accuran

gianniskritikos2

Active Member
παιδες ειναι καλοκαιρι και σκεφτομε να παρω accuran ... καπα μου ειχες πει με 2μγ δεν εχω θεμα με τα μαλλια μην τους κανουν κακο... μιας και μου ειχες πει οτι σε μεγαλες δοσολογιες ξερενει τελειως και κεγεται ο θυλακας απο αφιδατοση αν καταλαβα καλα... αλλα μου ειχες πει μ2 2μγ δεν υπαρχει θεμα... ομως κυκλοφωρουν σε 10μγ και 20μγ... πρεπει να αγορασω αδιες καψουλες?... τι να κανω? πως να φτιαξω 2μγ? επισεις με 2μγ εχω φοβο στον ηλιο? γιατι ειανι καλοκαιρι... θα πρεπει να φοραω αντιλιακο συνεχια και και και η με 2μγ κανενας φοβος? τι πεζει με τον ηλιο? ο λογος που τα θελω ειναι γιατι πιστευω σχεδον με σιγουρια οτι μου επιταχυνει την κατηφορα... εκει που λαδονει το τριχωτο μου εκει εχω και αραιωση... κανω μπανιο το βραδι λουζομε 11 η ωρα και το προι στησ 7 το κεφαλι μου σταζει απο λαδι καθε προι το σκουπιζω με πετσετες ... πολι λαδι και μαλιστα κουτελο και στα σημεια αραιωσης πουθενα αλλου τοσο πολυ ετσι θελω να μειωσω αυτο το προβλημα γιατι με ενοχλη και οπως ειπα πιστευω επιρεαζει την τριχωπτοση μου. οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ευχαριστω! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
gianniskritikos2 είπε:
παιδες ειναι καλοκαιρι και σκεφτομε να παρω accuran ... καπα μου ειχες πει με 2μγ δεν εχω θεμα με τα μαλλια μην τους κανουν κακο... μιας και μου ειχες πει οτι σε μεγαλες δοσολογιες ξερενει τελειως και κεγεται ο θυλακας απο αφιδατοση αν καταλαβα καλα... αλλα μου ειχες πει μ2 2μγ δεν υπαρχει θεμα... ομως κυκλοφωρουν σε 10μγ και 20μγ... πρεπει να αγορασω αδιες καψουλες?... τι να κανω? πως να φτιαξω 2μγ? επισεις με 2μγ εχω φοβο στον ηλιο? γιατι ειανι καλοκαιρι... θα πρεπει να φοραω αντιλιακο συνεχια και και και η με 2μγ κανενας φοβος? τι πεζει με τον ηλιο? ο λογος που τα θελω ειναι γιατι πιστευω σχεδον με σιγουρια οτι μου επιταχυνει την κατηφορα... εκει που λαδονει το τριχωτο μου εκει εχω και αραιωση... κανω μπανιο το βραδι λουζομε 11 η ωρα και το προι στησ 7 το κεφαλι μου σταζει απο λαδι καθε προι το σκουπιζω με πετσετες ... πολι λαδι και μαλιστα κουτελο και στα σημεια αραιωσης πουθενα αλλου τοσο πολυ ετσι θελω να μειωσω αυτο το προβλημα γιατι με ενοχλη και οπως ειπα πιστευω επιρεαζει την τριχωπτοση μου. οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ευχαριστω! :)
ρε φιλε μηπως ειναι ιδρωτας αυτο που λες.η λαδιλα δεν σταζει εκτος αν κανω λαθος εγω.
 

gianniskritikos2

Active Member
δεν σταζει τροπος του λεγιν ειναι.. οτι εχω παραπολυ.. το κεφαλι μου γυαλιζει εκει υπερβολικα βαζω το δαχτιλο πανω στο κεφαλι και αφινει στο δαχτιλο λαδιλα σαν να το βουτιξα μεσα σε ελεολαδο... σχεδον ετσι... και στο κεφαλι εξακολοθθει να εχει... οποτε το βγαζω με πετσετα ειναι λιπαροτιτα υπερβολικη.. αυριο το προι αν ειναι θα βγαλω φοτογραφια να δειτε ποσο πολυ γυαλιζει... σαν να πεταξα αληψα το τριχοτο μου με ελεολαδο!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
παιδες ειναι καλοκαιρι και σκεφτομε να παρω accuran ... καπα μου ειχες πει με 2μγ δεν εχω θεμα με τα μαλλια μην τους κανουν κακο... μιας και μου ειχες πει οτι σε μεγαλες δοσολογιες ξερενει τελειως και κεγεται ο θυλακας απο αφιδατοση αν καταλαβα καλα... αλλα μου ειχες πει μ2 2μγ δεν υπαρχει θεμα... ομως κυκλοφωρουν σε 10μγ και 20μγ... πρεπει να αγορασω αδιες καψουλες?... τι να κανω? πως να φτιαξω 2μγ? επισεις με 2μγ εχω φοβο στον ηλιο? γιατι ειανι καλοκαιρι... θα πρεπει να φοραω αντιλιακο συνεχια και και και η με 2μγ κανενας φοβος? τι πεζει με τον ηλιο? ο λογος που τα θελω ειναι γιατι πιστευω σχεδον με σιγουρια οτι μου επιταχυνει την κατηφορα... εκει που λαδονει το τριχωτο μου εκει εχω και αραιωση... κανω μπανιο το βραδι λουζομε 11 η ωρα και το προι στησ 7 το κεφαλι μου σταζει απο λαδι καθε προι το σκουπιζω με πετσετες ... πολι λαδι και μαλιστα κουτελο και στα σημεια αραιωσης πουθενα αλλου τοσο πολυ ετσι θελω να μειωσω αυτο το προβλημα γιατι με ενοχλη και οπως ειπα πιστευω επιρεαζει την τριχωπτοση μου. οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ευχαριστω! :)

βουρτισμα δοκιμασες?
αν οχι ξεκινα, ακολουθησε τις οδηγιες του GOMI
 

gianniskritikos2

Active Member
βουρτσισμα δεν ξεκινησα παραγγηλα μινοχ λογικα θα μου ρθε αυριο μεθαυριο... φοβαμε το σεντινκ με το βουρτσισμα


και την μεγαλυτερη αποροφιση... περιμενα να δω τι θα γινει με το ρολλερ κανενας μεχρι τωρα δεν ειπε εχω ρεγκ... με σιγουρια ολοι ειδαν μειωμενοι τριχοπτωση αλλοι ειδαν μεγαλο σεντινκ... και δεν θελω να φαω πακετο με το σεντινκ... θα ξεκινησω ρολλερ 100% στο 5 μηνο της μινοχ... ωστε εκει να εχω πιασει κοντα στα μαξ της μινοχ ετσι ωστε αμα με εχει πυκνωσει καλα να μην φοβαμε το σεντινκ... τωρα το φοβαμε
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
βουρτσισμα δεν ξεκινησα παραγγηλα μινοχ λογικα θα μου ρθε αυριο μεθαυριο... φοβαμε το σεντινκ με το βουρτσισμα


και την μεγαλυτερη αποροφιση... περιμενα να δω τι θα γινει με το ρολλερ κανενας μεχρι τωρα δεν ειπε εχω ρεγκ... με σιγουρια ολοι ειδαν μειωμενοι τριχοπτωση αλλοι ειδαν μεγαλο σεντινκ... και δεν θελω να φαω πακετο με το σεντινκ... θα ξεκινησω ρολλερ 100% στο 5 μηνο της μινοχ... ωστε εκει να εχω πιασει κοντα στα μαξ της μινοχ ετσι ωστε αμα με εχει πυκνωσει καλα να μην φοβαμε το σεντινκ... τωρα το φοβαμε



Με τη μινοξιδίλη μπορεί να δεις και μεγαλύτερο shedding από τα άλλα.
 

gianniskritikos2

Active Member
το ξερω... αλλα η μινοχ εχει ποιο σταθερα αποτελεσματα... αρα θα την βαλω 100%.. αμα βαλω και ρολλερ η βουρτσα μπορει να δω ακομα ποιο τρελο σεντινκ που εκει το φοβαμε
 

wtf21

Member
παντως οι οδηγιες στα accuran ktlp γραφουν μια δοσολογια.εγω που ειχα ΣΔ και ειμαι 80 κιλα επαιρνα 20mg το πρωι 20mg το βραδυ.τους πρωτους μηνες μου μειωθηκε η τριχωπτωση αλλα τον τελευταιο μηνα ξαναρχισε αλλα τωρα τελειωνει η θεραπεια, οταν σταματησω θα σου πω αμα ξαναεμφανισω.αν και εχει αραιωσει το μαλλι μου αλλα δεν ξερω αμα ειναι απ αυτο!δεν ξερω τι συμβαινει στ κεφαλι μου.εχω διαχυτη αλωπεκεια και το τριχοριζογραμμα που ειχα κανει με ειχε βγαλει οκ!αλλα οτι οταν εφυγε το σμιγμα με τα χαπια και δεν ειχα ξεραθει πολυ (απ τα χαπια), η τριχοπτωση σταματησε ,αυτο κατι σημαινει!


παντως επιδη στην αρχη δεν θα σου επηρεασει τα μαλλια αμα το φοβασε παρτο να καθαρισεις απ το σμηγμα και παρε Daohair-s (εναλλάξ με Fungoral και Selsun).εγω εκανα την θεραπεια για οριστικες λυσεις περιμενω να δω αν τα αποτελεσματα θα ειναι οριστικα.παντως την ζημιουλα μου την εκανα.αμα δεν εχω κληρονομικοτηα και δεν ξαναεμφανισω σμιγμα λογικα θα ξαναφουντωει το μαλλι μου (ετσι λενε).
 

vag25

Well-Known Member
Aπο τοτε που πηρα χαπια για την ακμη αρχισε και η τριχοπτωση μου και δεν εχει σταματησει απο τοτε.
Δεν θα τα προτεινα.
 

anna26

Member
παιδες ειναι καλοκαιρι και σκεφτομε να παρω accuran ... καπα μου ειχες πει με 2μγ δεν εχω θεμα με τα μαλλια μην τους κανουν κακο... μιας και μου ειχες πει οτι σε μεγαλες δοσολογιες ξερενει τελειως και κεγεται ο θυλακας απο αφιδατοση αν καταλαβα καλα... αλλα μου ειχες πει μ2 2μγ δεν υπαρχει θεμα... ομως κυκλοφωρουν σε 10μγ και 20μγ... πρεπει να αγορασω αδιες καψουλες?... τι να κανω? πως να φτιαξω 2μγ? επισεις με 2μγ εχω φοβο στον ηλιο? γιατι ειανι καλοκαιρι... θα πρεπει να φοραω αντιλιακο συνεχια και και και η με 2μγ κανενας φοβος? τι πεζει με τον ηλιο? ο λογος που τα θελω ειναι γιατι πιστευω σχεδον με σιγουρια οτι μου επιταχυνει την κατηφορα... εκει που λαδονει το τριχωτο μου εκει εχω και αραιωση... κανω μπανιο το βραδι λουζομε 11 η ωρα και το προι στησ 7 το κεφαλι μου σταζει απο λαδι καθε προι το σκουπιζω με πετσετες ... πολι λαδι και μαλιστα κουτελο και στα σημεια αραιωσης πουθενα αλλου τοσο πολυ ετσι θελω να μειωσω αυτο το προβλημα γιατι με ενοχλη και οπως ειπα πιστευω επιρεαζει την τριχωπτοση μου. οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ευχαριστω! :)
ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΕΓΓΡΑΨΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΝΜ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑCCURAN ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΤΡΙΧΑ!!!!!!
ΠΑΘΩΝ.........
 

giannis25

Member
παιδια απο προσωπικη μου εμπειρια 10 χρονια μετα απο οταν τα εχω σταματησει ακομα εχω παρενέργειες. + ότι έχασα πάνω από τα μισά μου μαλλιά μ αυτό. εγω θα έλεγα μακριά απ' αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis25

Member
για το λαδι πηγαινε σε φαρμακείο και ρώτα. υπάρχουν τόσες κρέμες. ειναι και μια 26 30 ευρω που τη βάζεις και δεν λαδώνεις με τίποτα επειδή και γω το ίδιο πρόβλημα είχα με υπερβολικό λάδι. υπάρχουν πολλές κρέμες που λέγονται sebum control αν βάλεις στο google images που ειναι γι αυτο το λόγο. μη πάθεις υπερβιταμίνωση α για ενα προβλημα που ειναι τοσο απλη η λύση.
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ accutane/accuran ή όπως αλλιώς λέγεται
Υπάρχουν χίλιες δυο προσωπικές εμπειρίες που μπορείτε να βρείτε στο internet σχετικά με την τριχόπτωση και το accutane. Δεν αξίζει το ρίσκο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

anna26

Member
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ accutane/accuran ή όπως αλλιώς λέγεται
Υπάρχουν χίλιες δυο προσωπικές εμπειρίες που μπορείτε να βρείτε στο internet σχετικά με την τριχόπτωση και το accutane. Δεν αξίζει το ρίσκο.
Μου κατεστρεψε ολο το δερμα αυτο το φαρμακο, οχι μονο μου εχει προκαλεσει τριχοπτωση 8 χρονια τωρα, αλλα υποφερει το δερμα μου οταν βγαινω στον ηλιο σαν να καιγομαι ολοκληρη, μου εχει λεπτυνει ολο το δερμα σε ολο το σωμα και ξηροδερμια πολλα χρονια τωρα
 

anna26

Member
παιδια απο προσωπικη μου εμπειρια 10 χρονια μετα απο οταν τα εχω σταματησει ακομα εχω παρενέργειες. + ότι έχασα πάνω από τα μισά μου μαλλιά μ αυτό. εγω θα έλεγα μακριά απ' αυτό.
Τυχερος εισαι που εχασες τα μισα μαλλιά σου ΜΟΝΟ, εγω εχασα το 90% απτο μαλλι που ειχα σε ολο το κεφαλι μου και ειχα υπερβολικα πυκνο μαλλι καθε 2η βδομαδα πηγαινα για αραιωση στο κομμωτηριο και μετα τα accuran εχανα τουφες μια σκετη τρελα, και η ξηροδερμια παντου προσωπο και σωμα, 8 χρονια μετα συνεχιζουν οι παρενεργειες- δεν ξερω τι να κανω εχω απελπιστει , γνωρίζεις για το ΑΝΤΙΔΟΤΟ του φαρμακου ACCURAN????


ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!!!!!!!!!
 

anna26

Member
θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει???

Επιθυμω το ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ACCURAN??????

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ, ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.
 

anna26

Member
παιδες ειναι καλοκαιρι και σκεφτομε να παρω accuran ... καπα μου ειχες πει με 2μγ δεν εχω θεμα με τα μαλλια μην τους κανουν κακο... μιας και μου ειχες πει οτι σε μεγαλες δοσολογιες ξερενει τελειως και κεγεται ο θυλακας απο αφιδατοση αν καταλαβα καλα... αλλα μου ειχες πει μ2 2μγ δεν υπαρχει θεμα... ομως κυκλοφωρουν σε 10μγ και 20μγ... πρεπει να αγορασω αδιες καψουλες?... τι να κανω? πως να φτιαξω 2μγ? επισεις με 2μγ εχω φοβο στον ηλιο? γιατι ειανι καλοκαιρι... θα πρεπει να φοραω αντιλιακο συνεχια και και και η με 2μγ κανενας φοβος? τι πεζει με τον ηλιο? ο λογος που τα θελω ειναι γιατι πιστευω σχεδον με σιγουρια οτι μου επιταχυνει την κατηφορα... εκει που λαδονει το τριχωτο μου εκει εχω και αραιωση... κανω μπανιο το βραδι λουζομε 11 η ωρα και το προι στησ 7 το κεφαλι μου σταζει απο λαδι καθε προι το σκουπιζω με πετσετες ... πολι λαδι και μαλιστα κουτελο και στα σημεια αραιωσης πουθενα αλλου τοσο πολυ ετσι θελω να μειωσω αυτο το προβλημα γιατι με ενοχλη και οπως ειπα πιστευω επιρεαζει την τριχωπτοση μου. οποιος ξερει κατι ας βοηθησει ευχαριστω! :)
ΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΔΟΣΟΛΟΓΙΕΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΜΗΓΜΑΤΟΓΟΝΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΤΡΕΦΕΤΑΙ Η ΤΡΙΧΑ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΠΤ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΤΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ!!!
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε αννα λες συνέχεια για το αντίδοτο.
Ποιο αντίδοτο;
Σου είπε κάποιος ότι υπάρχει αντίδοτο;
Αντίδοτα υπάρχουν μόνο στα δηλητήρια.
Προφανώς και πρέπει να πας σε γιατρο επειγόντως να σου πει αν υπάρχει κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει.
 
Μπλουζα