Andy.k, fue, 2006 grafts, 9/12/2015

P70

Active Member
Συμφωνώ απόλυτα Andy. Εγώ είχα ξεκινήσει τριχόπτωση από τα 21 και στα 26 ξεκίνησα μινοξ.
Θεωρώ ότι ο λόγος που έχω κρατήσει β ζώνη και μπροστά ότι έχω κρατήσει, είναι λόγω αυτού.
Κι εγω ευελπιστω πλεον στα 33 που εκανα την επεμβαση, να κρατησω οτι μπορω απο τα μαμα μαλλια μεσω μινοξ.
Πιθανότατα ο μεγαλύτερος μυθος που κυκλοφορει να ειναι περι διακοπης της για να «μην συνηθιζει το φαρμακο ο οργανισμος» καθως πας πισω ετσι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kaligoulas

New Member
Φίλε επειδή είμαστε κάποιοι δύσπιστοι εδώ, μήπως έχεις φωτογραφίες με το λογότυπο της κλινικής από πίσω; Εκτός αν δεν σε έβγαλαν φωτογραφία στην κλινική (ή δεν έχεις κάνει καν μεταμόσχευση).
 

andy.k

Active member
Φιλε αν δεν εχω κανει μμ τοτε πως βγηκαν μαλλια? Δεν εχω τις φωτο της κλινικης αν αυτο εννοεις(γιατι λογοτυπο δε θα δεις σε κανενος παιδιου που εχει κανει μμ στο Βεκρη, καθοσον σε βγαζουν φωτος για το πριν κ μετα comparison καθως κ ξυρισμενο πριν τη μμ, οπως κ καπακια μετα τη μμ με τις γαζες,στο δωματιο φιλοξενειας/αναμονης οπου απλα ΔΕΝ υπαρχει καποιο λογοτυπο).Φωτος με εβγαλαν στην κλινικη παντως αν εννοεις αυτο αλλα δε τις εχω παρει.
 

tasos33

Well-Known Member
Αndy να πας εξω απο του βεκρη στη ταμπέλα του κτιρίου να Τράβας εκεί φωτογραφιες ,τι λογότυπο κ ιστορίες
 

andy.k

Active member
Ουτε Ταμπελα απ εξω δεν εχει, μονο αυτο το μεταλλικο ταμπελακι 20χ30 cm στο περιπου που εχουν ολοι οι γιατροι στα θυροτηλεφωνα των οικοδομων που στεγαζονται τα ιατρεια τους. Αυτα τα ορειχαλκινα...Οταν ειχα παει στο πρωτο ραντεβου ενημερωσης,ειχα παει στα καπακια μετα την dhi, που ειναι λιγο πιο κατω κ εχει την ταμπελαρα εξω απο το κτιριο κ περιμενα κατι αντιστοιχο...το εψαχνα το μαγαζι 10 λεπτα σε στενακι 80 μετρων πανω κατω...
 

andy.k

Active member
Καλημερα σε ολους. Επανερχομαι στο 15μηνο για μια τελευταια ενημερωση την οποια δεν εκανα στο 12μηνο. Ειχα παει στην κλινικη στο 12μηνο και μου ειπαν πως ακομα υπηρχαν περιθωρια(!!!) βελτιωσης, ιδιως στην κορυφη, οπου ειχαν μπει γυρω στα 500-600 gts...Η αληθεια ειναι οτι το τελευταιο μηνα μια μικρη βελτιωση ειδα και εκει, εκτιμω ομως πως ειναι κυριως λογω μηκους μαλλιου. Το βεβαιο ειναι στην κορυφη καποια στιγμη θα απαιτηθει να επεμβω οπωσδηποτε στο μελλον. Οκ ο φωτισμος δεν ειναι για οσκαρ, αλλωστε το αποτελεσμα το εχω παρουσιασει με πολυ σκληρες φωτο στο 10μηνο περιπου. Ενα update κανω απλα με πιο μακρυ μαλλι, πως φαινεται σε συνθηκες κλειστου χωρου με φλας.Κενακια υπαρχουν εννοειται(φαινονται καθαρα στην 3η πανοραμικη φωτο)δεδομενου οτι δεν εγινε πολυ πυκνη τοποθετηση, αλλα εμενα προσωπικα δε με ενοχλουν ιδιαιτερα. Δε σκεφτομαι να παω αμεσα για 2η στο crown και πυκνωση μπροστα, θα ηθελα να περιμενω να αδειασουν κι αλλο και τα μαμα μπροστα και τα πισω, ΕΚΤΟΣ αν πηγαινα στο αλλο μαγαζι για 1200-1400gts μισα μπροστα πυκνωση, μισα πισω κορυφη, με τον παπανικολαου η καποιον αντιστοιχων ικανοτητων...δλδ μινι μεταμοσχευση χωρις σπαταλη μεγαλη ουτε σε χρηματα ουτε (κυριως) σε gts, και με πιο προσεκτικη διαχειρηση δοτριας. Δε ξερω αν θα αξιζε...καθε σχολιο για τις φωτο και σχετικα με το αν και πως πρεπει να κινηθω, ευπροσδεκτο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170311_083817.jpg
    IMG_20170311_083817.jpg
    213.8 KB · Προβολές: 591
  • IMG_20170311_084121.jpg
    IMG_20170311_084121.jpg
    728.2 KB · Προβολές: 556
  • IMG_20170311_084006.jpg
    IMG_20170311_084006.jpg
    561.6 KB · Προβολές: 555
  • IMG_20170311_084441.jpg
    IMG_20170311_084441.jpg
    273.6 KB · Προβολές: 572
  • IMG_20170311_084229.jpg
    IMG_20170311_084229.jpg
    483.8 KB · Προβολές: 526
  • IMG_20170311_084312.jpg
    IMG_20170311_084312.jpg
    854.8 KB · Προβολές: 555
  • IMG_20170311_083938.jpg
    IMG_20170311_083938.jpg
    359.8 KB · Προβολές: 533
  • IMG_20170311_083905.jpg
    IMG_20170311_083905.jpg
    297.3 KB · Προβολές: 536

billaros

Active Member
Καλημερα andy.κατεμε εισαι αψογα σε αυτη την φαση κ θα θεωρουσα περιττο να πας να επεμβεις για κατι περισσοτερο που πλεον δεν χρειαζεσαι.πιστευω σε συμφερει καλυτερα να περιμενεις να δεις αν εξελιχθει η τριχοπτωση σου που ειναι κ δυσκολο λογο της ηλικιας σου κ αν χειροτερεψει μονο τοτε να επεμβεις.τωρα εισαι τουμπανο φιέ.αυτα.καλη συνεχεια κ να το χαρεις
 

tasos33

Well-Known Member
Το καλύτερο αποτέλεσμα του βεκρη,παρα πολύ φυσικό ,σε αυτές τις φωτο τίποτα δε προδίδει μμ, σωραιος
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ δυνατο αποτελεσμα andy. Γεμισες εκει που ειχες το προβλημα και δεν χρειαζεται να ασχοληθεις προς το παρον.
Σημαντικο το οτι το αποτελεσμα σου ειναι χωρις χρηση φιναστεριδης. Που να επαιρνες κι ολας.
Επισης η δοτρια μια χαρα. ;)
 

andy.k

Active member
Να αναφερω επισης οτι μπορει να μηνπερνω φιναστεριδη, αλλα τη μινοξ τη βαζω ανελλιπως...1 φορα καθε βραδυ. Δε με ενοχλει. Οσο δε μου βγαζει εμφανεις παρενεργειες θα τη βαζω, ακομα και αν δε δινει επανεκφυση,γτ ως γνωστον αν την κοψεις, αρχιζει κατηφορος... Επισης περνω και βιοτινη 1mg, την οποια ειχα προμηθευτει σε πολυ χαμηλη τιμη απο iherb...αρα οκ, κατι κουμπωνω κ εγω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
οτι κουμπωνεις καλο ειναι:D:D:D:D
Να αναφερω επισης οτι μπορει να μηνπερνω φιναστεριδη, αλλα τη μινοξ τη βαζω ανελλιπως...1 φορα καθε βραδυ. Δε με ενοχλει. Οσο δε μου βγαζει εμφανεις παρενεργειες θα τη βαζω, ακομα και αν δε δινει επανεκφυση,γτ ως γνωστον αν την κοψεις, αρχιζει κατηφορος... Επισης περνω και βιοτινη 1mg, την οποια ειχα προμηθευτει σε πολυ χαμηλη τιμη απο iherb...αρα οκ, κατι κουμπωνω κ εγω...
 

tol

Well-Known Member
Φιλε Τασο, μην ειμαστε υπερβολικοι. Ο,τι κουμπωνεις δεν ειναι παντοτε καλο (τα......ομωνυμα απαγορευονται).

Οχι τιποτε αλλο, αλλα θα διαβασει τα σχολια σου κανενας......Ανθιμος ή κανενας Αμβροσιος και θα πεσει φωτια να σε καψει. Στο πυρ το εξωτερον σε βλεπω, να κανεις παρεα με τα διαβολακια!!!!

Υ.Γ. Τουλαχιστον εκει κατω δε θα εχεις την εγνοια του μαλλιου. Ουδεν κακον αμιγες καλου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα τα πηγες Αντυ μπραβο.
Καλα εσυ δημητρη ολα δυνατα αποτελεσματα τα βλεπεις.Λογικο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν δεν ειναι δυνατο αποτελεσμα αυτο ρε γιαννη τι ειναι; ανοιχτους κροταφους και ανοιχτη κορυφη ειχε κ τα διορθωσε σε μια συνεδρια με 2000 μοσχευματα.
Εκτος του οτι πλεον δεν φαινεται να εχει αραιωση τα 2000 graft επιασαν τοπο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ειχε τεραστιο προβλημα.Αλλα τα πηγε καλα.Βεβαια το μαλλακι του το αφησε πολυ μακρυ και καλυπτει το οποια κενα.
Καλα κανει.
 

andy.k

Active member
Το μαλλι μπροστα τωρα ειναι 7cm και πισω στο crown γυρω στα 4-5...σβηνει σιγα σιγα προς τα πισω. Τα πλαινα ειναι κοντα με τη 3η κ 2η σκαλα...0,8 - 1,2cm. Σιγουρα βοηθαει το μηκος στα πανω μαλλια, στο να φαινεται καλο ενα αποτελεσμα, αλλα πολλες φορες, ακομα και με μεγαλο μηκος, οι πανοραμικες ειναι αμειλικτες...στη δικη μου περιπτωση, κατ εμε, (π)ετυχε(?) το εγχειρημα...βεβαια δε θα πρεπει να μιλαμε για 2000gts, αλλα για 6000τριχες... Δλδ σχεδον 2700gts με αλλη διαχειρηση δοτριας και αλλο λογο εξαγωγης...τα χουμε ξαναπει αυτα...αλλα ακομα και για 2700gts, νομιζω ειναι καλο αποτελεσμα, γτ οκ, μπορει να μην ειχα αδειασει κ τελειως απο μαλλια, αλλα υπηρχε θεμα εμφανεστατο και μπροστα και στην κορυφη...παντως αν ποτε κανω δευτερη μμ, παρολο που ειμαι ευχαριστημενος με τη φυτρωση κ το αποτελεσμα της πρωτης, θα το σκεφτω πολυ να ξανακανω στην ιδια κλινικη...γτ το γκολ ειναι να εχεις μαλλια πανω, αλλα να εχεις κ ΠΙΣΩ!!! Και οσο και αν πιεσω και "συνεννοηθω" προεπεμβατικα να γινει σωστη διαχειρηση πισω...αμφιβαλλω αν θα τηρηθει κατι απ οσα "συμφωνηθει"...Τελος παντων, ως τοτε...βλεπουμε...
 
Μπλουζα