Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

poseidonas77

Well-Known Member
γιαννη εμενα ξερεις τι μου κανει εντυπωση??οτι σε σχεση με τον 5 μηνα φενεται να αραιωσε πισω απο τη hairline...μαλον χανει μαμα μαλια ο φιλος....

@εκτος εαν αλαξε κουρεμα..ποιο κοντα μαλια στις 2 τελευταιες φωτο που βλεπουμε(7,14)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εδω εγω ειμαι 18 μηνες με κοντο μαλλι.
Για δειτε ενα μετρο συγκρισης το δικο μου με bluarmy τι γινεται....
04.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
γιαννη εμενα ξερεις τι μου κανει εντυπωση??οτι σε σχεση με τον 5 μηνα φενεται να αραιωσε πισω απο τη hairline...μαλον χανει μαμα μαλια ο φιλος....

Κατι τετοιο με μυριζει και μενα...η εκτος αν μας μπερδευουν οι φωτος...Θα θελαμε κιαλες αν γινεται.και πριν αν εχεις καμια που δεν εβαλες και τωρα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βαζω μια συγκριτικη.
Bluarmy πανω σε διαφορους μηνες εως 14 και John_John1 κατω στους 18 μηνες.
Το μαλλι μου ειναι πιο κοντο απο bluarmy.
Τωρα εαν η εκταση του κεφαλιου του Bluarmy ειναι μεγαλυτερη απο μενα ισως να παιζει ρολο αυτο βασικο.Τοτε αλλαζουν τα δεδομενα.Γιαυτο πρεπει παντα να ξερουμε ακριβως την εκταση που καλυπτουμε για να δουμε μετρο συγκρισης.
3247 grafts Bluarmy
3400 grafts John_John
Page1 (2).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aπο την κλινικη τι σου ειπαν για το αποτελεσμα?
Crown ποσα εβαλες?Αναμενουμε απαντησεις και ενημερωση.
 

tasos33

Well-Known Member
1. καταρχας εχει χασει δικα του μαλλια πισω απο τα μεταμοσχευμενα, ισως γιαυτο στο 3μηνο και στο 5μηνο δειχνουν πιο πυκνα απ οτι τωρα
2. ειναι προφανες επισης οτι πισω απο την hairline den φαινεται να υπαρχει ικανοποιητικη φυτρωση, αν μπηκαν 3247 συνολο τα 1500 πρπει να μπηκαν μπροστα οποτε τα υπολοιπα πρεπει να μπηκαν απο πισω, με την εικονα που εχει δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι 1700 μοσχευματα αυτα
3. θεωρω πως για 3247 μσχμ η 6500 τριχες περιπου η εικονα δεν ειναι ικανοποιητικη
 

Tasmania

Active Member
Εμενα η αποψη μου ειναι οτι στο συγκεκριμενο περιστατικο χαθηκαν αρκετα μαμα μαλλια (ειτε απο shockloss ειτε απο συνεχιση τριχοπτωσης ). Αν προσεξει κανεις το crown και λιγο πιο μπροστα φαινεται να εχει ανοιξει λιγο (σημαδι οτι συνεχιζεται η τριχοπτωση). Απο θεμα φυτρωσης για μενα ειναι αναγκη να του το μετρησουν στην κλινικη να βγαλουν το ποσοστο. Συμφωνω με αυτο που ειπε ο John οτι δλδ αν τα αφησει λιγο πιο μεγαλα θα δειχνει πολυ καλυτερα η εικονα του. Εχει κοντο μηκος τριχας. Για τη hairline οντως ειναι εξαιρετικα καλη (πυκνοτητα,φυσικοτητα).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συγκριση στους 5 με 14 μηνες πρεπει να εχασε εκει κοντα στις γεφυρες εκτος αν μας παραπλανει το χτενισμα η και το μηκος μαλλιου πριν και μετα.
 

piros75

Well-Known Member
Είναι δεδομένο ότι υπήρξε χαμηλή φυτρωτικότητα σε αυτό το περιστατικό. Επίσης, κάτι που με χαλάει είναι να υπάρχουν δυνατές χερλαιν και λιγοστά μαλλιά πίσω, μου φαίνεται λίγο αφύσικο. Ίσως να πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι θα του πουν από την κλινική.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Cvial,Stripar,Kapa εχετε καποια γνωμη στο περιστατικο που κοβει λιγο το ματι σας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είναι δεδομένο ότι υπήρξε χαμηλή φυτρωτικότητα σε αυτό το περιστατικό. Επίσης, κάτι που με χαλάει είναι να υπάρχουν δυνατές χερλαιν και λιγοστά μαλλιά πίσω, μου φαίνεται λίγο αφύσικο. Ίσως να πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι θα του πουν από την κλινική.

Piros στους 5 μηνες εκτος απο το crown που δεν πηραξε φενεται λιγο δερμα μονο πισω hairline φυτρωση ειχε αλλα τι εγινε στην πορεια.
To κεφαλι του στους 5 μηνες ηταν σουπερ και πηγαινε για ανοδο φυσικα.
shock loss αν παθαινε εξ αρχης θα ειχε θεμα.
Ισως ειναι μαμα μαλλια σε εξελιξη τριχοπτωσης.
Bluarmy φινα,μινοξ εβαζες? βαζεις?
Τι ηλικια εκανες την μεταμοσχευση? 29?
Εαν την εκανες 29 εγω απο τα 29 εως 33 ημουνα σε απολυτη πτωση μαλλιων ειχε επιδεινωθει αρκετα.Οποτε εαν ο bluarmy μοιαζει σε μενα στην εξελιξη τριχοπτωσης ηλικιακα αρα ισως γιαυτο χανει μαμα μαλλια και θα χασει και αλλα εως τα 33 και τωρα ειναι μολις 30 και κατι που ισως χειροτερευε ακομη πιο πολυ απο μενα εως τα 33 που εκανα εγω την μεταμοσχευση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Είναι δεδομένο ότι υπήρξε χαμηλή φυτρωτικότητα σε αυτό το περιστατικό
Η περιοχη οπου μπηκαν τα μοσχεύματα είναι περιπου οση ηταν και η δικη μου.. και όλα να επεσαν τα δικα του αν ειχε καλη φυτρωση θα ειχε πολύ αξιοπρεπή εικονα.
το κακο είναι ότι επαθε τα 2 κακα μαζι. shockloss και χαμηλη φυτρωση.
είμαι περίεργος τι τιμη σου εκαναν τη 2η που εκανες τωρα. με αυτό το αποτέλεσμα εφόσον επελεξες να κανεις παλι εκει επρεπε να το παζαρεψεις πολύ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Dimitris50423 πιστευεις ειναι ιδια η εκταση που μπηκαν τα μαλλια?
Εγω πιστευω του bluarmy ειναι μεγαλητερη απλα εσυ ειχε τελειος φαλακρη περιοχη και πολυ καλη τριχα ποιοτικα σιγουρα.
Η διαφορα στα grafts εσυ με αυτον ειναι 947 Grafts εβαλε παραπανω ο bluarmy και επισης τα εχει πολυ κοντα τα μαλλια χωρις υποστηριξει απο πισω. Εας τα αφησει μακρια σαν εσενα και μενα να δουμε μετα τι θα πουμε.
Το οτι αρχισε να χανει μαμα μαλλια αυτο ειναι το πιο πιθανο.Αλλα εγω πιστευω οτι ειχε καλη φυτρωση.
2.jpg
 

Δημητρης38

Active Member
Χαμηλη φυτρωση δεν ξερω εαν εχει, εχει σιγουρα αλωπεκια σε εξελιξη γιατι κατεβαινουν οι γεφυρες/αραιωνει το middle και shock loss στα μαλλια που ειχε στην ληπτρια γιατι εχει αδειασει λιγο η hairline στα σημεια που ειχε δικα του μαλλακια.

Εγω στην αρχη του θρεντ το εγραψα οτι το συγκεκριμενο περιστατικο θα εχει ενδιαφερον γιατι εγινε επεμβαση σε ληπτρια με μαμισια μαλλια που λογικα θα πεσουν λογω του shock loss και γιατι ο φιλος δεν πηρε τιποτα απο φαμακευτικα σκευασματα που θα boostαρουν το αποτελεσμα. Θελω να μαθω πως το αντιμετωπισε η κλινικη και τι πλανο εχουν οργανωσει!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εαν ειχε shock loss με Μαρα σε αυτο το ευκολο για μενα περιστατικο (για τον Μαρα μαλλον)
Τοτε τι να πω....το να εκανε d*i και να ειχε shock loss μου ακουγεται λογικο..
Αλλα οπως ειπαμε καθε περιστατικο και οργανισμος διαφορετικος + την εκταση μαλλιου που καλυπτουμε εαν ο αλλος ειναι καζανοκεφαλος η κεφαλακι μικρο παιζει μεγαλο ρολο και αυτο.
Οι γεφυρες οντως κατεβενουν,εγω ειπα θα εχει ακομη εξελιξη τις τριχοπτωσης λογο ηλικιας.
 

Δημητρης38

Active Member
η ηλικια δεν παιζει ρολο στην αλωπεκια. Οτι κληρονομησε ο καθενας μας στο dna του και μονο.
Εγω στα 35 δεν ειχα προβλημα και νομιζα οτι την γλυτωσα... αμ δε !!

Καθε φορα που βλεπουμε ενα κακο αποτελεσμα, το να το ριχνουμε στον οργανισμο του καθενος ειναι η ευκολη λυση
Απο την στιγμη που ο πελατης πληρωνει (και μαλιστα αδρα) θα πρεπει και η αντιστοιχη κλινικη/γιατρος να του παρεχει και την εγγυηση οτι θα μεινει ικανοποιημενος. Και παραλληλα να προκαταλαβει ολους τους ασταθμητους/απροβλεπτους παραγοντες που θα επιφερουν ενα κακο αποτελεσμα. Ετσι χτιζεις ον0μα .... με το αποτελεσμα αποκλειστικα και γιαυτο εισαι και ακριβος (γιατι ο πελατης κανει την επιλογη του γνωριζοντας οτι πληρωνει παραπανω, λαμβανοντας παραλληλα υποψην και τις μειωμενες πιθανοτητες να μεινει δυσαρεστημενος)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι πολύ δύσκολο να προσδιορίσεις το ποσοστό φύτρωσης σε τέτοιες περιπτώσεις. Με βάση αυτά που δήλωσε ο φίλος στην hairline μπήκαν 2100 grafts περίπου. Να σημειώσω ότι και ο λόγος του ήταν λίγο κάτω από 2.0 και η τρίχα του λεπτή. Τα υπόλοιπα 1200 μπήκαν στην περιοχή πίσω. Σίγουρα χαθήκαν αρκετές μαμα τρίχες σε late thinning (όλες σχεδόν ήταν τέτοιες) λόγω shock loss , λίγο αραίωσε και η περιοχή λόγω ΑΑ σε εξέλιξη και βλέπουμε αυτό το αποτέλεσμα όπου το ισοζύγιο δεν κάνει αισθητή διαφορά απο την προτερή κατάσταση. Νομίζω είναι φυσιολογικό.
 
Μπλουζα