Avodart 0,5mg

makakas

Member
Παιδιά αγόρασα avodart 0,5mg και μου είπαν πως δεν βγαίνουν σε άλλη δοσολογία,αυτό που με προβληματίζει είναι πως σε ένα άρθρο εδώ μέσα γράφει πως η πιο αποτελεσματική δόση είναι 2,5mg,δηλαδή εγω με τα 0,5mg δεν θα έχω τόσο καλά αποτελέσματα?επίσης εσείς μου προτείνετέ να το χρησιμοποιήσω ανά τρεις ημέρες λόγο του ότι μένει στο αίμα περισσότερο ή καθημερινά?εφόσον μένει στο αίμα περισσότερο γιατί το χορηγούν σε αυτούς που έχουν προστάτη καθημερινά και όχι ανά τρεις μέρες αφού και καλά είναι το ίδιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
αφου αποφασισες να ξεκινησεις avodart να το παρεις καθε μερα διχως διακοπες ωστε να κρατας το φαρμακο στο αιμα στα απαραίτητα θεραπευτικα επιπεδα. Απλα επειδη εχει μεγαλη ημισεια ζωη το φαρμακο , οταν το κοβεις κανει λιγο καιρο να φυγει εντελος απο το σωμα . Στις μελετες το 0.5mg βγαζει 25% περισσοτερες τριχες απο οτι τα 5mg φιναστεριδης στο εξαμηνο . Δεν υπαρχουν μακροχρονιες μελετες για 2.5mg απλα τα 2.5 στο εξαμηνο ηταν 17% περιπου πιο πανω σε αριθμο τριχων απο τα 0,5mg . Ωστοσο η 0,5 δοση ειναι αυτη που ειναι μελετημενη και ασφαλης . Το avodart μαζι με καποια τοπικα ( μινοξιδιλη , κετοκοναζολη) ειναι το καλυτερο που εχουμε σημερα αν θες και σε 5-10 χρονια να εχεις τα μαλλια που εχεις τωρα ή και λιγα περισσοτερα αν εισαι πολυ τυχερος . Αν εισαι ατυχος θα εχεις τα μαλλια που εχεις τωρα με καποιες ελαχιστες απωλειες . Εγω το παίρνω χρονια
 
Me to 1,25 mg φιναστεριδη ποσα χρονια μπορουμε να την βγαλουμε χωρις απωλειες των μαλλιων μας ?
Ειχα διαβασει σε αρθρο του Φορουμ οτι μετα τα 5 χρονια χανει την ιδιοτητα της
Και μετα... ?
 

makakas

Member
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση makis25,να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα,γνωρίζεις σε πόσους μήνες βλέπεις τα τελικά αποτελέσματα?πχ στο regaine στους 12 μήνες στο avodart?και μιας και ανέφερα regaine,όταν αρχίζει να φτάνει ο αφρός στο μπουκαλάκι προς το τέλος ο αφρός χάνει την πυκνότητα του και λιώνει αμέσως και γίνεται σαν υγρό,ξέρεις αν αφτό είναι φυσιολογικό?και να κουνήσω το μπουκαλάκι πριν την χρήση το ίδιο πάλι.
 

tropheus

Well-Known Member
Παιδιά αγόρασα avodart 0,5mg και μου είπαν πως δεν βγαίνουν σε άλλη δοσολογία,αυτό που με προβληματίζει είναι πως σε ένα άρθρο εδώ μέσα γράφει πως η πιο αποτελεσματική δόση είναι 2,5mg,δηλαδή εγω με τα 0,5mg δεν θα έχω τόσο καλά αποτελέσματα?επίσης εσείς μου προτείνετέ να το χρησιμοποιήσω ανά τρεις ημέρες λόγο του ότι μένει στο αίμα περισσότερο ή καθημερινά?εφόσον μένει στο αίμα περισσότερο γιατί το χορηγούν σε αυτούς που έχουν προστάτη καθημερινά και όχι ανά τρεις μέρες αφού και καλά είναι το ίδιο

Φίλε makakas είναι προφανές ότι ξεκινάς να πάρεις ένα φάρμακο έχοντας το ψάξει από λίγο μέχρι καθόλου. Το συγκεκριμένο φάρμακο δεν είναι παιχνίδι. Σε κάθε περίπτωση η δική μου συμβουλή είναι να πάρεις το κουτάκι να ανοίξεις τον κάδο απορριμάτων και το ρίξεις μέσα.
Μπορείς να πας (αν δεν έχεις ήδη πάει) ή να μείνεις σε πιο ασφαλείς λύσεις όπως η φιναστερίδη...

Φιλικά, tropheus
 

geeorgee

Active Member
tropheus απο περιεργεια μηπως εχεις μετρησει καθολου που βρισκεται η dht σου με τη ληψη duta?εχω μια απορια ,οταν λενε οτι η φιναστεριδη χανει σε αποτελεσματα οσο περναν τα χρονια και πρεπει να ανεβεις σε δοσολογια η να πας σε duta κτλ. συμβαινει οτι ο οργανισμος προσαρμοζεται στην χαμηλη dht και πρεπει να την κατεβασεις κιαλλο?η απλα η φιναστεριδη χανει τη δραση της και δε κατεβαζει την dht σου οσο την κατεβαζε στην αρχη?
 

Stripar

Established Member
Φίλε makakas είναι προφανές ότι ξεκινάς να πάρεις ένα φάρμακο έχοντας το ψάξει από λίγο μέχρι καθόλου. Το συγκεκριμένο φάρμακο δεν είναι παιχνίδι. Σε κάθε περίπτωση η δική μου συμβουλή είναι να πάρεις το κουτάκι να ανοίξεις τον κάδο απορριμάτων και το ρίξεις μέσα.
Μπορείς να πας (αν δεν έχεις ήδη πάει) ή να μείνεις σε πιο ασφαλείς λύσεις όπως η φιναστερίδη...

Φιλικά, tropheus

Welcome Back !!!

:)
 
Μπλουζα