2μηνες εχω καθε βραδυ δεκατα

giwrgos athina

Active Member
Ελα dance.Οχι εντελως αλλα κατα 70% ναι μετα απο πολυ μεγαλη προσπαθεια εκοψα τσιγαρο αρχισα γυμναστικη τα συνεχιζω ακομα αυτα.Μου εχει μεινει ακομα ενα κουσουρι στην ποσοτητα σπερματος αλλα δεν ξερω αν οφειλεται στη φινα για αυτο.Παιζει να φταιει και μια κιρσοκηλη που εχω και πρεπει να χειρουργηθει καποια στιγμη.Οταν ξεμπερδεψω με αλλα προβληματα ποιο σημαντικα θα το κοιταξω και αυτο.Για το προβλημα του νηματος με τα δεκατα σημερα ειχα ραντεβου στον ευαγγελισμο με παθολογο οπου ειδε της εξετασεις μου και μου ειπε τα ιδια με τον ιδιωτη γιατρο μου πως δεν βλεπει κατι ανησυχητικο,πως το 37 δεν θεωρειται δεκατα στην ιατρικη και οτι μετα το 37,5 να ανησυχω και για ολα αυτα το ποιο πιθανον ειναι να φταιει ο ιος της λοιμοδης μονοπυρηνωσης και θα στρωσω οσο περνανε η μερες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sadman73

Member
Kατα φαντασια ασθενεις εισαι,καλα κανεις και το ψαχνεις με τη υγεια σου αλλα μην γινεσαι υποχονδριος
 

athenian

Well-Known Member
Όταν έχεις 2 μήνες δέκατα δεν λες πως είσαι και κατα φαντασίαν ασθενής. Περαστικά φίλε μου αλλά εφόσον έχουν αποκλειστεί κάποιες σοβαρές περιπτώσεις μάλλον δεν είναι κάτι σοβαρό.
 

giwrgos athina

Active Member
Νaι athenian δεν ειναι δυνατον να αναιβαζω απο την ψυχολογια μου δεκατα.Ναι ευτηχως οι γιατροι με καθυσηχασαν και αναμενω να δω αν εχουν δηκιο.
 

spiros27

Member
παντως γιωργο πρεπει να αγχωνεσαι πολυ ευκολα.αφου πηγες εκανες εξετασεις προσπαθησε να χαλαρωσεις.
Συμφωνω εγω πριν 2 χρονια ειχα αυτο το προβλημα λογω καποιων σοκαριστικων γεγονοτων αρχισα να ψαχνομαι για τα παντα και μου κανε πολυ κακο γενικα φιλε γιωργο οι γιατροι ειναι αυτοι που ξερουν καλυτερα εγω ημουν 20 χρονων και πηγαινα καθε τρεις και λιγο και τελικα πονοι που ειχα 10κατα πονοκεφαλοι φυγανε οταν βρηκα μια κοπελα και δεν το σκεφτομουν αυτο πιστευω και που ανοιξες το θεμα ειναι λαθος γιατι μπορει να σου κανει κακο ακους διαφορα " εμενα ενας φιλος μου το παθε αυτο και ειχε εκεινο "και ου το καθε εξης..η υγεια δεν ειναι μπακαλικο στα λεω πολυ φιλικα γιατι εγω απο το πολυ ψαξιμο περασα πολυ ασχημα 1 χρονο :)
 

giwrgos athina

Active Member
Τελικα το θεμα λυθηκε εδω και κανα μηνα και η αιτια του προβληματος συμφωνα με το γιατρο ηταν λοιμοδης μονοπυρηνωση ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.
 

MARTIN_

New Member
Μπραβο Γιωργο,δεν ειχα γραψει ποτε κατι αλλα εια διαβασει τι περνουσες.Ολα περαστικα ηταν τελικα ωραια!
 

karfakias

Member
εχω περάσει φίλε και εγώ πιτσιρικάς λοιμώδη μονοπυρήνωση... μόνο με δέκατα μια χαρά σου πήγε. Εγώ είχα δυο μήνες σαραντάρια...
Περαστικά και καλή ξεκούραση...

Γενικά από εξάντληση προέρχονται αυτά...
 

giwrgos athina

Active Member
Nikolakis εχω αναφερει πως τον απριλι κλεινω 3 χτρονια απο την διακοπη της και με παρα πολλες αλλαγες στο τροπο ζωης μου εκοψα τσιγαρο αρχισα γυμναστικη και καλη διατροφη και συνηλθα στο 70% .Εχω κανει και σωρια εξετασεων δεν βρεθηκε κατι.Παντος αν γυρνουσα το χρονο πισω δεν θα την δοκιμαζα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Γιωργαρε θα επανελθεις και απο αυτο...και εγω τωρα εχω επανελθει 100% μετα απο 3 χρονια +...υπομονη κχαι περαστικα για το αλλο...
 

giwrgos athina

Active Member
Ευχαριστω γιανναρα!!!!Με το μαλλι ειναι χαλια τα πραγματα και δεν βλεπω να μαζευονται πλεον λεφτα να παμε καμοια κυπρο για μμ!!!
 

nikolakis

Well-Known Member
Nikolakis εχω αναφερει πως τον απριλι κλεινω 3 χτρονια απο την διακοπη της και με παρα πολλες αλλαγες στο τροπο ζωης μου εκοψα τσιγαρο αρχισα γυμναστικη και καλη διατροφη και συνηλθα στο 70% .Εχω κανει και σωρια εξετασεων δεν βρεθηκε κατι.Παντος αν γυρνουσα το χρονο πισω δεν θα την δοκιμαζα.
Αφου όλες οι εξετάσεις δείχνουν καλες τοτε μόνο ο ψυχολογικός παράγοντας εχει απομείνει. Καλή συνεχεια κ παντα με υγεία
 

giannis1991

Well-Known Member
Νικολακις δεν ειναι ετσι γιατι ξερω πολλους που εβγαλαν παρενεργειες και οι εξετασεις ηταν κομπλε αλλα τεςπα...
 

StavrosT

New Member
Γιώργο το post σου με βοήθησε πολύ, κυρίως ψυχολογικά καθώς είχα κ εγώ τα ίδια συμπτωματα με τα δεκατα +πλευριτιδα. Ομοίως πέρασαν μετά από σχεδόν δύο μήνες. Ευχαριστω
 

giwrgos athina

Active Member
StavrosΤι τελικά εσύ γιατί ειχες δέκατα για τόσο διάστημα;Σε μένα όλα καλά πάντως με αυτό το θέμα κράτησε λίγους μήνες όμως. Το ποιο πιθανό είναι να ευθυνονταν κάποιος ιός.
 

StavrosT

New Member
Το ίδιο, νοσηλεύτηκα κιόλας, έκανα όλες τις εξετάσεις, βγήκαν καθαρές εκτός από δείκτες φλεγμονής. Μου είπαν ότι ήταν ιός και λόγω σωματικής κούρασης με έριξε τόσο καιρό και δημιούργησε φλεγμονή, εξου και τα δεκατα. Τώρα όλα καλά μετά από 2μηνες πόνων στο στήθος και δεκατων
 

Vickyb

New Member
Ευχαριστω γιανναρα!!!!Με το μαλλι ειναι χαλια τα πραγματα και δεν βλεπω να μαζευονται πλεον λεφτα να παμε καμοια κυπρο για μμ!!!
Καλησπερα Γιωργο.
Εδω κ 2,5 μηνες εχω δεκατα καθε απογευμα κ νιωθω απιστευτη εξαντληση. Εχω παει σε πολλους κ καλους γιατρους, εχω κανει τα παντα απο εξετασεις κ δε μου βρισκουν κατι. Η λοιμωξιολογος λεει οτι ευθυνεται καποια λοιμωξη ή ιος που περασα κ οτι αφηνει αυτο το οποιο κραταει 6 μηνες. Στις εξετασεις μου βγηκε οτι εχω αντισωματα στον ιο eipsten barr (λοιμωδη μονοπυρηνωση) αλλα οτι δεν το εχω τωρα. Προσωπικα υποψιαζομαι οτι ειναι απο αυτο κ εχω ραντεβου κ με μια αλλη γιαυτο να το συζητησω την Τριτη. Δεν εχω υπαρξει ξανα τοσο αδυναμη, σε σημειο που εχει τροποιηθει πολυ ο τροπος ζωης μου τους τελευταιους 2.5 μηνες!
Φοβερη κοπωση κ πονοι στο σωμα...
Διαβαζω το ποστ σου κ μου δινει κουραγιο!
Ελπιζω συντομα να τελειωσει ολο αυτο κ για μενα!
Εσενα ποσο καιρο σου κρατησε συνολικα ολο αυτο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

btg

New Member
Καλησπερα Γιωργο.
Εδω κ 2,5 μηνες εχω δεκατα καθε απογευμα κ νιωθω απιστευτη εξαντληση. Εχω παει σε πολλους κ καλους γιατρους, εχω κανει τα παντα απο εξετασεις κ δε μου βρισκουν κατι. Η λοιμωξιολογος λεει οτι ευθυνεται καποια λοιμωξη ή ιος που περασα κ οτι αφηνει αυτο το οποιο κραταει 6 μηνες. Στις εξετασεις μου βγηκε οτι εχω αντισωματα στον ιο eipsten barr (λοιμωδη μονοπυρηνωση) αλλα οτι δεν το εχω τωρα. Προσωπικα υποψιαζομαι οτι ειναι απο αυτο κ εχω ραντεβου κ με μια αλλη γιαυτο να το συζητησω την Τριτη. Δεν εχω υπαρξει ξανα τοσο αδυναμη, σε σημειο που εχει τροποιηθει πολυ ο τροπος ζωης μου τους τελευταιους 2.5 μηνες!
Φοβερη κοπωση κ πονοι στο σωμα...
Διαβαζω το ποστ σου κ μου δινει κουραγιο!
Ελπιζω συντομα να τελειωσει ολο αυτο κ για μενα!
Εσενα ποσο καιρο σου κρατησε συνολικα ολο αυτο;
παντως ενας φιλος μου ειχε πανω κατω το ιδιο πραγμα , δεκατα με μυικους πονους και λιγο ατονια . Του ξεκινησε οταν περασε μια ασθενεια , και αφου εκανε ολες τις εξετασεις που μπορουσε κατεληξαν οτι ειναι συνδρομο χρονιας κοπωσης , και οτι θα περασει μονο του καποια στιγμη.
 
Μπλουζα