2η μεταμοσχευση βοηθεια

pantel

Active Member
Δεν εμπιστευομαι ουτε τις κυπριακες ουτε τις ελληνικες εταιριες φιλε. Δανειο θα κανω φιλε δεν θελω να το μετανιωνω μια ζωη γι αυτο και σας ρωτω εσας. Ηδη εφαγα το κεφαλι μου το 2013 οπου επεμενα για γκουρα ενω τα παιδια απο εδω μου ελεγαν μην πας εκει. Επισης ειναι και η τελευταια μου ευκαιρια γιατι εξαντλειται και η δοτρια. Οποταν εκανα λαθος επιλογη περνω το κατηφορο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Για το ποιο θα είναι το αποτέλεσμα στην δική σου περίπτωση με έναν συγκεκριμενο αριθμο grafts είναι κάτι που δεν μπορουμε να σου πουμε διοτι πρέπει κανεις να συνυπολογισει την διαμετρο της τριχας σου ,αν είναι σγουρη ή οχι ,τον λόγο και άλλους παράγοντες που αν διαβάσεις το φορουμ μπορεις να καταλαβεις..π.χ. ο Cvial δεν έχει τόσο μεγάλη πυκνοτητα αλλα έχει χοντρη τρίχα ,πράγμα που βοηθά στην κάλυψη..Απο την αλλη βέβαια εσυ μπορει αν μην έχεις τόσο χοντρή τρίχα αλλά καλό λόγο δλδ εσυ να έχεις πολλά 3τριχα αρα αυτό σε βοηθά..

Όπως και να χει δεν θα ηταν κακο να περασεις και απο την hdc για ενα consultation, αλλα να ζητήσεις να μάθεις πράγματα για την δοτρια σου οχι να σου πει απλα εεε καλη δοτρια έχεις προχωραμε..

Αυτο που θέλουμε να πούμε για τον Ερντογαν είναι πως αξίζει τα λεφτα του..γενικά θεωρείται απο τους κορυφαίους και οι τιμές του ειναι αρκετά καλές σε σχέση με τις υπόλοιπες κορυφαίες κλινικές ..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε μου με δανειο δεν νομιζω οτι πας στον λορεντζο. Ειπες οτι το οριο σου ειναι τα 6000 αν δεν κανω λαθος. Με αυτα τα λεφτα ο λορεντζο θα σου βαλει 1000 μοσχευματα μια τρυπα στο νερο δηλαδη. Οποτε βγαινει απο τις επιλογες σου και εφοσον βγαζεις κ τις ελληνικες κλινικες μενουν οι δυο επιλογες που ειπες κυπρος και τουρκια. Προσωπικα θα ηθελα να δω παρουσιαση απο καποιον που εκανε τουρκια. Αλλιως ειναι τα αποτελεσματα που βλεπεις να διαφημιζουν και αλλιως μια παρουσιαση που θα δειξει ακριβως τι εγινε.
Καλη και η τακτικη να βαλεις α β ζωνη αλλα βλεποντας ξανα τις φωτο σου αν μιλαμε για 3000 μοσχευματα εγω θα εφτιαχνα μια ωραια hairline με σωστη πυκνοτητα 40-45 οχι υπερβολες καλη πυκνοτητα πιο πισω 35-40 και θα εβαζα και καποια μοσχευματα και πισω. Και λιγα να βαλεις θα βοηθησει τη συνολικη εικονα. Επισης η γραμμη της hairline θελει στρωσιμο.
Τελος κοιταξε να αλλαξεις την ψυχολογια σου αυτο που εγραψες αν δεν παει καλα για 2η φορα θα αυτοκτονησεις μην το γραφεις ουτε για πλακα. Το οτι δανειζεσαι για να το κανεις καταλαβαινω οτι σε καιει πολυ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Το μαλι θα μας απασχολει και στα 40 και στα 50 πιστευω.Εγω ειμαι 35 και τρεμω στην ιδεα οτι θα ερθει καποια στιγμη που η φινα θα ειναι νερακι και θα πηγαινω για nw5 καρφι.Ασαλιωτα που λεμε.Ξυπναω με εφιαλτες καμια φορα οτι αρχισε η κατηφορα και για μερικα λεπτα ειμαι ψυχολογικα ρακος.Και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν και χρηματα να πω οτι στην χειροτερη θα ξεκινησω τις μμ.
Ειναι δραματικη η κατασταση παιδες και το χειροτερο ειναι οτι δεν βλεπω ελπιδες σε νεα φαρμακα.
Βασικα για μενα τελευταια ελπιδα ειναι το setipiprant που ξεκινησε κλινικες ερευνες αποτελεσματικοτητας η εταιρια επισημα και οχι αυτα που βλεπουμε στα φορουμς με διαφορες παρτιδες του φαρμακου και δοσολογιες στο περιπου.Ευλογημενα τα ατομα που εχουν τη δυνατοτητα και κανουν μμ κυριως στο εξωτερικο και ξεφευγουν εστω για καποια χρονια απο αυτη την καταρα που μας τρωει καθε μερα το μυαλο και τη ψυχη.Σας νιωθω ολλους και σας καταλαβαινω απολυτα.Ακομα και τωρα το κωλομαλο σκεφτομαι αντι να παω καμια βολτα να δω κανα κοριτσακι.
Ψυχολογια μηδεν.
 

naruto

Well-Known Member
Το μαλι θα μας απασχολει και στα 40 και στα 50 πιστευω.Εγω ειμαι 35 και τρεμω στην ιδεα οτι θα ερθει καποια στιγμη που η φινα θα ειναι νερακι και θα πηγαινω για nw5 καρφι.Ασαλιωτα που λεμε.Ξυπναω με εφιαλτες καμια φορα οτι αρχισε η κατηφορα και για μερικα λεπτα ειμαι ψυχολογικα ρακος.Και το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν και χρηματα να πω οτι στην χειροτερη θα ξεκινησω τις μμ.
Ειναι δραματικη η κατασταση παιδες και το χειροτερο ειναι οτι δεν βλεπω ελπιδες σε νεα φαρμακα.
Βασικα για μενα τελευταια ελπιδα ειναι το setipiprant που ξεκινησε κλινικες ερευνες αποτελεσματικοτητας η εταιρια επισημα και οχι αυτα που βλεπουμε στα φορουμς με διαφορες παρτιδες του φαρμακου και δοσολογιες στο περιπου.Ευλογημενα τα ατομα που εχουν τη δυνατοτητα και κανουν μμ κυριως στο εξωτερικο και ξεφευγουν εστω για καποια χρονια απο αυτη την καταρα που μας τρωει καθε μερα το μυαλο και τη ψυχη.Σας νιωθω ολλους και σας καταλαβαινω απολυτα.Ακομα και τωρα το κωλομαλο σκεφτομαι αντι να παω καμια βολτα να δω κανα κοριτσακι.
Ψυχολογια μηδεν.
Κουμπαρε με αυτα που λες σε νοιωθω σαν δικο μου ανθρωπο ρε φιλε.
Παντως δεν θελω να στην χαλασω αλλα για το seti κρατα μικρο καλαθι,πολυ μικρο.
Η λυση αν ερθει θα ερθει απο τον δρ Τσουζει :p.Εξ Ιαπωνιας
Που κ αυτο δεν θα ειναι αμεση λυση,του στυλ κανω εμβολιο-παιρνω ενα χαπι και ΑΑ τελος.Εμμεση λυση θα ειναι
 

koumparos

Well-Known Member
Nαι και εγω να σου πω κραταω μικρο καλαθι αλλα περιμενω τις επισημες αναφορες της εταιριας με τη σωστη δοσολογια και τη σωστη ποιοτητα φαρμακου.Τουλαχιστον εχουμε μετα απο χρονια μια επισημη δοκιμη φαρμακου κατι ειναι και αυτο.Για τον δοκτορ τσουζει το 21 και βλεπουμε.Καληνυχτα ποιος ζει ποιος πεθαινει μεχρι τοτε.Ασε που θα ειναι λιγοι που θα μπορουν να το καλυψουν οικονομικα γιατι θα ειναι πανακριβη η διαδιακασια στην αρχη.Το seti αμα δουλεψει το 19 θα ειναι στα ραφια γιατι εχει ηδη περασει(για αλλη χρηση) τις δοκιμες ασφαλειας και παμε για παρτυ μετα γιατι θα κερδισουμε αρκετα χρονια διατηρησης και χωρις τις παρενεργειες της φινας.Το πλανο το δικο μου ειναι να αντεξω μια 5ετια και στα 40 ξεκιναω μεταμοσχευσεις.Παραληλα με θεραπεια στα 50 θα κανω και μια τριτη και μετα καθαρισα θα παω μεχρι τα βαθεια γεραματα με χωριστρα:D
Με λιγη κωλοφαρδια εαν πετυχει το σετι θα ανοιξει ο δρομος και για νεα φαρμακα πανω στην ιδια θεωρια και ετσι θα ειμαστε αρχοντες ειδικα οι 35+ παραλληλα με στοχευμενες μμ θα νικησουμε.
Αυτο ειναι το θετικο σεναριο.Το αρνητικο δεν το λεω θα βαλω τα κλαματα:(
 

chrisk100

Member
Την βλεπω την δουλεια.
Θα εχουμε φτασει τα 70 θα υπολειτουργει το πουλι μας και εμεις θα ασχολουμαστε ακομα με τα μαλλια και θα πλακωνομαστε για τις κλινικες.:D
Ας φωναξουμε ολοι το παρακατω ετσι για να νιωσουμε λιγο καλυτερα.

1,2,3 γαμ..ται η αλωπεκια:p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χαχαχα.Εγω τωρα σε 6 μηνες κλεινω 5 χρονια απο την μεταμοσχευση.θα ενημερωσω οπως καθε χρονο.
Με βλεπω σε λιγα χρονια να μπαινω και να γραφω "34 χρονια μετα την μεταμοσχευση"
 

AmazingG

Member
αστα φίλε, εγώ που σπουδάζω ακόμα, είχα πάντα καλή ψυχολογία, διάθεση για γυναίκες και διάβασμα και τώρα πια την βγάζω σε ένα pc, ηλικία 24 χρονών!! κομπλεξικός μέχρι αηδίας και δεν μιλάω ποτέ σε κανέναν , ούτε σε γονείς για το θέμα των μαλλιών, σκάω ένα χαμόγελο σε όλους και αυτό!
 

pantel

Active Member
Φιλε μου με δανειο δεν νομιζω οτι πας στον λορεντζο. Ειπες οτι το οριο σου ειναι τα 6000 αν δεν κανω λαθος. Με αυτα τα λεφτα ο λορεντζο θα σου βαλει 1000 μοσχευματα μια τρυπα στο νερο δηλαδη. Οποτε βγαινει απο τις επιλογες σου και εφοσον βγαζεις κ τις ελληνικες κλινικες μενουν οι δυο επιλογες που ειπες κυπρος και τουρκια. Προσωπικα θα ηθελα να δω παρουσιαση απο καποιον που εκανε τουρκια. Αλλιως ειναι τα αποτελεσματα που βλεπεις να διαφημιζουν και αλλιως μια παρουσιαση που θα δειξει ακριβως τι εγινε.
Καλη και η τακτικη να βαλεις α β ζωνη αλλα βλεποντας ξανα τις φωτο σου αν μιλαμε για 3000 μοσχευματα εγω θα εφτιαχνα μια ωραια hairline με σωστη πυκνοτητα 40-45 οχι υπερβολες καλη πυκνοτητα πιο πισω 35-40 και θα εβαζα και καποια μοσχευματα και πισω. Και λιγα να βαλεις θα βοηθησει τη συνολικη εικονα. Επισης η γραμμη της hairline θελει στρωσιμο.
Τελος κοιταξε να αλλαξεις την ψυχολογια σου αυτο που εγραψες αν δεν παει καλα για 2η φορα θα αυτοκτονησεις μην το γραφεις ουτε για πλακα. Το οτι δανειζεσαι για να το κανεις καταλαβαινω οτι σε καιει πολυ.
Φιλαρακι μου θα προσπαθησω να κανω δανει κοντα στις 8.000 τις 4 εως το καλοκαιρι θα τις φυλαξω. Ειναι στοχος ζωης δεν γινετε αλλιως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Χαιρετε. Θα ήθελα να μοιραστώ μία πληροφορία με τους φίλους του φόρουμ.
Είναι δεδομένο ότι ο Dr.Lorenzo είναι κορυφαίος γιατρός στην μεταμόσχευση μαλλιών και ιδανική περίπτωση για μεγαλα περιστατικά.Μαλιστα είναι σε θέση να παρέχει και εγγύηση φυτρωσης των μεταμοσχεύσεων θυλάκων σε ποσοστό 85%!
Αυτό που δεν είναι γνωστό και ενδεχομένως να αποτελέσει αντικείμενο συζήτησης είναι πως σε περιστατικά επιδιορθωτικων μεταμοσχεύσεων επειδή δεν γίνονται σε "παρθένα" περιοχή παρέχεται εγγύηση φυτρωτικοτητας της τάξεως μόλις του 50%.
Τα παραπάνω στοιχεία προέρχονται από την ιστοσελίδα της κλινικής του dr.lorenzo.
 

Dim10

Active Member
Φιλε μου ειχε πει πως θα μου εβαζε 2500 αλλα μακαρι να μου εβαλε 1000. Τραγικες εμπειριες. Να προσθεσω οτι στριπ εκανα. Μου ειχαν πει οτι 2500 με 3000 γραφτ μπορουμε να βγαλουμε.
Γιατι σου εκανε ο γκουρας κανα consultation της προκοπης; ειχε τα απαραιτητα μηχανηματα κλπ; η με το ματι; η δοτρια σου με ματι τουλαχιστον φαινεται καλυτερη απ οσο περιγραφεις. Τωρα δε ξερω και εγω. Νομιζω πρεπει να σου κανει καποια σοβαρη κλινικη μετρηση δοτριας ωστε να ξερεις ακριβως που κινείσαι.
Πιστευω η HDC θα σε βελτιώσει παρα πολυ ,δες και αν θες μελλοντικα κ κανα micropigmentation και θα εισαι μια χαρα. Εχω γνωστο που ειχε κανει γκουρα. Κανει κατι hairline επιτυχημενες 100% στην αποτυχια. Παρολλα αυτα ειχε φτιάξει πολυ η εικονα του γνωστου , με fue ειχε κανει.
 

pantel

Active Member
Γιατι σου εκανε ο γκουρας κανα consultation της προκοπης; ειχε τα απαραιτητα μηχανηματα κλπ; η με το ματι; η δοτρια σου με ματι τουλαχιστον φαινεται καλυτερη απ οσο περιγραφεις. Τωρα δε ξερω και εγω. Νομιζω πρεπει να σου κανει καποια σοβαρη κλινικη μετρηση δοτριας ωστε να ξερεις ακριβως που κινείσαι.
Πιστευω η HDC θα σε βελτιώσει παρα πολυ ,δες και αν θες μελλοντικα κ κανα micropigmentation και θα εισαι μια χαρα. Εχω γνωστο που ειχε κανει γκουρα. Κανει κατι hairline επιτυχημενες 100% στην αποτυχια. Παρολλα αυτα ειχε φτιάξει πολυ η εικονα του γνωστου , με fue ειχε κανει.
Ενα δραμα φιλε ο γκουρας. Οτι χειροτερο επαθα και ειδα στην ζωη μου. Απαισιος ανθρωπος. Ο θεος να τον κανει γιατρο. Φιλε η δοτρια μου δεν ειναι και η καλυτερη. Η τριχα μου ειναι πολυ λεπτη. Μακαρι να.παω καλα γιατι δεν ξερω τι αλλο θα κανω.
 

pantel

Active Member
Χαχαχα.Εγω τωρα σε 6 μηνες κλεινω 5 χρονια απο την μεταμοσχευση.θα ενημερωσω οπως καθε χρονο.
Με βλεπω σε λιγα χρονια να μπαινω και να γραφω "34 χρονια μετα την μεταμοσχευση"
Φιλε απο οτι ειδα η τριχα σου μοιαζει πολυ με την δικη μου οπως και η φυτρωση. Εισαι ευχαριστημενος με την μεταμοσχευση σου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε απο οτι ειδα η τριχα σου μοιαζει πολυ με την δικη μου οπως και η φυτρωση. Εισαι ευχαριστημενος με την μεταμοσχευση σου?

100% κανεις δεν ειναι Ευχαριστημενος.
Κλεινω 5 χρονια σε λιγο απο τοτε και δεν το μετανιωσα που εκανα ,αλλαξε η εικονα μου και εγινα πολυ καλυτερος.
Στην hairline μου ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,στις πισω ζωνες ειμαι πιο αραιος.
Σε 2 χρονια στα 40 θα παω για δευτερη (crown) εφοσον εχω τις δουλειες μου.
 

Dim10

Active Member
Ενα δραμα φιλε ο γκουρας. Οτι χειροτερο επαθα και ειδα στην ζωη μου. Απαισιος ανθρωπος. Ο θεος να τον κανει γιατρο. Φιλε η δοτρια μου δεν ειναι και η καλυτερη. Η τριχα μου ειναι πολυ λεπτη. Μακαρι να.παω καλα γιατι δεν ξερω τι αλλο θα κανω.
Μια χαρα θα πας φιλε , κανε θεραπεία που πιστευεις οτι θα σε βοηθησει και διορθωσε καπως την εικονα σου ωστε να ανεβεις ψυχολογικα. Μια η αλλη θα καλυτερευσεις οποτε σε σχεση με το τωρα θα δεις καποια αλλαγη
 

pantel

Active Member
Το θεμα φιλε να δω μεγαλη διαφορα. Αν θα το κανω απλα για να δω κατι τριχουλες θα κλαιω τις χιλιαδες.
 

pantel

Active Member
100% κανεις δεν ειναι Ευχαριστημενος.
Κλεινω 5 χρονια σε λιγο απο τοτε και δεν το μετανιωσα που εκανα ,αλλαξε η εικονα μου και εγινα πολυ καλυτερος.
Στην hairline μου ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,στις πισω ζωνες ειμαι πιο αραιος.
Σε 2 χρονια στα 40 θα παω για δευτερη (crown) εφοσον εχω τις δουλειες μου.
Μακαρι να μπορεσεις φιλε να την κανεις.
 
Μπλουζα