CG 210

P-q

New Member
Και γω το εκοψα τον Ιανουαριο και εδω και ενα μηνα τρελλη τριχοπτωση. Μαλλον θα το ξανααρχισω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

rider

New Member
Υπάρχει κάποιος που εφάρμοσε παράλληλα το cg μαζί με την μινοξιδίλη και μετά από τους πρώτους μήνες εμφάνισε αυτή την τριχόπτωση που οι περισσότεροι αντιμετωπίσατε;
Γιατί σχεδόν όλοι απ ότι διαβάζω, σταματήσατε την μινοξιδίλη κατά την χρήση του cg
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris01

New Member
Χαιρετώ τα μέλη του hairloss αφού μόλις σήμερα έγινα μέλος του. Θα ήθελα να γράψω και εγώ την εμπειρία μου από την 4μηνη χρήση του cg210. Απ’ ότι διάβασα είναι παραπλήσια με των περισσότερων. Στην δικιά μου περίπτωση είχα τα εξής αποτελέσματα:
1.Μείωση της τριχόπτωσης σε πολύ μεγάλο βαθμό (σχεδόν την σταμάτησε)

2.Αρχικά πολύ μικρή βελτίωση στην πυκνότητα

3.Άσχημη μυρωδιά κρεμμυδιού

4. Μετά τον τέταρτο μήνα ξαφνική και μεγάλη αραίωση σε σημεία που και πριν την χρήση δεν υπήρχε…!!

Το παράξενο είναι ότι δεν υπάρχει τριχόπτωση αλλά δυστυχώς αραίωση. Η απορία είναι τι θα γίνει και μετά την διακοπή.. Τέλος πάντων πιστεύω ότι θέλει προσοχή πριν την απόφαση για χρήση του cg210.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά διάβασα αρκετά επιστημονικά άρθρα στο ίντερνετ για το cg210 και παρατήρησα ότι όλοι οι δερματολόγοι σαν τοπική θεραπεία αποδέχονται μόνο τη μινοξιδίλη και το cg210. Να και δώ σ αυτή τη συνέντευξη
ολόκληρος καθηγητής πανεπιστημίου μιλάει για το cg210. Eίναι δυνατόν να είναι όλοι τους τόσο πουλημένοι ή τόσο άσχετοι και να προωθούν ένα προιόν που θα έχει αρνητική επίδραση στα μαλλιά? Δε λέω ότι σε όλους θα έχει αποτελέσματα αλλά μήπως είναι τραβηγμένα τα σχόλια περι επικινδυνότητας του εν λόγου προϊόντος για αραίωση? Σκέψεις κάνω χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω ή να προσβάλλω κανέναν εννοείται απλά σκέφτομαι να το δοκιμάσω και όλα αυτά που διάβασα με κάνουν να το σκέφτομαι 2 φορές γιατί δε με πειράζει να μη δουλέψει αλλά όχι να γίνουμε και χειρότερα από πριν..
 
Παιδιά διάβασα αρκετά επιστημονικά άρθρα στο ίντερνετ για το cg210 και παρατήρησα ότι όλοι οι δερματολόγοι σαν τοπική θεραπεία αποδέχονται μόνο τη μινοξιδίλη και το cg210. Να και δώ σ αυτή τη συνέντευξη
ολόκληρος καθηγητής πανεπιστημίου μιλάει για το cg210. Eίναι δυνατόν να είναι όλοι τους τόσο πουλημένοι ή τόσο άσχετοι και να προωθούν ένα προιόν που θα έχει αρνητική επίδραση στα μαλλιά? Δε λέω ότι σε όλους θα έχει αποτελέσματα αλλά μήπως είναι τραβηγμένα τα σχόλια περι επικινδυνότητας του εν λόγου προϊόντος για αραίωση? Σκέψεις κάνω χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω ή να προσβάλλω κανέναν εννοείται απλά σκέφτομαι να το δοκιμάσω και όλα αυτά που διάβασα με κάνουν να το σκέφτομαι 2 φορές γιατί δε με πειράζει να μη δουλέψει αλλά όχι να γίνουμε και χειρότερα από πριν..
τον εχω επισκεφθει πριν 2 χρονια τον συγκεκριμενο...ηταν πολυ καλυτερη η κατασταση του μαλλιου μου τοτε σε σχεση με τωρα..του ανεφερα απο μονη μου για το cg210 και μου ειπε οτι ειναι μεσα στην εταιρια που το εχει παρασκευασει και ειναι μεσα στα ατομα που το κατασκευασαν..για αυτο και μιλαει για το συγκεκριμενο...πηγα 2 επισκεψεις πρωτη για τριχοριζογραμμα και 2η για αποτελεσματα και στην πρωτη του ειπα οτι υπαρχει κοσμος που παραπονιεται οτι μετα το 3μηνο δεν δρα το cg210 και με ρωτησε απο που το ξερω και του ειπα απο εδω..και τη 2φορα που πηγα μου ειπε οτι πρεπει να σταματησει καποιος μετα το 3μηνο αλλα μεσα στο χρονο μπορουμε 2 με 3 φορες να το βαζουμε για 3 μηνες..ισως μπηκε και διαβασε να εξακριβωσει τοτε και το αξιολογησε ετσι μετα..
 

koumparos

Well-Known Member
Μην ασχολεισται με φιδελαια βρε παιδια.Καλυτερα τριψε καμια 20αρια κρεμυδια και βαλτα στο κεφαλι σου ποιο οικονομικα θα σου κοστισει απο το cg.
 

pithikas

Well-Known Member
Ναι... Οι δερματολόγοι συνιστούν εκτός από φιναστερίδη και μινοξιδίλη: το cg210, το saw palmetto, τις βιταμίνες, τα αμινεξίλ και όλα τα υπόλοιπα φιδέλαια, γιατί το κατέχουν το άθλημα...
 

Utopia

Active Member
Ναι... Οι δερματολόγοι συνιστούν εκτός από φιναστερίδη και μινοξιδίλη: το cg210, το saw palmetto, τις βιταμίνες, τα αμινεξίλ και όλα τα υπόλοιπα φιδέλαια, γιατί το κατέχουν το άθλημα...
Το αμινεξίλ υποτίθεται είναι κάτι σαν τη μινοξιδίλη; (και καλά...)
 

pithikas

Well-Known Member
Το αμινεξίλ υποτίθεται είναι κάτι σαν τη μινοξιδίλη; (και καλά...)
Αυτό προσπάθησαν να κάνουν στη λορεάλ αλλά δε τα κατάφεραν, το ξέρουν και το πλάσαραν ως αντικαταστάτη της μινοξιδίλης χωρίς να βοηθά καθόλου, για να βγάλουν κέρδος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ε ναι για να πιανουν και τους στοχους με τις πωλησεις και να παιρνουν τα δωρακια απο τις εταιριες.
 

pithikas

Well-Known Member
@pithikas Το RU58841 ??? Αξίζει; ή φιδέλαιο και αυτό...
Αυτό έπρεπε να κυκλοφορεί εδώ και χρόνια, αλλά κόπηκε στις κλινικές δοκιμές. για άγνωστο λόγο στα 90ς. Αν δεις σε διάφορα φόρουμ έχει δώσει καλά αποτελέσματα.Συνήθως σε περιεκτικότητα 3% δε δίνει και σάιντς. Έννοείται πως τα αντιανδρογόνα βοηθούν, τύπου ru η cb αρκεί να προέρχονται και από σοβαρό προμηθευτή.
 

Utopia

Active Member
Αυτό έπρεπε να κυκλοφορεί εδώ και χρόνια, αλλά κόπηκε στις κλινικές δοκιμές. για άγνωστο λόγο στα 90ς. Αν δεις σε διάφορα φόρουμ έχει δώσει καλά αποτελέσματα.Συνήθως σε περιεκτικότητα 3% δε δίνει και σάιντς. Έννοείται πως τα αντιανδρογόνα βοηθούν, τύπου ru η cb αρκεί να προέρχονται και από σοβαρό προμηθευτή.
Ακριβώς... Πως θα βρεις αξιόπιστο προμηθευτή είναι το θέμα...???
 

pithikas

Well-Known Member
Δεν υπάρχει. Μόνο ο Kane ψιλοπαλεύεται αλλά στα 3 πχ που θα σου στείλει το 1 μπορεί να είναι σκέτο οινόπνευμα.
 

Utopia

Active Member
to ru ακομα και 20mg μου εβγαζε sides ειχα παρει σε σκονη απο kane και το χρημοποιουσα με stemoxydine ειναι αναλογα τον βεβαια τον οργανισμο
Και βέβαια βγάζει sides... Νομίζω όμως ότι είναι πιο ήπια από την φίνα, γιατί είναι τοπικό και όχι oral...
 
Μπλουζα