Akishellas3, fue, 2500 grafts, 2/3/2016

hijikos

Active Member
Έτσι εξηγούνται οι τοπ κλινικές της Ελλάδος ! Για να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση, ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ήταν για να πέσουν και έπεσαν όχι ότι έκαναν αυτοί την ζημιά προς θεού! ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΗΚΗ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Κριμα ρε φιλε.Δεν επιασες καλη φυτρωση αλλα σκεψου ποσο καλο θα κανεις στους επομενους που διαβαζουν και σκεφτονται για μμ να ειναι πλεον καχυποπτοι οτι το φθηνο δεν ειναι σιγουρη λυση.
Οι δικαιολογιες που σου ειπαν ειναι γελοιες και επρεπε να σου ζητησουν συγνωμη για την καταστροφικη φυτρωση και την μεγιστη αφελεια να βαλουν θυλακες αναμεσα σε μαμα μαλια που ηταν αχρειαστο.
 

P70

Active Member
Πραγματικα ή εκανες την μεγαλυτερη και πιο επιθετικη εξελιξη τριχοπτωσης που εχω δει ποτε ή μας κοροιδευουν.
Το μαλλι σου ειναι χειροτερο σιγουρα αλλα ακομα και να αγνοησουμε την Β ζωνη ή και το crown, μπροστα είναι λες και δεν εχεις κανει τιποτα. Είμαι στους 5 μηνες και μπροστά έχω παπαδες σε σχεση με εσενα. Για εμενα, ειδικά οπως είναι η δοτρια πλεον, το μονο που υπαρχει ειναι χρηματα πισω. Η κλινικη οφειλει να αναγνωρισει το λαθος της (οπως και εμεις εδω της αναγνωριζουμε τα καλα αποτελεσματα, τυπου andy, larioso -με καποιες επιφυλαξεις γιατι ολο εξαφανιζονται οι φωτο του- και δημητρη) και να πραξει το σωστο για να σωσει το ονομα της, το οποιο ακομα προσπαθει να χτισει, για να λεμε την αληθεια.

Δεν επιασες καλη φυτρωση αλλα σκεψου ποσο καλο θα κανεις στους επομενους που διαβαζουν και σκεφτονται για μμ να ειναι πλεον καχυποπτοι οτι το φθηνο δεν ειναι σιγουρη λυση.
Έχεις δικιο κουμπαρε, ομως μην λεμε ψεματα η πλειοψηφεια των ανθρωπων εδω μεσα, δεν εχει να διαθεσει αυτα τα παρανοικα λεφτα που ζητανε σε εξωτερικο (π.χ. Lorenzo) ή εστω τα αρκετα λεφτα που ζητανε Κυπρο.
Εχουμε επισημανει τα λαθη της κλινικης σε πολλα παραδειγματα, ομως γενικα επεμβαση ειναι και λογικο ειναι οτι υπαρχουν ρισκα και οσο σε πιο "value for money" καταστασεις πας, τοσο μεγαλυτερο το ρισκο...
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε μου p70 εχεις δικιο για τα χρηματα στην ιδια μοιρα ειμαι και εγω αλλα με συχωρεις δεν ειναι μονο θεμα χρηματων.Τα χρηματα βρισκονται,εστω για κυπρο που εχει καλο feedback τα τελευταια χρονια αλλα το μεγα ζητημα ειναι η δοτρια.Ο ακης πλεον θελει αλλα 2000μοσχ περιπου για να αποκτησει μια πολυ καλη εικονα μπροστα.Για το κραουν δεν λεω καν μιας και ειναι πολυ μικρη η αριαωση αλλα στο μελον αν ανοιξει β ζωνη και κραουν τι θα κανει??Αυτα τα 1000-1200 που πηγαν χαμενα γιατι περιπου τοσα δεν φυτρωσαν και αυτα που του βαλανε αδικα αναμεσα στα μαμα που ουτε αυτα φυτρωσαν δεν ειναι κριμα να μην τα εχει διαθεσιμα στο μελον??Ο ακης ηταν ευκολο περιστατικο σε γενικες γραμμες και αμα ειναι σοβαρο μαγαζι και οχι αλλο ενα studio ομορφιας να τον αναλαβει ο ιδιος ο βεκρης να του κανει διορθωτικη αλλιως για μενα ειναι απαραδεκτοι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχω δει και εγω αποτελεσματα του p70 και οντως η εξελιξη ειναι πολυ καλη.
Ακη να σε ρωτησω ρε συ. Ασχετα με το πως πηγε η μμ βλεπεις τριχοπτωση αυτη την περιοδο; βλεπω οτι στις φωτογραφιες σου του εξαμηνου το μαλλι σου ειδικα στη μεση κ πισω απο τη hairline ειναι καλυτερο. Επισης για λουσιμο τι χρησιμοποιησες ολο αυτο τον καιρο; και εβαλες καποια ελαια τους μηνες αυτους; ποτε επισκεφθηκες την κλινικη;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι κρίμα Άκη, πραγματικά κρίμα να πηγαίνεις για κάτι καλύτερο και να καταλήγεις χειρότερα και μάλιστα με δότρια που δεν σου επιτρέπει να έχεις μεγάλες ελπίδες.

P70 αυτό που πραγματικά με εξοργίζει με τον Β. δεν είναι τόσο μια αποτυχία, όλες οι κλινικές έχουν, είναι ο ερασιτεχνισμός της επέμβασης ο οποίος έχει εμφανιστεί με διάφορες παραλλαγές σε αρκετές περιπτώσεις. Αυτό είναι απαράδεκτο και πρέπει να τονιστεί.

Όταν θα σταματήσουν οι ερασιτεχνισμοί τότε ναι να δούμε και το value for money, γιατί αλλιώς είναι ρώσικη ρουλέτα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Και καλο ειναι εσεις που κανατε βεκρη να γραψετε με ποια κοπελα την κανατε.Τουλαχιστον να υπαρχει ενας δεικτης αποτελεσματικοτητας ωστε τα παιδια που επιλεξουν να πανε εκει για μμ να επιλεξουν την ποιο εμπειρη νοσηλευτρια και να μην πανε ξεβρακωτοι στα αγγουρια(sory για τη φραση).Πιστευω θα βοηθησετε πολυ κοσμο να κανει καλυτερη επιλογη
 

P70

Active Member
Και καλο ειναι εσεις που κανατε βεκρη να γραψετε με ποια κοπελα την κανατε.Τουλαχιστον να υπαρχει ενας δεικτης αποτελεσματικοτητας ωστε τα παιδια που επιλεξουν να πανε εκει για μμ να επιλεξουν την ποιο εμπειρη νοσηλευτρια και να μην πανε ξεβρακωτοι στα αγγουρια(sory για τη φραση).Πιστευω θα βοηθησετε πολυ κοσμο να κανει καλυτερη επιλογη

Δεν μπορεις να επιλεξεις.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Ακη πιθανον εχουν διαβασει απο την κλινικη το νημα της μμ σου. Επειδη θυμομουν καποια πραγματα στις πρωτες ημερες μετα τη μμ σου διαβασα τις πρωτες 23 σελιδες. Ρωτουσες διαφορα πραγματα τις πρωτες ημερες για ελαια που ηθελες να βαλεις στη ληπτρια. Σε ολα αυτα σε αποτρεπαμε. Για αυτο σου ειπαν απο την κλινικη εσυ εισαι που εβαζες λαδια στο κεφαλι. Διαβασε στη σελιδα 8, 13, που ρωτας για λαδι στο κεφαλι και τι σου απανταω εγω και αλλα παιδια. Και τελος στη σελιδα 23 ενω ησουν στην 11η μερα γραφεις οτι εβαλες αγριελαιο το αφησες να μουλιασει εκανες μασαζ και το επλυνες με πρασινο σαπουνι για να καθαρισει απο τα κακαδακια. Εκει επαθα την πλακα μου κ σου απαντησα απο κατω. Δεν ξερω αν ολα αυτα επηρρεασαν το τελικο αποτελεσμα παντως δεν ηταν στις οδηγιες μετα την επεμβαση. Μεχρι τη σελιδα 23 διαβασα. Σιγουρα διαβασαν το νημα σου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω προσωπικα προσπαθουσα να σε αποτρεψω για λαδια και πρασινο σαπουνι γιατι δεν ειναι κατι δοκιμασμενο σε περιοχη που εχει υποστει επεμβαση. Ειδικα τις πρωτες μερες που τα μοσχευματα δεν εχουν δεσει καλα. Παρ ολα αυτα επικοινωνησε ξανα με την κλινικη να σε δουν οταν ολοκληρωσεις το 12μηνο να δειτε ποια θα ειναι η τελικη εικονα.
 

aeratos28

Just aeratos
βασικά από τις τελευταίες φωτό που είχες ανεβάσει,μάλλον χειρότερα είσαι..δυστυχώς.!παντως αν εγινε οντως αυτη η διαδικασια την 11η μερα με τα αγριελαια ειναι τραγικο..και τα λάθη της κλινικης ομως ειναι τραγικά ..πήρε το μοτερακι το μωράκι και το έκανε γης μαδιάμ. ..κοίτα δοτρια που άφησε.! Με 2500grafts μόνο..δηλαδή αν κάνει κι άλλη τι θα μείνει? Ή απάντηση για τη δοτρια που σου δόθηκε ποια είναι?μήπως φταίει το ματζουνι?? Σε ειρωνευτηκαν τα ρεταλια κιόλας...η απάντηση που μπήκαν σε υγιές τριχωτό,στο middle ποια ήταν??είχες ανάγκη εκεί?με τίποτα..στο λέγαμε ρε ακη,μόνο hairline φτιάξε.μην πας να μπεις ανάμεσα σε άλλα..ήσουν οκ πίσω..να μπούμε για 2η σου λέει,σκεψου πως θα σου αφήσει την δοτρια μετά..δεν σου λεω για θεμα φυτρωσης κτλ,μονο τη δοτρια σκεψου.τι να πω.!
 

tasos33

Well-Known Member
Θεωρω εξαιρετικά απίθανο τα λάδια να προκάλεσαν πρόβλημα αλλά ακόμα κα έτσι πολύ κακώς στην αρχή τουλαχιστον εβαλες λάδια και διάφορα ματζουνια σε μμ περιοχή οπου ακόμα και για την μινοξ έχουμε αμφιβολίες αν όντως βοηθα η οχι,
Εγω προσωπικα προσπαθουσα να σε αποτρεψω για λαδια και πρασινο σαπουνι γιατι δεν ειναι κατι δοκιμασμενο σε περιοχη που εχει υποστει επεμβαση. Ειδικα τις πρωτες μερες που τα μοσχευματα δεν εχουν δεσει καλα. Παρ ολα αυτα επικοινωνησε ξανα με την κλινικη να σε δουν οταν ολοκληρωσεις το 12μηνο να δειτε ποια θα ειναι η τελικη εικονα.
 

akishellas3

Well-Known Member
Παιδιά καταρχήν ρώτησα για λάδια κτλ μου το ξεκοψατεε κ τέλος,εγώ απλά το χρησιμοποίησα εκείνη την μέρα λίγο στην παλάμη μαζί με το σαμπουάν της κλινικής το nanogen για να βοηθήσει με τα κακαδια κ μονο για τότε που όντως βοήθησε γιατί είχαν σκληρύνει κ διάβαζα πως άλλοι πιο νωρίς τα είχαν ξεφορτωθεί ενώ εμένα δεν εφευγαν,που όντως τότε μαλακώσουν κ έφυγαν κ απο τότε μονο ποσιμο. Επίσης εμένα άργησε η φυτρωση από ότι κατάλαβα διότι ξεκίνησα λίγο πιο μετα την μινοξ κ αυτο μια φορά την ημέρα κ μετα δυο φορές την ημέρα,κ πιστεύω έπλεξε ρόλο πως κ λογο δουλειάς επειδή δουλεύω νύχτα δεν ξεκουραζομουν καθόλου εννοώ υπνο 5 με 7 ώρες κ αυτές σπάστες,σαμπουάν της εταιρίας το nanogen απο την αρχή κ εχω πάρει εδώ κ μήνες το hairforce ,περνώ κ βιοτίνη επίσης,μινοξιδιλη πλέον μια φορά το μήνα βάζω εδώ κ ενα μήνα περίπου απο εκεί που έβαζα δυο ,το θεμα είναι εξαρχής δεν έπρεπε να πειραχτεί το ενδιάμεσο ,πανω κορυφή είναι άδειο λες κ δεν μπήκανε ενώ εδώ κ ενα μήνα περίπου που έλα να το τελευταίο ραντεβού με την κλινική με κάμερα στην οθόνη φαινόντουσαν μικρές τριχουλες ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΜΑΥΡΕΣ. Εδώ κ ενα μήνα που μειωσα την μινοξιδιλη βλέπω να φεύγουν τριχουλες στο ενδιάμεσο Κ μπροστά ακόμα,πολυ λίγες μπροστά (ναι εχω χάσει κ μπροστά αν δείτε φωτο προηγούμενες στην hairline φαινόμαστε περισσοτερες ειδικά σε ευθεία γραμμή). Πριν τον μήνα ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΤΡΙΧΑ . Ούτε ενδιάμεσα ούτε μπροστά .
Το θεμα που με προβληματίζει πιο πολυ είναι στην κορυφή κ δυσανασχετω για το ενδιάμεσο ,κορυφή αραιή κ ενδιάμεσο αραιωσε ενώ δεν έπρεπε να πειραχτεί ας έφευγαν οπότε ήταν να φύγουν αν ήταν να φύγουν κ όχι να τα σπρώχτουν...μπροστά μπορεί να μην είναι καλο το αποτέλεσμα αλλά κάτι.εχω απο πριν που δεν είχα οπότε προσπαθώ να το δω κάπως καλύτερα ,Επίσης διάβαζα σε άλλα παιδιά πως είχαν πολυ περισσότερα τρίτριχα τετράτριχα πεντατριχα τριχοθυλακια κ έτσι φάνηκαν πιο πυκνά στο αποτέλεσμα τους ,απο την μια μου μεριά επίσης στην hairline αν προσέξετε τα Μάλια είναι πιο πυκνά από ότι στην άλλη, αυτο όμως που με ανησυχεί είναι πως τα μαλλιά πίσω τα βλέπουν μια χαρά να τραβάνε κ άλλη μ.μ. που μακάρι να βγαίνει αλλά το βλέπω αν γίνει να καταντήσουν να είναι όπως εκεί που είχα πρόβλημα πανω αριστερά πλαγια κ επιδεινώθηκε λες κ έπεσε χειροβομβίδα. Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτο μέρας πάλι ειδικά για τα πισω να ξαναδείτε. Εχω φωτο κ πρέπει να ψάξω που.το ενδιάμεσο πριν κανα δίμηνο ήταν πιο πυκνό κ η hairline λίγο καλύτερη (για τα δικα μου λεγόμενα κ όπως το βίωνα όχι σε σύγκριση με άλλες Μ.μ εδώ μέσα).
Λοιπόν αυτά περιμένετε φωτο μέρας ,να βάλω κάποιον να τραβήξει.
 

akishellas3

Well-Known Member
Ώπα Τάσο μην μπερδευομαστε είπα κ το ξαναλέω μια μέρα έβαλα λάδι εκείνη για να βοηθήσουν τα μαυρακια πως τα λένε επειδή είχαν ξεραθεί ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΤΖΟΥΝΙ Κ ΛΑΔΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ ΟΥΤΕ ΕΠΕΙΤΑ ,το μονο ότι καθυστερησα την μινοξ . Α Κ όσο για το πράσινο σαπούνι ναι το χρησιμοποιούσα κ το χρησιμοποιώ το λέω δυο τρεις φορές την εβδομάδα,αν έφταιξε τα πράσινο σαπούνι λοιπόν οκ έκανα εγώ λάθος.
 

akishellas3

Well-Known Member
Εδώ ρωταγα Μήπως έπρεπε να ξαναρχίσω φίνα κ μου λέγανε όχι ,ειδικά όταν έβλεπα ότι καθυστερούσε η φυτρωση,αν ήθελα λοιπόν δεν θα άρχιζα εφόσον ξέρω ότι θα το καλυτερευε; μου είπαν όχι είπα να τους ακούσω . Ξαναλέω προσέξτε φωτο απο την μια πλευρά περισσότερες τρίχες στην hairline από ότι στις άλλες όπως επίσης πριν κα να δίμηνο φωτο με πιο πυκνά μαλλιά ,θα τις βρω κ θα ανεβάσω
 

akishellas3

Well-Known Member
Λοιπόν φωτο που βρήκα
 

Συνημμένα

  • IMG_20160923_071650_1.jpg
    IMG_20160923_071650_1.jpg
    512.8 KB · Προβολές: 705
  • IMG_20160923_071742_1.jpg
    IMG_20160923_071742_1.jpg
    335.7 KB · Προβολές: 546
  • IMG_20160923_071828_1.jpg
    IMG_20160923_071828_1.jpg
    215.3 KB · Προβολές: 544
  • IMG_20160923_071905_1.jpg
    IMG_20160923_071905_1.jpg
    261.1 KB · Προβολές: 535
  • IMG_20161012_133350_1.jpg
    IMG_20161012_133350_1.jpg
    73.8 KB · Προβολές: 670
  • IMG_20160923_071946_1_1.jpg
    IMG_20160923_071946_1_1.jpg
    240.6 KB · Προβολές: 594
  • IMG_20161012_141612_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141612_HDR_1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 728

akishellas3

Well-Known Member
Έχουν ημερομηνίες απο κάτω Γι αυτο τις ανέβασα είναι οι πιο παλιές...
 

Συνημμένα

  • IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 561
  • IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 558
  • IMG_20161012_134100_1.jpg
    IMG_20161012_134100_1.jpg
    136.3 KB · Προβολές: 556
  • IMG_20161012_134033_1.jpg
    IMG_20161012_134033_1.jpg
    621 KB · Προβολές: 558
  • IMG_20161012_134100_2.jpg
    IMG_20161012_134100_2.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 673
  • IMG_20161012_133851_1.jpg
    IMG_20161012_133851_1.jpg
    615.1 KB · Προβολές: 545
  • IMG_20161012_140654_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_140654_HDR_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 715
  • IMG_20161012_141654_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141654_HDR_1.jpg
    952.5 KB · Προβολές: 556
  • IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141643_HDR_1.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 557
  • IMG_20161012_141612_HDR_1.jpg
    IMG_20161012_141612_HDR_1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 641
Μπλουζα