Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

poseidonas77

Well-Known Member
Το setipiprant ειναι αναστολεας της pgd2 μιας πρωτεινης που παιζει βασικο ρολο στην αα συμφωνα με την ερευνα του κωτσαρελη.(η εταιρια που το δοκιμαζει λεει οτι θα ειναι για την προληψη της τριχοπτωσης)...εχει δοκιμαστει η ασφαλεια του διοτι προοριζονταν για το ασθμα και απετυχε...δεν εμφανισε καμια παρενεργεια σαν τη φινα..τα αλλα φαρμακα μαλον ειναι σαν την φινα και αναμενουμε να δουμε την αποτελεσματικοτητα τους και τις παρενεργειες εαν τυχον αναφερθουν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σε μηνες οι σε χρονια θα βγουν αυτα? Οταν βγει κατι καλο αξιπιστο ριξτε μια ενημερωση.
 

BLuEArMy

Member
Άλλη μια εικόνα με λίγο βρεγμένα μαλλιά (μετά από σκούπισμα) ! Αυτή η φωτογραφία δείχνει τη κατάσταση πιο αντικειμενικά από τις άλλες φωτογραφίες που τα μαλλιά είναι κτενισμένα και αλληλοκαλύπτουν τα κενά. Η αλήθεια έιναι ότι δεν υπήρξε τεράστια βελτίωση πίσω από τη hairline (όπου και προϋπήρχαν αρκετά μαλλιά)! Αυτό με ανησυχεί περισσότερο με την εννοια ότι αν χαθούν περισσότερα μαλλιά - το όποιο αποτέλεσμα ίσως να μη διαρκέσει...

Σήμερα έστειλα και κάποιες φωτογραφίες στην HDC για να μου πουν τη γνώμη τους για την εξέλιξη της κατάστασης μου.

20150803_101519.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
Φιλε John οχι δεν ειναι απο super market το λαδακι,ευτυχώς!!χαχα δικο μου είναι μιας και είμαι απο επαρχια έχω μερικά συν σε κάποια πραγματα της διατροφής..ναι όλο το βράδυ το αφήνω,πάντως λέω και παλι πως δεν το κάνω σαν θεραπεία..καμια θεραπεία δεν εχω κανει και ποτε ως τα 30 μου μεχρι τώρα,εκτός απο μια φορά πριν κοντά 4 χρονια και είμαι norwood 2v κοντά προς 3αρακι..με μινοξιδιλη μονο και τπτ άλλο με μακάβρια αποτελεσματα όπως ανέφεραν προηγουμένως..
Ελαιολαδο απο super market ενοεις ε? Ολο το βραδυ το αφηνεις?
Εγω το δαφνελαιο 1 ωρα το αφηνω.
Ρε παιδια εδω και καμια 1 εβδομαδα εχω μειωση του σπερματος μου σε ποσοτητα τι διαολο γινεται παλι.
Εντομεταξυ επερνα αντιβιωση καμια βδομαδα γιατι ειχε μπει ενα εντομο στο αυτι μου και ειδα το σπερμα μου μετα εγινε πιο πιχτο αλλα με το που την εκοψα μετα δεν εχω ποσοτητα.
Μηπως ειναι και απο το τακα τακα το πολυ? Τι να πω.
Οτι και να ειναι Σεπτεβριο που κλεινω 3 χρονια φινας την σταματαω το πηρα αποφαση και οτι γινει για να δω που βρισκομαι.
Αν βλεπω να χανω εδαφος ισως ξανααρχισω.Αλλα το τραβαω οσο παει γιατι φραγκα δεν υπαρχουν για δευτερη μεταμοσχευση.
 

Δημητρης38

Active Member
Άλλη μια εικόνα με λίγο βρεγμένα μαλλιά (μετά από σκούπισμα) ! Αυτή η φωτογραφία δείχνει τη κατάσταση πιο αντικειμενικά από τις άλλες φωτογραφίες που τα μαλλιά είναι κτενισμένα και αλληλοκαλύπτουν τα κενά. Η αλήθεια έιναι ότι δεν υπήρξε τεράστια βελτίωση πίσω από τη hairline (όπου και προϋπήρχαν αρκετά μαλλιά)! Αυτό με ανησυχεί περισσότερο με την εννοια ότι αν χαθούν περισσότερα μαλλιά - το όποιο αποτέλεσμα ίσως να μη διαρκέσει...

Σήμερα έστειλα και κάποιες φωτογραφίες στην HDC για να μου πουν τη γνώμη τους για την εξέλιξη της κατάστασης μου.

Προβολή συνημμένου 8425

Στην τελευταια φωτο δειχνουν να ειναι αραια τα μαλλακια σου σε αντιθεση με τις προηγουμενες φωτογραφιες.
Βελτιωση σιγουρα εχεις, η hairline σου ειναι πολυ καλη, πισω ομως...
Εσυ εισαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα ?
 

BLuEArMy

Member
Όπως έχω πει υπάρχει τεράστια αλλαγή στην εικόνα μου και σε καμία περίπτωση δε θα έλεγα ότι ήταν αποτυχημένη κίνηση να προχωρήσω με την επέμβαση. Πίσω από τη hairline όμως τα νιώθω πολύ αραιά - ήλπιζα σε πολύ καλύτερο αποτέλεσμα εκεί και αν δεν ήμουν ικανοποιημένος με τη hairline ίσως και να υπήρχε πρόβλημα. Επαναλαμβάνω ότι εκεί είχα και αρκετά μαλλιά και δεν υπήρξε μεγάλη διαφορά με το πριν - σε αντίθεση με τη hairline όπου δεν υπήρχαν καθόλου μαλλιά και το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό. Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση γιατί δε μου αρέσει η εικόνα πίσω από τη hairline. Επίσης επικοινώνησα και με τι κλινική και περιμένω απάντηση για να δούμε τί πιστεύουν.
 

Δημητρης38

Active Member
μηπως παρουν μπρος και τα υπολοιπα θυλακια τους επομενους 5 μηνες...

Οπως βλεπω την φωτο.. λιγο αριστερα απο το κεντρο ειναι αραια τα μαλλακια του σε σχεση με τα υπολοιπα. Επισης δεν βλεπω και δικες σου τριχες εκει.. μηπως παθανε σοκ λος ?
Εκτος και αν με ξεγελαει η φωτο.
Καλα εκανες και επικοινωνησες μαζι τους φιλε, αν θελεις γραψε μας και τι σου ειπανε.
 

salonikios30

Active Member
πολυ καλη hailine αλλα πισω?αφου μπηκαν grafts. που ειναι? οεοοοοοοοοο!!!!δεν ειναι κ λιγα τα 3250 graft. η εγγυση που παρεχουν περι 80% φυτρωση ?ισχυει?
ANAMENOYME τι θα σε απαντησουν προς ενημερωση ολων μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σαλονικιε σιγουρα αυτο δεν ειναι η τελικη εικονα απο δουλεια 3250 γκραφτς, ομως ειναι νωρις ακομη..η μεταμοσχευση ειναι στν εβδομο μηνα και εχει να δωσει ακομη οποτε ας περιμενουμε ενα διμηνο τουλαχιστον....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Bluearmy και εγω το ιδιο θεμα εχω στο middle.ενω εχω δυνατη hairline το πιο πισω μερος με ενοχλει..
Εβαλες 3250 εβαλα 3400 ειχες νομιζω πιο πολλα μαμα μαλλια απο μενα αποτι βλεπω αλλα στο αποτελεσμα στο middle νομιζω σε βλεπω καλυτερα και απο μενα.για να καταλαβενα καλα πρεπει να σε δω απο κοντα.Εισαι απο θεσνικη κοντα τπτ?
Απο κει και περα δεν ξερω αν αναμεσα στα μαμα μαλλια επαιξε κανα sockloss.
Με βρεγμενο μαλλι ολοι μας φενομαστε πολυ πιο χαλια αποτι στεγνο.
 

Δημητρης38

Active Member
Τελικα ποσα εβαλες hairline και middle?2800? Μπερδευτικα.

3247 εβαλε ... περιπου οσα και εσυ ... φυτρωση εχει γιατι η hairline του ειναι μια χαρα.
Ή σοκ λος επαθε ή εχει να δωσει και αλλο.
Αν και εγω νομιζω οτι ειναι καθαρο αποτελεσμα hdc με πυκνη hairline και λιγο ποιο αραια πισω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι τελικα πιστευω η δυνατη Hairline ειναι και ενα καλο αποτελεσμα οφθαλμαπατης των υπολοιπων μαλλιων.
Κατι τετοιο νομιζω γινεται.
 

gkast

Active Member
Παιδιά πρέπει να έχει χάσει μαμά μαλλιά ...βλέπω τις αρχικές φώτο με το τώρα υπάρχει σημαντική διαφορά ....
Είπαμε για να διατηρηθούν και τα αλλά προϋπάρχοντα μαλλιά χρειάζεται φίνα ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατι δεν πιστευω τοσο πολυ στην Φινα?
Αυτο το βγαζω συμπερασμα βαση εμου παντα.
 

Bouklas

Well-Known Member
Καλά μιλάμε για τρελό το αποτέλεσμα της θεραπείας boukla..αν σε πιασει η φιναστεριδη κανει θαύματα πραγματικα..πραγματα που δεν μπορεί να σου δώσει η εμφύτευση ίσως..το θέμα είναι να σε πιασει βέβαια!!αλλά το πρόβλημα είναι κόβωντας την..εκεί?άστα να πάνε!ξεκινάει το κλάμα..
Έτσι ακριβώς, είχα πάθει πλακα με το αποτέλεσμα, είδα ξανά τα μαλλιά που είχα στο γυμνάσιο. :D

Όταν την σταμάτησα εννοείτε το μαλλί έπεσε κατά πολύ αλλα ακόμα και πριν κάνω μεταμόσχευση δεν ήμουν στην τόσο άσχημη φάση που βρισκόμουν πριν ξεκινήσω φιναστερίδη. Και επίσης ένα καλο, έχω 2-3 χρονια από τότε που την σταμάτησα και δεν έχω έντονη τριχόπτωση. Πάνε αυτά κοπήκανε, παλιά σε κάθε λούσιμο γέμιζε κάτω τρίχες λες και κουρεύτηκα.
 
Μπλουζα