Andy.k, fue, 2006 grafts, 9/12/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Τις φωτο στον ηλιο παιδια τις βαζω για να μην υπαρχει καμια αμφιβολια περι προωθησης του αποτελεσματος κλπ. Σιγουρα αδικουν κ παρουσιαζουν βαναυσα την πραγματικοτητα, αλλα who
cares? Εδω κ στο τσουλουφι που ηταν δυνατο σημειο, φαινεται δερμα στην κοντρα ηλιο φωτο. Απλα τις εβαλα κ αυτες οκ. Εχω πει οτι δεν ειναι κ τεζα πυκνο το αποτελεσμα αλλωστε, λογικο να παρουσιαζεται αυτη η εικονα σε αυτες τις συνθηκες φωτισμου. Επομενη ανανεωση οσο το δυνατο λεπτομερης στο 12μηνο.
 

LARIOSO

Active Member
Παιδες κανω μια ανανεωση, 9 μηνες κ 10 μερες. Ολες οι φωτο ειναι εξω, οι 2 ειναι εντελως κατω απο ηλιο, οκ αυτες οι 2 το ξεφτιλιζουν αλλα τις ανεβαζω για να εχει απ ολα ο μπαχτσες. Ελπιζω να εχω καλυψει τπυς περισσοτερους...στο επομενο μυνημα οι 2 στον ηλιο. Σημερινες προ ολιγου ολες. Μαλλι 4-5cm
Anty φιλε μια χαρα και φυσικα ειναι τα μαλλια σου και πηρες σχετικα λιγα απο τη δοτρια αρα εχεις καλο αποθεμα αν χρειαστει αργοτερα να ξαναμπεις ,ευχομαι τα καλιτερα και απ οτι θυμαμαι εισαι και συ κοντα στα 40 και με εμφανιση σε μαλλι 30 αρι, εισαι σουπερ!!
 

imouthis

Active Member
Andy πάρα πολύ ωραίο το αποτέλεσμα. Η εικόνα σου έχει αλλάξει άρδην. Εγώ στην θέση σου δεν θα έκανα τίποτα άλλο για την ώρα τουλάχιστον. Γιατι να ρισκάρεις να μπεις ανάμεσα στα μαλλιά σου και να έχεις ένα ανεπιθύμητο shokloss.
Να χαίρεσαι το καινούριο σου μαλλάκι.
 

andy.k

Active member
Ποσταρω καποιες φωτο πριν τη μμ με καποιες μετα το 7-8μηνο...ξεθαψα καποιες πριν τη μμ κ οντως η διαφορα ειναι αισθητη. Να σημειωσω οτι(κακως) οταν ποσταρα τις φωτο μου στην αρχη, πριν κανω τη μμ για να παρω γνωμες απο τα μελη για το ποσα gts κλπ, μαλακωδως ΔΕΝ εβαζα τις πιο ξεγυμνωτικες...Δε ξερω, ισως γιατι ηθελα να παω συντηρητικα κ επειδη αν εβαζα φωτο σαν αυτη που θα δειτε πανοραμικη παρακατω, θα ακουγα προτασεις για 4-5000gts και ισως να το παρατουσα τελειως. Ξεθαξα κ μια φωτο που την επεξεργαστηκα με το painting των windows ωστε να με φτιαξω οπως θα ηθελα να γινω(προ μμ ολα αυτα). Οι 2 πανοραμικες ειναι πριν κ μετα(προφανως) σε παρομοιες πιστευω συνθηκες,η μετα τη μμ νομιζω ειναι απο τις πλεον αποκαλυπτικες που εχω ποσταρει...(το μαλλι λιγο πιο μακρυ στη μετα τη μμ). Η τριπλετα ειναι το πως ημουν, πως ηθελα να γινω κ πως εγινα.
 

Συνημμένα

  • DSCN3017.JPG
    DSCN3017.JPG
    1 MB · Προβολές: 579
  • downloadfile.jpeg
    downloadfile.jpeg
    69.3 KB · Προβολές: 572

andy.k

Active member
Και η τριπλετα που προανεφερα...η μεσαια φωτο ειναι ακριβως η ιδια με την πανω μετα απο χαζοεπεξεργασια για να καθορισω τις προσδοκιες μου...νομιζω οτι αυτο που ειχα στο μυαλο μου πριν μμ...το πετυχα...
 

Συνημμένα

  • IMG_20160923_175413_978.JPG
    IMG_20160923_175413_978.JPG
    239.1 KB · Προβολές: 587
  • IMG_20160923_175245_546.JPG
    IMG_20160923_175245_546.JPG
    24 KB · Προβολές: 575
  • downloadfile-1.jpeg
    downloadfile-1.jpeg
    62 KB · Προβολές: 615

dimitris50423

Well-Known Member
τι λες ρε θηριο. καθησες και ζωγραφισες πως θα ηθελες να ησουν.. χαχα.. σωστος.. μια χαρα το ειχες ζωγραφισει. το πετυχες και με το παραπανω θα ελεγα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ε ναι ρε φιλε...προσπαθησα να εχω στοχο, μη παρω οτι μου πλασαρουν...

πολυ καλο το εκανες το σχεδιο ρε.. χαχα αλλοι τραβανε μια γραμμη και λενε ετσι τη θελω τη hairline. πριν πατησω πανω στη φωτο νομιζα οτι ειναι φωτο μετα τη μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Και μια φωτο της δοτριας σημερινη. Το μαλλι στη δοτρια ειναι απο 1 εως 1,5 cm(προσπαθησα να το κανω σβηστο-τα κουρεματα τα κανω παραδοσιακα παντα μονος μου με καθρεπτακι...)
 

Συνημμένα

  • IMG_20160923_183940_224.JPG
    IMG_20160923_183940_224.JPG
    44.8 KB · Προβολές: 559

andy.k

Active member
και καλύτερα έγινε τελικά όλο το αποτέλεσμα,ειδικά hairline..;)
Νομιζω οτι τη hairline την κατεβασαν λιγο πιο πολυ στα σημεια που ενωνεται με τα temples...κι εμενα πιο πολυ μου αρεσει το αποτελεσμα απο αυτο που σχεδιασα, αλλα οκ, μη ξεχναμε οτι το σχεδιο ειναι και λιγο προχειρο κ δε δειχνει φυσικο, οποτε χανει κ απο εκει. Παντως λιγο πανω λιγο κατω, το αποτελσμα ειναι αυτο που προσδοκουσα εξ αρχης...η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεχασει τι προσδοκουσα κ βλεποντας κατι αποτελεσματα τυπου Τας κ αλλα παρομοιου βεληνεκους, κ σε ξενα φορουμ, ενιωθα πως περιμενα περισσοτερα, αλλα η ανασκαφη που εκανα στα αρχεια αυτα, με προσγειωσε θυμιζοντας μου πως εξ αρχης το πηγα συντηρητικα το πραγμα...λιγο στο crown αν εδινε ακομα θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος...
 

nikolakis

Well-Known Member
Αξιοπρεπές το αποτέλεσμα σου. Αν θες κάποια στιγμή τραβά κ μια φωτο με cvial standards ώστε να φαινεται ακριβώς το αποτέλεσμα σου. Καλή συνεχεια.
 

aeratos28

Just aeratos
αξιοπρεπεστατο για τα grafts που μπήκαν.μην ξεχνάμε το πρόβλημα που υπήρχε και τον αριθμό των grafts που τοποθετήθηκαν..τώρα για τα standards,νομίζω πως οι φωτό που έχει βάλει ο andy.k ειδικά αυτές με κόντρα ήλιο οι τελευταίες,ξεπερνάνε οποιουδήποτε άλλου τις φωτό...andy.k standards θα πρεπει να λέμε..δέν μπορεί να του ζητηθεί του andy πάλι άλλη φωτό καλυτερη...βέβαια για τις φωτό του cvial το έχουμε πει χίλιες φορές.. είναι απλά καταπληκτικές,δεν πέρνει άλλο.
 

andy.k

Active member
Τις φωτο στον ηλιο τις εβαλα γτ δε θελω επ ουδενι να θεωρηθει οτι θελω να κολακεψω το αποτελεσμα κ επιπλεον για να καταλαβει ο υποψηφιος για μμ οτι μετα απο μια μμ, το αποτελεσμα κατω απο συνθηκες απευθειας εκθεσης σε φως, ηλιο κλπ φαινεται σιγουρα πολυ φτωχοτερο απ οτι στις συνηθεις φωτο που ποσταρουμε εδω. Ο cvial ανεβαζει πολυ καλυτερης ποιοτητας φωτο, καθοσον ο ανθρωπος τo εχει hobby κιολας αν δε κανω λαθος...εχω καταλαβει τι εννοει σχετικα με το φως διαχυσης κλπ, αλλα δυστυχως δε μπορω να το πετυχω. Πχ στη τελευταια ενημερωση σε εξωτερικο εχω βγαλει φωτος hairline k πλαινες, στο ιδιο ακριβως σημειο του κηπου, την ιδια ωρα, με την ιδια γωνια ληψης, και οι 2 φωτο (της hairline και η μια πλαινη_δεξιος κροταφος) εχουν καλυτερο φως και
δειχνουν λιγο τα κενακια, ενω του αριστερου κροταφου φαινεται τεζα τελειως. Ισως ειναι κ το χτενισμα δε ξερω.Παντως ΑΝ καποιο μελος με nw3-4+ πετυχει αποτελεσμα που σε φωτος αντιστοιχες με αυτες που ανεβασα στον ηλιο, δε φαινεται δερμα κ δειχνει, τοτε νομιζω οτι θα μιλαμε για θεικο αποτελεσμα...(οσα gtafts κ αν εχει ριξει). Καποιοι ειπαν οτι αυτες οι φωτος αδικουν το αποτελεσμα. ΔΕ το αδικουν, το αποτελεασμα αυτο ειναι, απλα ΔΕΝ αντιπροσωπευει αυτο που βλεπει ο υπολοιπος κοσμος υπο φυσιολογικες συνθηκες. Αν αποφασισω να κυκλοφορω με το κεφαλι κατω σα το ταυρι, μες στο κατακαλοκαιρο, αυτο θα βλεπουν ισως ολοι οσοι περνουν απο μπροστα μου. Και παρολο που και σε βινταεκια απο διακοπες που φαινομαι να σκυβω το κεφαλι ΔΕ διακρινεται γυαλαδα στο μαλλι, ξερω πολυ καλα οτι αν εσκυβα παραπανω η αν ηταν αλλη η γωνια του φωτος η αν ηταν βρεγμενο η αλλιως χτενισμενο το μαλλι, κατι θα φαινοτανε(αν οχι κενο, εστω καποια ανομοιογενεια). Ε, νομιζω οτι πιο αδειο κ ανομοιογενες απ οτι στις 2 φωτο που εβαλα στον ηλιο, δε μπορει να δειξει σε καμια περιπτωση. Γι αυτο κ τις ποσταρα.Καλο ειναι να ποσταρουμε φωτος που να να προβαλουν το αποτελεσμα υπο φυσιολογικες συνθηκες, ισως κ να το κολακευουν, ομως καλο ειναι ομως να ποσταρουμε κ φωτος , υπο αντιστοιχη γωνια ληψης, που να το ξεγυμνωνουν οσο το δυνατον περισσοτερο...
 

Συνημμένα

  • downloadfile-1.jpeg
    downloadfile-1.jpeg
    57.4 KB · Προβολές: 518
  • downloadfile-2.jpeg
    downloadfile-2.jpeg
    94.8 KB · Προβολές: 516

leas

Well-Known Member
φίλε andy συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα.,ήθελα να σε ρωτήσω απο πια ηλικία παρατήρησες να αραιώνουν τα μαλλιά σου;
 

andy.k

Active member
Εχω την εντυπωση οτι γυρω στα 28-30 ξεκινησα να διαπιστωνω ενα αδυνατισμα στα μαλλια, αν και σε παλαιοτερες φωτο, δεν ειχα πολυ μεγαλη πυκνοτητα, ουτε εντονα σχηματισμενη hairline. Μια ζωη τα ειχα ψιλοανακατα τα μαλλια γιατι φαινοντουσαν πιο μπολικα ετσι. Εννοειται πως οταν τα ειχα ξυρισει στα 34 μετα απο περιπου 10 χρονια (τα ειχα ξυρισει και στα 24 μου) αντεληφθην πως υπηρχε σοβαρο θεμα το οποιο ΔΕ φαινοταν τοσο εντονα με μαλλι 5-6 ποντους. Απο τοτε το εψαχνα τι να κανω με το μαλλο και δεδομενου οτι καθε χρονο χειροτερευε τελικα εκανα τη μμ. Τα 2 τελευταια χρονια πριν τη μμ ειχε καπως σταθεροποιηθει, ισως βοηθησε και η μινοξ που ειχα ξεκινησει, και ετσι αποφασισα κ εκανα τη μμ, ελπιζοντας πως με τη μινοξ, δε θα προχωρησει αλλο η αα, η τουλαχιστον δε θα προχωρησει πολυ. Χονδρικα πιστευω οτι απο τα 28-30 εως κ σημερα συνεχιζεται το φαινομενο, με εξαρση περιπου στα 32-37.
 

andy.k

Active member
Ναι εχω ψαχτει. Nw 6-7αρης δεν υπαρχει πουθενα στο γενεαλογικο δεντρο. Αν εχω παρει απο τον πατερα μου , που μαλλον ειναι η χειροτερη περιπτωση απο ολους τους αιξ αιματος συγγενεις, παω για το πατερν που ηδη εχω(δλδ αυτο το αναποδο Υ) επιδεινουμενο...δλδ θα ανοιξει λιγο ακομα το vertex χωρις ομως να κατεβει πολυ(καλο για τη δοτρια αυτο) οι γεφυρες σταθερα ψηλα(εκει το καταλαβαινω κιολας οτι το μαλλι ειναι τεζα) και θα αδυνατισει λιγο ακομα το τσουλουφι χωρις ομως να εξαφανιστει. Οκ θα χασει κ πισω απο το τσουλουφι η γ ζωνη φυσικα λιγο παραπανω...Ετσι ειναι ο πατερας μου τωρα στα 70 του. Βεβαια χωρις καμια θεραπεια, χωρις βιταμινες κλπ. Ακομα κ ετσι να καταληξω πιστευω πως ειναι διαχειρισιμο αν οχι με αλλη μια, ισως με αλλες 2 μμ αντιστοιχου μεγεθους με την 1η των 2006 gts που εκανα. Ελπιζω απλα να καθυστερησει οσο το δυνατον την επομενη επεμβαση η χρηση μινοξ. αν δε μου βγαλει καποια σοβαρη παρενεργεια, δε παιζει να την κοψω, ακομα κ αν χανω ελαφρα εδαφος, γτ εχω την πεποιθεση πως αν την κοψω θα χασω εδαφος αποτομα σε τεραστιο βαθμο. Ακομα και να μη βελτιωνει τα μαμα μαλλια, ειναι μεγαλο κερδος ακομα και το να επιβραδυνει τη φθορα τους...γνωμη μου παντα...
 
Μπλουζα