Anar,fue,2752 grafts,5-6/12/2016 (2η μεταμοεχευση)

koumparos

Well-Known Member
Εαν ειναι μπλεξω με τοπικ δεν θα εκανα καθολου μεταμοσχευσεις.Το εχω ξαναπει οτι θα προτιμουσα δυνατες μπροστινες ζωνες και λιγο αραιο το κραουν.Στο κατω κατω ειναι αδυνατον το κραουν να το φτιαξει πολυ πυκνο.Μια αραιοτητα θα την εχει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ναι αλλα αν ησουν στη θεση του anar και ηθελες την πυκνοτητα που λες,μονο ετσι θα μπορουσες να την πετυχεις..ο ανθρωπος ειχε μεγαλο προβλημα..και εδω που ειναι τωρα ειναι φοβερο..μην γινεστε απλυστοι..
 

aeratos28

Just aeratos
Επισης πιο πριν ειπαμε ακριβως τι συμβαινει..αντε και με αυτα τα grafts πισω να κανει εντελως οριακα μια καπως ομογενοποιηση..στην ουσια δεν θα φωτιζει πισω..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Koumpare σωστά αυτά που λες αλλά εδώ μιλάμε για ένα ωραίο αποτέλεσμα λόγω της ομογενοποίησης και επ' ουδενί λογώ της πυκνότητας. Και στο forelock θέλει και στις ενώσεις με τα πλαϊνά θέλει. Αν μπεις σε αυτό το τριπάκι δεν σώνεσαι. Έχει πολύ κακά χαρακτηριστικά είναι άθλος ότι έχει φτάσει ως εδώ. Όταν παίζεις με διαφορές σε ζώνες πρέπει να υπάρχει και μια minimum πυκνότητα παντού για να το κάνεις, ο Anar δεν την έχει.

Αν ήμουν στη θέση του θα έκανα το crown και θα έριχνα μόνο 200-300 2τριχα στο κεντρικό forelock για να ενισχύσω την εικόνα λίγο, να περιορίσω αυτό το see-through από μπροστά αλλά και να μην χαλάσω την συμμετρία με τα πλάγια και να διαταράξω πολύ την ομογενοποίηση. Τίποτα άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Το forelock θα το ξαναπειραζα οπωςδηποτε.Το θεωρω υψιστης σημασιας ειδικα σε συνθηκες ηλιοφανειας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οσα μοσχευματα μπορεσει να βγαλει απο γενια 200-300-400 ας τα βαλει crown να παιξει και αυτο το χαρτι.
Και τον ιδιο αριθμο μοσχευματων απο δοτρια ας ενισχυσει το μπροστα οπως γραψατε που θα το βλεπει και αυτος και οι γυρω του και θα του ανεβαζει την ψυχολογια.
Εγω αυτο θα εκανα. Μια χαρα ειναι τα γενια για να βοηθησουν στο crown συνεπικουρικα με οσα μοσχευματα εχει ακομη απο τη δοτρια.
Καλη συνεχεια στο δυσκολο εγχειρημα. ;)
 

ANAR

Well-Known Member
Το σχέδιο είναι να φτιάξουμε το κροουν στην 3η μεταμοσχευση ώστε να έχουμε ένα ομοιόμορφο και αξιοπρεπές αποτέλεσμα....θα έχουμε πάρει 8000+ μοσχεύματα που το θεωρώ υπέρβαση και για την δότρια μου και οικονομικά γιατί θα δαπανηθούν πάνω από 20.000€ ....όποτε για 4η μεταμοσχευση τώρα σύντομα είναι παρά πολυ δύσκολο.
Ήμουν πολυ δύσκολη περίπτωση και για την κλινικη και για τον γιατρό και αυτό δεν μου το έκρυψαν ποτέ.
Δείτε πως ήμουν πριν και πως είμαι τώρα .....το αποτέλεσμα με ικανοποιεί στο μέγιστο με την ψυχολογία μου να είναι στα ύψη....από το ξεκίνημα δεν είχα μεγάλες απαιτήσεις μόνο ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα ώστε να μην είμαι καράφλας και νομίζω ότι το πέτυχα.
 

athenian

Well-Known Member
Το κουρεμα που εκανες αδικει το αποτελεσμα σου.Δεν τα εχεις παρει ολα με την ιδια σκαλα, τα πανω μαλλια ειναι πιο μακρια.Κατα τα αλλα εχεις εκπληκτικη διαφορα σε σχεση με πριν,με ενσταση στη δοτρια.
 

ANAR

Well-Known Member
Το κουρεμα που εκανες αδικει το αποτελεσμα σου.Δεν τα εχεις παρει ολα με την ιδια σκαλα, τα πανω μαλλια ειναι πιο μακρια.Κατα τα αλλα εχεις εκπληκτικη διαφορα σε σχεση με πριν,με ενσταση στη δοτρια.

Η γυναίκα μου που με κούρεψε φοβόταν να ακουμπήσει τις λεπίδες από την κουρευτικη στα μεταμοσχευμένα....για αυτό και το διαφορετικό μήκος με τα πλαϊνά και τα πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Και γιατί να μην κάνει μια τέταρτη με 1500+ γένεια σε ολεςς τις ζώνες για να φτιαξει καλυτερο illusion

Με αυτο το σκεπτικο,μπορει και οτι δοτρια εχει να την ριξει παλι α+β ζωνη ,αλλα 2500 grafts δηλαδη και να βγαλει απο γενια ,στηθος ,τετρακεφαλους,βουβωνικη χωρα κτλ και να τα ριξει στο crown..μιλαμε για 5 μεταμοσχευσεις τοτε και η 5 προβληματικη..με πιθανον κατω απο 60% φυτρωση,το οποιο σημαινει αλλο ενα παρομοιο χειρουργειο ιδιας εξαγωγης ,δηλαδη 6ο χειρουργειο με αλλα τουλαχιστον 2000 grafts απο και εγω δεν ξερω που αλλου να παρει ωστε να πετυχει πολυ δυνατη πυκνοτητα μπρος και πισω..νομιζω αν βαλει μονο πισω θα ειναι μια χαρα..οκ πυκνοτητα εχει και μπροστα..αν θελει το κατι ακομα,ας παρει ενα τοπικ και με μερικους ψεκασμους 3-4 εγινε τσιμεντο
 

ANAR

Well-Known Member
Μια φωτογραφία πως ήμουν πριν ξυριστω.

IMG_0295.JPG
 

felaini

Active Member
Εντυπωσιακη αλλαγη παντως...σχεδον δεν ειχες μαμα μαλια σε καμια ζωνη!!!! Μια χαρα!φτιαξε το κροουν οταν μπορεις κ εισαι κομπλε!! Απλως λογω οργοματος της δοτριας σου αφησε τα για μενα πιο μακρια πλαινα κ πισω..κ εισαι κομπλαδουρας.καλη συνεχεια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρετε τι ταλαιπωρία είναι μια μμ, δεν είναι εύκολο να λες κάνε 3 κάνε 4. Την αποψή μου την είπα. Crown και κλέψε 200-300 για forelock και τέλος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Μια ερωτηση, αν ο αναρ ηθελε σε καμοσα χρονια μετα την τριτη μμ να κανει ενα στριπακι θα μπορουσε να το αντεξει η δοτρια του η θα υπήρχε κινδυνος?
 

aeratos28

Just aeratos
Το strip γινεται στην αρχη,μπορει να κανεις και 2 και μετα οτι εχει απομεινει απο την δοτρια το παιρνεις με fue..οχι αναποδα..τωρα ειναι ακαταλληλος για strip..
 

leas

Well-Known Member
Το strip γινεται στην αρχη,μπορει να κανεις και 2 και μετα οτι εχει απομεινει απο την δοτρια το παιρνεις με fue..οχι αναποδα..τωρα ειναι ακαταλληλος για strip..

Αερατος ναι το γνωριζω,εχεις δικιο απλα ηθελα να μαθω αν ειναι και ακαταλληλος..
Ειχα ρωτησει και στο παρελθον και δεν ξερω αν καποιος μπορει να δωσει μια απαντηση σε αυτο, εαν καποιος αρχικα κανει μια fue γυρω στα 2.500χ γκραφτς σε καλο γιατρο και μετα ξεκινησει να κανει στριπ θα εχει χασει τα πλεονεκτηματα της στριπ??? αφου θα εχει πια αλλαξει πχ η ελαστικοτητα και δεν θα ειναι παρθενα η δοτρια κλπ κλπ.,
Το ρωταω αυτο γιατι αν καποιος πχ ξεκινησει μ fue για ευνοητους λογους(οχι ουλη) και δει εν τελει οτι η αα προχωρα πηγαινοντας για μεγαλο νοργουντ και τελικα χρειαζεται αρκετα μοσχευματα, αν τοτε στραφει στην στριπ θα εχει χασει πχ αρκετα διαθεσιμα γκραφτς που θα ηταν διαθεσιμα αν ξεκινουσε εξ αρχης με στριπ..??
 
Μπλουζα