Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

BLuEArMy

Member
Είμαι παλιό μέλος και βρίσκομαι στο forum τα τελευταία 6 χρόνια.
Μετά από 10 χρόνια τριχόπτωσης και χρήση διαφόρων φαρμάκων/σκευασμάτων τα οποία πλέον έχω σταματήσει πήρα την απόφαση να προχωρήσω κι εγώ με τη μεταμόσχευση.

Είμαι 29 ετών. Προσπάθησα να το αναβάλω όσο γίνεται περισσότερο όμως αποφάσισα πλέον και έκλεισα για την επέμβαση το Δεκέμβρη στην HDC. Σε πρώτο στάδιο θα προχωρήσουμε με την πρόσθια περιοχή (γύρω στα 2800 τριχοθυλάκια) και σε δεύτερη φάση (σε μεταγενέστερο στάδιο - αν όλα πάνε καλά), θα προχωρήσουμε και με δέυτερη επέμβαση για το crown. Ζήτησα να με αναλάβει ο κ.Μάρας. Η τιμή που συμφωνήσαμε είναι 7000 ευρώ για τα 2800 τριχοθυλάκια. Η τιμή αυτή δεν είναι στανταρ και όπως μου έχει λεχθεί, μου έχει γίνει αυτή η προσφορά σε περίοδο αιχμής (Χριστούγεννα) επειδή βρίσκομαι στο κλάδο της Ιατρικής και επειδή συμφώνησα να προπληρώσω ολόκληρο το ποσό 3 μήνες πριν την επέμβαση.



1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Φίλε καλησπέρα και καλή επιτυχία με τη μεταμόσχευση σου. Έχω κάνει και γω με τον Μαρα στο παρελθόν και πιστευω θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.. Θα κανείς fue λογικά έτσι;
 

Stripar

Established Member
. Η τιμή που συμφωνήσαμε είναι 7000 ευρώ για τα 2800 τριχοθυλάκια. Η τιμή αυτή δεν είναι στανταρ και όπως μου έχει λεχθεί, μου έχει γίνει αυτή η προσφορά σε περίοδο αιχμής (Χριστούγεννα) επειδή βρίσκομαι στο κλάδο της Ιατρικής και επειδή συμφώνησα να προπληρώσω ολόκληρο το ποσό 3 μήνες πριν την επέμβαση.

7000euro/2800grafts=2,5 το graft (η οποία είναι και η τιμή που δίνουν στο forum) και είναι και προσφορά επειδή προπλήρωσες ΌΛΟ το ποσό 3 μήνες πρίν?

Δηλ. άν δέν έπρετες έτσι θα σε χρέωναν 3-4euro to graft?

Θα μας τρελάνουν?...

Κατά τα άλλα καλή επιτυχία φίλε μου
 

BLuEArMy

Member
Το γνωρίζω ότι σε αυτή τη τιμή κυμαίνεται πλέον το graft. Δε λέω ότι πήρα καλύτερη προσφορά από άλλους απλά γράφω αυτό που μου έχει λεχθεί για το λόγο που πήρα αυτή τη τιμή.
Ευχαριστώ!
 

Stripar

Established Member
@Flosk λίγο ώς πολύ αυτή είναι η τιμή που δίνουν.Απάντησε και ο @BLuEArMy λίγο παραπάνω αναλόγως & εγώ το Σεπτέμβρη που περασα consultation αυτήν την τιμή μου έδωσε ο Φιούρης...

@BLuEArMy όπως πολύ σωστά είπες ΔΕΝ πήρες κάποια καλύτερη τιμή...δεδομένου ότι προπλήρωσες όλο το χειρουργείο 3 μήνες πρίν , μπορώ να πώ ότι πλήρωσες & πολλά το graft.

Τέσπα...
 

tropheus

Well-Known Member
Καλή επιτυχία BLuEArMy.

Μια ερώτηση: Στην τρίτη φωτογραφία (με τη μεζούρα) ξεκινάς να μετράς από τη δεύτερη γραμμή και φαίνεται ένα μήκος 7 εκατοστών. Πιο πίσω (εκεί που βρίσκεται η πρώτη γραμμή) δε θα μπούν μαλλάκια;

Έχει δίκιο ο Stripar. 2,5€/graft χρεώνουν στην H*C αυτά τα φεγγάρια σε όποιον και αν πάει...
 

Δημητρης38

Active Member
Στην ιστοσελιδα τους γραφουν οτι χρεωνουν 3,25 ευρω το μοσχευμα.... γιατι τον πηρατε απο τις μυτες τον ανθρωπο ?
Μια χαρα τιμη του προσφερανε... οι Μπισανγκα και Ερντογαν που αναφερετε εσεις, παιρνουν φθηνοτερα δηλαδη ?

Καλη επιτυχια να εχεις φιλε, περιμενουμε εντυπωσεις και φωτος !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Καλή επιτυχία BLuEArMy.

Μια ερώτηση: Στην τρίτη φωτογραφία (με τη μεζούρα) ξεκινάς να μετράς από τη δεύτερη γραμμή και φαίνεται ένα μήκος 7 εκατοστών. Πιο πίσω (εκεί που βρίσκεται η πρώτη γραμμή) δε θα μπούν μαλλάκια;

Έχει δίκιο ο Stripar. 2,5€/graft χρεώνουν στην H*C αυτά τα φεγγάρια σε όποιον και αν πάει...

Θα μπούνε μερικά ναι. Η περιοχή εκεί είναι λίγο πιο πυκνή. Θα το δούμε ξανά τη μέρα της επέμβασης.
Όσο για τι τιμή εγώ πήγα εκεί για να ζητήσω 2.5. Μου είπε ότι μπορεί να μου κάνει αυτή τη τιμή άλλη περίοδο εκτός Χριστουγέννων που είναι περίοδος αιχμής και εγώ πρότεινα να προπληρώσω αφού είχα αποφασίσει να προχωρήσω, οπότε δέχτηκε το δικό μου αίτημα. Πήρα τη τιμή που ανέμενα, επαναλαμβάνω δεν είπα ότι πήρα καλύτερη τιμή από άλλους...
 

BLuEArMy

Member
Όπως έχω πει είμαι παλιό μέλος και παρακολουθώ εδώ και χρόνια το forum. Επίσης είχα επεξεργαστεί για χρόνια το πότε και πού θα κάνω την επέμβαση με κύρια και ίσως μοναδική πηγή το forum.
Ήταν προτεραιότητα μου η HDC και συγκεκριμένα ο κ.Μάρας. Από τη στιγμή που πήρα τη τιμή που ήθελα και την περίοδο που ήθελα να κάνω την επέμβαση δεν το έψαξα ξανά. Με διαφορετικά δεδομένα ίσως απλά να ανέβαλα την επέμβαση για αργότερα.
 

traccas

Active Member
Επίσης φίλε θα σε συμβούλευα αν δε θέλεις να φαίνεται ότι έχεις κάνει μμ να τα κουρέψεις όλα τα μαλλιά για να είναι όλα στο ίδιο μήκος (μεταμοσχευμένα και υπάρχοντα) γιατί τα ήδη υπάρχοντα δεν είναι αρκετά για να τα καλύψουν. Αν ήταν αλλάξω κάτι στη δικιά μου μμ αυτό θα ήταν.
 

Stripar

Established Member
Όσο για τι τιμή εγώ πήγα εκεί για να ζητήσω 2.5. Μου είπε ότι μπορεί να μου κάνει αυτή τη τιμή άλλη περίοδο εκτός Χριστουγέννων που είναι περίοδος αιχμής και εγώ πρότεινα να προπληρώσω αφού είχα αποφασίσει να προχωρήσω, οπότε δέχτηκε το δικό μου αίτημα. Πήρα τη τιμή που ανέμενα, επαναλαμβάνω δεν είπα ότι πήρα καλύτερη τιμή από άλλους...


Καλύτερα θα ήταν αν δεν έδειχνες ότι είχες αποφασίσει προ –πολλού να κάνεις εκεί την μτχ (μπλόφα)…να έψηνες τον Φιούρη στο λάδι του και να τοποθετιόσουν δεύτερος όπου έχεις και το πλεονέκτημα πάντα του ιστορικού της τοποθέτησης του πρώτου...
(Στις διαπραγματεύσεις πρώτα ακούμε τί έχει να πεί η αντίπαλη πλευρά και μετά τοποθετούμαστε)
Έτσι θα σου έδινε ο Φιούρης το 2,5 με το καλημέρα- forum και σε οποιαδήποτε περίοδο (προκειμένου να μήν σε χάσει απο πελάτη) και όταν του κουνούσες το μαρούλι θα έπεφτε μπορεί και στα 2,0.

Γιατρός είσαι όμως και όχι επιχειρηματίας ή πωλητής να ξέρεις από τεχνικές πωλήσεων ή marketing tricks και όπως και να έχει απο την στιγμή που είχες μαζέψει το μαρούλι και είχε ωριμάσει μέσα σου , μικρό το κακό


Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής...
Η HDC τελικά και ο Μάρας δείχνουν να ρίχνουν κεφάλι στο νησί!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγω χαλιας ειμαι στα παζαρια stripar.
Αν και ημουν καλος πωλητης ρουχων καποτε.
Παζαρι καλο μονο στα ταιλανδεζακια ξερω να κανω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Μπλουζα