλυτερη μεθοδος ιδιαιτερα για την αποφυγη του σοκλος?
Ποια ειναι η γνωμη σου σχετικα με τις 2 τεχνικες της fue?
Θενξ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
όντως ο γιατρός είναι εξαιρετικός..έχω δει αποτέλεσμα του από κοντά και επαθα πλάκα..επίσης υπάρχουν πολλά βίντεο στο νετ, σίγουρα τα έχετε δει οι περισσοτεροι με φοβερά αποτελέσματα..για μένα είναι ο κορυφαίος που υπάρχει..καλή συνέχεια Cvial,όλα όπως τα θες να πάνε και τον Απρίλιο με τη 2η να γίνεις όπως θέλεις..και κάτι τελευταίο..δεν ξέρω αν έχεις αναφερθεί για το κόστος,αν ναι sorry που ρωταω πάλι..πρέπει να πέρασες τα 13.000€ συνολικά με τα πηγαινε- έλα,έτσι?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για εξηγησετο λιγο...
Καπου ο βεκρης ελεγε οτι δημιουργει λιγοτερο τραυμα στη περιοχη..μηπως ειναι καλυτερη μεθοδος ιδιαιτερα για την αποφυγη του σοκλος?
Ποια ειναι η γνωμη σου σχετικα με τις 2 τεχνικες της fue?
Θενξ

Όπως είπε και ο Lorenzo το extraction έχει ένα πλεονέκτημα. Βλέπεις το αποτέλεσμα και ξέρεις τι έχεις κάνει. To graft που βγάζεις είναι μπροστά σου, το βλέπεις, είναι ζωντανό ή πεθαμένο και αποφασίζεις τι θα κάνεις. Το πρόβλημα στο implantation είναι ότι δεν έχεις ιδέα για το τι έκανες. Μπήκε σωστά, τραυματίστηκε? Εκεί υπερτερεί το implanter που λειτουργεί σαν πιστόλι. Το τριχοθυλάκιο τοποθετείται στην κοιλότητα του pen από τις βοηθούς χωρίς να αγγιχθούν τα κρίσιμα μέρη του και κατά την εισαγωγή προστατεύεται από τα τοιχώματα της βελόνας οπότε μπαίνει με ασφαλή τρόπο. Βέβαια παίζει τεράστιο ρόλο η τεχνική του γιατρού στη χρήση του. Ο Lorenzo θεωρείται grand master σε αυτό για αυτό και δεν αφήνει κανέναν άλλο να το κάνει για να είναι 100% σίγουρος. Το λιγότερο τραύμα είναι προφανές επίσης, ούτε γάζες, κυκλοφορείς αμέσως, αλλά το Νο. 1 πλεονέκτημα είναι αυτό που προανέφερα. Άρα το implaneter πλεονεκτεί, αλλά μόνο στα χέρια του Lorenzo (προς το παρόν) με βάση και τα αποτελέσματα που όλοι ξέρουμε...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
όντως ο γιατρός είναι εξαιρετικός..έχω δει αποτέλεσμα του από κοντά και επαθα πλάκα..επίσης υπάρχουν πολλά βίντεο στο νετ, σίγουρα τα έχετε δει οι περισσοτεροι με φοβερά αποτελέσματα..για μένα είναι ο κορυφαίος που υπάρχει..καλή συνέχεια Cvial,όλα όπως τα θες να πάνε και τον Απρίλιο με τη 2η να γίνεις όπως θέλεις..και κάτι τελευταίο..δεν ξέρω αν έχεις αναφερθεί για το κόστος,αν ναι sorry που ρωταω πάλι..πρέπει να πέρασες τα 13.000€ συνολικά με τα πηγαινε- έλα,έτσι?

Έχει αναφερθεί διεξοδικά στο thead για μεταμόσχευση στην Τουρκία (σε δικά μου post) αλλά πάνω κάτω είναι λίγο λιγότερο από αυτό που αναφέρεις. Το καλό είναι ότι πάνω από τα πρώτα 2.000 graft (τα οποία όμως τα πληρώνεις "χοντρά" ανεξάρτητα πόσα θα βάλεις συνολικά) η τιμή γίνεται πολύ δελεαστική....
 

poseidonas77

Well-Known Member
ο ανθρωπος ειναι καλιτεχνης και πρεπει να πληρωθει ....
cvial σχετικα με θεραπεια μιλησατε???υπαρχει η φημη οτι πιεζει για χρηση φινας η απλα κακιες γλωσσες???
 

aeratos28

Just aeratos
ναι όντως γινεται δελεαστική είναι αλήθεια,αλλά αυτά τα πρώτα 2000-2500 είναι βάρβαρο το ποσό..χαχα!εντάξει αν δεν παίζει θέμα με το οικονομικό δεν τρέχει κάτι..ή δεύτερη εμφύτευση σου όμως φιλε μου για το άλλο μισό,πάλι καλά θα έχει τεράστια φιλολογική διάφορα οπότε μαζεύεται το κόστος..αξίζει τελικα;)
 

Flosk

Well-Known Member
cvial την επομενη φορα που θα πας θα εχεις την ιδια τιμολογηση με την πρωτη ή θα συνεχιζει να σε χρεωνει απο εκει που σε αφησε στην πρωτη;;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ναι όντως γινεται δελεαστική είναι αλήθεια,αλλά αυτά τα πρώτα 2000-2500 είναι βάρβαρο το ποσό..χαχα!εντάξει αν δεν παίζει θέμα με το οικονομικό δεν τρέχει κάτι..ή δεύτερη εμφύτευση σου όμως φιλε μου για το άλλο μισό,πάλι καλά θα έχει τεράστια φιλολογική διάφορα οπότε μαζεύεται το κόστος..αξίζει τελικα;)

Πολλές φορές η φθήνια τρώει τον παρά. Δεν θα τα έδινα αν δεν ήταν τόσο τεκμηριωμένα καλός. Προτιμώ να κάνω οικονομία κάπου αλλού και να ξέρω ότι έκανα το καλύτερο δυνατόν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cvial την επομενη φορα που θα πας θα εχεις την ιδια τιμολογηση με την πρωτη ή θα συνεχιζει να σε χρεωνει απο εκει που σε αφησε στην πρωτη;;;

Τα επόμενα, όσα βάλεις (εγώ ας πούμε άλλα 2.000) πάνε πλέον με 2.5€
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ο ανθρωπος ειναι καλιτεχνης και πρεπει να πληρωθει ....
cvial σχετικα με θεραπεια μιλησατε???υπαρχει η φημη οτι πιεζει για χρηση φινας η απλα κακιες γλωσσες???
Όχι δεν πιέζει καθόλου, πολύ λιγότερο από τον Koray. Ο ίδιος κάνει χρήση από μικρή ηλικία αλλά εμένα μου είπε ότι δεν μου χρειάζεται γιατί στην ηλικία μου έχω σταθεροποιημένη τριχόπτωση και είναι πλέον άνευ ουσίας. Πάντως πιστεύει ότι το κοντινό μέλλον αντιμετώπισης της μμ είναι η φαρμακευτική εξέλιξη αντιανδρογόνων χωρίς παρενέργειες.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα