Corfu rider, fue, λιόσης, 2200 grafts, 18-19/11/2015

Corfu Rider

Active Member
Ευχαριστω stripar και aeratos!
Αλλα ΔΕΝ μου αρεσει να εχω μακρια μαλλια η κοτσιδες. Σε κανονικο-φυσιολογικο μηκος τα εχω παντα.
Απλα δεν μου αρεσει η αραιωση.. και ουτε 'ασχολουμαι' με την 'ποιητητα κ στυλ κουρεματος': τις πιο πολλες φορες τα εχω ατιμελητα.. Ποτε δεν ασχολουμαι με 'σωστο χτενισμα κτλ'.
Απλα, με 'στενοχωρει' η αραιωση. Και οπως διαπιστωσε ο αερατος, το hairline μου ειναι πιο ψηλα (δηλ το μετωπο δειχνει πιο ευρυ λογω μικτοτερου βαθους hairline..).
Αλλα, ΕΑΝ ζητουσα πχ, απο την D#$%#I να τοποθετουσε 60g/cm, πιστευετε οτι θα αρνουνταν η θα το απεφευγε για καποιον λογο? (Πχ συνωστισμος απο εμφυτευσεις η κινδυνος για τα μοσχευματα)??
Υπαρχουν περιπτωσεις σε χαμηλωμα απο hairline σε πυκνοτητες απο 60g/cm? (Και απο αλλες κλινικες βεβαια, οχι αποκλειστικα της d%^%^#i)..
Αν και στην d*&$^%i, θα 'εχω το θαρρος' να ζητησω ειδικη τιμη, εκπτωσεις, κτλ, καθως και εχω κανει μμ & smp. ΚΑΙ δειχνουν καπως 'χαλαροι' με τα χρηματα (δηλ δεν αποκομισα ποτε την εντυπωση οτι ειναι 'τροικα' εκει..)..
Εξαλλου, αρεσκομαι να κανω παζαρια..
Η γνωμη μου? -Στην Ελλαδα του 2016, η καθε μμ graft θα πρεπει να κοστιζει €1, και την ημερα να μην χρεωνομαστε πανω απο ενα χιλιαρικο.. (€1,000).
Δεν ειμαστε κροισοι, λεφταδες, δικηγοροι, ιατροι, βιομηχανοι για να δινουμε λεφτα με το τσουβαλι...
Εγω για 3500+ grafts, ΟΣΟ δυσκολη διαδικαδια και να εινσι, πανω απο €4.000 δεν δινω (εξαλλου ξοδεψα και €3500 ηδη).. και παλι, σε δοσεις (πχ, 10x€400 την εβδομαδα..)..
Σε λιγο θα επιστρεψουμε στην.. δραχμη εξαλλου..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
corfu αν ζητουσες 60grafts θα χρειαζοσουν 2 ίσως και 3 μμ για να πετύχεις αυτό το νούμερο που λες στην εταιρία αυτή..αυτό είναι το πρόβλημα ρε συ corfu φιλε μου με τους d#i ότι δεν πάνε πάνω από 35grafts ανά μεταμόσχευση..αυτό σου είπε και ο stripar πιο πριν που έλεγε ότι θα είσαι για κάνα 4αρι χρόνια εκεί συνέχεια.
 

Corfu Rider

Active Member
Αερατος, παρατηρησα αποψε, οτι οι τριχες στα ΠΛΑΓΙΑ (temple), σαν να φαινονται πιο ΑΡΑΙΕΣ σε σχεση με οταν ειχαν τοποθετηθει τα grafts..
Μηπως εχουν αρχισει να 'πεφτουν', ωστε να ξαναφυτρωσουν?
Εχουν περασει σχεδον 20 ημερες απο την μμ.. εκανα κατι λαθος, η ειναι φυσιολογικο?
(Τις φωτογραφιες ακριβως μετα.την μμ, θα τις εχω την προσεχη Δευτερα, επειδη το παιδι που ασχολειται με αυτα, βρισκεται σε αδεια..)
 

Corfu Rider

Active Member
20151209_182747.jpg 20151209_182520.jpg 20151209_182715.jpg
 

Corfu Rider

Active Member
Εδω, φαινεται η αραιωση στα πλαγια: αμεσως μετα την μμ, φαινονταν πιο πυκνες οι τριχες. Ενω τωρα, 20 ημερες μετα, φαινονται πιο αραιες..
Μηπως εχουν πεσει μερικες τριχες, σαν μερος της φυσικης διαδικασιας?
Παντως, εαν στο 6μηνο (Ιουνιο), δεν φανει επαρκης φυτρωση-αραιωση, τοτε θα ζητησω απο την κλινικη να μου προσθεσει grafts!
(Εξαλλου, ειχαμε συμφωνησει, ωστε εαν δεν υπαρξει πληρης φυτρωση η δεν ειμαι ευχαριστημενος, θα μμ τα απαραιτητα/επιθυμητα θυλακια δωρεαν!).
-Ακομα και να φυτρωσουν, εγω θα ζητησω καποια extra ανευ χρεωσης..
Μονο που θα απαιτησω να ΜΗΝ γινει full κουρεμα, και επιπλεον, εφοσον δεν μεινω ικανοποιημενος απο την πυκνωση, να μεταφερουν θυλακι απο γενεια-στηθος κτλ (διοτι, πυκνωση θα ειναι, και οχι hairline).
Και οπως επισημανε ο stripar, καλυτερα τα θυλακια της δοτριας πισω να τα 'φυλαγω' για μελλοντικες περιπτωσεις..
 

tasos33

Well-Known Member
Corfu...60/cm ανα τετραγωνικό είναι μία πυκνότητα , που σε ένα νεανικό κεφάλι (που δέν έχει χάσει πολλά μαλλιά)
δένει σωστά και ομοιόμορφα με τα υπόλοιπα.


Το πόσες συνεχόμενες ημέρες θα χρειαστείς για να στα βάλουν ή άν θα μπορεί να τα υποστηρίξει ο οργανισμός σου και το αιματολογικό σου δίκτυο
δέν θα πρέπει να σε ανησυχεί και τόσο (και λέω και τόσο γιατί άλλες κλινικές βάζουν 4-5000grafts σε δύο ημέρες εύκολα) ,
αλλά τα πόσα χρόνια θα απαιτηθούν για να φτάσεις στο αποτέλεσμα αυτό (60 cm2)!...

Δεδομένου ότι όπως είναι γνωστό και χιλιοειπωμένο εδω μέσα η D*I δέν μπορεί να ανταπεξέλθει σε πυκνότητες πάνω απο 30-35cm2 !!!

Συνεπώς άν θές λίγο Hairline & λίγο Crown & λίγο Smp...σε βλέπω για τα επόμενα 3-4 χρόνια να στήνεις αντίσκηνο στην κλινική….
και να χαλάς 2200 (που έβαλες τώρα) + 3500-4000(hairline)+κανένα 800 (crownπου από ότι λές θα ανοίξει κάποια στιγμή)=7000grafts

Σχεδόν ΟΛΗ σου την δότρια , από τόσο νεαρή ηλικία και ένα πρόβλημα που μόνο εσύ βλέπεις και κάτω από ειδικές συνθήκες π.χ έντονο φωτισμό , βρεγμένα μαλλιά κ.τ.λ

Πρόσεχε γιατί ενημερωτικά και φιλικά στο λέω αν συνεχίσεις έτσι σε μια 4ετία θα έχεις μείνει με ένα τίποτα στη δότρια
και στο μέλλον που θα χρειάζεσαι να μαζεύεις την κατάσταση πολύ περισσότερο από σήμερα θα χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο …

;)
σε αυτην την περιπτωση μπορει να παρει τριχες απο το στηθος τα γενια η τα @ρ*Δ1@, ρε συ corfu χαλαρωσε μια χαρα ειναι το μαλλι σου, εκτος αν θες να τους χρυσωσεις στην dhi, παντως ο strip εχει δικιο ...υψηλες πυκνοτητες και dhi δεν πανε παρεα...
 

Corfu Rider

Active Member
Εσενα, tasos33, σου φαινεται οκ η αραιωση στα μαλλια που εχουν ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΘΕΙ στα πλαγια? (Temple)?
Εμενα φαινεται οτι επεσαν τριχες μετα την μμ.. ισως η ιδεα μου, αλλα δεν μου αρεσει πολυ η εικονα πυκνωσης εκει που τοποθετηθηκαν τα grafts.. λες να 'επεσαν' καποια θυλακια, τα οποια και θα ξαναφυτρωσουν πχ στο 4μηνο??
 

FreeThinker

Well-Known Member
Παιδια θα πω κατι ασχετο που ετυχε και ειδα σημερα αλλα με σοκαρε. Ημουν στην ουρα στα ελτα και μπροστα μου ειδα εναν ανθρωπο πραγματικα σφαγμενο απο ΜΜ. Ξυρισμενο κεφαλι ειχε ο ανθρωπος, και μια ουλη στο πισω μερος του κεφαλιου του σαν το στομα του Τζοκερ. Τον λυπηθηκα πραγματικα. Μπροστα στην α ζωνη φαινονταν τα ξυρισμενα μοσχευματα, σα βελονιτσες τελειως ψευτικα. Πραγματικα αυτο που λεμε ''πηγε για μαλλι και βγηκε κουρεμενος''. Εγκληματιες ειναι και μακρια απο μας. Βεβαια αυτος παιζει να χε κανει παλιοτερα μμ, τωρα καπως εχουν φτιαξει τα πραγματα... Λεω καμια bergman θα τον εσφαξε
 

aeratos28

Just aeratos
ρε corfu,λογικό είναι να σου φαίνονται πιο αραιά..καταρχήν αυτά που σου έβαλαν είναι πιο αραιά από αυτά που εχεις, επίσης πάλι λογικό ειναι όταν μακραίνουν να φαίνεται αυτή ή διάφορα τους..να τα πάρεις τα πλαϊνά τουλάχιστον με μηχανή..μην αφήνεις να μεγαλώνουν γιατί θα φαίνονται αμέσως οι διάφορες που έχεις ως προς την πύκνωση..για αυτό που λες,όχι δεν πιστεύω ότι έχουν πέσει μαλλιά..είναι νωρίς ακόμα..απλά ίσως να είναι αυτό που σου ειπα
 

tasos33

Well-Known Member
εισαι δεκα μερες μετα την μτμ και περιμενεις να φυτρωσουν τριχες απο τωρα...αυτην την εντυπωση δινεις....εισαι πολυ ανυπομονος..σχεδιαζεις την επομενη μτμ χωρις να εχει καν εξελεχθει η τρεχουσα..οσες φορες κ να κοιταξεις τον καθρεφτη οσες φορες να μετρησεις grafts τριγωνακια και πυκνοτητες καμια ακρη δε θα βγαλεις.....εισαι αγχωμενος κ αυτο αυξανει το οξειδωτικο στρεσσ κ αυτο επιτιθεται σε ολα σου τα κυτταρα κ τα καταστρεφει...κ στα τριχοθυλακια τα νεα εννοειται κ αυτα ειναι οτι πιο ευαλωτο εεχεις αυτην την περιοδο....relax που ελεγαν και οι f.g.t.h ...σταματα να γραφεις κλεισε το φορουμ δεκα μερες κ ασε τον χρονο να κανει αυτο που θελει να κανει...να σου φυτρωσει τα μαλλακια σου...
 

Δημητρης38

Active Member
Εσενα, tasos33, σου φαινεται οκ η αραιωση στα μαλλια που εχουν ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΘΕΙ στα πλαγια? (Temple)?
Εμενα φαινεται οτι επεσαν τριχες μετα την μμ.. ισως η ιδεα μου, αλλα δεν μου αρεσει πολυ η εικονα πυκνωσης εκει που τοποθετηθηκαν τα grafts.. λες να 'επεσαν' καποια θυλακια, τα οποια και θα ξαναφυτρωσουν πχ στο 4μηνο??

Eσενα Κερκυραιε σε περιμενω στον εναμιση-δυομιση μηνες που θα εχει ολοκληρωθει το shock loss να δω τι θα γραφεις και πως θα το αντιμετωπισεις.... ειμαι πραγματικα πολυ περιεγος για το αποτελεσμα που θα εχεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μικε φαση με θυμιζει...μπερδεμενα πραματα.
Ουτε πριν ουτε μετα καταλαβενω.
Παλι τα ιδια κολπακια αρχιζει η d#i .
Βαζει 1000 grafts σε ενα nw 1.5 ξυρισμενο μαλλι και ξαφνικα μαλλιας.
Τα νεα μελλη μετα τον βλεπουν σακη ρουβα.
 

Corfu Rider

Active Member
Eσενα Κερκυραιε σε περιμενω στον εναμιση-δυομιση μηνες που θα εχει ολοκληρωθει το shock loss να δω τι θα γραφεις και πως θα το αντιμετωπισεις.... ειμαι πραγματικα πολυ περιεγος για το αποτελεσμα που θα εχεις.
Να εχεις υποψιν σου, οτι εχω πολυ θετικη αποψη για το smp. Ισως σε συνδιασμο με την μμ.
Εαν διαβασεις το Αγγλικο site hishairclinic, παρουσιαζονται φοβερα αποτελεσματα απο 3D Smp.
Βεβαια, στην Αγγλια κοστιζει πανω απο €3000 για full head.
Στην Ελλαδα, η d-i το αυξησε απο €275/ω σε €300/ω (οταν ειχα παει για κουρεμα πριν την μμ στην κλινικη, καποιος -που δεν τον ειδα διοτι βρισκομουν σε αλλο δωματιο) ρωτησε κατι για το smp, και η κοπελα στην reception του ειπε για την τιμη, και τοτε αυτος ειπε 'παλια ειχε €250, πριν λιγο καιρο €275, και τωρα €300?. Γιατι αυξηθηκε?'. Και η κοπελα του απαντησε οτι εχουν φερει τα τελευταιας γενιας υλικα smp, ιδια με καποιες κλινικες στην Αμερικη.
Δεν μπηκα στην διαδικασια να ρωτουσα, γιατι ημουν αφοσιωμενος στην επικειμενη μμ..
Αλλα ΕΑΝ υποβληθω σε smp θα μαθω περι τινος προκειται.. Στην Ελλαδα, ειναι σχετικα λιγο καιρο.
Ομως, στην Αγγλια, Αμερικη κτλ, εφαρμοζεται πολλα χρονια.
Αυτο που δεν μπορω να ξερω, ειναι με ΠΟΙΑ κριτηρια αξιολογουν την διαρκεια αποχρωσης ενος ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΟΥ μελανιου?
Πως θα πει καποιος: "διαρκει... 20 χρονια", οταν ειναι στις κλινικες λιγους μηνες?
Ουτε η d***i ουτε ο S***iro ουτε καμμια κλινικη ΔΕΝ μπορουν να το βεβαιωσουν αυτο..
Ισως μονο καποια κορυφαια κατασκευαστρια εταιρια απο τετοιες ουσιες..
Α, και εφοσον θελω/χρειαστω smp, δεν προκειται να πληρωσω €300 x (?) ωρες. Το πολυ να δωσω €300 συνολικα για full καλυψη (θα φροντισω να εχω ΚΟΝΤΟ μαλλι, γιατι ετσι πρεπει)..
Αλλα θα δουμε πρωτα την φυτρωση απο την μμ και εαν θα μεινω ικανοποιημενος απο την d***i..
 

Corfu Rider

Active Member
Ναι, regaine foam, οπου ειναι και ακριβο, καπου €40.
Και δεν ξερω πως να προμηθευτω το Kirkland foam που κοστιζει τα... μισα.
 

Corfu Rider

Active Member
Ναι, διοτι γραφουν οτι ο αφρος δεν εχει παρενεργειες. Μου το ειπε και ο φαρμακοποιος που αγορασα το regaine foam...
 

poseidonas77

Well-Known Member
ο αφρος ειναι ανωτερος απο το σπρει....ουτε λαδωματα ουτε τιποτα....ασε που εκοψα και το ζελε με τον αφρο..σωθηκααααααα

ενοειται καμια παρενεργεια
 

Corfu Rider

Active Member
Για αυτο και στα φαρμακεια ο αφρος κοστιζει €40 και το υγρο €20 -χονδρικα-. ΔΙΠΛΑΣΙΑ τιμη. Ξερουν οτι ο κοσμος το αγοραζει και χρεωνουν αβερτα..((
Εγω προσπαθω να η ρω, ΠΩΣ να παραγγειλω το Kirkland foam απο το ιντερνετ.. με τα capital controls ειναι προβλημα..
 

Stripar

Established Member
Δέν παίζεσαι ρε Corfu...

Ρωτάς πράγματα που έχουν ειπωθεί χίλιες φορές και είναι καταγεγραμμένα στο forum! ,
γιατί δεν διαβάζεις λίγο το forum ή να ψάξεις αυτό που σε ενδιαφέρει , προτού το ρωτήσεις?

Ούτε νέο μέλλος να ήσουν...
Ναι, regaine foam, οπου ειναι και ακριβο, καπου €40.
Και δεν ξερω πως να προμηθευτω το Kirkland foam που κοστιζει τα... μισα.

Επειδή το stock μου σε Kirkland Foam 5% - Minoxidil τελειώνει...

Παρήγγειλα από το γνωστό site : http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/
(To site έχει αλλάξει , αλλά έχει τον ίδιο Sales Manager , email account , & Paypal account )

Μια δωδεκάμηνη συσκευασία με Paypal , χωρίς Balance & τα γνωστά κόλπα που καταφεύγουν μερικοί...
Απλά με τον κλασικό τρόπο , την συνδεδεμένη πιστωτική κάρτα μου (Alpha bank) στο Paypal!.

To Eshop μου έστειλε confrimation & σήμερα email για την αποστολή της παραγγελίας...
ενώ το transaction πέρασε κανονικά στο Web banging της Alpha Bank , όπου και από εδώ και πέρα δέν υπάρχουν εκπλήξεις!

Για αυτο και στα φαρμακεια ο αφρος κοστιζει €40 και το υγρο €20 -χονδρικα-. ΔΙΠΛΑΣΙΑ τιμη. Ξερουν οτι ο κοσμος το αγοραζει και χρεωνουν αβερτα..((
Εγω προσπαθω να η ρω, ΠΩΣ να παραγγειλω το Kirkland foam απο το ιντερνετ.. με τα capital controls ειναι προβλημα..

Απολύτως κανένα!...

By-pass Capital Controls:

http://www.eidikeuomenoi.gr/2015/10/i-sosti-methodos-gia-ta-capital-controls/

Αντε να σε δώ , ΤΊ θα ρωτήσεις αύριο...

:cool:
 
Μπλουζα