Althis, fue, 4500 grafts, 24-25/03/2016

alhtis

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος στο forum αν και σας παρακολουθώ για κάποιο διάστημα. Πρόσφατα, αποφάσισα βλέποντας και κάποια αποτελέσματα φίλων στο forum να κάνω μμ FUE στον κ. B***η.
Σήμερα, είναι η πρώτη μέρα μετά τη μμ οποτε είναι ακόμα νωρίς.
Συνολικά έκανα δυο συνεδρίες, από ότι μου είπε ο γιατρός κατά το consultation θα χρειαζόμουν περίπου 4.000 μοσχεύματα minimum. Η διαδικασία κράτησε σύνολο από τις 11 παρα με 11 μέχρι τις 8 με 8μιση. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται να έχει βάλει μπόλικο "πραμα" (η κοπέλα μου είπε ότι ξεπεράσαμε τις 4.500 στο τέλος) η δουλειά θα φανεί από το τελικό αποτέλεσμα.
Το περιβάλλον ήταν ευχάριστο, αυτό που δε μου άρεσε είναι ότι ενώ είχα κλείσει τις συγκεκριμένες ημερομηνίες για να είναι ο κ. B***ηs (η συνεννόηση έγινε με την υπεύθυνη της κλινικής για μμ), τελικά έγινε από δυο κοπέλες (μια για λήψη και μια για το διαχωρισμό, προετοιμασία των μοσχευμάτων. Ο κ. B***ηs εμφανίστηκε κάποιες φορες (3-4 νομίζω) να ελέγξει και απήλθε. Πάντως αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι την πρώτη συνεδρία κάναμε σύνολο 3 άτομα αν είδα καλά μμ, και ο γιατρός κυκλοφορούσε με κοστούμι και γραβατα, απ ότι κατάλαβα όλα τα χειρουργεία τα τρέχανε οι κοπέλες. Την δεύτερη μέρα που πήγα, φορούσα κανονική στολή και πρέπει να ήταν σε ένα χειρουργείο.
Σκοπεύω εννοείται να ζητήσω τον λόγο αν και πλέον αργά, ειδικά σε περίπτωση που το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που είχε υποσχεθεί (90% και άνω "επαναφυτρωση"). Αυτά προς το παρόν από μένα, θα σας κρατήσω ενήμερους για την πρόοδο μου! Ανεβάζω και photo πριν και μετά την μμ
 

Συνημμένα

  • prin 2.JPG
    prin 2.JPG
    284.6 KB · Προβολές: 1,219
  • prin 3.JPG
    prin 3.JPG
    207.7 KB · Προβολές: 1,077
  • prin 4.JPG
    prin 4.JPG
    246.7 KB · Προβολές: 1,079
  • prin 1.JPG
    prin 1.JPG
    207.5 KB · Προβολές: 976
  • 1 mera-3.JPG
    1 mera-3.JPG
    163.8 KB · Προβολές: 1,032
  • 1 mera-4.JPG
    1 mera-4.JPG
    160.6 KB · Προβολές: 1,007
  • 1 mera-2.JPG
    1 mera-2.JPG
    66.7 KB · Προβολές: 1,041
  • 1 mera-1.JPG
    1 mera-1.JPG
    83.3 KB · Προβολές: 1,037
  • 1-mera-5.jpg
    1-mera-5.jpg
    144.4 KB · Προβολές: 1,040
  • 1-mera-6.jpg
    1-mera-6.jpg
    185.2 KB · Προβολές: 1,083
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
επιδημία έχει γίνει ο Βέκρης...
Γράψε τα γνωστά...ποια στην έκανε ,τιμή;

Καλή τύχη και σε σένα
 

alhtis

New Member
Γεια σου φιλε. Η μια κοπέλα λέγεται Ελένη, μια χαρά φάνηκε και φιλικότατη αλλα όπως ξέρεις είναι νωρίς ακόμα. Τιμή 4.000
 
Τελευταία επεξεργασία:

mikegad

Well-Known Member
Τις φωτογραφίες της κλινικής τις έχεις;
Γιατί αυτές που έβαλες δεν είναι και πολύ καθαρές
 

alhtis

New Member
Δεν μου τις έδωσαν, φαντάστηκα τις δίνουν μετά το 6μηνο για τη σύγκριση. θα τις ζητήσω μόλις ξαναπάω την άλλη βδομάδα.
 

mikegad

Well-Known Member
αν δεν τις ζητήσεις δεν νομίζω πως τις δίνουν καθόλου
εντωμεταξύ δες αν μπορ εις να βγάλεις πιο καθαρές φωτος
 

LARIOSO

Active Member
Καλη επιτυχια σου ευχομαι ...εμενα μου τις έστειλαν την αμεσως επομενη απο τη μερα που ζητησα τις φωτο.4000 ευρω τα 4500 graft τι γινεται μηπως μπερδευουν τα graft με τα euro γιατι εμενα επαιξαν αναποδα ...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλαρακο, εισαι δυσκολο περιστατικο και θα εισαι χρησιμο feedback για το φορουμ. Επιδημια δεν επεσε απλα πρεπει να κανει καποιο deal η κλινικη ωστε ο ασθενης να γραψει στο φορουμ αφου ειδαν πως παιζει τρελο ψωμακι απο εδω μεσα. Μεμπτο δεν ειναι, ετσι ειναι το business!!
 

alhtis

New Member
Φιλε danceworld, το σκέφτηκα αυτό που λες, μήπως ανέφερα ότι διαβάζω το forum σας μήπως με προσέξουν περισσότερο αλλα δεν το έκανα. Κοιτώντας πίσω, ίσως αν το είχα αναφέρει να ήταν πιο παρόν ο γιατρός κατά τη διάρκεια της επέμβασης. Τελοσπάντων, νομίζω η συγκεκριμένη κοπέλα έκανε κι έναν άλλο φίλο εδώ ("pamal" λέγεται το παλικάρι απ ότι διάβασα) οποτε ελπίζω έχει κάποια εμπειρία για να την εμπιστευτει έτσι ο γιατρός. Γενικά, πάντως στην επικοινωνία δεν το έχουν και αυτό το κομμάτι τουλάχιστον θα το αναφέρω όταν ξαναπάω.

Φιλε Larioso από ότι κατάλαβα υπάρχει κάποιο περιθώριο για διαπραγμάτευση, εμενα η συμφωνία ήταν 4.000 graft τουλάχιστον και ότι μπορούν παραπάνω για 4.000 euro. Στο τέλος η κοπελια είπε ότι έβγαλε 5.000 graft αλλα λέω 4.500 για σιγουριά. Δεδομένου της διαρκειας της επέμβασης (την ταχύτητα της δε μπορώ να την κρίνω βεβαια) μπορεί να ήταν όντως και 5.000.

Να στε καλά παιδιά.
 

Stripar

Established Member
Το παληκάρι "λέει" :
Είμαι νέος στο forum αν και σας παρακολουθώ για κάποιο διάστημα. Πρόσφατα, αποφάσισα βλέποντας και κάποια αποτελέσματα φίλων στο forum να κάνω μμ FUE στον κ. B***η.

Μπορεί να παρακολουθεί κάποιος το Forum , αλλά δέν μπορείς να "ανοίξεις" - "βλέπεις" φωτογραφίες άν δέν είσαι μέλος!

Εγγραφή μόλις βγήκε απο την κλινική...σήμερα δηλ.

Member.jpg


Οπότε:
Επιδημια δεν επεσε απλα πρεπει να κανει καποιο deal η κλινικη ωστε ο ασθενης να γραψει στο φορουμ αφου ειδαν πως παιζει τρελο ψωμακι απο εδω μεσα. Μεμπτο δεν ειναι, ετσι ειναι το business!!

Applause.gif



Διαφορετικά γιατί δέν γράφτηκε καιρό πρίν έτσι ώστε να κάνει και καμία ερώτηση αφού παρακολουθούσε?...γιατί σήμερα?
 

LARIOSO

Active Member
Φιλε danceworld, το σκέφτηκα αυτό που λες, μήπως ανέφερα ότι διαβάζω το forum σας μήπως με προσέξουν περισσότερο αλλα δεν το έκανα. Κοιτώντας πίσω, ίσως αν το είχα αναφέρει να ήταν πιο παρόν ο γιατρός κατά τη διάρκεια της επέμβασης. Τελοσπάντων, νομίζω η συγκεκριμένη κοπέλα έκανε κι έναν άλλο φίλο εδώ ("pamal" λέγεται το παλικάρι απ ότι διάβασα) οποτε ελπίζω έχει κάποια εμπειρία για να την εμπιστευτει έτσι ο γιατρός. Γενικά, πάντως στην επικοινωνία δεν το έχουν και αυτό το κομμάτι τουλάχιστον θα το αναφέρω όταν ξαναπάω.

Φιλε Larioso από ότι κατάλαβα υπάρχει κάποιο περιθώριο για διαπραγμάτευση, εμενα η συμφωνία ήταν 4.000 graft τουλάχιστον και ότι μπορούν παραπάνω για 4.000 euro. Στο τέλος η κοπελια είπε ότι έβγαλε 5.000 graft αλλα λέω 4.500 για σιγουριά. Δεδομένου της διαρκειας της επέμβασης (την ταχύτητα της δε μπορώ να την κρίνω βεβαια) μπορεί να ήταν όντως και 5.000.

Να στε καλά παιδιά.
Καλα εκανες και πηρες καλη τιμη εγω πλακα εκανα ετσι κι αλλιως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και αυτο που ειπα δεν εχει νοημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alhtis

New Member
1on Έκανα σήμερα την εγγραφη διότι δεν μου άρεσε όπως ανέφερα στην εισαγωγή το γεγονός ότι δεν ήταν ο γιατρός στην επέμβαση παρα πέρασε 3-4 φορες για λίγο. Ως εκ τούτου έκανα εγγραφη αφενός για να ενημερώσω το κόσμο και αφετέρου για να πάρο απόψεις.
2on φωτογραφίες απτό πιλοτάκι μπορούσα να ανοίξω χωρίς εγγραφη, τις έχω σωσμένες και στο κινητό που πριν από κάτι μήνες. Δεν έκανα εγγραφη γιατί διάβασα ότι και ένας άλλος φίλος ήταν ευχαριστημένος και αφότου κανόνισα την συνάντηση με το γιατρό μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη και το αποφάσισα.
Επίσης, θα ήταν δύσκολο κάποιος με το σκοπό που υπονοείς να ανοίξει το thread ένα μηνα πριν και να πει ότι τάχα σκοπεύει να το κάνει σε ένα μηνα? Τι ακριβώς αποδεικνύει το γεγονός ότι έκανα εγγραφη μετά από αυτή την εμπειρία για να πάρο γνώμες / συμβουλές??
Βασικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να κλείσει το thread μου αν με το καλημέρα θεωρούμαι κατευθείαν σπιούνος της κλινικής απ τη στιγμή μάλιστα που δεν ανέφερα καν το forum στη forma που συμπλήρωσα στη πρώτη επίσκεψη.
 

tasos33

Well-Known Member
Καλη επιτυχία ....5000 πολλά δεν ειναι με τη μια? Μήπως υπερβάλλουν οι κοπέλες εκεί? Μου κάνει λίγο ξεπετα το όλο θέμα.
 

alhtis

New Member
Γεια σου Τάσο. Πραγματικά δε ξέρω. Κι εμενα μου κανε εντύπωση όταν είπε η κοπέλα για 5.000 σε βαθμό που δεν την πίστεψα γι αυτό και είπα στην αρχή για 4.500 μπας και πέσω μέσα.

Επίσης πήρε λίγο και από τα γενιά. Πάντως είπα στον γιατρό πριν την επέμβαση ότι δεν καίγομαι να φουλάρουμε αν είναι να αραιώσουμε πολύ την δότρια περιοχή και μάλιστα μου απάντησε ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα και σηκώνει και άλλη μια μικρή επέμβαση. Τώρα δεν μπορώ να κρίνω αν ισχύει αυτό μιας και δεν είμαι ειδικός.
 

Stripar

Established Member
1on Έκανα σήμερα την εγγραφη διότι δεν μου άρεσε όπως ανέφερα στην εισαγωγή το γεγονός ότι δεν ήταν ο γιατρός στην επέμβαση παρα πέρασε 3-4 φορες για λίγο.
Όπως λέει και ο λαός , μετά την απομάκρυνση απο το ταμείο , ουδέν λάθος αναγνωρίζεται!.

Επίσης, θα ήταν δύσκολο κάποιος με το σκοπό που υπονοείς να ανοίξει το thread ένα μηνα πριν και να πει ότι τάχα σκοπεύει να το κάνει σε ένα μηνα? Τι ακριβώς αποδεικνύει το γεγονός ότι έκανα εγγραφη μετά από αυτή την εμπειρία για να πάρο γνώμες / συμβουλές??
Γνώμες , συμβουλές φίλες μου συνήθως τις πέρνει κάποιος πρίν την μτχ....όπου και κατά 95% γίνονται οι εγγραφές των μελλών
Τώρα το τί αποδικνύει...
Μπορεί να είναι ένα είδος "υποχρέωσης" απέναντι στην κλινική , έμμεση ή άμμεση δεδομένου της διαπραγμάτευσης
υπάρχει κάποιο περιθώριο για διαπραγμάτευση

Και όπως λέει και ο Dance
Μεμπτο δεν ειναι, ετσι ειναι το business!!

Απλά η εγγραφή μετά απο μιά μτχ και η πιθανή "υποχρέωση" που μπορεί να κρύβει , ΔΕΝ την κάνει αντικειμενική , μάλιστα την κάνει οπαδική , όπως έχουμε διαπιστώσει στο παρελθόν απο άλλα (πλέον) μέλλη...

Βέβαια μπορεί να είσαι και ένας καλός Σαμαρείτης...ο καιρός θα δείξει!.

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στην μτχ σου
 

alhtis

New Member
Ok, understood. Καθενός έχει "δικαιωμα" για τις επιφυλάξεις του άλλωστε. Εγώ μπήκα να μοιραστώ ένα στραβό που διαπίστωσα και να πάρω γνώμες για την πρόοδο / αποτέλεσμα. Στην φάση που ήμουν τότε τον δεκέμβριο που το έψαχνα, αρκέστηκα σε όσα είδα από πιλοτάκι / dimitri μιας και ήθελα να πάρο μια απόφαση σύντομα. Anyway, θα φανεί το αποτέλεσμα δεν έχω να προστατέψω η να διαφημίσω κανένα as far as im concerned, διαφορετικά δε θα ανέφερα και το στραβό αυτό που θεώρησα κάπως "αντιεπαγγλεματικο". Thanks
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλη φυτρωση...η μαλον καλη τυχη
οποτε μπορεσεις βαλε μια κοντινη οσο το δυνατον καθαρη να δουμε "χτισιμο" hairline...
εισαι ενδιαφερουσα περιπτωση αν και πηρες μεγαλα ρισκα...
 

zotrix

Active Member
Αφήστε το ρε παιδιά ήσυχο το παιδί. Με τις γάζες είναι ακομη και μπήκε να ενημερώσει από αλτρουισμό
 
Τελευταία επεξεργασία:

alhtis

New Member
Γεια σας παίδες. Ανεβάζω και πιο κοντινές που ζητήσατε. Σήμερα πήγα για λούσιμο (στη δότρια). Είχα κι ένα μικρό ατύχημα χτες βραδυ (κουτούλησα λίγο στο πλαστικό της ντουλάπας) κι έβγαλε λίγο αίμα (φαίνεται στη προτελευταία φωτό). Η κοπέλα είπε ότι είναι ok οι θύλακες, το ελπίζω αν και μόλις καθάριζα την πληγή, βγήκαν 2 τρίχες.
Επίσης, στο πίσω μέρος, στη δότρια, υπάρχει και μια μικρή ουλή από προηγουμενη επέμβαση (που κακώς έκανα) πριν χρονια. Αυτή δεν έχει πειραχτεί και μάλιστα καλύφτηκε και με λίγα graft από τα γενιά για να μη φαίνεται.
Κατά τα αλλα βλέπετε κάτι ανησυχητκό σε αυτό το στάδιο?
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω. Πέρα από minoxidil και σαμπουάν που είπανε και στη κλινική να παίρνω υπάρχει και κάτι άλλο που έχει παρατηρηθεί ότι βοηθάει?
 

Συνημμένα

  • 2 mera-1.jpg
    2 mera-1.jpg
    244.4 KB · Προβολές: 918
  • 2 mera-3.jpg
    2 mera-3.jpg
    67.8 KB · Προβολές: 918
  • 2 mera-4.jpg
    2 mera-4.jpg
    115.3 KB · Προβολές: 908
  • 2 mera-5.jpg
    2 mera-5.jpg
    138.4 KB · Προβολές: 953
  • 2 mera-6.jpg
    2 mera-6.jpg
    98.7 KB · Προβολές: 922
  • 2 mera-7.jpg
    2 mera-7.jpg
    112.7 KB · Προβολές: 983

LARIOSO

Active Member
Γιατι δε πηρες και τις φωτο απο την κλινικη αφου πηγες ρε συ?Να ζητησεις και τα graft αναλυτικα μονα διπλα κτλ.και το ονομα του γιατρου.Εγω μονο σαμπουν και απο 10η μερα μινοξ και καλη διατροφη γενικα .Εαν καπνιζεις ελλατωσε το για κανα 20 μερο τουλαχιστον και ηρεμησε.Τι ηλικια εχεις?
 
Μπλουζα