2η μεταμοσχευση βοηθεια

pantel

Active Member
Γεια σας παιδια. Εχω κανει μια μεταμοσχευση το 2013 οταν ημουν 23 ετων στον γκουρα ακρως αποτυχημενη εως τραγικη. Τωρα στην ηλικια των 26 σκεφτομαι το καλοκαιρι να προχωρησω σε μια δευτερη μμ. Πριν ενα χρονο περιπου πηγα σε ραντεβου με γεωργιου και hdc. Πηγα πρωτα στον γεωργιου και μου ειπε οτι για 2500 γραφτς. Αριθμος γραφτ που δεν νομιζω νομιζω να ειναι ικανοποιητικος για αυτα που θελω να καλυψω αλλα ισως και να μου εβαζε λιγα παραπανω. Μετα πηγα στην hdc στην οποια με ειδε ο φιουρης . Αυτο που θελω να ρωτησω τι προτεινετε ερντογαν γεωργιου η hdc? Λεω και για τον ερντογαν γιατι απ οτι ακουσα πανω κατω τις ιδιες τιμες εχει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Μην βιαζεσαι,δεν μπορουμε να σε συμβουλεψουμε αφου δεν εχουμε πληροφορηση καλη.Ποσα grafts χαλασες στην πρωτη μμ?Βαλε καμια φωτογραφια, τι σου ειπαν για τη δοτρια σου στις συναντησεις με τις εταιρειες?Μην κοιτας μονο τιμες δεν παει ετσι.
 

pantel

Active Member
Φιλε μου ειχε πει πως θα μου εβαζε 2500 αλλα μακαρι να μου εβαλε 1000. Τραγικες εμπειριες. Να προσθεσω οτι στριπ εκανα. Μου ειχαν πει οτι 2500 με 3000 γραφτ μπορουμε να βγαλουμε.
 

ItsAllGone

Active Member
Κριμα πολυ κακη μεταμοσχευση, 3000 grafts λογικα δεν φτανουν και για το crown, θα πρεπει να γινει παρεμβαση στα μεταμοσχευμενα,γενικα δυσκολα τα πραγματα κανε ενα consultation με τον ερντογαν ισως να μην σε αναλαμβανει και καθολου,παρε γνωμη απο κορυφαιους γιατρους του εξωτερικου για το αν μπορει να γινει κατι καλο πριν προχωρησεις.Ισως καποιος γιατρος με strip να μπορει να παρει παραπανω grafts δεν ξερω,μην βιαζεσαι πρεπει να το ψαξεις πολυ.
 

pantel

Active Member
Φιλε το κραουν δεν με ενδιαφερει. Εγω θελω να καλυψω ζωνη α και β. Για το κραουν βαζω τοπικ και μια χαρα προς το παρων. Πιο μετα λογαριαζω να κανω τατουαζ να καλυψω κενα παντου
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η δικη μου γνωμη ειναι οτι αν βαλεις 2500-3000 σε ολο το κεφαλι θα πας καλα. το αν θα κανεις fue η strip δικη σου επιλογη αφου εχεις κανει ηδη ενα. αν κανεις fue και σε παιρνει στα μοσχευματα μπορεις να καλυψεις και την ουλη ωστε να σβηνει καπως.
τα πανω μαλλια που βλεπουμε ειναι ολα μεταμοσχευμενα?
επισης μπορεις να ξανασχεδιασεις τη hairline. εφοσον εχεις σκοπο να μπεις για μμ κοιταξε να διορθωσεις την αραιωση οσο καλυτερα γινεται. το tatoo κρατα το σαν εσχατη λυση. ;)
 

pantel

Active Member
Φιλε fue θα κανω. Σκοπος μου ειναι να ειμαι πλεον κοντοκουρεμενος γι αυτο βαζω και το τατου στην μεση επισης με αυτο μπορω να καλυψω την ουλη. Θελω μονο α και β ζωνη για καλυτερα αποτελεσματα σε πετιπτωση που αφησω μαλλι. Το κραουν δεν με πολυ ενδιαφερει προς το παρον. Πιστεψε με πλεον δεν ξεχωριζω τα μεταμοσχευμενα απο τα μαμα αν και νομιζω πως εμειναν μονο μεταμοσχευμενα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
πρεπει να εχεις στο μυαλο σου οτι εισαι και 26 χρονων και οτι ηδη εχεις παρει μια φορα απο τη δοτρια σου. για να σου ειπαν οτι μπορει να δωσει 2500 το κεφαλι σου πρεπει να σε βαλει σε σκεψεις.
σκεψου και για το μελλον. να παρεις εκτιμησεις για τη δοτρια που εχεις και απο αλλου για να εισαι σιγουρος τι εχεις και πως θα το διαχειριστεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Κατα τη γνωμη μου η κανεις μεταμοσχευση η τατου,δεν συνδιαζονται αυτα τα δυο, δηλαδη θα εχεις 1cm μαλλια σε α β ζωνη και μετα θα φαινεται σαν να εχεις ξυρισει το κραουν?Το αποτελεσμα θα ειναι γελοιο.Το ειδες πουθενα αυτο σε κανενα forum? Δεν νομιζω να το προτεινει κανενας γιατρος.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εσυ νομιζεις οτι με 2500 γραφτς διορθωνετε το προβλημα σε α και β ζωνη?

εγω πιστευω οτι διορθωνεται με αυτα τα grafts η περιοχη που λες. εχεις ηδη και καποιες τριχες.
και εφοσον εχεις και αρκετη αραιωση και εισαι και 26 χρονων για εμενα δεν αξιζει να προσπαθησεις να πας σε μεγαλες πυκνοτητες αλλα να εχεις ενα ομοιομορφο αποτελεσμα σε πυκνοτητα παντου με περισσοτερη πυκνοτητα στη hairline.
αυτο θα εκανα αν ημουν στη δικη σου θεση.

συμφωνω με τον ItsAllGone για το tatoo. ας ανοιξει καποιος θεμα να δουμε και περιπτωσεις με tatoo.
 

naruto

Well-Known Member
Maximum 6000 φιλε. Δεν με παιρνει για παραπανω. Και αυτα δανειο θα τα κανω
Με 6000 ευρω εχεις την επιλογη ειτε για κυπρο,ειτε για Τουρκια για περιπου 2500 grafts.
Εγω στη θεση σου θα εριχνα 2500 grafts σε Α κ Β ζωνη ωστε να σουλουπωθει λιγο.Τωρα εκτος απο πολυ αραια,εχουν κ εντελως ακανονιστη φορα οι τριχες,πανε οπου να ναι,δεν διορθωνετε με τιποτα αυτος ο καγκουρας.Αν πετυχεις υψηλη φυτρωση,μαζι με τις υπαρχοντες τριχες θα βελτιωθει πολυ η εικονα σου.
Το κραουν θα το αφηνα κ για οικονομικους λογους,και για εξηκονομηση δοτριας μιας κ εισαι πολυ μικρος ακομα κ εχεις πολυ επιθετικη αλωπεκια οπως φαινετε.Κ θα το παλευα με μινοξιδιλη κ με τοπικ.
Η τομη πισω πως ειναι?Αν δεν ειναι καλη μπορεις να σκεφτεις το ενδεχομενο να κανεις παλι strip ωστε να την διορθωσεις κιολας,με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια.Ο βελγος Μπισανγκα θεωρειτε μανουλα σε repair μεταμοσχευσεις
 

pantel

Active Member
Η τομη ειναι καλη αναλογως. Fue θα καμω φιλε δεν ξανα κανω το λαθος.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα