Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

akishellas3

Well-Known Member
ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΣΧΟΛΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ,οσον αφορα Δημητρη για την κλινικη για να το τελειωνω εγω σε αυτο το θεμα αποποιησαν τις ευθυνες για το ενδιαμεσο ΕΦΟΣΟΝ ΗΞΕΡΑΝ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Άκη επειδή είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και λογικό είναι καταρχάς πρεπε να χαλαρωσεις, είναι βασικό αυτό,το βασικότερο θα έλεγα,καλό θα ηταν να περάσει ακόμα ενα δίμηνο ώστε να ολοκληρωθεί πλήρως το αποτέλεσμα.
..πιστεύω πως το λάδι και το σαπούνι δεν ευθύνονται,αν αυτά εφταιγαν τοτε θα πάθαιναν ζημιά και αυτά που εχουν φυτρωσει.
...συνέχισε την μινοξ πρωι βράδυ για το επόμενο δίμηνο.
...γαι φίνα δεν έχω άποψη δεν έχω πάρει ποτε.
...ΑΣΕ το μαλλι να μακρύνει τουλαχιστον να στρώσει η δοτρια διότι είναι σα το χωράφι του παππού μου πριν την σπορά.
...βρες ενα χτένισμα που θα σε ικανοποιεί καο ία το σκέφτεσαι λιγότερο.
..θα σου πρότεινα επίσης να δοκιμάσεις ginseng της lamberts, εμένα μου έχει δώσει πιο ποιοτική τριχα,πιο χοντρή και πιο μαύρη, θα βοηθήσει κυρίως την δοτρια.

..οι επόμενες κινήσεις που θα πρότεινα θα ηταν οι εξης..

Καταρχάς να δεις το θέμα δοτριας σε κάποια κλινική που την σεβεται δηλαδή σε dhi η στις κυπριακές και κυρίως σε κάποια κυπριακή, ο βεκρης είναι τσακωμενος με τις δοτριες,μάλιστα αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα στο είχε θίξει ο cvial στην πρωτη σελιδα του νήματος,αλλά δεν έδωσες την δέουσα βαση.

..αφού ξεκαθαρισεις το θέμα δοτρια και δεις τι δυνατότητες υπαρχουν τοτε προ χώρας σε αποκατάσταση της hairline,και εδώ ο μόνος προορισμός είναι η Κύπρος η κάπου αλλου στο εξωτερικό, η δε dhi λανσάρει καινούργιες μμ χωρίς hairline ενω στο βεκρη αν κανεις δεύτερη θα πετύχει πιστεύω αλλά η δοτρια σου ία γίνει Πάρνηθα μετα απο φωτιά..οποτε μονόδρομος το εξωτερικο.

..κλείνοντας θα έλεγα πως το κύριο λάθος ηταν η ελλειψη σρατηγικης,έπρεπε να επεμβεις μονο hairline.αρα θα είχες εξοικονομήσει πολλά graft που τώρα πήγαν χαμένα αλλά και χρήματα.
..το δευτερο λάθος ειναι η καταστροφή της δοτριας και γνωρίζουμε πως ο βεκρης με τις δοτριες έχει εμμονές,αυτό το ηξέρες και εσύ αρα φέρεις ενα μερίδιο ευθύνης..
Και άφησα το θέμα φυτρωση για το τέλος,είναι γνωστό ότι σε οποιον γιατρό και να πας υπάρχει η περίπτωση για πολλους λόγους να μην έχεις την αναμενόμενη φυτρωση,αυτο δε μπορεί κανένας να το ξέρει,όταν όμως η κλινική είναι σοβαρή και έχει γίνει σωστη διαχείρηση δοτριας μπορεις να επανέλθει για να διορθωσεις
 

akishellas3

Well-Known Member
Άκη επειδή είσαι σε αναμμένα κάρβουνα και λογικό είναι καταρχάς πρεπε να χαλαρωσεις, είναι βασικό αυτό,το βασικότερο θα έλεγα,καλό θα ηταν να περάσει ακόμα ενα δίμηνο ώστε να ολοκληρωθεί πλήρως το αποτέλεσμα.
..πιστεύω πως το λάδι και το σαπούνι δεν ευθύνονται,αν αυτά εφταιγαν τοτε θα πάθαιναν ζημιά και αυτά που εχουν φυτρωσει.
...συνέχισε την μινοξ πρωι βράδυ για το επόμενο δίμηνο.
...γαι φίνα δεν έχω άποψη δεν έχω πάρει ποτε.
...ΑΣΕ το μαλλι να μακρύνει τουλαχιστον να στρώσει η δοτρια διότι είναι σα το χωράφι του παππού μου πριν την σπορά.
...βρες ενα χτένισμα που θα σε ικανοποιεί καο ία το σκέφτεσαι λιγότερο.
..θα σου πρότεινα επίσης να δοκιμάσεις ginseng της lamberts, εμένα μου έχει δώσει πιο ποιοτική τριχα,πιο χοντρή και πιο μαύρη, θα βοηθήσει κυρίως την δοτρια.

..οι επόμενες κινήσεις που θα πρότεινα θα ηταν οι εξης..

Καταρχάς να δεις το θέμα δοτριας σε κάποια κλινική που την σεβεται δηλαδή σε dhi η στις κυπριακές και κυρίως σε κάποια κυπριακή, ο βεκρης είναι τσακωμενος με τις δοτριες,μάλιστα αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα στο είχε θίξει ο cvial στην πρωτη σελιδα του νήματος,αλλά δεν έδωσες την δέουσα βαση.

..αφού ξεκαθαρισεις το θέμα δοτρια και δεις τι δυνατότητες υπαρχουν τοτε προ χώρας σε αποκατάσταση της hairline,και εδώ ο μόνος προορισμός είναι η Κύπρος η κάπου αλλου στο εξωτερικό, η δε dhi λανσάρει καινούργιες μμ χωρίς hairline ενω στο βεκρη αν κανεις δεύτερη θα πετύχει πιστεύω αλλά η δοτρια σου ία γίνει Πάρνηθα μετα απο φωτιά..οποτε μονόδρομος το εξωτερικο.

..κλείνοντας θα έλεγα πως το κύριο λάθος ηταν η ελλειψη σρατηγικης,έπρεπε να επεμβεις μονο hairline.αρα θα είχες εξοικονομήσει πολλά graft που τώρα πήγαν χαμένα αλλά και χρήματα.
..το δευτερο λάθος ειναι η καταστροφή της δοτριας και γνωρίζουμε πως ο βεκρης με τις δοτριες έχει εμμονές,αυτό το ηξέρες και εσύ αρα φέρεις ενα μερίδιο ευθύνης..
Και άφησα το θέμα φυτρωση για το τέλος,είναι γνωστό ότι σε οποιον γιατρό και να πας υπάρχει η περίπτωση για πολλους λόγους να μην έχεις την αναμενόμενη φυτρωση,αυτο δε μπορεί κανένας να το ξέρει,όταν όμως η κλινική είναι σοβαρή και έχει γίνει σωστη διαχείρηση δοτριας μπορεις να επανέλθει για να διορθωσεις

taso δεν θελω να λεω το ιδιο η συμφωνια ηταν να μπουν νεες τριχες μπροστα κ πανω στο μπιφτεκι εκει που υπηρχε θεμα οχι στο ενδιαμεσο κ ...τελοσπαντων βαρεθηκα τα ιδια κ τα ιδια ,απλα κανω υπομονη να κλεισει κ το δωδεκαμηνο ξαναπαραγγειλα βιοτινη,αρχιζω και παλι ω3-6-9 κ δυο φορες μινοξ αντι για μια...κ σκεφτομαι αν ειναι να καλυτερευει να κανω ολα αυτα...που απλα προσθεσα μαλλια...τη μαμησαμε....να φανταστεις εκει που δουλευω εχω ατομα που εχουν δειξει ενδιαφερον διοτι συναναστρεφομαι συνεχεια με πελατες που εχουν ... με ρωτανε,ενας ειχε θεμα ηθελε να ερθει μαζι στην επισκεψη μου να το δουν η πλακα ειναι το μαλλι πισω ηταν ακομα πιο αραιο απο μενα πριν την μ.μ. οποτε τον φανταζεστε να τον επερνα μαζι κ να του λεγανε ναι ολα οκ κ επειτα να τα ειχε με μενα ? αλλωστε οτι σου κανουν δεν θελεις να το κανεις ...και ετσι οταν πηγα επισκεψη δεν τον πηρα μαζι . Επισης πολλοι εχουν δειξει ενδιαφερον για το ποιος που κ πως εκει που ειμαι ,δηλαδη που να γινοταν οντως ενα καλο αποτελεσμα τι θα γινοταν...
 

koumparos

Well-Known Member
Σε νιωθουμε φιλε κανε υπομονη.Εχεις καλη βαση μπροστα και με αλλη μια θα τουμπανιασεις.Τωρα μην περιμενεις να γινει τιποτα και προσπαθησε να καταλαβεις οτι το επομενο δίμηνο ειναι απλα διαδικαστικο και μην περιμενεις καμια βελτιωση ουσιαστικη.Αν μπορεις να το διαχειριστεις οικονομικα βαλε στοχο να πας σε εναν καλυτερο γιατρο να τελειωνεις και να ηρεμησεις.Ειναι κανονας για καποιον που κανει μμ οτι πρεπει να κραταει πισινη οικονομικη και ψυχολογικη οτι ισως χρειαστει και μια δευτερη για να φτασει σε καλο αποτελεσμα.Δεν εισαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος που το παθαινει αυτο.Το ζητημα ειναι να εχεις δοτρια.Εαν εχεις ακομα αρκετη δοτρια με μια καλυτερη επιλογη θα φτασεις στο στοχο σου.
 

naruto

Well-Known Member
Ακη ειπα πριν καλο θα ηταν να κανεις μια εκτιμηση της δοτριας σε μια εκ των κυπριακων κλινικων πριν κανεις οτιδηποτε αλλο.
Για να λεω τα πραγματα με το ονομα τους χωρις μισολογα,εκ των 2 κυπριακων κλινικων η H#C ειναι πιο αξιοπιστη στο θεμα δοτρια κ διαχειρησης αυτης σε σχεση με τον αναμφισβητητα ικανο Γε@#ιου.Δεν εχω πετυχει περιστατικο τους που να εχουν θεμα με τη δοτρια,κανενα και τα εχω δει ειλικρινα ολα,οσα υπαρχουν online τουλαχιστον.
Για να μην τους περιμενεις ποτε θα ερθουν ελλαδα ομως,μια συναντηση με την dhi μπορεις να την κανεις.Τζαμπα ειναι αλλωστε.
Κ στην dhi ειναι αρκετα επαγγελματιες στο θεμα δοτρια,σε σχεση με τον ''ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω'' Βεκρη,ειναι η μερα με τη νυχτα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το γράφω συνέχεια αλλά δυστυχώς κανείς δεν ακούει. Στις 10μμ, 1-2 είναι πραγματικά δύσκολες και στις περισσότερες περιπτώσεις ακόμα και έμπειροι γιατροί δεν το ξέρουν από πριν. Η σωστή διαχείριση λοιπόν της δότριας, η συντηρητική προσέγγιση και ο επαγγελματισμός σε σώζει, γιατί ακόμα και αν δεν πας καλά οι απώλειες περιορίζονται και μπορείς να επανέλθεις. Στον Ακή έγιναν "τραγικά" λάθη και επειδή ήταν μια τέτοια δύσκολη περίπτωση το αποτέλεσμα είναι αυτό που είναι. Συμβουλή μου είναι να το ξεχάσεις προς το παρόν και σε μερικούς μήνες με καθαρότερο μυαλό να το ξαναδείς από την αρχή και όχι όπως το είδες όταν πήγες στο Β., δηλαδή "επιπόλαια" απλά βλέποντας ένα εντυπωσιακό (αλλά μόνο ένα) αποτέλεσμα στο φόρουμ που σε έκανε να πιστέψεις ότι βρέθηκε Η λύση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ακη δεν αμφισβητω τιποτα φιλε μου απο οσα λες. εσυ ξερεις καλυτερα απο τον καθενα τι εγινε με το μαλλι σου. εμεις φωτογραφιες βλεπουμε. οπως σου ειπαν τα παιδια ασε να περασει ενα διμηνο ακομη προσπαθησε να χαλαρωσεις και ψυχραιμα θα σκεφτεις τις επομενες κινησεις σου.
δεν θελω να καλυψεις κανεναν εχεις δικαιωμα να πραξεις οπως θεωρεις εσυ σωστο. εγω σου ειπα τη γνωμη μου για το πως βλεπω το middle.
το κουρεμα που σου ειπα ειναι μονο για να δεις πραγματικα τι εγινε.. δεν σε υποχρεωνει κανεις να το κανεις. προσπαθησε να φτιαξεις την ψυχολογια σου δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα οσο νομιζεις. ελπιζω να πανε ολα οπως τα θες ;)
 

billaros

Active Member
ακη ρε φιλε οπως σου ειπε κ ο δημητρης κανε υπομονη μεχρι το 12μηνο να ολοκξληρωθει η φυτρωση σου συνεχισε με μινοξ κ οτιδηποτε μπορει να το μπουσταρει κ μευτα πηγαινε στην εταιρια κ προσπαθησε να βρειτε μια λυση διορθωσης.το σιγουρο οπως επεμενες απτην αρχη εσυ δυστυχως ειχες δικιο ηταν μεγαλο λαθος στην δοτρια .απο κει και περα αν δεν αλλαξει κατι στην hairline ι σως βρεις μια λυση κ σου κανουν διορθωση.
 

maniac

Member
Άκη, εγώ δε θα σχολιάσω την εικόνα σου σε σχέση με πριν, αλλά βλέποντας τα μαλλιά που έχεις τώρα θεωρώ πως θα ήσουν ιδανικός για toppik αφου έχεις ωραίο σχέδιο στο hairline και θα είχες τέλειο αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Άκη, εγώ δε θα σχολιάσω την εικόνα σου σε σχέση με πριν, αλλά βλέποντας τα μαλλιά που έχεις τώρα θεωρώ πως θα ήσουν ιδανικός για toppik αφου έχεις ωραίο σχέδιο στο hairline και θα είχες τέλειο αποτέλεσμα.

να δοκιμάσω τοπικ ειδικά στο πλαϊνό προς τα πανω μέρος που εχω θεμα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H συζήτηση που δεν αφορά άμεσα την μμ του Άκη έχει μεταφερθεί. Παρακαλώ, να μην την συνεχίσετε εδώ.
 

akishellas3

Well-Known Member
εγινε παιδια ,τασο θα το ψαξω για το τοπικ διοτι θελω στην κορυφη κ στο πλαιονο εκει που φαινεται λιγο...ασχημο,για την hairline τωρα δεν ξερω αν κανει δουλεια στην πυκνωση κ αν κρατιεται το τοπικ ,θα το ψαξω, τωρα νεα σε κανα διμηνο παλι .
 

maniac

Member
εγινε παιδια ,τασο θα το ψαξω για το τοπικ διοτι θελω στην κορυφη κ στο πλαιονο εκει που φαινεται λιγο...ασχημο,για την hairline τωρα δεν ξερω αν κανει δουλεια στην πυκνωση κ αν κρατιεται το τοπικ ,θα το ψαξω, τωρα νεα σε κανα διμηνο παλι .
Παντού κρατιέται, άκουσε με το κάνω 10 χρόνια με τρελή επιτυχία. Απλά θυμήσου : απλικατερ, τοπικ, λακ, τοπικ, λακ
 

tasos33

Well-Known Member
Μανιακ με ξεπερασες,έχω 7 χρόνια αδερφέ,εγώ έχω περάσει σε άλλο επίπεδο πλεον,κρέμα διαμόρφωσης χτένισμα,σπρέι κερί στην hairline και μετα τοππικ.
 

Tsek

Well-Known Member
Με σκέτο τοπικ στο μπιφτέκι είσαι οκ.
Μπροστά να το βάζεις σιγά-σιγά, σκούπισμα με βρεγμένη χαρτοπετσέτα και ξανά μιά ελαφρά επανάληψη με τοπικ
 
Μπλουζα