Anar, fue, 2873 grafts, 11-12/11/2015

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μιλησε ο Αnar για μενα που τουλαχιστον ειναι πιο αντικειμενικος αλλα δε διαφερουν και πολλα σε αυτα που λεμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ρε είσαι με τα καλά σου ή να πάμε σε γιατρό??ότι δεν κάνει το τομάρι σου ούτε για περιπτερο στα Τιρανα το ξερουμε,μην μας το αποδεικνύεις συνεχώς και αδιαλλυπτως με κάθε δυνατο τρόπο..το αστείο είναι ότι δεν μπορείς να καταλάβεις τι σου λέει κάποιος και επιμενεις στη χαζομαρα που λες για το norwood..είπαμε μιλάμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για τη φυτρωση στα τετρ.εκατοστα της επεμβασης,οχι για όλο το κεφάλι..ξύπνα υπνε.!για το 80% με 85% που είπα πιο πριν,σου εξηγω πως στα 3000 grafts που γράφει στον τίτλο o anar,σημαινει ότι χονδρικά είναι φυτρωμενα περίπου 2500grafts.δηλαδή φυτρωση 80-85%..τελικά λέει πως έβαλε 2873,οχι 3000 που γράφει ο τίτλος..και λέει ότι έχει 90% φυτρωση..το 90% στα 2873 βγαίνει 2600grafts φυτρωμενα περιπου..σχεδόν όσα είπα εγώ στην αρχή..τι δεν καταλαβαίνεις να στο φιξαρω πάλι γιατί σε κόβω νοχελικο πολύ..δεν είπα ότι κάνουν διαφορα τα 127 grafts..αλλα όταν μιλάς για ποσοστά φυτρωσης τα 127 grafts είναι το 5% του συνόλου των μοσχευματων.. όχι αμελητέο δηλαδη..αν είχε βάλει 3000 τελικά ή φυτρωση του θα ήταν στο 80-85% οπως είπα στην αρχή αφού και τώρα τόσα έχει φυτρωμενα και το αμφισβητησες πριν..μάθε να διαβάζεις και να κατανοεις τι γράφει ο καθένας γιατί και λάθος είσαι και προσβάλεις κιόλας..άντε γιατί το παρατραβηξες..επειδή πηγές και έκανες επέμβαση δεν σημαίνει ότι κατεχεις και γνώσεις..άμπαλος εντελώς εισαι,χωρίς καμία γνώση επί του θέματος..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ωραια απο τα 2900 βγηκαν τα 2600 και παρτε το σαν ενα αποτυχημενο αποτελεσμα της hdc και ληγει εδω...
Για τα αλλα που γραφεις δεν παρεξηγουμε καν...
 

aeratos28

Just aeratos
ούτε εγώ παρεξηγηθηκα,απαντησα όπως απαντησες και εσύ..και για να λήξει εδώ και να το καταλάβεις,δεν μιλάμε για ένα κακό αποτέλεσμα της hdc γιατί ακόμα δεν έχει φτιάξει ούτε το 50% του προβλήματος που έχει ο anar..στο τέλος των επεμβάσεων του θα κριθεί αυτό που λες..αν ειναι αποτυχημένο ή επιτυχημενο..μακάρι να είναι full επιτυχημένο..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παντως φιλε aerate βγαζεις την διπροσωπια σου στα παραπανω που γραφεις..απο τις μιας το παιζεις φιλαρακι δε συμβαινει τπτ απο την αλλης με ξεφτυλιζεις με τα λογια σου εκτος αν θεωρεις οτι και εγω σε ξεφτυλισα που ειπα οτι (ολοι γιατροι γινατε εδω μεσα)...
 

takishair

New Member
Μεγαλυτερο κακο παρα καλο κανει στην κλινικη ο John_John1.
Ο Τυπος μυριζει από μακρια αναξιόπιστος.
Τωρα εάν εχει γινει παρεακι με καποιους από εδώ μεσα και τους εχει γνωρισει προσωπικα για να μην τον κραζουν, αλλου παππά ευαγγελιο.

Εμενα η απορια μου εξακολουθεί να είναι η εξης.
Πως είναι δυνατον ο Larioso (του οποιου οι φωτογραφιες δεν εμφανίζονται πλεον) μπορεσε και καλυψε με 1.000grafts παραπανω και καλυτερη πυκνοτητα, ολο το κεφαλι ενώ ο φιλος ANAR μονο αυτή την επιφανεια.

Είναι θεμα τεχνικης. ικανοτητας Γιατρου,λογου μοσχευμάτων ή απλα μια παραπλανηση ?
 

nikolakis

Well-Known Member
Μεγαλυτερο κακο παρα καλο κανει στην κλινικη ο John_John1.
Ο Τυπος μυριζει από μακρια αναξιόπιστος.
Τωρα εάν εχει γινει παρεακι με καποιους από εδώ μεσα και τους εχει γνωρισει προσωπικα για να μην τον κραζουν, αλλου παππά ευαγγελιο.

Εμενα η απορια μου εξακολουθεί να είναι η εξης.
Πως είναι δυνατον ο Larioso (του οποιου οι φωτογραφιες δεν εμφανίζονται πλεον) μπορεσε και καλυψε με 1.000grafts παραπανω και καλυτερη πυκνοτητα, ολο το κεφαλι ενώ ο φιλος ANAR μονο αυτή την επιφανεια.

Είναι θεμα τεχνικης. ικανοτητας Γιατρου,λογου μοσχευμάτων ή απλα μια παραπλανηση ?
Εισαι λάθος όσον αφορά το Γιάννη στο λεω φιλικά , χρειαζόμαστε τέτοια μέλη μην τον αδικείς λέγοντας υπερβολές.
 

aeratos28

Just aeratos
διπροσωπία ??λάθος κάνεις..ξεκινησες με το ααα,αερατε κτλ για 127 grafts και ποια ή διαφορά τους και μίλησε για άσχετους και μάθετε να διαβάζετε και γίναται όλοι γιατροί..προφανώς καθαρά σε εμένα αναφέρθηκε σε όλο σχεδον το μηνυμα ..άρα τα περί ξεφτυλισματος νομίζω ξεκίνησαν από εσένα,οχι από εμένα..δεν σε είχα αποκαλεσει ποτέ έτσι,εσυ το εκανες και σου απαντησα όπως μου μιλησες..anyway νομίζω λάθος έγινε χωρίς λόγο παρεξήγηση..peace
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
takishair,η πυκνότητα του john δεν μπορεί να συγκριθεί ειδικά στο μπροστινό κομμάτι με τον larioso σε καμία περίπτωση..παίζει να έχει τα μισά grafts εκεί ο larioso..εκεί οφείλετε και ή κάλυψη που έκανε πιο πίσω..τώρα αν εσύ βλέπεις πιο πυκνά τα μαλλιά του larioso,ξ ανά κοίτα καλύτερα τις φωτό γιατί δεν τις έχεις καταλάβει ακομα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μεγαλυτερο κακο παρα καλο κανει στην κλινικη ο John_John1.
Ο Τυπος μυριζει από μακρια αναξιόπιστος.
Τωρα εάν εχει γινει παρεακι με καποιους από εδώ μεσα και τους εχει γνωρισει προσωπικα για να μην τον κραζουν, αλλου παππά ευαγγελιο.

Εμενα η απορια μου εξακολουθεί να είναι η εξης.
Πως είναι δυνατον ο Larioso (του οποιου οι φωτογραφιες δεν εμφανίζονται πλεον) μπορεσε και καλυψε με 1.000grafts παραπανω και καλυτερη πυκνοτητα, ολο το κεφαλι ενώ ο φιλος ANAR μονο αυτή την επιφανεια.

Είναι θεμα τεχνικης. ικανοτητας Γιατρου,λογου μοσχευμάτων ή απλα μια παραπλανηση ?


Να με κραξουν για πιο λογο τακουλη μου?
 

sven

Active Member
Όσον αφορά τον john είναι χαβαλές τέτοια άτομα παντού χρειάζονται . Για αυτό και έχει μερικούς εδώ μέσα που τον υποστηρίζουν. Για να πας μαζί του για καφέ θα είναι γαμάτος.

Για εμένα δεν μπορώ να πω ότι μιλάει αντικειμενικά όταν αναφέρεται για την εκάστοτε κλινική.

Kάθεται και εξηγεί και παρεξηγείτε για ποιον?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όσον αφορά τον john είναι χαβαλές τέτοια άτομα παντού χρειάζονται . ,Για αυτό και έχει μερικούς εδώ μέσα που τον υποστηρίζουν. Για να πας μαζί του για καφέ θα είναι γαμάτος.

Kάθεται και εξηγεί και παρεξηγείτε για ποιον? Για εμένα δεν μπορώ να πω ότι μιλάει αντικειμενικά όταν αναφέρεται για την εκάστοτε κλινική.

Κανεις δεν μιλαει αντικειμενικα με αυτην την λογικη και μιλαω για οσους εχουν κανει μεταμοσχευση στην καθε κλινικη τους.
 

giannis1991

Well-Known Member
Πραγματικα το εχετε τραβηξει λιγοβτο θεμα και επικρατει εκνευρισμος...ηρεμηστε λιγο ρε σεις ας πει τις αποψεις του ο καθενας ηρεμα και ωραια...τεςπα 2 πραγματα θελω να πω...πρωτον οταν μιλατε για nw να ειστε λιγο πιο σαφεις...θελω να πω δλδ οτι ο αναρ γνωμη μου δεν ειναι 6αρι αλλα 5αρι προς το παρον και με ενα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα αυτο των ψηλων πλαινων...αυτο ειναι το μεγαλυτερο πλεονεκτημα γιατι το ματι κατα ενα τροπο πεφτει στα πλαινα και αν υπαρχουν αυτα ειναι πιο ευκολο να δεσει το απουελεσμα και να παρθουν και ταυτοχρονα εξοικονομηθουν gtaft...αυτα που λεω τωρα τα ελεγε ο τεραστιος hopefull για ανατρεξτε στα θεματα που εχει ανοιξει...επισης το δευτερο που θελω να πω ειναι οτι η μτχ γενικα ειναι πετυχημενη αλλα νμζω δεν ειναι του επιπεδου του john john...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολλή φασαρία χωρίς να δίνουμε βάση στους αριθμούς. Ο Anar έβαλε 2.873 σε μια περιοχή περίπου 70cm2 (τουλάχιστον), άρα έχει μια μέση πυκνότητα φύτευσης γύρω στα 40g. ΟΜΩΣ αν αναλύσουμε τα στατιστικά του θα δούμε ότι έχει λόγο 1,82 (907-1h, 1570-2h, 396-3h). Δραματικός. Με τέτοιον λόγο δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις καλή εικόνα (που φυσικά θα φαινόταν πολύ χειρότερη αν οι φώτο είχαν επαρκή φωτισμό). Αν θεωρήσουμε ότι το επίπεδο αναφοράς είναι το 2.2 για ζώνη Α, Β, πρέπει να μειώσουμε τα 40g στα 33g (40x1.82/2.2). Αυτή είναι η πραγματική του (effective) πυκνότητα. Η φύτρωση του (κατ' εμε) είναι στο 90+ κυρίως λόγω του τεράστιου αριθμού μονότριχων τα οποία είναι σαφώς πιο ευαίσθητα από τα υπόλοιπα. Η "άδεια" εικόνα του λοιπόν εξηγείται κατά κύριο λόγο από τον λόγο του, ο οποίος εν συνεχεία εξηγεί και την απώλεια ενός 4-5% στην φύτρωση (σε σχέση με τις πολύ υψηλές που πετυχαίνει η HDC).

Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι μας είναι ότι όταν δουλεύονται μέτριες-χαμηλές πυκνότητες (40-) ο λόγος είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Αν ο ANAR δουλευόταν αλά Andy με 2.9 θα είχε αντί για 5228τριχες (2,873x1.82), 8331τριχες (2,873χ2.9), δηλαδή 60% παραπάνω και φυσικά θα φαινόταν πολύ διαφορετικά. Συν το ότι θα είχε και ένα ποσοστό παραπάνω φύτρωσης 3-5% (το οποίο δεν θα έκανε και τρελή διαφορά αλλά κάτι είναι).
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και γιατι δεν δουλεψαν με μεγαλο λογο cvial? Εξοικονομηση δοτριας για μελλοντικα? Δεν υπηρχαν? τι εγινε?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό δεν το ξέρω. Δεν τίθεται θέμα εξοικονόμησης της δότριας αλλά καλής διαχείρισης. Οι σοβαρές κλινικές παίρνουν συμμετρικά (με κάποιο pattern) από μεγάλο εύρος δότριας. Προφανώς δεν έβρισκαν πολύτριχα και κατέληξαν με τα περίπου 1000 μονότριχα που είναι υπερβολική ποσότητα για hairline. Από την στιγμή που θα κάνει και άλλες μμ αυτό πρέπει να ληφθεί υπόψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
σωστά όλα αυτά που ειπες cvial..το θέμα είναι ,για το οποίο έγινε ή φασαρία ,ότι βλέποντας κάποιος τον τίτλο που έγραφε 3000 grafts και κοιτάζοντας το αποτέλεσμα (όχι το πιο πίσω κομμάτι για οφθαλμαπάτες κτλ ) δεν σου γεμίζει το μάτι..εγώ προσωπικά είπα από την αρχή ότι τον κόβω για φυτρωση το ανώτερο 85%..σκαρτα 2500grafts αν έχουν βγει..και αυτός ήταν ο λόγος που πιστεύω πως δεν έχει πάει καλά στη φύτρωση..υπερβολικά μονα τριχοθυλλακια..σίγουρα μεγάλη απώλεια..τώρα που ενημέρωσε ότι ήταν λιγότερα ,2873 grafts και πάλι πιστεύω ότι δεν έχει ξεπεράσει το 85% ..και το 10 με 15% των χαμένων grafts είναι από τα μονα που μπήκαν..σκεψου ότι από τα 1000 μόνα έχει χάσει 100-150 grafts..τα οποία μπήκαν hairline..οπότε καταλαβαίνεις ότι ο μέσος όρος 33 που ειπες,κατεβαινει και άλλο..ειδικά στη hairline σκεψου αν την δούλεψαν με 50 grafts,οι απώλειες που έχει τον κατεβάζει αμέσως στα 40..μεγάλο πλήγμα.λαθος λίγο ή τακτική που έπαιξαν εδώ..έπρεπε να ανεβάσουν τον λόγο τουλάχιστον στο 2.0
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αν είναι λάθος δεν μπορώ να το κρίνω γιατί δεν ξέρω πως είναι η δοτρια του ANAR. Σίγουρα το σωστό είναι να πουσαρεις την 1μμ κοντά στο 2+ αλλα από την άλλη όταν έχεις άλλες 2μμ τι να τα κάνεις όλα τα 1Η αν είναι άφθονα στην δότρια, ίσως καλύτερα όλα μπροστά και ότι γίνει. Στην δική μου 2μμ τα 700 μονοτριχα τα έριξα όλα temples γιατί αλλίως θα ήταν άχρηστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
ακριβως για τέτοιες περιπτώσεις σαν τη δική σου ,χρειάζονται τα μονα.έπιασαν τόπο τα τόσα μονα σε εσενα..μπήκαν στα temples,με αρκετά μικρότερη πυκνότητα από το υπόλοιπο σύνολο,οπως ακριβώς είναι και στην πραγματικότητα..δεν ξεπερασατε πάνω από 30,30 κάτι ανά τετρ.εκατοστο και έτσι μπορεις να γλιτώσεις τις απώλειες των μονών..εδώ όμως,με τόσα μονά να τα βάλεις hairline όλα μαζί με τέτοια πυκνότητα,τοτε η μεγάλη απώλεια τους είναι δεδομένη..θα μπορούσε να διαχειριστεί καλύτερα αυτό το θέμα.τωρα ναι,ειναι και το τι δοτρια συνολική έχει ο φίλος anar..αν είναι το σύνολο έτσι με full μόνα,θα έχει μεγάλο πρόβλημα γιατί δεν θα παρει καλή πυκνότητα πουθενά..αν δούλεψαν έτσι μπροστά,που πάντα μπαινουν πιο πυκνά και φαίνεται έτσι,σκεψου πίσω με χαμηλό λόγο και αρκετά λιγότερη πυκνοτητα
 
Μπλουζα