Chrisdubai, fue, 2340grafts, 17-18/11/2016

aeratos28

Just aeratos
Λοιπόν...εγώ φίλε Χρηστο επειδη είσαι καινουργιος εδώ στο φόρουμ και δεν θα το ξέρεις,είμαι υπερ αρκετά αυτής της εταιρείας ,το εχω πει αρκετές φορές.όμως όχι φανατισμενος..όπου βλέπω στραβό το λέω.εδώ στο θέμα τιμής,σου πήραν το κεφάλι ΚΑΝΟΝΙΚΑ..έδωσες 4200€ για 2340grafts??1.70-1.80€ περίπου το graft??σκεψου να μην τους ελεγες και για το φόρουμ δηλαδή..οι τιμές αυτές ακουμπάνε προς τις τιμές κυπρου ,που είναι οι αμέσως πιο κοντινές..και δουλεύουν μεγαλύτερες πυκνότητες αρκετά..δεν έγινα ξαφνικά υποστηρικτής της Κυπρου(μην προλάβει κανείς και πει την μ@λ@κι@ του) αλλά εδώ πλέον οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες ρε παιδιά..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Socratis

Active Member
Καλημέρα παιδιά.

Κατ'αρχήν να ευχηθώ ολόψυχα ένα πολύ καλό αποτέλεσμα στον ChrisDubai για την μεταμόσχευση του και εύχομαι να είναι τόσο ευχαριστημένος έτσι ώστε να μην ασχοληθεί ποτέ ξανά με αυτό το θέμα.Το συγκεκριμένο νήμα με ενδιαφέρει πάρα πολύ καθώς και η δική μου αραίωση είναι σαν του Chris, ίσως πιο ήπιας μορφής σε αραίωση αλλά αρκετά πανομοιότυπη.Είναι προσωπικά για μένα ένα τελειο feedback για να δω τι αποτελέσματα μπορεί να δώσει μια μεταμόσχευση με διάχυτη αραίωση.Για να μην μακρυγορώ όμως πιάστηκα από ένα σχόλιο του Socratis που λέει οτι για τα δεδομένα τησ αραίωσης του Chris θα μπορούσε να πάρει και φίνα χωρίς να προβεί σε μεταμόσχευση.Πιστεύετε πως με την χρήση φίνας θα μπορούσε να υπαρξει ξανά "γέμισμα" κεφαλιού σε ικανοποιητικό επίπεδο με την ισχύουσα αραίωση;;;

Ζητώ προκαταβολικα συγγνώμη απο τον chris για την ερωτηση μου στο νήμα του.
Κοιτα μπορει να μην του εκανε και τιποτα,αλλα μπορει να τον επιανε και να του εκανε παρα πολλα και να γεμιζε .Αναλογος τον οργανισμο του και αν ακομα τα τριχοφυλακια ειναι ζωντανα.Απλα ειπα οτι επειδη δεν ειχε τρομακτικο προβλημα ,θα δοκιμαζα πρωτα φινα εγω και μετα μμ.
 

imouthis

Active Member
Λοιπόν...εγώ φίλε Χρηστο επειδη είσαι καινουργιος εδώ στο φόρουμ και δεν θα το ξέρεις,είμαι υπερ αρκετά αυτής της εταιρείας ,το εχω πει αρκετές φορές.όμως όχι φανατισμενος..όπου βλέπω στραβό το λέω.εδώ στο θέμα τιμής,σου πήραν το κεφάλι ΚΑΝΟΝΙΚΑ..έδωσες 4200€ για 2340grafts??1.70-1.80€ περίπου το graft??σκεψου να μην τους ελεγες και για το φόρουμ δηλαδή..οι τιμές αυτές ακουμπάνε προς τις τιμές κυπρου ,που είναι οι αμέσως πιο κοντινές..και δουλεύουν μεγαλύτερες πυκνότητες αρκετά..δεν έγινα ξαφνικά υποστηρικτής της Κυπρου(μην προλάβει κανείς και πει την μ@λ@κι@ του) αλλά εδώ πλέον οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες ρε παιδιά..

Στην Κύπρο θέλουν τουλάχιστον 6000ευρω για τόσα μοσχεύματα. Δεν είναι και μικρή η διαφορά. Άσε που εκεί τα θέλουν όλα μετρητά και εδώ μπορείς να βάλεις δόσεις που είναι τεράστιο πλεονέκτημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Και εγω τα βρισκω πολλα τα λεφτα που σου πηραν ανα μοσχευμα. Πλησιαζει τιμες κυπρου.
Εγω β*κρη εβαλα σε μια συνεδρια οσα εβαλαν και σε εσενα και εδωσα 3000ε. Ανεβηκαν οι τιμες στη d*i; ελπιζω να ηταν τυχαιο περιστατικο. Παρ ολα αυτα ελπιζω να παει καλα chris και χαλαλι τα λεφτα. ;)
 

crossfire

Well-Known Member
Ανεβηκαν οι τιμες στη d*i;

Δεν ανέβηκαν απλά δεν έχουν σταθερές τιμές .
Ειναι όπως σε πιάσουν......αν σε δουν άσχετο,αν δεν γράφεις στο φόρουμ,αν μένεις στη Γλυφάδα ή έρχεσαι απο Dubai πχ.
Σηκώνω τα χέρια ψηλά .....
 

aeratos28

Just aeratos
Στην Κύπρο θέλουν τουλάχιστον 6000ευρω για τόσα μοσχεύματα. Δεν είναι και μικρή η διαφορά. Άσε που εκεί τα θέλουν όλα μετρητά και εδώ μπορείς να βάλεις δόσεις που είναι τεράστιο πλεονέκτημα.
5700-5800€ θέλει η hdc και τελευταία είδαμε ότι ο γεωργιου έδωσε 2€ το graft,δηλαδή ούτε 500€ παραπάνω από dhi ..αν ειναι να πληρωνεις πανω κατω τα ιδια ποιος ο λογος να μην πας εξω που το σημαντικό για την πλειοψηφία είναι και η πυκνότητα αμέσως η να μην πας στον βεκρη με μικροτερη πυκνοτητα μεν απο εξωτερικο αλλα και με τα μισα λεφτα σχεδον.και εξω βάλε ότι σου πληρώνουν τα αεροπορικά και την διαμονή σου εκεί πόσες μέρες.. Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η πρακτική τιμολόγησης της εταιρείας ,οπου πιασει τον καθενα δηλαδη και αν συνεχίσει σε αυτές τις τιμές ,τουλάχιστον εγώ ξεγραφω την ιδέα του να έκανα την επέμβαση μου εκεί..ούτε όφελος οικονομικό θα είχα με τέτοιες τιμές ούτε τίποτα..
 

Adriano

Well-Known Member
Πραγματικά ότι να ναι. Βέβαια αυξήθηκαν τα έξοδα της DHI λόγω της χορηγίας στην ΚΑΕ Λαύριο. Tι να πεις;
Κάτι οι ανύπαρκτες hairline, κάτι ο Βεκρής με κάποια κακά αποτελέσματα μας στέλνουν στο Ελ.Βενιζέλος και από εκεί στο εξωτερικό για μεταμόσχευση. Κρίμα.

Εγώ προσωπικά θα ακυρώσω τα ραντεβού που έλεγα να κάνω.
 

koumparos

Well-Known Member
Και να πεις οτι βλεπεις και καποιο εντυπωσιακο αποτελεσμα κατα καιρους να τους δικαιολογησεις.Εδω μιλαμε για μετριοτητες που ειναι το ταβανι τους και τιμες οπου σε πιασουν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
η dhi βγαζοντας μεσο ορο περιπου στα 1500 μοσχευματα ανα συνεδρια αναγκαστικα στα περισσοτερα περιστατικα τα παει για διπλη συνεδρια και ετσι ανεβαινει το κοστος. αν παει για μονη μπορει να καλυψει μικρες αραιωσεις.
ο β*κρης εχουμε δει οτι εχει βγαλει και 2700 σε μια συνεδρια. οποτε αν πληρωσεις 3000-3500ε παει κοντα στο ευρω το μοσχευμα.
για εμενα συγχωρειται ακομη και αυτη η τιμη που εγινε αλλα το θεμα ειναι να υπαρξει και αυξηση στην ποιοτητα των αποτελεσματων που δινουν.
Eδω στον κωστα που κερδισε τη μεγαλη συνεδρια για διαφημηστικους λογους του εκαναν δωρο τη συνεδρια και δεν του σχηματισαν hairline.
ελπιζω να παει καλα ο φιλος ασχετα με το οικονομικο κομματι..
 

mikegad

Well-Known Member
Δεν ανέβηκαν απλά δεν έχουν σταθερές τιμές .
Ακριβώς αυτό...καμιά κλινική στην Ελλάδα δεν έχει σταθερές τιμές.
Προφανώς στον φίλο εδώ του πήραν παραπάνω λόγω του ότι απευθυνθεί αρχικά στο κατάστημα του Ντουμπάι που οι τιμές θα ήταν πολλαπλάσιες
Να σημειώσω σε αυτό το σημείο ότι ακούγοντας την τιμή που μου είπαν εδώ στο Dubai ήταν κατά πολύ παραπάνω από το bugdet μου βέβαια ότι έρχεται στο Dubai, προσαρμόζεται και στον τιμοκατάλογο του Dubai. Έτσι απευθύνθηκα στην DHI Ελλάδος

3600 είπαν και στον ten ten σήμερα που πήγε στον Βέκρη.
Ωραια της λεω, το κοστος αυτου? Μου λεει σε αυτα που σου ειπα θα κοστισει μαζι με το pmp 3600.

Είναι καθαρά που θα σε πιάσουν.Εγώ προσωπικά τους είχα πει απο κοντά να χρεώνουν με το graft όπως οι κύπριοι να τελειώνει το θέμα
 

sven

Active Member
Καλη επιτυχία να έχεις , ακολούθησε πιστα τις μενχεριτικες οδηγίες , είναι σημαντικό για την φύτρωση.

Βασικά αν θες πες τους ότι έμαθες για τι τιμές έχουν κάνει σε άλλους και νιώθεις αδικημένος κτλ κτλ , μπας και καταφέρεις κάτι καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Δημητρη, συμφωνω εν μέρη σε αυτά που λες με μόνο λάθος που κανεις στο θέμα βεκρη..δεν σου τα βγάζει και τα βαζει τα grafts ο βεκρής,αλλά κοπελιτσες που δεν είναι καν γιατροί.νοσηλευτριες απλές είναι..αν θες να στην κάνει αποκλειστικά ο βεκρής η τιμή διπλασιάζεται..άρα πάει το θέμα βεκρής και 3000€ για μέσο όρο 2500grafts..η τιμη αυτη ειναι αν στην κανει καποια βοηθος..το έχω ξαναπει πάλι ότι είχα πρόταση παλιότερα από ίδια κατάσταση στη dhi ,δηλαδή να μου την κάνει νοσηλεύτρια βοηθός γιατρου την επέμβαση με εξαγωγή 2500grafts με τα μισά λεφτά,δηλαδή 1750€..φυσικά δεν το σκέφτηκα ποτέ κάτι τέτοιο..οπότε για βοηθοί είναι πολύ ακριβά και στον βεκρη αν το σκεφτείς..όσο για grafts που βγαίνουν είπαμε άλλο motorised άλλο manual..αλλά και πάλι ανάλογα την κατασταση είναι ,ο βαγγελης σχεδόν 2000grafts έβγαλε σε μία συνεδρια,νομίζω 1940 ήταν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημητρη, συμφωνω εν μέρη σε αυτά που λες με μόνο λάθος που κανεις στο θέμα βεκρη..δεν σου τα βγάζει και τα βαζει τα grafts ο βεκρής,αλλά κοπελιτσες που δεν είναι καν γιατροί.νοσηλευτριες απλές είναι..αν θες να στην κάνει αποκλειστικά ο βεκρής η τιμή διπλασιάζεται..άρα πάει το θέμα βεκρής και 3000€ για μέσο όρο 2500grafts..η τιμη αυτη ειναι αν στην κανει καποια βοηθος..το έχω ξαναπει πάλι ότι είχα πρόταση παλιότερα από ίδια κατάσταση στη dhi ,δηλαδή να μου την κάνει νοσηλεύτρια βοηθός γιατρου την επέμβαση με εξαγωγή 2500grafts με τα μισά λεφτά,δηλαδή 1750€..φυσικά δεν το σκέφτηκα ποτέ κάτι τέτοιο..οπότε για βοηθοί είναι πολύ ακριβά και στον βεκρη αν το σκεφτείς..όσο για grafts που βγαίνουν είπαμε άλλο motorised άλλο manual..αλλά και πάλι ανάλογα την κατασταση είναι ,ο βαγγελης σχεδόν 2000grafts έβγαλε σε μία συνεδρια,νομίζω 1940 ήταν.

τα εχουμε ξανασυζητησει αυτα τα θεματα αερατε. σεβομαι τη γνωμη σου. εγω αποτελεσματα βλεπω και αυτα με ενδιαφερουν. οταν εγραψα β*εκρης εννοουσα γενικοτερα την κλινικη του.
Για να μιλησω ξεκαθαρα δεν ετυχε να εχω δει απο d*i αποτελεσμα αναλογο του δικου μου, του andy, η του laroiso. μακαρι να βγαλουν εξισου καλα αποτελεσματα και να ανεβει το επιπεδο γενικοτερα στην Ελλαδα.
Αν οι ιατροι στη d*i κανουν αυτα που βλεπουμε με τις hairline φαντασου τι θα κανουν οι βοηθοι ρε συ.
για τη motorized επισης εχω πει τη δικη μου γνωμη. οσο μπορουν να βγαινουν μοσχευματα με πολυ υψηλα ποσοστα επιβιωσης και να υπαρχει υψηλη φυτρωση ειμαι υπερ. ουτε η δοτρια μου καταστραφηκε ουτε μοσχευματα εχασα απο αυτα που μεταφερθηκαν.
 

aeratos28

Just aeratos
Ξανά πάλι τα ίδια..χαχαχα..επαναλαμβανόμαστε..δημητρη σου έχω πει τη γνώμη μου,θεωρώ από μερια φυτρωσης το αποτέλεσμα σου ειναι πολύ δυνατό,ίσως από τα κορυφαία..από άποψη φυσικότητας όμως πάσχει αρκετά..η hairline κάνει μπαμ ότι είναι φυτεμενη και το μεγαλύτερο ποσοστό της αποτελείται από 2τριχα..αρα φυσικότητα δεν υπάρχει,εξου και η μεγαλη φυτρωση που επετευχθει..άλλο αν αρέσει σε εσένα.αν παρεις γνωμη των μελων εδω οι 8 στους 10 το ιδιο θα που για τη hairline..λες για αποτελέσματα ..λες όμως μόνο τα τρία καλά.τα αλλά γιατί δεν τα λες? Πήγε καλά ο althis? Είναι επέμβαση αυτή που έκαναν στο matteo??τραγικος σχεδιασμος,απολυτη ευθεια με τραγικη πυκνοτητα.o akishellas θεωρεις οτι εχει παρει αποτέλεσμα?το παλληκάρι που έκανε τώρα δεν θυμάμαι όνομα,νομίζω george που του έχουν κάνει την hairline άστα να πάνε ειδικά τη δεξιά μεριά?λες και την έκαναν με πριονι,καμια συνδεση της hairline με τα πλαινα,λες και την εφτιαξε τυφλος.όσο για το ότι δεν έχεις δει αποτελέσματα που λες σαν το δικό σου και των άλλων παιδιών κάτσε ρε φίλε,raphael2012 ,dim74 ,alexandros τώρα που έχει κάνει ,no94 ,ο βαγγελης που έκανε τώρα την 2η και είναι και άλλοι,πιστεύεις ότι υπερτερούν σε κάτι τα δικά σας αποτελεσματα??και αν ναι σε τι?ούτε καν..μην βλέπω υποστήριξη τυφλή σε μία εταιρεία.γιατί καταντάει μη αντικειμενικό το θέμα..εγώ προσωπικά κραζω σε κάθε τι αρνητικό από όπου και αν προέρχεται..ειδικά από dhi που έχω πει καλά λόγια για αυτήν(αρκεί όπως λέω να ξέρεις τι χρειάζεται,αλλιώς σε πάνε για πελάτη) και λάθος με έχουν πει τσιράκι της..βλεπω τα λαθη και τα λεω.εσύ όλα ρόδινα τα βλέπεις στο βεκρη?δεν είναι έτσι τα πράγματα,ο ερασιτεχνισμός σε όλα τα επίπεδα εκεί δεσπόζει φίλε..τώρα για motorised ,όπως είχες πει εσύ, δεν το είχες ψάξει καν όταν πηγες και έκανες την επέμβαση,σχεδόν δεν ηξερες τιποτα..στην πορεία τα εμαθες..αν τα ηξερες απο πριν ομως θα είχες άλλη γνώμη περί διαχείρησης δοτριας ,ομοιομορφίας και ομογενοποίησης της δοτριας με τη ληπτρια..σε περίπτωση που μείνεις ως έχει,τότε θα είσαι οκ,αν όμως (χτυπάω ξύλο)συνεχίσεις και χάσεις το πίσω μέρος τότε σκεφτείς διαφορετικά γιατί θα αλλάξουν αρκετά τα δεδομένα προς το δύσκολο και θα καταλάβεις γιατί η τόση κουβέντα γι αυτή τη δοτρια.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το μεγαλυτερο ποσοστο στη hairline μου δεν αποτελειται απο διτριχα αλλα απο μονοτριχα. Πιστεψε με τα βλεπω καθε μερα. Εχω λιγα διτριχα. 5-6 τα οποια δεν ειναι στην πρωτη γραμμη εκτος απο ενα στο κεντρο της hairline.
Για τη φυσικοτητα της σουπερ ειναι τα σηκωνω ολα πανω να φαινεται ολη η μπροστινη γραμμη και ειναι μια χαρα.
Εχουν ειπωθει αρκετες φορες αυτα που γραφεις. Δεν θα το συνεχισω γιατι δεν θα καταληξουμε καπου.
Στο μελλον οπως προχωρησει το μαλλι μου εχω επιλογες γιατι μετεφερα 2300 μοσχευματα. Ειχε και πολυτριχα αλλα σιγουρα εχω κι αλλα. Ροδινα δεν ειναι πουθενα και θελω να βλεπουμε συνεχως καλυτερα αποτελεσματα.
 

ChrisDubai

New Member
Καταρχήν χαίρομαι γιατί βλέπω κίνηση στο post μου και ειλικρινά μαζί και με άλλα post έχω μάθει πολλά πράγματα που δεν ήξερα. Αναφορικά με την τιμή δεν πήγα σαν "μπουνταλάς", χωρίς να ξέρω τι παίζει στην αγορά (βέβαια δεν έφτασα και στο άλλο άκρο να μάθω παγκοσμίως τι γίνεται σε τέτοιες εταιρίες). Στο Ντουμπάι η συγκεκριμένη εταιρία που έκανα την μμ έχουν πολύ καλή φήμη λόγο κάποιων μμ που έχουν γίνει σε πωλήτες αλλά και σε "γνωστά ονόματα εδω στην Μέση Ανατολή" κτλ... Όταν πήγα βέβαια στην DHI εδώ στο Ντουμπάι και ρώτησα εκεί ναι πραγματικά μου έπεσαν τα μαλλιά... και μάλιστα προς τιμήν του Έλληνα γιατρού μου εξήγησε ότι δεν είναι κάτι διαφορετικό από την Ελλάδα αλλά εδώ είναι Ντουμπάι, επομένως, όλα είναι στην υπεραξία τους.

Ειλικρινά, επειδή είναι κάτι που αφορά την εικόνα μου, δεν ήθελα να παίξω πάρα πολύ το παιχνίδι της χαμηλότερης τιμής και μετά (χτύπα ξύλο) σε κάποιο κακό αποτέλεσμα, να χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο. Σαφέστατα εκκρεμεί το τελικό μου αποτέλεσμα για να μιλάω κιόλας με αδιάψευστα στοιχεία.

Φίλοι μου, @aeratos28, @dimitris50423 , ή και όποιος άλλος θα ήθελε, μπορείτε να μου πείτε μία γνώμη για την εικόνα μου από την φωτογραφίες που έχω ανεβάσει ή είναι πολύ νωρίς ακόμα;

Ευχαριστώ,
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
αυτα βλεπει ο john john τωρα και γελανε και τα μουστακια που δεν εχει

Δημητρη, συμφωνω εν μέρη σε αυτά που λες με μόνο λάθος που κανεις στο θέμα βεκρη..δεν σου τα βγάζει και τα βαζει τα grafts ο βεκρής,αλλά κοπελιτσες που δεν είναι καν γιατροί.νοσηλευτριες απλές είναι..αν θες να στην κάνει αποκλειστικά ο βεκρής η τιμή διπλασιάζεται..άρα πάει το θέμα βεκρής και 3000€ για μέσο όρο 2500grafts..η τιμη αυτη ειναι αν στην κανει καποια βοηθος..το έχω ξαναπει πάλι ότι είχα πρόταση παλιότερα από ίδια κατάσταση στη dhi ,δηλαδή να μου την κάνει νοσηλεύτρια βοηθός γιατρου την επέμβαση με εξαγωγή 2500grafts με τα μισά λεφτά,δηλαδή 1750€..φυσικά δεν το σκέφτηκα ποτέ κάτι τέτοιο..οπότε για βοηθοί είναι πολύ ακριβά και στον βεκρη αν το σκεφτείς..όσο για grafts που βγαίνουν είπαμε άλλο motorised άλλο manual..αλλά και πάλι ανάλογα την κατασταση είναι ,ο βαγγελης σχεδόν 2000grafts έβγαλε σε μία συνεδρια,νομίζω 1940 ήταν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Χρηστο ειναι μια χαρα η τοποθετηση. Και το σχημα στη hairline σου ταιριαζει. Το θεμα ειναι να αντεξουν τα μαλλια που ειχες και να παραμεινουν. Αν πιασεις και καλη φυτρωση θα πας καλα. Υπομονη τωρα και μετα το διμηνο θα αρχισει να δειχνει. ;)
 

aeratos28

Just aeratos
tasos33 το να γελανε μουστάκια οποιουδήποτε δεν μου λέει κάτι..γιατί αυτά που έγραψα,τα γράφω πάντα ..δεν υπεραμυνομαι καμία κλινική ,όπου βλέπω στραβό,το λέω στα ίσια..δεν τα βλέπω όλα οκ..πράγμα που δεν κάνουν παρά πολλοι δυστυχως
 

tasos33

Well-Known Member
Cool aerate,χιουμοριστικά το εγραψα,
tasos33 το να γελανε μουστάκια οποιουδήποτε δεν μου λέει κάτι..γιατί αυτά που έγραψα,τα γράφω πάντα ..δεν υπεραμυνομαι καμία κλινική ,όπου βλέπω στραβό,το λέω στα ίσια..δεν τα βλέπω όλα οκ..πράγμα που δεν κάνουν παρά πολλοι δυστυχως
 
Μπλουζα