Balayam yoga - nail rubbing

nine

Active Member
Το εχει δοκιμασει κανεις;
Υποστηριζουν οτι με το τριψιμο των νυχιων καποια νευρα που συνδεονται με το scalp δινουν αιματωση και εξασθενουν την dht :D

Δυσκολα θα δοκιμαζα κατι τετοιο, οι ασιατες το κανουν αρκετα και μαλιστα αναφερουν καλα αποτελεσματα για regrowth.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis

Member
Εχουμε φρικαρη..κ δεν αποδεχομαστε οτι λυση δεν υπαρχει.περα απο τα γνωστα.
 

Ntoon91

Member
Ας γράψω και εγώ την μικρή μου εμπειρία. Όπως έχω πει έχω δοκιμάσει άπειρα φυσικά πράγματα και κρατιόμουν μια χαρά με δαφνέλαιο ενισχυμένο μασάζ κ.α Τον τελευταίο χρόνο τα παράτησα όλα γιατί κουράστηκα και ίσως είχα και την αμφιβολία αν δούλευαν. Πήγα κατά διαόλου. Ξεκίνησα πάλι πολλά μαζί που κάποια στιγμή θα τα αναφέρω αν υπάρξει κάποια επαναφορά. Στο θέμα αυτό τώρα, εδώ έχω δοκιμάσει σκορδόζουμο (που παραδόξως δουλεύει, αλλά δεν παλεύεται η μυρωδιά) κάτσε να δοκιμάσω για πλάκα και αυτό. Δυο φορές το δοκίμασα για 5 λέπτα, μια στο παρελθόν μια τώρα. Δεν το ξανακουμπάω. Όσο απίστευτο και να ακούγεται σε κάποιους μετά και απ τις δυο φορές, εκεί που δεν έχανα τρίχα, όπου και να ακούμπαγα το κεφάλι μου, έφευγαν τρίχες. Δεν ξέρω που πως γιατί, αλλά η αλήθεια μου είναι τούτη όσο κουλή και αν ακούγεται :confused::confused::confused:
 

titikos1312

New Member
Καλησπέρα ηθελα μερες να ανεβάσω για το nail rubbing καθως δεν είχα δει να αναφέρεται στο φορουμ. Γενικώς το δοκιμάζω 3 βδομάδες τωρα περιπου. Λενε οτι πρεπει να το κανεις 45 λεπτα την μερα δεν χρειαζεται συνεχόμενα μπορεις και σπαστα 3 φορες 15 λεπτα.. Βεβαια ειναι βαρετο και εχω κατεφερει μεχρι στιγμης να το κανω μονο 20 λεπτα την μερα.. Στα αποτελεσματα τωρα κατα την διαρκεια του τριψιματος νιωθεις οτι κατι συμβαινει στο τριχωτο μια αισ8ηση σαν να ανατριχιάζεις δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβως . Στις 3 βδομάδες τωρα εχει αυξηθει αισθητα η τριχοπτωση ( φταίει και η εποχη .. ) , βεβαία απο καποιές αναφορές ατόμων κυρίως Ινδοι λενε οτι στην αρχη αυξάνεται η τριχοπτωση και οτι ειναι καλο σημαδι .. Θα δειξει το αποτέλεσμα εγω συνεχίζω κανονικά .
 

Ntoon91

Member
Bρε λες;; Ενημέρωνε σε παρακαλώ πολύ δεν ξέρεις ποτέ από που θα σου έρθει. Εμένα με φόβησε να φέυγουν τόσες τρίχες κατα τα άλλα θα το δοκίμαζα. Αλλά και τα τσιμπιματάκια τα ένιωσα. Αν ειναι να ξαναβγαίνουν να τιμηθεί και αυτό.
 

titikos1312

New Member
Από οτι διαβάζω αποτελέσματα λενε βλέπεις στους 2 μήνες τοσο εχω σκοπό να ασχοληθώ θα κανω μια αναφορα στους δυο μήνες να πω αν αξίζει να το δοκιμάσει κανείς .. Πάντως αυτά τα τσιμπιματάκια είναι που με κάνουν να πιστεύω οτι δουλεύει ....
Χρησιμοποιώ και εγω σκορδοζουμο μια γιαγιά μου το ειχε προτείνει αλλα αυτή η μυρωδία δεν παλεύεται με τίποτα μεχρι και 3 μερες μετα στο λουσιμο μ ερχεται σκορδιλα ¨:oops:
 
Μπλουζα