Advanced hair clinic / βεκρής - αλήθεια ή ψέματα?

Stripar

Established Member

Ψευδή Δήλωση :

Logo.jpg
Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ - ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΛΙΝΙΚΉ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

Τα τελευταία δύο χρόνια διαβάζω διάφορα σχόλια απο μέλη νέα και παλιά
για την βράβευση της Advanced Hair Clinic - Βεκρη ώς:

Την καλύτερη - κορυφαία κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών στον κόσμο!.

Δεδομένου ότι και στον παγκόσμιο ιστό υπάρχουν πολλά σχετικά σχόλια,
θεώρησα σκόπιμο να ανοίξω αυτό το θέμα όπου θα εξετάσει:

  • Απο ποιόν οργανισμό βραβεύτηκε
  • Σε ποιά κατηγορία
  • Με τι κριτήρια
  • Πως το κατάφερε
  • Αν ευσταθή η δήλωση της κλινικής και του ιδιοκτήτη της
  • Και την όποια σκοπιμότητα αυτού

Δεδομένου ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα Forum αποτελεί και θα πρέπει να αποτελεί "φάρο" γνώσεων και αντικειμενικότητας σε ότι πραγματεύεται δηλ. την τριχόπτωση και τις μεταμοσχεύσεις.

Συνεπώς η Advanced Hair Clinics / Βεκρής κατά δήλωσή της υποστηρίζει ότι :

Εικόνα δήλωσης 1.jpg

Όπως αντίστοιχα υποστηρίζει και για το 2017!

Μέσο διάφορων site - blogs :
(αναρτώ κάποια απο αυτά , δεδομένου ότι υπάρχουν πολλά)

http://www.huffingtonpost.gr/2017/0...iwn-ston-kosmo-einai-ellhniki_n_16528794.html

http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/442211

http://news247.gr/eidiseis/epistimi...s-klinikhs-advanced-hair-clinics.4697304.html

Καθώς και με δηλώσεις του ιδιοκτήτη της κλινικής σε διάφορα τηλεοπτικά μέσα:
(αναρτώ μία τυχαία δεδομένου ότι υπάρχουν πολλές)


Το ερώτημα είναι:

ΙΣΧΥΕΙ ?...?

Στο συγκεκριμένο forum ,
τα διαβασμένα μέλη και ιδίως τα παλιά γνωρίζουν την όλη διαδρομή των κλινικών,
δεδομένου των παρουσιάσεων των μτχ που γίνονται κατά καιρούς,
των τεχνικών που χρησιμοποιούν , τα πρωτόκολλα , τις συνθήκες υγιεινής , τα επίπεδα εξοπλισμού, την τεχνογνωσία και εμπειρία του προσωπικού , συνεπώς
δηλώσεις τέτοιου ύφους απλά πέφτουν στο κενό δεδομένου ότι το forum και τα μέλη παρακολουθούν στενά τις εγχώριες και παγκόσμιες εξελίξεις.

Όμως ας ξεκινήσουμε να ξετυλίγουμε το κουβάρι της βράβευσης της συγκεκριμένης κλινικής :

  • Απο ποιόν οργανισμό βραβεύτηκε το 2016 & 2017?

Βραβεύτηκε απο τον IMTJ όπου ΔΕΝ αποτελεί έναν ιατρικό οργανισμό όπως :

1. o ISHRS (International Society of Hair Restoration Surgery) ή
2. το WFI (Word Fue Institute)
αλλά το International Medical Travel Journal και πραγματεύεται τον Ιατρικό τουρισμό.

  • Ποια ήταν η κατηγορία που δήλωσε συμμετοχή η συγκεκριμένη κλινική τα τελευταία δύο χρόνια και βραβεύτηκε?

Ήταν η κατηγορία της κορυφαίας - καλύτερης κλινικής στον κόσμο?

ΟΧΙ !.

Ήταν η κατηγορία της "International Hair Clinic of the Year" της "Διεθνούς Κλινικής Μεταμόσχευσης Μαλλιών του Έτους".

Επισυνάπτω Screenshot απο το επίσημο PDF των κατηγοριών (κατηγορία 17) του IMTJ:

Categories.jpg

  • Ποια ήταν τα κριτήρια για να κερδίσει την βράβευση?
Αφενός να πληρώσει κάποια entry fees και
και αφετέρου να αποδείξει ότι ένα μεγάλο ποσοστό των ασθενών της προέρχονται απο το εξωτερικό (ιατρικός τουρισμός) δεδομένου όπως προαναφέρθηκε τόσο ο οργανισμός που πραγματεύεται τα συγκεκριμένα βραβεία όπως και η κατηγορία υποβολής συμμετοχής πραγματεύεται αυτό και μόνο αυτό.

Κάτι εύκολο για μία κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών δεδομένου των ιατρικών φακέλων που πρέπει να τηρούνται με όλα τα προσωπικά, ιατρικά και γεωγραφικά δεδομένα των ασθενών καθώς και τις απαραίτητες συναινέσεις - υπογραφές για την ιατρική πράξη.

Έτσι η Advanced Hair Clinic - Βεκρής κέρδισε την κατηγορία της Διεθνής Κλινικής Μεταμόσχευσης Μαλλιών για το τρέχων έτος όπως και για το προηγούμενο , δεδομένου ότι κατάφερε να προσελκύσει το 45% του συνόλου των ασθενών της απο το εξωτερικό (Medical Tourism awards).

Winner.jpg
  • Πώς κατάφερε να εισχωρήσει στην παγκόσμια αγορά και να προσελκύσει περίπου το 50% του συνόλου των ασθενών της απο το εξωτερικό?

Ρίχνοντας τις τιμές της κατά 60% στους διεθνής ασθενείς , σε επίπεδα αντίστοιχα αυτά της Τουρκίας , παρόλο που το βιοτικό και οικονομικό επίπεδο των πελατών αυτών είναι πολύ ανώτερο του υπόλοιπου 55% που αποτελεί την τοπική - Ελληνική αγορά και διευκολύνοντας τους,
προσφέροντας "All inclusive" πακέτα , με αεροπορικά εισιτήρια , μεταφορές απο και προς το αεροδρόμιο και διαμονή δωρεάν.

Σε αντίθεση με την τοπική - Ελληνική αγορά , όπου σε εποχή κρίσης και οικονoμικής δυσχέρειας δέν τύχαιναν καμίας ευνοϊκότερης τιμής και μεταχείρισης και πλήρωναν για τις ίδιες ακριβώς υπηρεσίες την διπλάσια σε πολλές περιπτώσεις τιμή.

  • Συνεπώς, ευσταθεί η δήλωση της κλινικής και του ιδιοκτήτη της ότι βραβεύτηκε σάν την κορυφαία καλύτερη κλινική στον κόσμο?

ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ & ΟΧΙ !!!

Πολύ θα το θέλανε , πολύ θα το θέλαμε...

Το μόνο που καταφέρανε είναι να προσελκύσουν κόσμο απο το εξωτερικό (εις βάρος της Ελληνική αγοράς) προκειμένου να εκπαιδεύσουν το νέο ανειδίκευτο νοσηλευτικό προσωπικό τους , εεε και κάνανε ένα επιπλέον cash in, με ένα βραβείο ιατρικού τουρισμού

  • Ποια η σκοπιμότητα τότε να παραποιήσουν τον τίτλο της βράβευσής τους και να διαλαλούν κάτι ψευδές και εικονικό σε όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (facebook , twiter , instagram) , στο youtube , site , blogs και μέσα ενημέρωσης?

Ο λόγος προφανής :

Προκειμένου να δώσουν μια ψευδή αίσθησης ποιότητας , αναγνωρισιμότητας και επιβράβευσης , να προσδώσουν ένα αίσθημα ασφάλειας (παραποιώντας την αλήθεια) όπου στην τελική θα προσελκύσει παραπάνω ασθενείς απο τα ταμεία της εταιρείας.

Έχουμε μπουχτίσει τα τελευταία δέκα χρόνια απο ευφάνταστα και φτηνά marketing plans και ψιλά γράμματα απο τις Ελληνικές κλινικές ---Edited---.

Σύμμαχοί τους όλες αυτές οι τυχάρπαστες εφημερίδες , blogs και κανάλια που είτε θελημένα αποφάσισαν να δημοσιεύσουν ψευδή βραβεία (under the table συμφωνίες) , είτε άθελά τους, με ελλιπή την στοιχειώδη δεοντολογική δημοσιογραφία όπου κανείς δέν ερεύνησε την αρτιότητα και την ακεραιότητα των προαναφερθέντων.

Μιά κλινική όπου εσκεμμένα και θελημένα αποκαλείται η κορυφαία - καλύτερη κλινική στον κόσμο,
ενώ δέν είναι ,---Edited--- , διεθνείς και μή
δεδομένου της ---Edited--- .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

renos espresso

Active Member
Καλα τα γραφεις.. ειναι φθηνο μαρκετινγκ και ισχυει πως εχει πολυ κοσμο απο εξωτερικο και ειδικα ιταλους.
Εγω προσωπικα που θα κανω εκει μμ δεν πιστεψα ποτε σ αυτο τον τιτλο..
Μονο και μονο το βραβειο απ την International Medical Travel Journal βγαζει ματι..

ομως δεν ειναι κακο που μειωσε τιμες για εμας...αλλα για τον κλαδο τους! Μπορει βεβαια να εχει επιπτωσεις μακροπροθεσμες σ εμας εαν συνολικα ο κλαδος ριξει τις τιμες πχ.. έλλειψη κεφαλαιου για ερευνα ή πιο εξειδικευμενο προσωπικο δεν θελει να δουλευει σε τετοιες κλινικες λογω low budjet κτλ..

Τελος θελω να πω οτι η τιμολόγηση ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο για τις κλινικες.. υπάρχουν βεβαια εξοδα που πρεπει να καλυφθούν με εσοδα αλλα υπαρχει μεγαλη αποκλιση λογω υψηλης κερδοφορίας οποτε μπορεις να παιξεις με την τιμη (μειωση τιμης-αυξηση πελατειας) και να εχεις ποιοτικα καλα και κερδοφορα αποτελεσματα..

Για να μην παρεξηγηθω συμφωνω με αρθρο στριπαρ... και μπραβο του που το ανεδειξε το θεμα γτ πολλοι θα νομιζαν οτι οντως εχει ψηφιστει η καλυτερη κλινικη του κοσμου.
 

Flosk

Well-Known Member
Νομιζω οτι αξιζαν το αδειασμα..μπορει αυτοι να ειναι παγκοσμιοι πρωταθλητες αλλα εμεις δεν ειμαστε παγκοσμιοι στην αφελεια. Ευγε Stripar για την ορεξη σου.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι ομως εγω ακομα εχω την απορια γιατι δεν μπορω να πιστέψω οτι μονο φθηνού τιμολογίου την προτιμούν...γιατι πανε οι ξενοι εκει ;
 

Stripar

Established Member
Νομιζω οτι αξιζαν το αδειασμα..μπορει αυτοι να ειναι παγκοσμιοι πρωταθλητες αλλα εμεις δεν ειμαστε παγκοσμιοι στην αφελεια. Ευγε Stripar για την ορεξη σου.
Δύο χρόνια τώρα,
βλέπω, ακούω και τα κάνω γαργάρα...

Απλά όταν αρχίζουν και εμφανίζονται τέτοια μηνύματα στο forum:
απο περιεργεια μπορουν οι ελληνικεσ κλινικες να πετύχουν κατι τετοιο η τσαμπα οι βραβεύσεις που περνουν
Τα θες και τα λες ήσουν ξεφεύγουν ?
και μετα δηθεν βραβευονται καλυτερες κλινικες παγοζμιος
Σε ενα παραλληλο συμπαν ισως!!!!
Ουτε στα πιο τρελα τους ονειρα δεν μπορουν οι ελληνικες κλινικες να πετυχουν κατι παρομοιο.
Θεωρώ ότι είναι "υποχρέωση" να βάλει κάποιος τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση,
προς όφελος των μελών και αναγνωστών...
 

tasos33

Well-Known Member
Για τον ιδιο λογο που παει ενας ελληνα ς στην dhi, στον Γκ@ρα, κ.ο.κ
Το marketink η αμαθεια η η ημιμαθεια, η βιαστικες και επιπολαιες επιλογες
δεν ειναι μονο ελληνικο προνομιο αλλα παγκοσμιο.

Ναι ομως εγω ακομα εχω την απορια γιατι δεν μπορω να πιστέψω οτι μονο φθηνού τιμολογίου την προτιμούν...γιατι πανε οι ξενοι εκει ;
 

renos espresso

Active Member
Ναι ομως εγω ακομα εχω την απορια γιατι δεν μπορω να πιστέψω οτι μονο φθηνού τιμολογίου την προτιμούν...γιατι πανε οι ξενοι εκει ;
Επειδη θα παω και εγω εκει...εχω να σου πω οτι την επελεξα λογω υψηλης φυτρωσης με χαμηλη τιμη (για μενα οριακη και παλι η τιμη..φτωχαδακι βλεπεις..)
Με την ιδια λογικη φανταζομαι οτι την επιλεγουν και αλλοι απ το εξωτερικο..

Ομως υπαρχει ρισκο γτ σαν κλινικη δεν σκεφτεται το μετα... σου λενε βαλε μινοξ και κανε το σταυρο σου (γι αυτο εχω εμπειρική αποψη εφοσον μου το ειπαν)...δεν υπαρχει δλδ προγραμματισμος για το μελλον οπως πχ μπορουν να κανουν αλλες πιο σοβαρες-καλυτερες κλινικες..
Επισης με αυτη την λογικη δεν προσεχουν την δοτρια σου και την θεριζουν οπως εχουν γραψει στο φορουμ (γι αυτο δεν εχω εμπειρικη αποψη καθως ακομα δεν την εχω κανει τη μμ)

Πιστευω να σε καλυψα..
 

renos espresso

Active Member
Για τον ιδιο λογο που παει ενας ελληνα ς στην dhi, στον Γκ@ρα, κ.ο.κ
Το marketink η αμαθεια η η ημιμαθεια, η βιαστικες και επιπολαιες επιλογες
δεν ειναι μονο ελληνικο προνομιο αλλα παγκοσμιο.
Νομιζω οτι συγκρίνοντας dhi & ahc εχουν ειπωθει στο φορουμ που υπερτερεί και που υστερεί ο ενας σε σχεση με τον αλλον..
Ο Γκουρας νομιζω οτι ειναι πολυ κατω απ αυτες τις 2 κλινικες και ειναι υπερβολη να τον βαλεις στο ιδιο καζανι με αυτές..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κ ξανα ρωταω εγω ...ο ξένος ...ξένος ...ο μη ελληνας...ο ευρωπαίος ...θα ερθει σε μια ελληνικη κλινική που τοσο κραζουμε εμεις για κανει μμ; Στην Τουρκία υπαρχουν απειρες ακομα πιο φθηνές η κανω λαθος ; Μου κανει τρομερή εντυπωση αυτο κ αν παρουμε ως δεδομένου οτι δεν ειναι αποτελεσματική το αποδίδω στο οτι απλα ξερουν να κανουν πολυ καλο μάρκετινγκ .
 

tasos33

Well-Known Member
Και ο ξένος έχει τα δικά του κριτήρια, και τα οικονομικά τα μετράει και αυτός. Αν για την ίδια ποιότητα στη Γερμανία του ζητάνε 6000 και ο βεκρης του παίρνει 2500 όλα μαζί τον δελεάζει.

Όσον αφορά το.μάρκετινγκ ο.βεκρης είναι εξαιρετικός. Έχει στήσει μια πολύ επικερδη επιχείρηση την πουλάει εξαιρετικά και πιθανόν βγάζει και καλό μεροκάματο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Πολύ καλό το Postσου φίλε stripar. Ομολογουμένως η συγκεκριμένη κλινική έχει προσπαθήσει να παρουσιάσει μια διαφορετική εικόνα από αυτή που πραγματικά έχει με βαρύγδουπες δηλώσεις και όχι μόνο. Δυστυχώς κινείται σε απελπιστική μετριότητα όπως οι περισσότεροι Έλληνες, με μεγαλύτερο για μένα κίνδυνο αυτό της κάκιστης διαχείρισης δότριας. Στα συμβουλευτικά του Μιχάλη έχουν έρθει άτομα που έκαναν εκεί για repairs δυστυχώς. Οι περισσότεροι βέβαια από τα παλιά χρόνια της laserκαι d…


Όσο για το μάρκετινγκ παίζει τεράστιο ρόλο όπως βλέπουμε, και αρνητικό όταν είναι ψευδές. Η hdcδεν έχει κακό, ο Μιχάλης δεν έχει κακό, απλά δεν έχει κάν (LOL) γιατί παίζει wordtomouthΕλλάδα – Κύπρο και λίγο φόρουμ και Ισπανία έχει πιο δυνατή παρουσία εκεί.
 

Stripar

Established Member
Θα συμφωνήσω με τον Dance

Μία κλινική που παράγει καλά αποτελέσματα και ποιοτικές μεταμοσχεύσεις,
δέν έχει ανάγκη το Marketing (άν και ένα στοιχειώδη το έχουν όλες) έστω το φτηνό.

Αρκεί το "mouth to mouth" recomendation...
 

koumparos

Well-Known Member
Καλο θα ηταν αυτοι που πηγαν εκει και ειχαν ασχημο αποτελεσμα αναζητωντας μετα repair στον γεωργιου να το αναφερουν και εδω.Θα βοηθησουν τα μελη που αποφασισαν για βεκρη να το ξανασκεφτουν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Κ ξανα ρωταω εγω ...ο ξένος ...ξένος ...ο μη ελληνας...ο ευρωπαίος ...θα ερθει σε μια ελληνικη κλινική που τοσο κραζουμε εμεις για κανει μμ; Στην Τουρκία υπαρχουν απειρες ακομα πιο φθηνές η κανω λαθος ; Μου κανει τρομερή εντυπωση αυτο κ αν παρουμε ως δεδομένου οτι δεν ειναι αποτελεσματική το αποδίδω στο οτι απλα ξερουν να κανουν πολυ καλο μάρκετινγκ .

Giorgo εγω απο οτι εχω καταλαβει στο εξωτερικο παιζουν συμφωνα με τον παγκοσμιο ανταγωνισμο σε κλινικες που εχουν παρομοια αποτελεσματα. τωρα τι marketing κανουν εξω δεν εχω ιδεα.
Σε απορια που ειχα πως και εχει τοσους ξενους τη μερα που ειχα κανει μμ γιατι ημουν εγω και 3 ξενοι μου απαντησε ο βεκρης το world of mouth φευγει ο ξενος στην πατριδα του και μετα την ολοκληρωση του αποτελεσματος στελνει αλλους απο τον κυκλο του.
αυτο ισχυει γενικα για ολες τις κλινικες σε ενα βαθμο.
πιθανον να κανουν κι αλλες κινησεις γιατι βλεπω οτι εμφανιζονται περισσοτερο και στην τηλεοραση πλεον.

H αποψη μου στο γιατι πηγαινει κοσμος στο βεκρη ειναι γιατι με 3000ε βαζεις γυρω στα 2500 grafts kai me 5000-5500ε βαζεις 4500 grafts και οσο υπαρχει φυτρωση στα αποτελεσματα τους θα εχουν κοσμο.
υπαρχουν παρα πολλες επιλογες για το που θα παει καποιος. ολα εξαρτωνται απο το χρημα που εχεις διαθεσιμο σε συνδιασμο με τις απαιτησεις που εχεις για το αποτελεσμα.
επισης οσα βραβεια και να εχει καποιος απο οπου και να ειναι αν δεν βγαζει συνεχως αποτελεσματα που να ειναι ανω του μετριου θα σβησει. Αν ομως βγαζει δεν θα προλαβαινει.

Μία κλινική που παράγει καλά αποτελέσματα και ποιοτικές μεταμοσχεύσεις,
δέν έχει ανάγκη το Marketing (άν και ένα στοιχειώδη το έχουν όλες) έστω το φτηνό.

Αρκεί το "mouth to mouth" recomendation...

Για το marketing μεγαλες πολυεθνικες ξοδευουν τεραστια ποσα ακομη και οταν ειναι στην κορυφη. ποσο μεγαλυτερη αναγκη το εχουν οταν δεν ειναι. το mouth to mouth επισης εχει μεγαλη δυναμικη.

οσο για το καλυτερη κλινικη στον κοσμο εννοειτε οτι ειναι υπερβολη.
 

Stripar

Established Member
οσο για το καλυτερη κλινικη στον κοσμο εννοειτε οτι ειναι υπερβολη.

Το παρών θέμα-νήμα πραγματεύεται την βαρύτητα των δηλώσεων της συγκεκριμένης κλινικής
με την παραποίηση του βραβείου της προς ιδίον όφελος...

Συνεπώς όταν μία κλινική βραβεύεται ώς :
"Διεθνή κλινική μεταμοσχεύεων μαλλιών της χρονιάς" (Medical travel awards)

και πλασάρεται ότι βραβεύτηκε ώς :
"Η κορυφαία - καλύτερη κλινική μεταμοσχεύσεων μαλλιών στον κόσμο"

και επειδή και οι λέξεις έχουν την σημασία τους , να επισυμάνω ότι :

Δέν είναι υπερβολή αλλά ψέμα !

Άλλο η υπερβολή, άλλο το ψέμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Ενα παραρτημα πρεπει να ανοιξει ο ερντογαν ελλαδα και οι μεγαλες μας κλινικες θα ριξουν τη μεταμοσχευση σε τιμη σφραγισματος
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Κανείς δεν ήταν μέλος εδώ και άσχετοι με φόρουμ κτλ, αλλιώς θα το ξέρατε ήδη.

Καλο θα ηταν αυτοι που πηγαν εκει και ειχαν ασχημο αποτελεσμα αναζητωντας μετα repair στον γεωργιου να το αναφερουν και εδω.Θα βοηθησουν τα μελη που αποφασισαν για βεκρη να το ξανασκεφτουν.
 

John1924

Active Member
Συμφωνώ με το Δημήτρη ότι καλό το μαρκετινγκ αλλά χωρίς κάποιου επιπέδου αποτελέσματα δεν συντηρείς φήμη και πελατεία. Ο Βεκρής χωρίς σε καμία περίπτωση να είναι τέλειος, δεν είναι χασάπης και το αντίθετο μάλιστα, παρουσιάζει από συμπαθητικά έως πολύ καλά αποτελέσματα σε τιμές που δεν είναι απλησίαστο ονειρο για το μέσο ενδαφερόμενο. Για Ελλάδα δε, ίσως είναι ο καλύτερος ή τουλάχιστον στους 2 καλυτερους. Αυτό το λέω χωρίς ακόμα να έχω δεί το δικό μου αποτέλεσμα ώστε να επηρεαστεί η κρίση μου.
Ο Στριπαρ έχει 100% δίκιο ως προς το θέμα του συγκεκριμένου τόπικ. Το να ισχυρίζεσαι οτι εισαι "Η κορυφαία - καλύτερη κλινική μεταμοσχεύσεων μαλλιών στον κόσμο" προκαλεί γέλιο. Οπως εγραψα σε αλλο τόπικ, πρόκειται για ¨βραβείο απο τα λιντλ¨! Αυτό δεν ειναι μαρκετινγκ αλλά αντιμάρκετινγκ! Γενικώς έχω άλλη αποψη σε σχέση με το θέμα μάρκετινγκ για τη συγκεκριμένη κλινική. Πιστεύω πως την έχουν στήσει εντελώς λάθος, την προμοτάρουν σαν ινστιτούτο ευεξίας και αισθητικής ενω με τα αποτελέσματα που προσφέρουν στη μ.μ θα μπορουσαν να προωθήσουν τον ιατρικό - αποκαταστατικό της χαρακτήρα, παρουσιάζοντας μια αμιγώς ιατρική, ¨αποστειρωμένη¨ και σοβαρή κλινική και όχι ένα κέντρο αισθητικής και χαλαρώσης. Είναι κρίμα γιατί για Ελλάδα τουλάχιστον το κατέχουν το θέμα της μ.μ. Αλλά ο ιδιοκτήτης ειναι πάντα αυτός που επιλέγει πως θα τρέξει το ¨μαγαζί¨του.
 
Μπλουζα